Budúcnosť - dá sa zmeniť?

Čo sa inde nevošlo

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
M2-player
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 72
Dátum registrácie: Ne Okt 23, 2005 9:55

Bud

Príspevok od používateľa M2-player »

pokracovanie z temy Muž v čiernom plašti a čiernom klobuku

Zrak1 napísal:.... hovoril som, "ale veď si povedala, že budem robiť to a ono....ako to"... jej odpoveď bola už vopred jasná... zmenil som si "budúcnosť" svojím konaním, nuž a vedzte, že od pondelka 19/2 nastupujem v novej práci.
Blbosť. Nič v zlom, ale budúcnosť sa zmeniť nedá. Možno ti tá pani klamala, alebo čo ja viem, ale budúcnosť nezmeníš (ani minulosť).
--=Všetko sa dá, stačí vedieť ako=--
--=www.meditacia.sk=--
Používateľov profilový obrázok
Delord
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 61
Dátum registrácie: Ne Feb 11, 2007 20:57
Bydlisko: Humenne
Kontaktovať používateľa:

Re: Mu

Príspevok od používateľa Delord »

M2-player napísal:
Zrak1 napísal:.... hovoril som, "ale veď si povedala, že budem robiť to a ono....ako to"... jej odpoveď bola už vopred jasná... zmenil som si "budúcnosť" svojím konaním, nuž a vedzte, že od pondelka 19/2 nastupujem v novej práci.
Blbosť. Nič v zlom, ale budúcnosť sa zmeniť nedá. Možno ti tá pani klamala, alebo čo ja viem, ale budúcnosť nezmeníš (ani minulosť).
preco by sa buducnost nedala zmenit hm?? ved ja som panom svojho zivota bolo tu uz vela teeem rozobratych ohladom buducnosti ale si myslism ze buducnost si mozes riadit sam a to pritomnostou.Inac keby sme v buducnosti nieekedy vymysleli stroj casu tak si myslim ze to nie je realne lebo by sa tu uz hemzili navstevnici s buducnosti ;) alebo mozno sa bude dat cestovat v case ale len v minulosti a to tak aby sme ju nemohli ovplivnovat zize teoreticky tak mozez cestovat aj cez AC no ale neviem taka je moja teoria....
Astral forever....astral has you
Používateľov profilový obrázok
M2-player
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 72
Dátum registrácie: Ne Okt 23, 2005 9:55

Re: Mu

Príspevok od používateľa M2-player »

Delord napísal:
M2-player napísal:
Zrak1 napísal:.... hovoril som, "ale veď si povedala, že budem robiť to a ono....ako to"... jej odpoveď bola už vopred jasná... zmenil som si "budúcnosť" svojím konaním, nuž a vedzte, že od pondelka 19/2 nastupujem v novej práci.
Blbosť. Nič v zlom, ale budúcnosť sa zmeniť nedá. Možno ti tá pani klamala, alebo čo ja viem, ale budúcnosť nezmeníš (ani minulosť).
preco by sa buducnost nedala zmenit hm?? ved ja som panom svojho zivota bolo tu uz vela teeem rozobratych ohladom buducnosti ale si myslism ze buducnost si mozes riadit sam a to pritomnostou.Inac keby sme v buducnosti nieekedy vymysleli stroj casu tak si myslim ze to nie je realne lebo by sa tu uz hemzili navstevnici s buducnosti ;) alebo mozno sa bude dat cestovat v case ale len v minulosti a to tak aby sme ju nemohli ovplivnovat zize teoreticky tak mozez cestovat aj cez AC no ale neviem taka je moja teoria....
Pokúsim sa ti to vysvetliť:
Dvaja vedci (jeden Čech a druhy Francúz) potvrdili, že podľa kvantovej teórie nie je možné zmeniť minulosť - každá častica má svoju dráhu po ktorej sa pohybuje. Z toho logicky vyplíva, že ani budúcnosť sa nedá zmeniť. A nevyplíva to iba z logiky, ale aj z toho, že keď vizionári vidia vraždu, nehodu, atď, tak jej nedokážu zabrániť, nech sa snažia akokoľvek (iné by bolo, keby chceli vidieť, ako jej nabránia a aj by to videli, ale to ich asi nenapadne...).
Ako dôkaz to už hádam stačí, ale niekto si položí otázku s cestovaním v čase (ako ty...). Takže sa to pokúsim vysvetliť. Keby si mal stroj pomocou ktorého by si cestoval v čase a chcel by si ísť napríklad zabiť Hitlera, kým je ešte malý, tak ti dopredu hovorím, že by sa ti to nepodarilo. Prečo? Lebo Hitler nezomrel, kým bol malý. Možno by si sa do minulosti dostal, ale nič by si nezmenil - ty by si sa o to pokúsil (alebo skôr tvoj starši dvojník) ešte predtým ako by si išiel do minulosti. Sorry, lepšie to asi nevysvetlím. Sú ešte nejaké teórie napríklad o starých otcoch, ale tie radšej nebudem spomínať, lebo to je blbosť a iba by vás to pomiatlo.

Dúfam, že ste rozumeli všetkému. Ak áno, dam vam hádanku:
Prišiel by som za jasnovidcom a spítal sa ho, ktorú ruku zdvihnem hneď po tom, ako mi on odpovie. Myslíte, že by uhádol :?:
To čo on by videl vo svojej vízií, sa už zmeniť nemôže. Ja som si nad tym lámal hlavu asi 1 rok... odpoveď je možné najsť aj vo filme Matrix 8)
--=Všetko sa dá, stačí vedieť ako=--
--=www.meditacia.sk=--
Používateľov profilový obrázok
SagitaX
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 298
Dátum registrácie: So Jan 21, 2006 14:39
Bydlisko: Sásová, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa SagitaX »

M2-player napísal:
Zrak1 napísal:.... hovoril som, "ale veď si povedala, že budem robiť to a ono....ako to"... jej odpoveď bola už vopred jasná... zmenil som si "budúcnosť" svojím konaním, nuž a vedzte, že od pondelka 19/2 nastupujem v novej práci.
Blbosť. Nič v zlom, ale budúcnosť sa zmeniť nedá. Možno ti tá pani klamala, alebo čo ja viem, ale budúcnosť nezmeníš (ani minulosť).
nic v zlom ale ako mozes nieco take povedat? ty si videl celu zrakovu buducnost? vies mi povedat co sa mu bude diat presne do detailu? s kade beries taku istotu ze je to "blbost" ty buducnost urcujes? vytvoril si ju a pevne si stanovil ze sa nebude dat zmenit? si o tom presvedceny ale mas to naozaj potvrdene? mas svoj vlastny dokaz toho ze sa buducnost zmenit neda? alebo to mas len s knih alebo stranok a vlastna skusenost chyba? kedze na vacsinu otazok odpovies nie, prosim nespochybnuj tvrdenie ineho bez toho aby si sam mal dokaz... ak mi povies ze buducnost sa neda zmenit, ze tvoja je uz urcena preco by aj moja alebo zrakova mala byt tiez uz pevne a do detailu urcena? to ze je uz urcena povedal zrak sam ale nie do detailu, urcena je ale iba hrube crty...
Môžeš si pomyslieť, že máš len 17 a vo veku tých, čo hovoria, že vedia málo, toho budeš vedieť aspoň o trošičku viac. ©
Používateľov profilový obrázok
M2-player
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 72
Dátum registrácie: Ne Okt 23, 2005 9:55

Príspevok od používateľa M2-player »

Pozri sa o príspevok nad tvojím príspevkom vyššie. Tam som to zdôvodnil.
--=Všetko sa dá, stačí vedieť ako=--
--=www.meditacia.sk=--
Používateľov profilový obrázok
SagitaX
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 298
Dátum registrácie: So Jan 21, 2006 14:39
Bydlisko: Sásová, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Bud

Príspevok od používateľa SagitaX »

ale to tvoje je zalozene na kvantovej TEORII... ja sa do tohoto nevyznam a nechcem sa nejak pliest do tejto temy ked som skor laik ale zarazilo ma ako si prezentoval svoj nesuhlas, pozri stale sa opieras len o teorie, alebo zistenia druhych, neodsudzuj nieco kym to nemas sam ptvrdene
Môžeš si pomyslieť, že máš len 17 a vo veku tých, čo hovoria, že vedia málo, toho budeš vedieť aspoň o trošičku viac. ©
Používateľov profilový obrázok
theking
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 143
Dátum registrácie: St Jún 21, 2006 20:38
Bydlisko: www.spin.wbl.sk
Kontaktovať používateľa:

Re: Bud

Príspevok od používateľa theking »

no ja osobne si myslim ze buducnost ovplivnit mozeme.I ked si myslim ze ked hodime kockou, cislo ktore padne je uz dane, no iste veci mozeme ovplivnit nasim konanim, napriklad ze teraz chytim pero ktore mam na stole a hodim ho na zem.
Všetko má svoje dôvody.
Používateľov profilový obrázok
M2-player
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 72
Dátum registrácie: Ne Okt 23, 2005 9:55

Re: Bud

Príspevok od používateľa M2-player »

SagitaX napísal:...pozri stale sa opieras len o teorie, alebo zistenia druhych, neodsudzuj nieco kym to nemas sam ptvrdene
A ty to maš potvrdené sam, alebo sa opieraš o to čo povedali iní?
--=Všetko sa dá, stačí vedieť ako=--
--=www.meditacia.sk=--
OBI-VAN
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 198
Dátum registrácie: Ne Nov 13, 2005 10:19

proc by ne ? Budoucnost i minulost =Pohadka pro (velke) deti

Príspevok od používateľa OBI-VAN »

Proc by se vlastne nedala zmenit budoucnost i minulost? Otazka je jen z pohledu KOHO.
Kdybychom si predstavili tok casu .. jako potucek... a kazdy z nas ve fyzickem tele je jednou kapickou vody. No a po ceste ty kapicky vody potkavaji ruzne predmety a u brehu kaminky apod, ale ty kapicky jsou presto porad unaseny proudem "casu" a uvazuji co bylo "predtim" kdyz byli v minulosti tj. plavali kolem nejakeho predmetu a rovnez uvazuji o tom kolem jakych stromu jeste poplavou a kam je proud odnese nez se "vypari horkem nadobro".
Kapicka asi skutecne nedokaze plavaat proti celemu proudu (casu) a asi ani nedohledne a nemuze moc ovlivnit kdy a kolem jakeho oblazku bude unasena. Kapicka muze do sebe vstrebavat ruzne latky a esence a prijimat ci vydavat energie (frekvence).... ovsem predstavit si neco takoveho, ze by "vylezla z proudu ven a sla se podivat na navstevu zpatky proti proudu nebo dokonce ve smeru proudu a tak ten proud predbehla jednim nebo druhym smerem.... to asi opravdu nedokaze"

No a takova kapicka si nedokaze ani predstavit, ze kdyz se vypari ... a pak zase zkondenzuje... muze treba kapnout zrovna do toho mista, kde uz jednou plavala a nebo i do toho mista.. kam jeste nestacila s proudem doplavat.
Slozity navic je, ze kdyz se ta kapicka vody vypari a pak zase zkondenzuje.. zapomene absolutne vsechno i to ze uz jednou jako kapicka v tom proudu plavala......

Bezna kapicka opravdu nema ze sveho pohledu moc sanci si to predstavit natoz vedome ovlivnit... i kdyz fyzikalne je to vlastne vsechno bez problemu mozne

:angel:

------------------------------------
co kdyz ve skutecnosti existuje nespocetne mnozstvi potoku a proudu (casu) a ne pouze jeden? Co kdyz jsou tyto potoky nejakym zpusobem propojeny (MULTIVERSUM)?
Co kdyz ta kapicka priste spadne do jineho potoka ? No to je jednoduche bude si opet myslet ze toto je jediny potok a ze NENI mozne aby se mohla vratit proti proudu ale ani plavat rychleji nez ji unasi proud a z velke miry ma v tom i pravdu....

no a pak zazvonil zvonec a pohadky je konec.. pokracovani (mozna) nekdy jindy (od nekoho dalsiho)
:blah: :shutup:
Používateľov profilový obrázok
M2-player
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 72
Dátum registrácie: Ne Okt 23, 2005 9:55

Príspevok od používateľa M2-player »

Jasnovidec alebo vizionár nam povie iba to, čo sa nezmení. Nemôže nam povedať niečo, čo by sme mohli zmeniť. Znie to všetko veľmy čudne, ale počúvajte:
Dal som otázku (a všetci ste sa trhali na ňu odpovedať :D ): Čo by povedal jasnovidec, keby som sa ho spítal, "Ktorú ruku zdvihnem?", ale až potom ako mi od odpovie. Odpoveď znie, že by mi neodpovedal, alebo by úmyselne klamal, alebo by nič nevidel. A prečo? No preto, aby sa lebo minulosť a aj budúcnosť sa zmeniť nedajú. Všetko je to take logické a jasné. Ja by som nebol rozhodnutý, ktorú ruku zdvihnem a tak by som odpoveď jasnovidca mohol zmeniť a ak by on bol presvedčený, že mi odpovie to čo bude vidieť, tak by nič nevidel. Druhá možnosť je, že by budúcnosť videl, ale nemohol by mi odpovedať, lebo keby bol pripravený odpovedať mi, tak by nič nevidel :D .

Uvediem niečo iné:
Mám stroj pomocou ktorého viem posielať veci do minulosti. Rozhodnem sa, že o 5 minút si pošlem do minulosti napríklad nejaku čokoládu. Poslal by som si ju do toho času, v ktorom som sa rozhodol :grin: (možno zo začiatku na pochopenie trochu ťažké). No a keď by som sa rozhodol, tak by sa predomnou objavila čokoláda. Ja by som ju vzal a odhryzol si z nej. Potom by som tu istú čokoládu poslal do minulosti, ale tam by už neprišla celá a tu to je - zmena minulosti. Je to skoro to isté ako pri tom jasnovidcovy.

Želám vám veľa chápania :ok:
--=Všetko sa dá, stačí vedieť ako=--
--=www.meditacia.sk=--
Používateľov profilový obrázok
mNemoN
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 90
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 23:41
Bydlisko: Zem
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa mNemoN »

mavate niekedy DEJA VU :D
Viete co to je ?
Buducnost sa neda zmenit !!!
Proste cez niektore situacie MUSIS pejst ale mozes pred nimi utekat ,obchadzat, cuvat ako len chces :))

Vzdy ked mam dejavu tak viem co sa stane tak par sekundiciek dopredu ale nikdy neviem zareagovat :((( vzdy to je tak ako to vidim. Preto som si isty ze moja buducnost je dana a ja si ju len mozem spestrit ked ju budem trochu natahovat :DD. Casto sa snazim spravat iracionalne :)) Zivot je potom viac FUN ^^
Zenny
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 382
Dátum registrácie: Ne Jan 28, 2007 11:00

Príspevok od používateľa Zenny »

podla mna sa buducnost mozno da zmenit ale minulost urcite nie :)
Používateľov profilový obrázok
mNemoN
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 90
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 23:41
Bydlisko: Zem
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa mNemoN »

ak si si isty/a ze minulost sa neda zmenit tak ani buducnost, lebo su to 2 aspekty toho isteho casu... a cas je len illuzia
Zenny
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 382
Dátum registrácie: Ne Jan 28, 2007 11:00

Príspevok od používateľa Zenny »

myslel som to tak ze napr. ti niekto vyvesti ze zajtra budes jest vyprazany syr a ty si ho schvalne nedas(zmenis buducnost) ale keby si ten syr mal uz vcera tak by si sa uz nemohol vratit v case aby si si dal miesto syra napr. hranolky(cudny priklad ale dufam ze chapete :D )
Používateľov profilový obrázok
M2-player
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 72
Dátum registrácie: Ne Okt 23, 2005 9:55

Príspevok od používateľa M2-player »

Zenny napísal:podla mna sa buducnost mozno da zmenit ale minulost urcite nie :)
Keď sa minulosť zmeniť nedá, prečo by sa mala dať zmeniť budúcnosť? Veď to je skoro to isté. Ako povedal Albert Einstein: "Čas je iba ilúzia."
--=Všetko sa dá, stačí vedieť ako=--
--=www.meditacia.sk=--
Napísať odpoveď