Salvia divinorum

Moderátori: RedHawk, Moderátori

Tersias
Návštevník
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Ut Sep 15, 2009 20:13

Re: Salvia divinorum

Príspevok od používateľa Tersias »

Zdar , mam par otazek tak snad mi odpovite :)

Vyplati se salvej spis pestovat nebo kupovat ?

Jake je nejlepsi jej uziti , "cucani" listu v puse , vyluhovani a udelat z toho napr caj nebo jiny napoj ? Neco co by bylo silne ale zaroven se to nemuselo kourit :)

Furt se bavite o samanismu , ale kdo je podle vas saman ? Ten , kdo se duchovne vzdelava , popr komunikuje s duchy , nebo nejaky "lecitel" kteremu zalezi spis na druhych ?

Jsou dobre lysohlavky na experiment s zmenenym vnimanim reality (popr pozdeji sveta jako takoveho) nebo se jedna pouze o "drogu na zabavu" ?
Používateľov profilový obrázok
ibbeta
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 187
Dátum registrácie: Pi Jan 23, 2004 19:42
Kontaktovať používateľa:

Re: Salvia divinorum

Príspevok od používateľa ibbeta »

moja prosba: oddelit posledne 2 strany do inej temy, ww6 ako moderator by mal na offtopicy davat pozor a nie ich prizivovat
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1871
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Salvia divinorum

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

Diskusia o šamanoch, neošamanoch a religionistike bola oddelená do samostatnej témy: http://www.3oko.sk/viewtopic.php?t=1665
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
RedHawk
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 650
Dátum registrácie: Ne Júl 10, 2005 21:56

Re: Salvia divinorum

Príspevok od používateľa RedHawk »

Tersias napísal:Zdar , mam par otazek tak snad mi odpovite :)

Vyplati se salvej spis pestovat nebo kupovat ?

Jake je nejlepsi jej uziti , "cucani" listu v puse , vyluhovani a udelat z toho napr caj nebo jiny napoj ? Neco co by bylo silne ale zaroven se to nemuselo kourit :)

Furt se bavite o samanismu , ale kdo je podle vas saman ? Ten , kdo se duchovne vzdelava , popr komunikuje s duchy , nebo nejaky "lecitel" kteremu zalezi spis na druhych ?

Jsou dobre lysohlavky na experiment s zmenenym vnimanim reality (popr pozdeji sveta jako takoveho) nebo se jedna pouze o "drogu na zabavu" ?
Zaujimalo by ma ci si pouzil popri technike z kurzu samanskeho cestovania na podporu salviu a aky to malo ucinok, oproti "cistej" ceste.
Lečo
Návštevník
Príspevky: 11
Dátum registrácie: So Máj 01, 2010 1:45

Re: Salvia divinorum

Príspevok od používateľa Lečo »

fajčiť šalviu pri pive v podniku ?!
to je podla mňa úplne znehodnotenie, pošpinenie celej myšlienky.
na to nech si človek zadováži cannabis a nie šalviu divotvornú...to je šamanská záležitosť a nie
niečo čo len tak zo srandy sa fajčí v podniku pri pive.
je to nevhodné na verejnosti užívať a jednak je to aj dosť nebezpečné.
potom sa nečudujme ak zakážu šalviu aj tu na SK.
v CZ je šalvia postavená mimo zákon a prečo ?
kvoli ludom ktorý nemali k tomu nijakú úctu ani rešpekt a pomýlili si to s trávou či chlastom.
treba mať k tomu úctu, inak to može velmi zle dopadnúť.
závislosť to nevyvoláva...osobne nepoznám nikoho kto by frčal na šalvií tak ako napr. na tabaku.
ono tie zážitky často ludí odradia od dalších pokusov a dalej to skúšajú iba šamani a psychonauti.
kontakt s touto realitou je úplne narušený a človeka to odnesie do inej reality.
ja som mal 20x extrakt šalvie zatial 7x a pokaždé to bolo o niečom inom.
prvý krát to bolo nádherné - očista ducha a eufória akú som ešte nezažil.
mal som chuť ísť na ulicu a každého obímať, no to by nasledovala cesta na fízlicu a potom do blázinca :-D
cítil som sa očistený a zároveň pokaždé unavený s dlhej cesty mimo túto realitu.
že tie zážitky niekto nevie využiť v bežnom živote, ešte neznamená že sú tie zážitky k ničomu či bezobsažné.
všetko čo sa tam udeje, má symbolický význam.
chcel som nájsť odpoved na otázku či existujú aj iné reality, paralelné vesmíry.
tušil som že niečo také existuje, čítal som niečo o tom, no nepresvedčil som sa o tom nijak.
odpoved som dostal a už viem na 1 000 000% že táto realita v ktorej sa nachádzame, je len jedna s mnohých.
bytosť ktorú som stretol, sa vznášala, nemala nohy, bola najprv trojjediná, dvojjediná až to bola jedna bytosť a mojím hlasom povedala
že prechádzame dverami, t.j. že naša duša putuje s jednej reality do druhej, s jedného vesmíru k druhému, s jednej planéty na druhú.
paralelné vesmíry sa spomínajú aj vo Védach, ktoré boli spísané pred 5000.rokmi takže to "iba" halucinácia zrejme nebola.
nuž, chcel som odpoved a tak sa mi jej dostalo.
kolko toho treba si nasypať aby sa človek nezbláznil hned na 1x ?
ja som to dával cez vodné bongo- nie vyrezávané s flaše ale keramické.
zapalovač som nemal tryskový, ako sa odporúča.
stačil mi nový klasický zapalovač zapnúť na najvyšší plameň a bolo to.
najlepšie si to človek vychutná ak zatvorí oči a dá sa do pohodlnej polohy.
pri ceste č.5 som videl akúsi postavu, ktorá stála vedla rotujúceho tunela (všetko tam bolo v pohybe) vytvoreného,
resp. obloženého akýmisi uškrňajúcimi sa bytosťami ktoré ma akoby čakali že prídem- mal som tam taký pocit.
tá postava bola silueta bez vlasov, uší, ani malá-ani velká a skúmavo na mňa s hlavou otočenou na lavý bok hladela.
pristúpila ku mne a priložila svoje dlane na moje líca.
myslel som si že to len moj sitter ma ukludňuje -tak realistické to bolo.
no sitter stál celý čas pár metrov odo mňa.
dosial sa mi nepodarilo zistiť čo malo toto znamenať, aký to malo význam a kto/čo tá postava bola, či kam viedol ten tunel.
možno to bol tunel do dolného sveta...neviem, no život je ako skladačka a
určite nájdem chýbajúce kusy skladačky a prídem na význam toho celého.
psychedeliká tu sú už od počiatku ludstva, na základe zážitkov s psychedelikami vznikali prvé náboženstvá.
čo mi to dalo do života a ako tieto zážitky využívam v bežnom živote ?
som empatickejší & citlivejší a ak ma niekto žiada o pomoc, dokážem mu lepšie pomocť,
kedže chápem viac jeho problémy ak sa vžijem do jeho situácie.
Používateľov profilový obrázok
TheDreamingDead
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 201
Dátum registrácie: Ut Apr 21, 2009 15:41
Bydlisko: Bratislava

Re: Salvia divinorum

Príspevok od používateľa TheDreamingDead »

fajčiť šalviu pri pive v podniku ?!
Lečo: neviem celkom na ktorý príspevok si reagoval, ale aj cannabis sa dá použiť na účely šamanizmu a využíva sa tak, ale asi je populárnejšia inak.
Ale súhlasím, že to nie je vhodné na verejnosti, v podniku, patrí to inam. Mala by sa mať väčšia úcta k využívaniu rastlín tohoto druhu a nepoužívať to len tak zo zábavy. Mala by sa používať pokiaľ je súčasťou kultúry, podľa mňa.
Pokial viem, tak v ČR je šalvia legálna, ale možno sa to už zmenilo.
Lečo
Návštevník
Príspevky: 11
Dátum registrácie: So Máj 01, 2010 1:45

Re: Salvia divinorum

Príspevok od používateľa Lečo »

čítal som celú túto tému a reagoval som celkovo a aj na to čo tu niekto písal že v podniku pri pivku si dá šalviu.
prišlo mi to maximálne hlúpe & neúctivé voči tejto rastlinke, tak mi nedalo nereagovať.
jasné že aj cannabis sa dá využiť na účely šamanizmu a nie len na to ale aj na meditáciu.
ked niekto používa cannabis len tak na zábavu tak jeho vec, ak to človeku nevadí že tým zbytočne mrhá...
no dávať si šalviu pri pivku medzi ludmi, to nie je dobrý nápad.
žial, salvinorin A sa nedávno dostal v CZ na zoznam zakázaných látok :-/
tu na SK to je ešte dostať na niektorých e-shopoch, no myslím si že postavenie mimo zákon čoskoro bude aj tu.
spaceoddity
Návštevník
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Ne Jún 19, 2011 21:59

Re: Salvia divinorum

Príspevok od používateľa spaceoddity »

Šalvia je rastlina, ktorá by sa mala užívať len s jasným zámerom - na vyriešenie problému, ako získať smer a na zodpovedanie otázok. Je to spôsob ako usporiadať myšlienky a vyčistiť myseľ - teda ako získať správny náhľad.
Podľa mňa by sa nikdy nemala užívať len z dlhej chvíle, vtedy sa z toho stáva zneužitie a to iste platí pre všetky ďaľšie drogy, zahrňujúc cannabis.
Korvo
Návštevník
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Po Sep 06, 2010 12:09

Re: Salvia divinorum

Príspevok od používateľa Korvo »

Praktikujete nejaké rituály pred/po užití šalvie? Ak áno, tak aké? Zaujímalo by ma, ako sa dá (ak sa vôbec dá) pripraviť na ten zážitok alebo nejakým spôsobom sa v ňom orientovať, resp. ovládať ho.
Lečo
Návštevník
Príspevky: 11
Dátum registrácie: So Máj 01, 2010 1:45

Re: Salvia divinorum

Príspevok od používateľa Lečo »

spaceoddity:cannabis & šalvia nejsú ,,drogy" ale rastliny ale inak máš pravdu :ok:

korvo: jediný rituál ktorý som schopný spraviť po návrate s alternatívnej reality, je ísť spať.
cesta mimo tento časopriestor ma unavuje a je to pokaždé velká psychická záťaž, bo cestu mimo tento vesmír nepodnikáme každý deň.
pred tým než som prvý krát sa dal so šalviou do styku, som si o nej čítal a najmä som si čítal zážitky iných.
síce som nevedel ani tak čo ma čaká, bo je to individuálne, no na ilustráciu aby som vedel aspoň trocha do čoho idem, na to to stačilo.
Quetzalcoatl
Návštevník
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Ut Júl 12, 2011 6:34

Re: Salvia divinorum

Príspevok od používateľa Quetzalcoatl »

Salvia je tak neskutocne zahadna cesta do niecoho co prekracuje nase hranice chapania..tie niekolko minutove alebo sekundove stavy kym nezazije clovek vo vlastnej hlave tak dovtedy bude bludit...ak to zakazu nikdy sa nevzdame :)
jetsiu
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 27
Dátum registrácie: Po Aug 22, 2011 20:35

Re: Salvia divinorum

Príspevok od používateľa jetsiu »

No teda lidi, co sem to četl, tak pár příspěvků mě přišlo trochu k pousmání. Měl jsem tu čest cca před více než rokem extrakt ze Salvie několikrát vyzkoušet a musím konstatovat, že to není nic pro mě. Když něco zkouším jsem přísně odpovědný, dokonale si nastuduji teorii z více zdrojů, zajistím si všechno potřebné vč. podmínek, rozhodující je prostředí a momentální naladění. Ani při jednom z pokusů jsem nedal, protože už to vlastně ani nešlo, více než čtyři silné tahy z vodní dýmky a přesto byl pro mě účinek zcela zdrcující, "totální smrt". I když ten počáteční nápor trval snad jen pár minut, absolutně jsem byl vyřízený, čas i prostor se ztratil a já se marně snažil najít nějaký opěrný bod ve své mysli. Navíc zvláště v jednom z pokusů se k tomu přidávala jistá schizoidní představa, že jsem pozorován a odsuzován všemi možnými a různými lidmi a to byl velice nepříjemný pocit. Bylo to jako bych byl pod drobnohledem v obrovském koloseu plném lidí a já se při tom měl cítit, že sem provedl něco hrozně špatného. Při dalším pokusu jsem se po vykouření oné dávky snažil mít po ruce připravenou postel nebo prostě místo, kde hned ulehnu. Udělal jsem jednu chybu a to, že místo abych se skulil na postel a zavřel oči, jsem vstal. Následně jsem sebou švihl na zem ani nevím jak a válel jsem se různě po pokoji a vůbec mi nedocházelo, co se děje a kde jsem, dokonce jsem měl pocit, že je všechno obráceně. Jakákoliv vědomá kontrola byla nemožná. Po pár minutách, kdy hlavní nápor odezněl jsem se našel ležet v podivné póze na zemi u skříně. Někde jsem se dočetl, že by to tahle probíhat nemělo. Teď je otázka jestli byl problém jenom ve mně nebo v materiálu. Další věc je, že prý "je důležité si z rostliny udělat spojence". Tehdy jsem se tomu pousmál. Ale možná na tom něco pravdy bude. Nevšiml jsem si, že by rostlina nějak významně ovlivnila kvalitu snění přes noc, OBE jsem ani nezkoušel, ale to je asi individuální.

Myslím si toto: už bych asi nezkoušel žádnou šalvěj, která se běžně prodávala nebo stále prodává(?) Nevěřím tomu. Nechal bych to opravdu radši lidem tomu fundovaným, čili např. mexickým indiánům, kteří nemají natolik zatíženou mysl všeho možného marasu, mají příhodné podmínky, prostředí a rostliny, které si sami vypěstují. Těm je duch rostliny jistě více ku propěchu. Ale jinak vyzkoušení účinků rostliny rozhodně nelituji. Pokud se člověk vždy dobře připraví a nebere rostlinu jako "něco" čím se prostě nějak sjede, nemusí se obávat. Asi největší obavou může být čirá konfrontace mysli s vnitřním já, kde se mohu plně projevit naše skryté obavy, potlačené myšlenky, ignorující skutečnosti apod.
mato4153
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Št Dec 01, 2011 7:20

Re: Salvia divinorum

Príspevok od používateľa mato4153 »

môže byť aj šalvia lekárska ?? lebo tú máme na záhrade ;)
Používateľov profilový obrázok
TheDreamingDead
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 201
Dátum registrácie: Ut Apr 21, 2009 15:41
Bydlisko: Bratislava

Re: Salvia divinorum

Príspevok od používateľa TheDreamingDead »

mato4153 napísal:môže byť aj šalvia lekárska ?? lebo tú máme na záhrade ;)
tak teraz neviem či plakať, alebo sa smiať... :lol: š. lekárska je nevinná :lol:

Jediné čo spája divinorum a officinalis je, že sú z rodu Salvia, ale druhovo sú rôzne. Z lekárskej sa robí čaj, dáva sa do jedla, má kopu pozitívnych účinkov na zdravie.... tie dva druhy pochádzajú z iných častí sveta.
Z chemického hľadiska v šalvii divotvornej je za zmeny vedomia zodpovedný salvinorín A (tiež nazývaný divinorín). V šalvii lekárskej sa nachádzajú len silice (zodpovedné za aromatickosť), nejaký tujón, (ktorý sa mi nezdá sympatický, vo veľkých množstvách je škodlivý), triesloviny a ďalšie zložky. Salvinorín A nie je prítomný.
mato4153
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Št Dec 01, 2011 7:20

Re: Salvia divinorum

Príspevok od používateľa mato4153 »

TheDreamingDead napísal:tak teraz neviem či plakať, alebo sa smiať... :lol: š. lekárska je nevinná :lol:

Jediné čo spája divinorum a officinalis je, že sú z rodu Salvia, ale druhovo sú rôzne. Z lekárskej sa robí čaj, dáva sa do jedla, má kopu pozitívnych účinkov na zdravie.... tie dva druhy pochádzajú z iných častí sveta.
Z chemického hľadiska v šalvii divotvornej je za zmeny vedomia zodpovedný salvinorín A (tiež nazývaný divinorín). V šalvii lekárskej sa nachádzajú len silice (zodpovedné za aromatickosť), nejaký tujón, (ktorý sa mi nezdá sympatický, vo veľkých množstvách je škodlivý), triesloviny a ďalšie zložky. Salvinorín A nie je prítomný.

tak už som si to naštudoval a nevedel som že čo a ako takže tak :grin:
Napísať odpoveď