Salvia divinorum

Moderátori: RedHawk, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
sammy
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 66
Dátum registrácie: Po Júl 11, 2005 23:46
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa sammy »

Ja som to fajcil cez klasicku fajku, cez sklenenu som kaslal, lebo tam ostaval chladny dym. Fajcil som to asi takym sposobom, ze som sedel za kompom a pocuvam Groove Salad z internetu. www.somafm.com a mal som pustene nejake AVS z winampu :)) dal som prvy sluk, drzim.. druhy, drzim.. treti bol uz mensi az som sa dofajcil do takeho stadia, ze som dostal haluz, ze neviem vydychnut dym a stale so ho vydychoval.. no tak som si zadelil este dalsi sluk a zasekol sa mi zvuk :)) asi tak na dobrych 20min som stale pocul zaseknuty zvuk :)) potom som si lahol na zem, ukludnil sa.. zahladel sa na reprak a prisiel som na velmi zaujimave myslienky, ktore tu teraz nema vyznam rozoberat. Skor by sa na ne hodil zvlast thread :) aj ked viacmenej uz odpovede poznam :) Kazdopadne by sa z toho vyvinula dobra filozoficka tema.. hm..

Par krat som sa sfajcil v podniku pri pive medzi ludmi.. resp. sfajcili sme sa viaceri.. najskor som videl pismenka, ze sa hybu a potom sa podomnou otvorila priepast, ale za 3min to preslo a ostal som sa smiat.

Zopar krat som isiel autom kusok pri les v noci za splnu, nalozil som do fajky a dal si par slukov.. asi 2 alebo 3.. dostal som smiechoty a po nich celkom prijemnu naladu. Haluzil som sa nad sumom z lesa :-)

Dokonca raz sme sa v noci sfajcovali s kamosom v aute, ked prsalo a potom sme vybehli von a behali po poli. Na dalsi den sme s udivom pozerali, ze sme zablateny az po kolena. Nevedel som ci mi to este ucinkuje alebo nie, ale zajvne nam to ucinkovalo dobre :)

Hm.. ak si toho das malo.. mas stav tak na 3-5 minutiek.. cim viac si das tym dlhsie, ale je velmi tazke sa z toho efektivne sfajcit, aby si dosiahol nejake hlbsie sebapoznanie alebo podobne. Salvia je vhodna do kludnej atmosfery niekam pri ohnik v prirode pri dobrej naladicke. Tam si viem celkom dobre predstavit, ze by som sa odfajcil az do inych dimenzii :-)

Moj zamer bol spoznat nieco nove.. aj som spoznal a aj som sa zase nieco dalsie dozvedel. Tazko povedat ako to spravne fajcit.. fajka a ani sklenenka asi nie je ten najlepsi sposob. Mozno by som odporucal bambusove alebo vodne bongo. Poriadne si natiahnut, vdychnut, podrzat aspon 20-30sec a vydychnut. Tento sposob by Ti naozaj zarucil kvalitny stav na dlhsie a hlbsie badanie z jedneho poriadneho sluku, po ktorom si odporucam rovno lahnut.

Doporucam kazdy sluk drzat aspon tych 20-25sec aby to nadobudlo ucinok. Neboj, neskriabe to.. je to uplne jemne. Neda sa to porovnavat s cigaretou. Dalej to nepodpaluj zapalkou. Zabezpec si kvalitny zapalovac s dobrym ohnom. Potrebujes vysoke teplo na uvolnenie salvinorinu. Zaznamenal som podstatny rozdiel pri pripalovani zapalkou a zapalovacom :)

Kazdopadne sa nemas coho bat.. za ten stav a myslienky to naozaj stoji. Hlavne ak dozneju ucinky vacsinou ostavas naladeny v prijemnej jemne euforickej nalade.

Hm.. a do fajky alebo cez co to budes fajcit naloz cca. mnozstvo z malej lyzicky.. teda ak to budes fajcit sam.
Antes de morir veras el aro..
Používateľov profilový obrázok
sammy
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 66
Dátum registrácie: Po Júl 11, 2005 23:46
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa sammy »

Klasicky joint som nemal, ale dost rychlo to hori, cize budes musiet rychlo slukovat. Nie je to navykove absolutne a ovladat sa dokazes, ale vlastne tym cely ten stav pochovas. Musis sa pri tom uvolnit. Cim viac sa budes tomu branit tym viac ten stav odhanas od seba :)
Antes de morir veras el aro..
knox
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 66
Dátum registrácie: Po Apr 02, 2007 23:18
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa knox »

Na nete je o tom predsa dost popisane...joint je blbost, salvinorinu musis dostat do seba vela naraz takze vodne bongo je idealne...

Ci sa clovek dokaze ovladat? Ved je to halucinogen, to je snad primarna funkcia ze sa nebudes vedet az tak dokonale ovladat lol :lol: Resp. sa ti moze zdat ze si v pohode, dokazes sa ovladat a v pohode debatujes s kamosmi ale zrazu si uvedomis ze lezis na zemi, rozpravas sa s papucou a nevies ci si tu salviu uz vlastne hulil alebo nie.

Dobre by bolo mat asi niekoho pri tebe nech na teba da pozor.
Používateľov profilový obrázok
sammy
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 66
Dátum registrácie: Po Júl 11, 2005 23:46
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Salvia divinorum

Príspevok od používateľa sammy »

2 knox: to si dobre napisal.. ja som tiez nikdy nevedel, ze ci som to vlastne uz zhulil alebo nie a ci mi to este pise alebo nie :-) :-)
Antes de morir veras el aro..
Používateľov profilový obrázok
sammy
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 66
Dátum registrácie: Po Júl 11, 2005 23:46
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa sammy »

Gratulujem :-)

Uz sa tesim, kedy dopestujem rastlinky :-)
Antes de morir veras el aro..
Používateľov profilový obrázok
acheron
Návštevník
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Ut Okt 16, 2007 20:08
Bydlisko: Sp

Príspevok od používateľa acheron »

ucinna latka - Salvinorin sa uvolnuje pri vysokych teplotach , preto je lepsi ako normalny zapalovac pouzivat Spiralovy a joint je uplne nevhodny , lebo ma este mensiu teplotu, mam aj ja nejake zazitky
prave som si skusil tu selvejku , z botanic-u som si objedla small pack (10g listov a 1g-5x extrakt) tak sme s kamosom u neho doma nalozili extrakt obaja natiahli (bong + spiralovi zapalovac), som sa zrazu tak zadival do dialky a citil osm nejaky cudny vnutorny pocit,tak sme sli dovnutra , kedze sme boli na balkone a tam sa to zacalo, vybuch smiechu ze som sa zvalil na postel , kamos nemohol hovorit , aj ked sa nesmial nemohol povedat ani slovo,ako neskor rozpraval, vraj mal pocit akoby bol len babka na snurkach ovladana niekym inym, a ja som sa z neho smial ako zmyslov zbaveny ale bo lto taky smiech .... (iny kao na trave), taky akoby sa za mna smial niekto iny a ja som s tim nemohol urobit nic a aj ruky akoby ani neboli moje , po lakte OK ale od lakti k dlaniam to uz bolo niecie cudzie , asi po 10min stavy skoncili aj ked dojazdy mam este teraz (cca 40min) , a sme obaja boli prepoteny totalne , este nam tej 5x nieco ostalo tak si to skusim ked budem sam doma a v tej tme alebo tak nejak
nedalo mi to a tak som to skusil zasa: doma sli vsetci spat ....ja som si nabil fajku listami (ziadny extrakt) , siel do obivacky vyklonil sa z okna a ustedril som si zo 5 porjadnych slokov, vyklepal som fajku , odlozil ju na stol , zatial som nic necitil a posledny slok som este mal v plucach , podysiel som k svetlu, zhasol ho a vyfukol , vtedy som dostal akoby ranu do hlavy , cela izba sa mi otocila o 90* , normalne som videl akoby dvere boli na stene prilahlej ktej v ktorej skutocne boli , bol som akoby dezorientovany a nevedel som sa nejak orientovat v tomto pozmenenom svete , s problemamy som si sadol na pohovku a sledoval okolie , zrazu sa stol predomnou zacal menit na nieco ine ... (neviem s istotou zistit co to bolo) , tak som zatvoril oci ale stale som videl celu izbu aj cez zatvorene viecka( skor obrisy kedze bola tma) a ten stol sa stale menil dalej az do polohy nejakejho pana leziaceho na zemi a operajuceho sa rukami o kreslo , vtedy ten stav zacal odchadzat a ja som sa vratil do normalu , rozhodne som necitil ziadne zle stavy, stihy a podobne , teda to nehodnotim ako zlu skusenost , ale uz sam som prisiel nato ze ten setting(prostredie) hra velku ulohu
u mna to je asi tak ked to fajcim sam tak mam dost zretelne zrakove a citove halucinacie a tak ( u kamosa v tme v kupelke , na usiach tanricka hudba som videl nad sebou sochy z nejakeho chramu (inkov , mayov alebo tak nieco ) som sa citil kao sucast ich kultury .... ale zasa ked to skusam v partii tak su z toho nenormalne stavy srandy smiechu a zabavy( samo ze aj mensie halucinacie a tak) - odporucam extrakt , najlepsie 10x , 20x je na zaciatocnika asi MOC
knox
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 66
Dátum registrácie: Po Apr 02, 2007 23:18
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa knox »

Davat si salviu vykloneny z okna a bez dozoru je podla mna velmi zly napad...co keby ta "rana do hlavy" a "otocenie izby o 90°" prisli hned v okne?
Používateľov profilový obrázok
acheron
Návštevník
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Ut Okt 16, 2007 20:08
Bydlisko: Sp

Príspevok od používateľa acheron »

z toho okna som bol vykloneny len tak aby som mohol vyfuknut dym VON , nie az tak aby som z neho vypadol , tiez ma to napadlo :D
[b]Naučiť sa, ako zaobchádzať so svojou dušou, si vyžaduje čas.[/b]
[i]Timothy Leary[/i]
miroku

Re: Salvia divinorum

Príspevok od používateľa miroku »

nemoze byt ta salvia tak trocha navykova???
bonkwodny
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 158
Dátum registrácie: Št Okt 05, 2006 19:07

Príspevok od používateľa bonkwodny »

acheron-viac si vaz svoj zivot :wink:
miroku-salvinorin je halucinogen a ziaden halucinogen nieje navykovy.problem by mohla byt ale psychicka zavislost,aj ked pri salvii by som o nej moc nehovoril(to skor pri napr. pri marihuane)
"...houba je ve skutecnosti
inteligentní entitou, ne z tohoto sveta, ale mimozemskou, schopnou
prostrednictvím stavu transu sdelovat svou osobnost jako cosi prí
tomného v do nitra obráceném vnímání toho, kdo stav prožívá." Terence McKenna
donplanter
Návštevník
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Pi Apr 17, 2009 9:57

Salvia divinorum (pestovanie)

Príspevok od používateľa donplanter »

Co tak vykaslat sa na nejake objednavanie z netu a vypestovat si vlastny material v neobmedzenom mnozstve?? To je myslim sen kazdeho ,konzumenta,..:D Salvia je nenarocna na pestovanie, je plne legalna a celkom rychlo rastie. Mam na predaj sadenice tejto vzacnej rastlinky aj niekolkorocne skusenosti s jej pestovanim, takze rad poradim kazdemu kto sa do toho s chutou pusti. Sadenice neposielam postou, vyhradne osobny odber v Bratislave (prip Nitra). Co sa tyka samotneho uzivania je myslim obrovsky rozdiel hulit nieco, co ani neviem aku chemiu obsahuje a nieco co si sam dopestujem, nehovoriac o vztahu k rastlinke. Pestovanie taktiez pretina financnu barieru- da sa vyskusat zutie cerstvych listov (dlhsi, kvalitnejsi stav) co taktiez robili samani ale spotrebuje sa velke mnozstvo listov a to samozrejme neni ziadny problem si dopestovat. Ak by mal niekdo zaujem tu je moj mail jooseek@gmail.com Pestovaniu zdar!:)
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Re: Salvia divinorum

Príspevok od používateľa dr.Katz »

Skutečně nechceš udělat výjimku, a poslat mi do ČR jednu rostlinku?
Smrt není zánikem světla. Je zhašením lampy, protože svítá...
Alino
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 244
Dátum registrácie: So Feb 10, 2007 12:13

Príspevok od používateľa Alino »

po kolko predavas gram?
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Re: Salvia divinorum

Príspevok od používateľa dr.Katz »

Vyšla celkem zajímavá kniha "DUŠE ŠALVĚJE-šalvěj divotvorná a entheogenní zážitky". Pro ty, které nebaví donekonečna čekat až se dostaví zážitek "jiné reality" pomocí "čistých a legislativou schválených metod", anebo platit za předražené neošamanské zážitkové semináře s mizerným výsledkem, je tohle ta pravá cesta. Cituji: " Šalvěj divotvorná je nesmírně silná psychoaktivní rostlina pocházející ze starého Mexika. V současnosti je široce dostupná jako „šamanská“ bylina a lze ji volně zakoupit prostřednictvím internetu. Kdysi záhadná a málo známá rostlina se tak zařadila mezi nejvýznamnější psychedelické látky. U příznivců entheogenů se těší zvláštní úctě díky jedinečným zážitkům, které zprostředkovává svým rychlým účinkem. Může vyvolat šamanské a hluboce mystické stavy vědomí, používá se v léčitelství, při šamanských cestách a při pokusech o duchovní vhled.
Šalvěj divotvorná tedy není rostlina, se kterou by si člověk mohl jen tak zahrávat. Ska Maria Pastora, jak se někdy nazývá, není droga vhodná na večírky a nemá prakticky žádnou „zábavnou“ hodnotu. Světy, které nám šalvěj otvítá, mohou být někdy příliš složité a obtížné na to, abychom si s nimi uměli poradit, orientovali se v nich a včlenili je do našeho běžného života. Tato kniha se pokusí přiblížit nejlepší možné přístupy a praktiky v rituálním užívání této rostliny sloužící osobnímu duchovnímu rozvoji." Tedy žádná rekreační droga, žádná zábava, žádná závislost atd. Pouze hluboký duchovní vhled do své vlastní existence a následná hluboká pokora a pochopení.
Smrt není zánikem světla. Je zhašením lampy, protože svítá...
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1871
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Salvia divinorum

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

Drobná poznámka na okraj: Dosahovanie zmenených stavov vedomia z človeka šamana nespraví a to platí aj o šalvii divotvornej. :wink:
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Napísať odpoveď