Verite v Boha?

Čo sa inde nevošlo

Moderátor: Moderátori

Verite v Boha?

ano
31
78%
nie
3
8%
neviem
6
15%
 
Celkom hlasov: 40

Používateľov profilový obrázok
majk
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 486
Dátum registrácie: Po Jan 26, 2004 9:14
Bydlisko: morava cz

Príspevok od používateľa majk »

:grin: ja rikam spici neobjevena energie ( Energie ) :grin:

pro blueboye: nemyslim tim elektriku nebo okopavani brambor ... :grin:
Používateľov profilový obrázok
SagitaX
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 298
Dátum registrácie: So Jan 21, 2006 14:39
Bydlisko: Sásová, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Verite v Boha?

Príspevok od používateľa SagitaX »

dr.Katz, chcel by som sa spytat, cisto zo zvedavosti, trosku som nepochopil vetu "znovu opakuji, že jsme všichni spící bohové. Stačí procitnout. I ty, Majku. Protože kdybys nebyl bůh, tak právě ten kousek tebe by bohu chyběl k dokonalosti."... teda neviem ako to mam napisat, skusim uplne od brucha snad to bude nazrozumitelnejsie, teda je jeden boh a my ho tvorime? kedze keby nebol majk boh a tak bohovy by chybal kusok dokonalosti (inak velmi pekne slova :) )... cize boh sme my vsetci dokopy? no neviem, asi to celkom nechapem takze ak som trepol blbost tak prosim berte ma s rezervou ;)
Môžeš si pomyslieť, že máš len 17 a vo veku tých, čo hovoria, že vedia málo, toho budeš vedieť aspoň o trošičku viac. ©
blueboy
Návštevník
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Ut Okt 03, 2006 18:32

Príspevok od používateľa blueboy »

majk napísal::grin: ja rikam spici neobjevena energie ( Energie ) :grin:
včera jsem se chtěl něco boha zeptat, a andělé :angel: mi říkali, že se právě domluvil s majkem, že si zdřímne :D takže z toho nic nebylo :cry2:
prej aby byl schopen nějaké práce... :smoking:
Používateľov profilový obrázok
nou
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 206
Dátum registrácie: Po Jan 30, 2006 22:57

Príspevok od používateľa nou »

ja som z bohom hovoril v sne. bol to naozaj zvlastny sen. :angel:
Prídem si po teba.
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Re: Verite v Boha?

Príspevok od používateľa dr.Katz »

to SagitaX : myslel jsem to tak, jak jsi to pochopila. Kdyby Majk nebyl Bůh, tak by Bůh pak nebyl dokonalý. Ale protože Bůh je dokonalý, tak musí být i Majkem.
Smrt není zánikem světla. Je zhašením lampy, protože svítá...
Používateľov profilový obrázok
majk
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 486
Dátum registrácie: Po Jan 26, 2004 9:14
Bydlisko: morava cz

Príspevok od používateľa majk »

bluboy:

je vidět, že sršíte Energií a vtipem ...

člověk bez Energie je jako pole bez práce ... :grin:
blueboy
Návštevník
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Ut Okt 03, 2006 18:32

Príspevok od používateľa blueboy »

:grin:
Používateľov profilový obrázok
SagitaX
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 298
Dátum registrácie: So Jan 21, 2006 14:39
Bydlisko: Sásová, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Verite v Boha?

Príspevok od používateľa SagitaX »

ale tak trosku mi to nedava zmysel... je mi jasne ze na mna je to az prilis a este niesom na tom tak dobre aby som toto pochopil...
Môžeš si pomyslieť, že máš len 17 a vo veku tých, čo hovoria, že vedia málo, toho budeš vedieť aspoň o trošičku viac. ©
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Re: Verite v Boha?

Príspevok od používateľa dr.Katz »

je to jednoduché, nesnaž se Boha hledat někde mimo sebe. Máš ho v sobě, ty jsi Bůh. Akorát tě to ve škole neučili, tak je pro tebe problém tomu uvěřit. To tělo, za které se pokládáš, není nic jiného než jakási schránka, vězení, ale potřebuješ ji abyses mohla v tomhle materiálním světě projevovat. Ale nejsi to ty. Ty nejsi to tělo, protože kdybys byla to tělo a já bych ti uřízl ruku, tak bys byla dvakrát. Všimni si, že se říká MOJE tělo. To znamená že je tady nějaký vlastník těla.
Smrt není zánikem světla. Je zhašením lampy, protože svítá...
Používateľov profilový obrázok
SagitaX
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 298
Dátum registrácie: So Jan 21, 2006 14:39
Bydlisko: Sásová, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Verite v Boha?

Príspevok od používateľa SagitaX »

ano ale kedze ja som boh a aj vsetci ostatny tak musime tvorit spolu nieco jednotne a to je mimo nas nie? ach no ja v tom mam celkom chaos, aj ked asi viem ako to je ale akosi mi to moja mysel nechce zobrat...
Môžeš si pomyslieť, že máš len 17 a vo veku tých, čo hovoria, že vedia málo, toho budeš vedieť aspoň o trošičku viac. ©
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Re: Verite v Boha?

Príspevok od používateľa dr.Katz »

představ si, že jsi jedno chapadlo od obrovské chobotnice. Jsi jednotlivec a přesto tvoříš obrovský celek.
Smrt není zánikem světla. Je zhašením lampy, protože svítá...
Používateľov profilový obrázok
SagitaX
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 298
Dátum registrácie: So Jan 21, 2006 14:39
Bydlisko: Sásová, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Verite v Boha?

Príspevok od používateľa SagitaX »

ahaaa, dakujem za priklad, trosku mi pomohol si to predstavit, este by som sa chcel spytat ze kto vsetko ten celok tvori? predpokladam ze kazdy jeden clovek, ale tvoria ho napriklad aj zvierata? alebo ine zive bytosti?
Môžeš si pomyslieť, že máš len 17 a vo veku tých, čo hovoria, že vedia málo, toho budeš vedieť aspoň o trošičku viac. ©
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Re: Verite v Boha?

Príspevok od používateľa dr.Katz »

to co ti popisuji jsem zažil při svých mystických zážitcích s kouzelnou houbičkou. Vše se vztahovalo ke mě, jako k člověku, takže jak jsou na tom ostatní živé bytosti - to nevím. Ale předpokládám, že součástí Boha je vše co nás obklopuje. Ale bude to ještě trošku složitější, protože svět je iluzorní. Něco jako Matrix. Odehrává se to ve tvé hlavě a co je za tím, to zjistíme až po smrti.
Smrt není zánikem světla. Je zhašením lampy, protože svítá...
Používateľov profilový obrázok
Shaman
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 54
Dátum registrácie: St Máj 18, 2005 16:24

Príspevok od používateľa Shaman »

No podla mna je boh inteligentna energia. Energia preto lebo o energii sa vie ze je neznicitelna nigdy nezanikne vzdy len zmeni formu ako napr. elektricka energia sa premeni na tepelnu a tepelna na kineticku a td. a td. No a inteligentna preto lebo dokaze mysliet. Stoho taktiez vyplyva ze boh je vsetko co existuje lebo vsetko sa sklada s atomou a samotny atom je tiez len energia. A to co nieje s atomou je tiez len forma energie ako napr svetlo. A ako povedal Dr.Katz vsetci sme bohovia tak snim suhlasim akurat ze mi sme len male individualne mysliace ciastky boha zijeme si svoje zivoty v telach ktore sa tiez skladaju s hmoty (atomou) a su zive tak isto ako Zem sa sklada s hmoty tiez je ziva a tiez je to len malicka ciastka boha tak isto ako zijuce bakterie v mojom tele, ktore su tiez samostatne inteligencie a pre nich je moje telo ako premna planeta Zem. Takze planeta zem zije v slnecnej sustave ktoru zasa zivi slnko taktiez samostatna inteligencia skladajuca sa s atomou cize energie a slnku je zasa zijuce v nasej galaxii skladajucej sa z orovskeho poctu slnecnych sustav a vsetky tieto sustavy maju zdroj v strede galaxii ktora tam je vlastne jej zdroj a ten odkial bere zivot to uz neviem :roll: ale Kazdopadne je boh jedna samostatna inteligencia ktora sa stiepi na dalsie ciastky a mi sme niekde naspodku ale tiez niesme uplna spodina :)
Tak toto je to co si myslim ja ale cital som nieco take ze akakolvek predstava o bohu je milna pretoze tim ze si ho niako predstavyme urcime jeho hranice ze je toto alebo tamto lenze boh hranice nema.tim padom je pre nasu mysel neidetifikovatelny.
Kazda udalost je nevyhnutna, keby nebola tak by sa nestala...
RedHawk
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 650
Dátum registrácie: Ne Júl 10, 2005 21:56

Re: Verite v Boha?

Príspevok od používateľa RedHawk »

heh v jedineho krestanskeho boha neverim.
Napísať odpoveď