Salvia divinorum

Moderátori: RedHawk, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1871
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Salvia divinorum

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

loneman napísal:Neboj nezabudam. V Azii, maju sibirski samani muchotravky, africky maju ibogu, Severna Amerika - peyotl, samozrejme mas aj ty pravdu - nie vsade psychedelicke rastliny a huby rastu, tam sa pouziva bubon a ine perkusie. No rastliny su mocni spojenci, preto kde sa da ich preferuju pripadne kombinuju s bubnovanim, tancovanim a inymi extatickymi technikami.
Ale musim dodat ze praca s psychedelikami nie je bez rizika a vonkoncom nie pre kazdeho - tak ako zapalky nie su pre deti. Ich spektrum aplikacie je vsak sirsie - okrem samanizmu sa mozu vyuzivat v mystike, regresnej terapii a podobne.
Rozprávaš tak, akoby si sa šamanizmu venoval aspoň 10 rokov. :lol: Takže ako je to u Teba s praxou v šamanizme?
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Re: Salvia divinorum

Príspevok od používateľa dr.Katz »

a dá se v těchto středoevropských podmínkách vůbec hovořit o nějaké šamanské praxi? bez kontaktu se skutečným šamanem, který ti ukáže cestu?
Smrt není zánikem světla. Je zhašením lampy, protože svítá...
loneman
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 28
Dátum registrácie: So Nov 18, 2006 14:22

Re: Salvia divinorum

Príspevok od používateľa loneman »

Zatiaľ sa šamanizmus nestal mojou životnou cestou. No už par rokov sa zaujímam o výskumy zmenených stavov vedomia, ktoré sa tykajú ako šamanizmu, tak mystiky, transpersonálnej psychoterapie, NDE, OOBE, psychedelík. Ako študent psychológie sa na tieto veci pozerám predovšetkým z pohľadu transpersonálnej psychológie. Na to aby som vedel aký majú šamani vzťah k psychedelikám nemusím praktikovať šamanizmus 10 rokov, stačí zalistovať v literatúre, ktorú napísali ľudia venujúci sa výskumom týchto oblastí značnú časť života a ktorej som už stihol naštudovať hojne :wink: Okrem toho mám informácie z prvej ruky, keďže som v osobnom kontakte človekom, ktorý sa zaoberá medzikultúrnymi výskumami a nejaké tie mesiace pobudol v šamanských kultúrach, samozrejme aj ako účastník šamanských obradov. Čo sa týka osobného kontaktu s technikami zmenených stavov vedomia, tak zatiaľ som stihol absolvovať iba základný kurz FSS, holotropné dýchanie a nejaké sedenia so salviou divinorum. Nemám potrebu to urýchlovať a bezhlavo sa do toho hrnúť, pokiaľ sa necítim dostatočne pripravený.
dr.Katz napísal:a dá se v těchto středoevropských podmínkách vůbec hovořit o nějaké šamanské praxi? bez kontaktu se skutečným šamanem, který ti ukáže cestu?
Dokonca ani Harner si o sebe nedovolil tvrdiť že je šamanom. No zdá sa mi, že tu s tým asi podaktorí nemajú problém označiť sa za šamana s dlhoročnou praxou, bez toho, že by boli vyškolený skutočným šamanom.
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Re: Salvia divinorum

Príspevok od používateľa dr.Katz »

houbičky jsi ještě nezkoušel?
Smrt není zánikem světla. Je zhašením lampy, protože svítá...
loneman
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 28
Dátum registrácie: So Nov 18, 2006 14:22

Príspevok od používateľa loneman »

Zatiľ nie, ale už nejakú dobu plánujem a pripravujem sa. Ale keďže končí semester, tak som momentálne zaneprázdnený písomkami a semestrálkami. Cez vianočné prázdniny, pokiaľ bude priazdnivý set a zabezpečený setting, bude myslím možnosť.
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1871
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Salvia divinorum

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

dr.Katz napísal:a dá se v těchto středoevropských podmínkách vůbec hovořit o nějaké šamanské praxi? bez kontaktu se skutečným šamanem, který ti ukáže cestu?
Prečo by to nemohlo byť možné? Myslím si, že slovné spojenie skutočný šaman nie je na mieste. Šamana nerobia šamanom vonkajšie prejavy (život v tundre, stepi, pralese, atď), ale jeho vnútorná práca prostredníctvom duchovných spojencov s použitím toho čo sa nazýva šamanské techniky. Skutočný šaman môže žiť na 78. poschodí v Manhattane a nemusíš o ňom ani tušiť.

P.S.: Mňa do šamanizmu zasvätili ľudia, ktorí sú v živom kontakte s pôvodnými šamanmi zo Sibíre, Austrálie i Ameriky, medzi inými aj Harner.
P.P.S.: loneman: Ja sa označujem za človeka praktikujúceho šamanizmus, ale ak to vnímaš inak, je to Tvoja vec.
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
loneman
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 28
Dátum registrácie: So Nov 18, 2006 14:22

Príspevok od používateľa loneman »

ww6 - zabudol si dodat ze jadrovy ;) I ked ja si myslim ze samanizmus sa neda praktikovat odtrhnuty od kultury a mytologie, to je cisto moje subjektivne presvedcenie. Daju sa vyuzivat samanske techniky, ci uz na liecenie alebo duchovny rozvoj, no nenazyval by som to autentickym samanizmom. Samanske jadro je asi adekvatnejsie pomenovanie.
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1871
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Salvia divinorum

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

Osem rokov som členom medzinárodného diskusného fóra venovaného rôznym šamanským smerom, nielen jadrovému šamanizmu. Počas diskusií s ľuďmi, ktorí praktizujú austrálsky šamanizmus, africký šamanizmus či severský (škandinávsky) šamanizmus som dospel k presvedčeniu, ktoré som napísal vyššie. Aj moje presvedčenie je čisto subjektívne, pretože vychádza nielen z mojich teoretických ale aj praktických poznatkov. Neašpirujem k objektívnemu presvedčeniu, pretože si myslím, že také ani neexistuje.
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Re: Salvia divinorum

Príspevok od používateľa dr.Katz »

možná jsi novodobý, kybernetický šaman, ale dle mého názoru nemůžeš být skutečný šaman. už jenom pro tvůj vztah k halucinogenům. určitě znáš např. šamana Dona Juana...
Smrt není zánikem světla. Je zhašením lampy, protože svítá...
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1871
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Salvia divinorum

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

dr. Katz: Don Juan nie je šaman ale čarodej. 8) Btw, nikdy som netrvrdil, že som šaman. :grin: Prečítaj si moje vyššie uvedené P.P.S. :wink:

Je pre mňa zaujímavé čítať koľko "odborníkov" na ozajstný šamanizmus sa tu pohybuje, ktorí presne vedia kto je a kto nie je skutočný šaman. :P
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Re: Salvia divinorum

Príspevok od používateľa dr.Katz »

takže jestli tomu dobře rozumím, tak jsi člověk praktikující šamanismus, ale nejsi šaman. Jo, Don Juan byl čaroděj, máš pravdu.
Smrt není zánikem světla. Je zhašením lampy, protože svítá...
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1871
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Salvia divinorum

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

dr.Katz: :ok:
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Re: Salvia divinorum

Príspevok od používateľa dr.Katz »

uznávám, že o šamanismu vím jenom něco málo z knížek které jsem přečetl, ale mohl bys mi vysvětlit rozdíl mezi čarodějem a šamanem?
Smrt není zánikem světla. Je zhašením lampy, protože svítá...
Používateľov profilový obrázok
sammy
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 66
Dátum registrácie: Po Júl 11, 2005 23:46
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Salvia divinorum

Príspevok od používateľa sammy »

Poznáte niekto Saša Pueblu? Čo si o ňom myslíte alebo čo by ste mi o ňom vedeli povedať? Dalo by mi niečo, niektoré z jeho zasvätení alebo čo mi to vlastné dá?

Ďakujem za odpoveďe.
Antes de morir veras el aro..
Používateľov profilový obrázok
sammy
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 66
Dátum registrácie: Po Júl 11, 2005 23:46
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa sammy »

Ja som si to daval vo velkych mnoztvach a nic sa mi nestalo :)
Antes de morir veras el aro..
Napísať odpoveď