Řízení auta v LD

Zážitky z vašich ciest v ríši vedomých snov

Moderátor: Moderátori

dRevnik
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 47
Dátum registrácie: Št Sep 08, 2005 12:30
Bydlisko: Česko

Řízení auta v LD

Príspevok od používateľa dRevnik »

Dva lidé mi nezávisle na sobě popisovali, že v (normálním, nikolv vědomém) snu zpozorovali tento jev: řídili auto a nefungovaly jim brzdy. Já sám mám podobnou zkušenost, již několikrát se mi také stalo, že jsem v (normálním) snu řídil auto a brzdy nefungovaly tak, jak by měly. Sice se mi dařilo zpomalit, ale i když jsem měl brzdu na podlaze, pořád se mi nedařilo úplně zastavit.
Máte podobný zážitek? Stává se vám to taky? Pokud ano, co myslíte, že to může způsobovat? Je to vyjádření nějakého podvědomého strachu, že brzdy nebudou fungovat? Nebo prostě jen ve snu nějak nefunguje to spojení: sešlápnutá brzda - zastavit?
Samba! Samba simba! Sambaaaa! Dneska je tu bejby Samba! Proto nezůstavej sama doma! Proto nezůstávej sama! Je tu Samba Samba Simabaaa!!!
Používateľov profilový obrázok
nou
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 206
Dátum registrácie: Po Jan 30, 2006 22:57

Re: Řízení auta v LD

Príspevok od používateľa nou »

to ze nefunguju brzdy je dalsia nelogickost v snoch. a inak ak je to normalny sen ktory neovladame ako vises ze si chcel zastavit a neslo to. jedine ze by to bola nocna mora.
Prídem si po teba.
Používateľov profilový obrázok
wladimiiir
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Po Nov 07, 2005 23:03
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa wladimiiir »

Spominam si, ze asi pred 5-7 rokmi sa mi snival sen, ze som s bratom isiel v aute a ze nam nefungovali brzdy. Vtedy som dokonca nemal ani vodicak :D Urcite to neberiem ako nejaku zlu predpoved, mozno je to len nejaky strach, ktory sa ti (aj mne) dostal pomocou sna napovrch. Takze bud po nom patraj alebo na ten sen zabudni, vyber je na tebe :wink:
OBI-VAN
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 198
Dátum registrácie: Ne Nov 13, 2005 10:19

dobrej reality check

Príspevok od používateľa OBI-VAN »

wladimiiir napísal:Spominam si, ze asi pred 5-7 rokmi sa mi snival sen, ze som s bratom isiel v aute a ze nam nefungovali brzdy. Vtedy som dokonca nemal ani vodicak :D Urcite to neberiem ako nejaku zlu predpoved, mozno je to len nejaky strach, ktory sa ti (aj mne) dostal pomocou sna napovrch. Takze bud po nom patraj alebo na ten sen zabudni, vyber je na tebe :wink:
Takze od tedka kdyz nekomu prestanou fungovat brzdy... muze zustat v pohode... staci kdyz si rekne ze to je jenom LD a za chvili se probudi
:mrgreen: :shutup:
Používateľov profilový obrázok
majk
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 486
Dátum registrácie: Po Jan 26, 2004 9:14
Bydlisko: morava cz

Príspevok od používateľa majk »

tak dneska tradice jako v kazdem mem snu, opet sem zaparkoval auto pred barakem a rano ho hledam a auto nikde, takze me ho uz cca po 30-te ve snu ukradli a to jsem si v tom snu jeste zanadaval, ze uz me to stve, ze me pokazde ve snu nekdo ukradne auto ... hledal jsem ho na sidlisti mezi x stovkama aut na cca 6 parkovistich ...
Benci
Návštevník
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Pi Jún 30, 2006 19:09
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Benci »

to sa aj mne vzdy sniva tak :D
Atraktiv
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 18
Dátum registrácie: St Jún 30, 2010 20:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Řízení auta v LD

Príspevok od používateľa Atraktiv »

Môj príspevok prichádza o štyri roky neskôr, než by sa patrilo, no aj tak prispejem :)
Predvčerom či kedy som mal krátky LD, v ktorom som riadil BMW radu 5 r.v.2010. Bol to bežný LD, trval možno snové tri minúty, ale mal som nad ním dobrú kontrolu. Riadil som toto vozidlo, brzdy fungovali bez problémov, problém bol len v automatickej prevodovke - v mojom sne sa ovládala veľmi prapodivne, nie ako v automatoch od BMW, čo ma veľmi miatlo a nevedel som ju "zmeniť".

Takisto sa mi zdalo, že auto nechcelo nabrať rýchlosť vyššiu ako cca 50-60 km/h, ale to si už nie som istý.
mato007
Návštevník
Príspevky: 2
Dátum registrácie: St Júl 21, 2010 22:33

Re: Řízení auta v LD

Príspevok od používateľa mato007 »

Ja mam podobny problem,vacsinou ked riadim auto tak sa citim strasne maly v sedadle a nedociahnem na na brzdy :D Raz sa mi nejak podarilo nasadnut za volant autobusu a tam to slo pohode :D
Ale co sa auta tyka,tak sa mi viac krat stalo ze som mal nehodu,par krat to bolo pri obycajnom nevedomom sne a par krat aj pri LD,vzdy vsak ako keby som citil ten naraz..taka tiaz na hrudniku - akoby sa vsetky organy zrazu navalili dopredu. Co sa vlastne aj realne stane ked mate nehodu - sila zotrvacnosti telies. Dost neprijemny pocit,hlavne ak to nieje LD.
lucidhawk
Návštevník
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Št Dec 10, 2020 22:31

Re: Řízení auta v LD

Príspevok od používateľa lucidhawk »

Čaute. Tiež mávam v obyčajných snoch problém s šoférovaním. Buď do všetkého búram, alebo niečo podstatné v aute nefunguje a teda je to riadenie dosť frustrujúce. Raz som mal ale LD, dosť dlhý, farebný a intenzívny kde som nasadol do auta a mal som ho plne pod kontrolou. Až ma to prekvapilo. A tú jazdu som si fakt užil. Tuším že to bol džíp niekde na savane v Afrike :wink:
Napísať odpoveď