dennik snov

Software, hardware súvisaci s ezoterikou, hudobné CD

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
wladimiiir
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Po Nov 07, 2005 23:03
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať používateľa:

dennik snov

Príspevok od používateľa wladimiiir »

zdravim vsetkych,
ako semestralny projekt som mam moznost vybrat si akukolvek aplikaciu, ja som sa rozhodol ze spravim snovy dennik, hlavne kvoli vlastnej potrebe ale samozrejme aj kvoli potrebam inych ludi, teda aj vas:) no ale k veci. chcel by som vsetkych vas poprosit, aby ak mate nejaky napad, ktory by som mal do svojho programu implementovat, napisali ho sem a ja by som ho tam hodil. samozrejme finalna verzia bude dostupna vsetkym, takze nieco co by ste tam radi videli vy, a vyuzili by ste to. dakujem vopred vsetkym.

-----------------------------------------------------------------
Guru 1.0 - verzia na stiahnutie
Používateľov profilový obrázok
marley5
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 80
Dátum registrácie: St Máj 10, 2006 20:03
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa marley5 »

velmi dobry napad, taky program by sa hodil.. No co tam das ako zaklad? nevem totiz co mam poradit..
Používateľov profilový obrázok
sorer
Admin
Admin
Príspevky: 859
Dátum registrácie: Pi Dec 12, 2003 12:29
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: dennik snov

Príspevok od používateľa sorer »

To je dobre ze ides na to takto. Najprv treba zistit co by mal dennik obsahovat. Urcite by tam mala byt moznost zaradovat sny do kategotii LD, AC, bezny sen apod. Dalej by sa malo dat v nom vyhladavat podla klucovych slov. Mozno aby sa dali vytvarat vlastne kategorie pre zaradenie sna apod.
Stretneme sa vo sne ;)
Používateľov profilový obrázok
wladimiiir
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Po Nov 07, 2005 23:03
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa wladimiiir »

no ta kategorizacia snov bude samozrejmostou, vyhladavanie ma nenapadlo, ale urcite ho tam dam, lebo je to dobry napad.
este som tam chcel dat nieco take, co by umoznilo statiskitu nejakych klucovych slov( trebars ake osoby sa casto vyskytuju v snoch, ake miesta, ake situacie a podobne). takisto priblizna dlzka sna (ci uz ta v realnom case, ak je znama, ale v snovom case), veci ktore ta zaujali (ako napr. netradicne prostredia, tvoeje pocity, farby, hudba, osoby a podobne. a podmienky prostredia v ktorom sme snivali (faza mesiaca, den v mesiaci, pocasie) a na zaklade toho takisto nejaku statiskitku vyskytu snov.
vsetky sny budu ulozene v sifrovanych suboroch takze sa k nim dostanete iba vy po zadani spravneho hesla.
no to je asi to co ma okolo toho napadlo zatial.
Používateľov profilový obrázok
sorer
Admin
Admin
Príspevky: 859
Dátum registrácie: Pi Dec 12, 2003 12:29
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: dennik snov

Príspevok od používateľa sorer »

No hlavne si vyber to najdolezitejsie co budes potrebovat, a hlavne nech toho na zaciatok nie je vela. Ak by to bolo mozne spravit systemom zasuvnym modulov popripade rozsireni, ktore by si pouzivatel sam zvolil. Tak si kazdy pouzivatel vyberie to co jemu bude vyhovovat, a pre teba bude jednoduchsie postupne vytvarat male moduly ako to cele naraz zmotat dokopy.
BTW, v akom jazyku to ides programovat?
Stretneme sa vo sne ;)
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Re: dennik snov

Príspevok od používateľa dr.Katz »

taky je důležité , jak jsem ve snu dospěl k luciditě. Jestli jsem udělal test reality, jestli jsem na to přišel pozorováním okolí, nebo mě na to upozornila snová bytost apod. Z toho se dá potom vyvodit, který způsob je pro mě nejvhodnější a tomu se pak více věnovat.
Smrt není zánikem světla. Je zhašením lampy, protože svítá...
Používateľov profilový obrázok
marley5
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 80
Dátum registrácie: St Máj 10, 2006 20:03
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa marley5 »

alebo mozno by bol uzitocny nejaky graf vyskytu LD, pripadne zaznamenavanie faz mesiaca..
Používateľov profilový obrázok
wladimiiir
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Po Nov 07, 2005 23:03
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať používateľa:

Re: dennik snov

Príspevok od používateľa wladimiiir »

sorer napísal:No hlavne si vyber to najdolezitejsie co budes potrebovat, a hlavne nech toho na zaciatok nie je vela. Ak by to bolo mozne spravit systemom zasuvnym modulov popripade rozsireni, ktore by si pouzivatel sam zvolil. Tak si kazdy pouzivatel vyberie to co jemu bude vyhovovat, a pre teba bude jednoduchsie postupne vytvarat male moduly ako to cele naraz zmotat dokopy.
BTW, v akom jazyku to ides programovat?
no to je fakt, nieco take som mal aj v plane. inac bude to v jazyku JAVA.
gagino
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 21
Dátum registrácie: St Sep 27, 2006 18:51

Príspevok od používateľa gagino »

To je super napad. Hodil by sa tam aj priblizny snovy a realny cas, popripade poloha tela - u mna su dost zaujimave vysledky pri porovnavani poctu LD s hlavou na jednu stranu postele a s hlavou na druhu stranu postele.
Používateľov profilový obrázok
georg
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 208
Dátum registrácie: St Apr 04, 2007 14:51

Re: dennik snov

Príspevok od používateľa georg »

to by bola fakt uzasna vec. ja si pisem snovy dennik ani nie tyzden. este som nemal ziadne skusenosti s LD, tobôž z AC. nenapada ma v tejto chvili nic, ale tie napady hore su pekne :)
mnohý a ani jeden
Používateľov profilový obrázok
wladimiiir
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Po Nov 07, 2005 23:03
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať používateľa:

prvy release (beta?:)

Príspevok od používateľa wladimiiir »

tak mam tu pre vas prvy release programu, este to nie je finalna verzia takze budte zhovievavi. chcel by som vsetkych zaujemcov poprosit, aby ho poriadne otestovali a povedali mi pripadne muchy respektive vylepsenia, ktore by si program ziadal. dokumentacia k tomuto zial este nie je, ale verim ze kazdy intuitivne bude vediet co robit. tak tu to je

Kód: Vybrať všetko

http://www.zshare.net/download/guru-zip.html
k spusteniu programu je potrebne naistalovat Java Runtime Environment 6.
Tu

Kód: Vybrať všetko

http://www.java.com/en/download/manual.jsp
When you have come to the edge of all the light you know, and are ready to step into the darkness, one of two things will happen. You will find solid ground under your feet, or you will be taught how to fly.
Používateľov profilový obrázok
georg
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 208
Dátum registrácie: St Apr 04, 2007 14:51

Re: dennik snov

Príspevok od používateľa georg »

wladimiiir-vyzera to fakt dobre, sny si uz pisem, zda sa mi, ze mi to pomoze. dakujem :)
este ako tam je ponuka na zapis noveho sna, mohla by tam byt kolonka fazy mesiaca, ale to je detail, ale mozno by to niekomu pomohlo a na nieco by prisiel...
mnohý a ani jeden
Používateľov profilový obrázok
wladimiiir
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Po Nov 07, 2005 23:03
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať používateľa:

Re: dennik snov

Príspevok od používateľa wladimiiir »

georg napísal:wladimiiir-vyzera to fakt dobre, sny si uz pisem, zda sa mi, ze mi to pomoze. dakujem :)
este ako tam je ponuka na zapis noveho sna, mohla by tam byt kolonka fazy mesiaca, ale to je detail, ale mozno by to niekomu pomohlo a na nieco by prisiel...
aj na to som myslel, fazy mesiaca to vypocitava samo podla datumu, takze o to sa nemusis starat. pozriet si to mozes pri zobrazeni detailov:)
Naposledy upravil/-a wladimiiir v So Máj 19, 2007 12:06, upravené celkom 1 krát.
When you have come to the edge of all the light you know, and are ready to step into the darkness, one of two things will happen. You will find solid ground under your feet, or you will be taught how to fly.
Používateľov profilový obrázok
georg
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 208
Dátum registrácie: St Apr 04, 2007 14:51

Príspevok od používateľa georg »

aha :grin: . potom nieje co riesit. mozno este napisem.
mnohý a ani jeden
Používateľov profilový obrázok
sorer
Admin
Admin
Príspevky: 859
Dátum registrácie: Pi Dec 12, 2003 12:29
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: dennik snov

Príspevok od používateľa sorer »

Dobra praca.
Navrhujem ale aby pridavanie sna bolo robene formou zaloziek. Takze by som nemusel klikat stale dalej ale vyplnil by som si informacie v zalozke v ktorej by som chcel.
Uprava sna by mala byt totozna s pridavanim, lebo napr. pri pridavani mam roletku "pozicia pri spanku" a v editacii ju nemam. Pri uprave je vsetko na jednej stranke, zas by pomohli zalozky.
Stretneme sa vo sne ;)
Napísať odpoveď