Vampýri

Vaše dobré/zlé skúsenosti s mágiou

Moderátori: RedHawk, Moderátori

RedHawk
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 650
Dátum registrácie: Ne Júl 10, 2005 21:56

Re: Vamp

Príspevok od používateľa RedHawk »

Lysnyt napísal:Otazka: Vies i to preco vznikaju "vampiri" ?
Poznanie minulosti pomaha zmenit "chyby", z ktorych tieto bytosti vznikli a dava zaklad na pretvorenie na celkom inu bytost zalozenu cisto na chaose nepodmienenu "miestodrzitelom". Myslim, ze je to vzrusujuca otazka, co ty na to ? :D
Vampiricka entita moze byt uz "stvorena" tak ako sa vyvijaju demonia a ludia a ostatne "bytosti" aj vampici.
BTW kym mi zacnes oponovat v demonoch precitaj si Strovolovsky Mag:)

Daskalos tam o nich hovoril.
Používateľov profilový obrázok
Lysnyt
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 71
Dátum registrácie: Ne Júl 30, 2006 23:00
Bydlisko: Bratislavcan ako repa

Re: Vamp

Príspevok od používateľa Lysnyt »

Nie nebudem ti oponovat, toto ste mi uz povedali, prosim precitaj si moj prvy prispevok k tejto teme. Pisem "bud su stvoreny alebo..." Prosim napis, kde si protirecim.
...Nech sa za mna radsej podpisu skutky..
RedHawk
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 650
Dátum registrácie: Ne Júl 10, 2005 21:56

Re: Vamp

Príspevok od používateľa RedHawk »

Lysnyt napísal:Vampi :)

Povaha entity - zivy sa chaosom, temnota mu nie je cudzia
Zrod - je bud vytvorena alebo skrze prerod zrodena, rodi sa s velkou silou
Povaha je do isteho stadia temna, chaotickou sa stane vyvojom a po x zivotoch moze byt svetla.
ale nemaju po vzniku/zrode silu :) tu ziskaju neskor
Používateľov profilový obrázok
Lysnyt
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 71
Dátum registrácie: Ne Júl 30, 2006 23:00
Bydlisko: Bratislavcan ako repa

Re: Vamp

Príspevok od používateľa Lysnyt »

Presne tak, rozoberem to: To co myslim silou nie je nic ine ako nesputanost temnych, "sebavedomie" ci vacsia "aktivita". Mozeme sa rodit rovnaki, ale niekto v seba veri niekto nie. Ak pozorujem "temneho" a neprejde k ceste slepeho nenavidenia, ktora je umelo navodena, ale prejde po ceste kde postupom casu "skludni" stane sa mudrym v svojom konani a nie bezhlavy, pride k bodu ked sa jeho dusa "rozpadne" a znova "narodi". Svetlo ci temno je pre mna vsak iba strana, chaos obsahuje celok a obe strany ako je zname.
...Nech sa za mna radsej podpisu skutky..
Používateľov profilový obrázok
spagetka
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 107
Dátum registrácie: Po Aug 01, 2005 12:36
Bydlisko: tlmače 12 km od Levíc

Re: Vamp

Príspevok od používateľa spagetka »

Putnik26

napísal si že väčšinou tým osobám ťukne po prstoch niekto dostatočne silný.
Akú majú hrierarchiu?

Predpokladám že vieš toho veľa, ako si spomenul.
Môžeš prezradiť viac? naozaj ma táto téma zaujíma, tak sa prosím rozpíš ok? :)

Aký sú to vlastne "ľudia"? koľko ich je? nájdu sa medzi sebou? ???
putnik26
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 70
Dátum registrácie: Ne Aug 06, 2006 19:48
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa putnik26 »

Re spagetka:

Co sa tyka tuknutia po prstoch pokial vampyr priamo skodi komunite zastavi ho iny silnejsi vampyr. Pokial skodi inym ludom a presahuje to ramec karmy zastavi ho niekto silnejsi.

Hierarchia je takato:

Vyssi:

Vampyrska elita medzi vampyrmi najsilnejsi. Vacsinou maju mentora ktory ich prevedie precitnutim a nauci pouzivat energiu dostane vacsinou zaklady ritualov. Praca zo zivlami a najma pouzivanie vlastnej energie a astralne cestovanie. Velmi nebezpecny protivnik. Doporucujem nenasrat.

Cistokrvny:

Vacsina vampyrskej populacie malokedy sa stane ze ma mentora. Malo ktory vampyr je ochotnya dostatocne schopny naucit ineho jedinca zakony komunity. Schopnosti su od velmi slabych po priemerne ale vyssi ma vzdy navrch.

Inkubovia a Sukuby

Takto su oznacovany vampyri ktori sa zivia len energiou produkovanou pri sexe. Medzi vampyrmi niesu oblubeny pretoze ich schopnosti su obmedzene len v ramci manipuovania s ludmi a donutit ich k sexualnemu styku a to nielen na fyz. urovni. V komunite sa vedu spory ci to vobec vampyri su alebo nie.

Premeny:

Dalo by sa povedat ze najnizsia kasta. To ako premenit cloveka na vampyra vie len velmi malo jedincov dokonca ani vsetci vyssi to nevedia. Ale je to mozne. Sila premenenho zavisi od tvorcu cim je silnejsi tvorca tym je silnejsi aj premeneny. Maju velmi obmedzene schopnosti a nemozu nejak evidentne zvysovat svoje limity.

Co sa tyka delenia to je priblizne vsetko maju este vela roznych druhov ale je zbytocne to tu rozpisovat.

Klany nejak moc nepoznam viem ze zopar ich funguje v BA ale inak vsetko. Povodne klany uz v podstate neexistuju pocas vekov sa rozdrobili a medzi niektorymi su stale vojny a poticky. V klanoch su len cistokrvny. Vampyr nemusi byt v ziadnom klane vacsinou ani niesu takze si to netreba nejak romantizovat.

Vyssi maju domy. Do domov maju pristup len vyssi. Nazval by som to taky all-inclusive klan. Dom sa o nich stara dom im zabezpecuje darcov ochranu utocisko atd. Maju velmi dlhu tradiciu a je ich velmi malo. Takisto nie vsetci vyssi niesu clenmi nejakeho domu.


Co sa tyka poctu. Predpoklada sa cca 1% ludskej populacie. Ono sa to zda vela ale kazdy vampyr musi prejst precitnutim. To znamena ze vampyricka podstata vyjde na povrch a postupne sa inegruje jak do energ. tak ciastocne aj fyz. tela(samozrejme nevznikaju fyziologicke defekty ako zatahovacie zubky a podobne:D). Nie kazdy vamp tymto procesom prejde. To znamena ze stych 6 milionov je mozno precitnutych tak 2,5 miliona aj ked v poslednej dobe si vsimam ze cim dalej tym viac ich precita.

Vampyrov mozes vidiet spolocne v BA som take skupinky videl ale je tazke povedat ci o sebe navzajom vedia. Vela vampyrov nevie co sa snimi deje ked precitaju a nevedia ze vobec vampyrmi su vacsina ich schopn osti upadne a zostane len zakladna a to je krmenie a parazitovanie na druhych. Milenecke pary spolu vydrzia malokedy pretoze dvaja predatory sa casom navzajom zozeru.

Aky su to ludia? Povahovo roznorody niektory su smutny nevedia co sa snimi deje a ludia okolo nich umieraju alebo su v zlom zdravotnom stave. Ty ktory o sebe vedia co su alebo to len tusia su v pohode aspon vcelku v pohode. Maju totizto velke ego pocit nepremozitelnosti a radi manipuluju z okolim. Obcas sa najdu aj pripady kedy sa nedokazu zmierit zo svojou podstatou a upadaju do depresie. Ale su aj taky umierneny jedinci neni ich vela ale pochopili ze su co su ale nemaju dovod skodit inym tak sa naucili krmit jemne aby nikomu neublizili a ziju si beznym zivotom.

To by bolo asi vsetko na zatial.
It's just ten percent luck
Twenty percent skill
Fifteen percent concentrated power of will
Five percent pleasure
Fifty percent pain
And a hundred percent reason to remember the name - Fort Minor
Používateľov profilový obrázok
spagetka
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 107
Dátum registrácie: Po Aug 01, 2005 12:36
Bydlisko: tlmače 12 km od Levíc

Re: Vamp

Príspevok od používateľa spagetka »

dobre.. príklad..

sú ľudia, ktorí chcú stále pomôcť, alebo sú leniví niečo urobiť a tak.. čakajú že to niekto za nich urobí.. je takíto človek vampýr?

a ešte..

viem zmanipulovať ľudí, a mám taký pocit, že aj vysávať energia sa dá ak by som chcela /ale aj to je len stav mysle pravdepodobne../.. ale som preto vampýr?

a ďakujem za odpoveď :)
putnik26
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 70
Dátum registrácie: Ne Aug 06, 2006 19:48
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa putnik26 »

re spagetka:

V prvom rade si treba uvedomit ze vampyrom sa narodis repsektive ta niekto premeni to znamena ze neni to stav mysle. Vysavat energiu vie kazdy clovek z trochou cviku, ale vampyr energiu potrebuje jeho energeticke telo spaluje prilis vela energie pokial je bez prisunu energie pomaly jeho telo umiera nastavaju zdravotne problemy prve co odchadza su ladviny a zaludok az organizmus skolabuje uplne. Co sa tyka manipulovania mozno mas dobru charizmu(maly hitler :evil: ). Ono vela ludi chce byt vampom pretoze si myslia ze to poriesi ich problemy ale to je blbost skor to problemy prida.
It's just ten percent luck
Twenty percent skill
Fifteen percent concentrated power of will
Five percent pleasure
Fifty percent pain
And a hundred percent reason to remember the name - Fort Minor
Používateľov profilový obrázok
spagetka
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 107
Dátum registrácie: Po Aug 01, 2005 12:36
Bydlisko: tlmače 12 km od Levíc

Re: Vamp

Príspevok od používateľa spagetka »

už tomu rozumiem
ďakujem :)
Soxy
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Ne Júl 19, 2009 14:00

Príspevok od používateľa Soxy »

Veľa ľudí vníma vampírov ako niečo zlé, čo cucá ľuďom krv a znepríjemňuje im život. Prečo? Rozprával som sa s pár vampírmi (aj vlkolakmi) a zistil som, že vapír je človek ako každý iný, len jeho telu nepostačuje energia, ktorú má, a tkak si ju berie z okolia. Kto si myslí, že vampíri behajú po svete a vykrádajú transfúzne stanice, je na veľkom omyle. Celkovo beriem vampírov ako bytosti podobné človeku, ktoré moc nemusia slnko a majú radšej noc. (Tie isté príznaky má aj choroba - Poryrfia alebo ako sa volá, ale Poryrfia a Vampirizmus s úplne odlišné veci ;)) Taktiež majú väčšie schopnosti v mágií svetla a tmy.

upravene RH
Naposledy upravil/-a Soxy v St Júl 22, 2009 11:47, upravené celkom 1 krát.
Zenny
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 382
Dátum registrácie: Ne Jan 28, 2007 11:00

Príspevok od používateľa Zenny »

Rozpraval si sa s vlkolakom? On sa akoze premiena pri splne? :grin:
Soxy
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Ne Júl 19, 2009 14:00

Príspevok od používateľa Soxy »

Chjaj, nechce sa mi ti to vysvetlovať, ale čo už ;). Áno, rozprával som sa s vlkolakom, a môžem povedať, že niektoré jeho názory, boli fakt zaujímavé a znova mi o trocha osvetlili pohľad na svet.

Nebudem ti tu písať, to čo mi hovoril. Je to jeho osobná vec a som veľmi rád, že sa mi zdôveril. Poviem ti len jedno. Zo začiatku to vypadá ako dar. Neskôr je to prekliatie.
RedHawk
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 650
Dátum registrácie: Ne Júl 10, 2005 21:56

Re: Vamp

Príspevok od používateľa RedHawk »

Soxy skus menej hravat RPG a pozerat Harry Pottera aspol, sice mas iba 13 ale v tom pripade si zabludil na nespravne forum
Zenny
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 382
Dátum registrácie: Ne Jan 28, 2007 11:00

Príspevok od používateľa Zenny »

asi tak :D
Soxy
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Ne Júl 19, 2009 14:00

Re: Vamp

Príspevok od používateľa Soxy »

Nik vás nenúti veriť ;).
Napísať odpoveď