Ešte raz Falun Gong

Čo sa inde nevošlo

Moderátor: Moderátori

守 中 清 靜
Návštevník
Príspevky: 5
Dátum registrácie: So Dec 07, 2013 14:30

Re: Ešte raz Falun Gong

Príspevok od používateľa 守 中 清 靜 »

uff ťažká káva,potom nastáva otázka,nechcem tým nikoho dehonestovať alebo ponižovať jeho cestu, ale nepraktikujú tú cestu potom tí stupenci skôr zo strachu ako z čistého srdca?
GeorgeLD
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 37
Dátum registrácie: So Sep 22, 2007 8:15

Re: Ešte raz Falun Gong

Príspevok od používateľa GeorgeLD »

Ne, to je jedna z nejhorších věcí, které můžou udělat, protože podle Jeho Nesmírnosti Li Hongziho je strach velké připoutání, kterého se musí praktikující vzdát, jinak je to s ím zlé. Opět i toto má svou logiku:

Šéf zaměstancům: "Máme před sebou velký úkol, všichni budeme bojovat se stresem! Takže odedneška: kdo se bude stresovat, ten má padáka!"
moco
Návštevník
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Ut Nov 25, 2014 0:42

Re: Ešte raz Falun Gong

Príspevok od používateľa moco »

Nedávno mi jeden kamarád říkal, že další "vědecká teorie" říká, že na měsíci jsou částice ze Země a tak vědci vypracovali teorii, že do blízkosti země se dostalo v minulosti nějaké těleso, které se se zemí srazilo a vytrhlo z ní kus hmoty a potom se "odrazilo" a už zůstalo na oběžné dráze...

Jinak ohledně dotazu 守 中 清 靜 "Môže stúpenec falunu pochybovať o textoch a teoriach osnovatela F.G ? môže s nimi dokonca nesúhlasiť a diskutovať s osnovatelom a zakladatelom o správnosti?" - Podle mě není zakázáno nic z toho co píšeš. George LD podle mě ne všechno chápe správně, podle mě nepochopil řadu věcí správně.

Já mám také svoje pochopení. Když dovolíte napíšu ho také. Pro mě jsou základem učení Falun Gongu morální principy Pravdivost Soucit a Snášenlivost - tyto principy považuji za velmi dobré - za opravdový základ lidské dobroty a nemám potřebu o nich pochybovat nebo s nimi nesouhlasit.

Já ty "tresty" o kterých píše George LD spíš chápu jinak. Pokud neuznáváš základní povahu vesmíru (tak jak o ním mluví zakladatel Falun Gongu) potom neuznáváš Pravdivost, Soucit a Snášenlivost. Jenomže to slovo "neuznáváš" má také hluboký význam - to není jako že řekneš "já to neuznávám jako nejvyšší princip nebo Zákon vesmíru". Podle mě to "neuznávám" znamená, že ve skutečnosti, v každodenním životě děláš pravý opak toho - tedy Lžeš (podvádíš, klameš...) Jsi krutý (ubližuješ, způsobuješ bolest, nadáváš jiným, týráš je, ničíš věci kolem sebe) Jsi nesnášenlivý (Neposlechneš žádnou radu, nesneseš kritiku, i když je oprávněná, nikoho nemůžeš vystát, chceš dělat jen to co chceš ty sám a nebereš ohledy na nikoho). Potom když praktikuješ opak Pravdivosti, Soucitu a Snášenlivosti - budeš si hromadit "karmu" nebo "hříchy" a bude tě čekat odplata za to co jsi udělal.

Tak to chápu já.

Podle mě ve skutečnosti lidé přirozeně považují věci jako "mluvit pravdu", "být dobrý a shovívavý" vůči lidem, zvířatům, přírodě a "vydržet" dokázat projít těžkosti, absolvovat těžkou školu, těžký a vysilující závod nebo výstup na horu - tyto věci jsou mezi lidmi a v celé společnosti ceněné a jsou považovány za dobré. Takže, nejsou tedy ve skutečnosti všichni kdo považují Pravdu Soucit a Snášenlivost vlastně ti co mají positivní vztah k "Dafa" nebo "Velkému Zákonu", kterým Li Hongzhi shrnul do tří principů "Pravdivost Soucit Snášenlivost".

A podívejme se na lidi kteří jsou lživý a záludní, nesoucitní a krutí, nic nesnesou a nic nevydrží, nic nedotáhnou do konce a jsou líní cokoliv udělat. Obecně jsou ve společnosti považování za "špatné" a jejich osud často také není nic moc. Když někoho zbijí, společnost je zavře do vězení. Když kradou tak je také zavřou. Když lžou a podvádějí, už s nimi nikdo nechce mít nic společného.

Dokážu si představit, že když takový člověk který se odklání od Pravdy soucitu a Snášenlivosti takhle prožije celý život - nahromadí si hory "hříchů" nebo "karmy" - potom nečeká ho podle křesťanství, buddhismu, taoismu atd. karmická odplata? Nebude jeho duše potom muset podle náboženství za ty všechny skutky trpět (v "pekle" nebo jinde). Vlastně bude trpět hned i v tomto životě - zavřou ho do vězení atd.

Takže GeorgeLD, uklidni trochu svůj temperament a vezmi rozum do hrsti - o čem je vlastně Falun Gong? Co je jeho podstata? Ty se zaměřuješ stále jen na věci, které si ještě nepochopil, nebo které jsou pro tebe nepochopitelné, ale ty si bohužel myslíš, že jim rozumíš. Ale nechci tě urážet.

Podle mě se i GeorgeLD pokouší být v životě Pravdivý, Soucitný a Snášenlivý (tím nemyslím, že by praktikoval Falun Gong, ale že to jsou prostě přirozeně uznávané hodnoty ve společnosti), jen prostě mu nejdou do hlavy některé výroky pana Li Honzhiho a tak je z toho celý rozechvělí, vyvěsil vlajku a šel "do boje" :)))), ale ono není proti čemu bojovat, ale každý si jednou v životě najde svoje "Větrné mlýny" že? I mě se to také stalo (nikoliv ovšem ve spojitosti s Falun Gongem), takže to chápu. - moco
Naposledy upravil/-a moco v Po Apr 27, 2015 23:27, upravené celkom 3 krát.
moco
Návštevník
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Ut Nov 25, 2014 0:42

Re: Ešte raz Falun Gong

Príspevok od používateľa moco »

守 中 清 靜 napísal:uff ťažká káva,potom nastáva otázka,nechcem tým nikoho dehonestovať alebo ponižovať jeho cestu, ale nepraktikujú tú cestu potom tí stupenci skôr zo strachu ako z čistého srdca?
GeorgeLD už podle mě úplně přehání a řeší si nějaké svoje věci, kterým už přestávám rozumět.

Každý je na tom stejně, když já ty nebo GeorgeLD chceme praktikovat Falun Gong tak můžeme a když nechceme tak nemusíme, nikdo tě k ničemu nebude nutit - přirozeně ani k tomu abys tomu věřil. GeorgeLD píše o strachu. Nikde není ve Falun Gong psáno, že strach je "zakázaný" jde jen o to, že je možné se strachu zbavit, že má svoje hlubší příčiny a že se lze strachu zbavit, ale nikdy se ho nezbavíš tím, že si to "zakážeš" to je přeci nesmysl, ani se to tak ve Falun Gongu nepíše.

Li Hongzhi, jak si vzpomínám, dokonce říkal, že pokud se nechceš zlepšit ze srdce a upřímně, potom stejně nedosáhneš změny, protože se k tomu nedá donutit.

Nebo si myslet, že prostě si řeknu "už nemám strach" nebo "už jsem Pravdivý Soucitný a Snášenlivý" a ono se to tak stane? To zní jako vtip že. Tak to nejde - prostě se musíme k tomu postupně dopracovat.

Ve skutečnosti je Falun Gong velmi racionální, velmi otevřený a k ničemu nikoho nenutí. Problém je, že to učení také nemusí každý pochopit, nebo pochopit správně, ale což, tak už to je se vším, k nedorozuměním může dojít skoro na každém kroku. - moco
Naposledy upravil/-a moco v St Apr 15, 2015 7:10, upravené celkom 1 krát.
moco
Návštevník
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Ut Nov 25, 2014 0:42

Re: Ešte raz Falun Gong

Príspevok od používateľa moco »

GeorgeLD napísal:Ne, to je jedna z nejhorších věcí, které můžou udělat, protože podle Jeho Nesmírnosti Li Hongziho je strach velké připoutání, kterého se musí praktikující vzdát, jinak je to s ím zlé. Opět i toto má svou logiku:

Šéf zaměstancům: "Máme před sebou velký úkol, všichni budeme bojovat se stresem! Takže odedneška: kdo se bude stresovat, ten má padáka!"
Ahoj GeorgeLD. Na začátku jsme celkem racionálně a systematicky rozmlouvali, ale teď už to trochu pozbývá smyslu, neboť jak se říká, nyní již bohužel "pleteš páté přes deváté". Strach je samozřejmě lidská emoce a pokud člověka ovládne tak ho může vést ke špatným skutkům. Například pokud člověka ovládne strach, může znervóznět a začít být hrubý k ostatním (čímž porušuje princip Soucitu) nebo například, když udělá nějakou chybu, může mít strach z důsledků svých činů až se to dozvědí ostatní, může mít strach o svoji pověst a podobně, a tak třeba zalže a nějak zamlží svoji účast na té věci (čímž poruší princip Pravdivosti).

Podle mého pochopení je to o tom, dokázat mít emoce pod kontrolou a nenechat se jimi ovládat do té míry, že tě to přinutí dělat špatné věci. Například když do tebe vjede zlost a ty udeříš malé dítě, protože tě "neskutečně vytočilo" (malé děti totiž neskutečně umějí "hrát na nervy") a podobně.

Ale není to tak že je ve Falun Gongu zakázáno mít emoce, nebo že je zakázáno mít strach, nebo že nikdo nesmí pochybovat nebo diskutovat nad principy - zakladatel Falun Gongu to nezakazuje. Je ale pravda, že to takto mohli někteří lidé pochopit, to je klidně možné. Já třeba mám stále různé nedostatky a často se mi stane že ujedu a nedokážu se úplně ovládnout nebo něco chápu špatně, ale snažím se dál pokračovat v "kultivaci charakteru" jak se píše ve Falun Gongu. Neříkám že jsem lepší než ostatní, nebo že to chápu jen já správně a skvěle, ale zdá se mi GeorgeLD, že nějak narážíš na svoje mantinely, aniž bys byl schopen si to připustit.

Ohledně původu měsíce, levitace, vidění třetím okem, existence mimozemských bytostí, které žijí v jiném časoprostoru a dalších věcí - to raději nechme být, protože pokud budeme používat systém pochopení současné vědy "co nevidím, tomu nevěřím", tak se stejně nedá ty věci nijak ověřit. Kdo vidí třetím okem, zná historii vzniku měsíce (nikoliv pouze teoretickou), kdo levitoval nebo odcestoval do jiné dimenze atd. ten asi bude vědět své. Ale já ani ty to asi nebudeme :)
GeorgeLD
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 37
Dátum registrácie: So Sep 22, 2007 8:15

Re: Ešte raz Falun Gong

Príspevok od používateľa GeorgeLD »

Je zbytečné s tebou a dalšíma faluňákama nějak racionálně diskutovat, racionalita předpokládá kritické myšlení a jaksi vzhledem k tomu, že vy ho k Falun Gongu naprosto postrádáte, tak je to mrhání času o něm s váma diskutovat.

Vlastně ani nevím, proč bych vás měl ještě řešit, v ČR je vás jen okolo stovky, nikoho v podstatě nezajímáte. Váš leader je už starý, jednou zemře, faluňáctvo se postupně rozpadne a svět se bude točit dál. Takových jako jste vy už tady bylo a ještě bude, co si mysleli, že jsou právě oni ti zachránci světa, někdo zcela výjimečný; jen právě oni, kdo mají ty správné mystické zážitky, které přece jasně dokládají jejich víru - a že zrovna oni nejsou žádným kultem. Před lidma při těch vašich akcích si děláte stejně akorát ostudu. Věděls, že máte tocela blízko ke Scientologické církvi? Nějaký odborník na kulty, už nevím přesně který (dohledej si), vás takto zanalyzoval.

Smutné je, že vás faluňáky nečeká ani žádné peklo nebo zničení, jak vás tím leader pořád straší, ani to vaše úžasné osvícení, jaké vám může jenom Falun Gong poskytnout, ale akorát tak Velké Vystřízlivění - a to bude pro vás jednoho po druhém teprve síla, to mi věř. Jak dlouho už, Moco, děláš Falun Gong? přes 10 let? Ta si připrav ještě jednou tak dlouhou dobu, až se z toho budeš chtít dostat :ok: . A poříď si hojivou mastičku - budeš ji potřebovat, až se budeš mlátit do hlavy.
Aiy
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 61
Dátum registrácie: Pi Sep 13, 2013 17:40

Re: Ešte raz Falun Gong

Príspevok od používateľa Aiy »

Hmmm... Neviem ktorý z citátov sa hodí do diskusie viac, tak sem dávam oba.
"Ver tým, ktorí hľadajú pravdu, ale never tým, ktorí tvrdia že ju našli." (neznámi autor)
"Väčšina ľudí nechce poznať pravdu. Chcú sa len uistiť, že je pravda to, čomu veria."(neznámi autor)
moco
Návštevník
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Ut Nov 25, 2014 0:42

Re: Ešte raz Falun Gong

Príspevok od používateľa moco »

Aiy napísal:Hmmm... Neviem ktorý z citátov sa hodí do diskusie viac, tak sem dávam oba.
"Ver tým, ktorí hľadajú pravdu, ale never tým, ktorí tvrdia že ju našli." (neznámi autor)
"Väčšina ľudí nechce poznať pravdu. Chcú sa len uistiť, že je pravda to, čomu veria."(neznámi autor)
To je celkem trefné, ale i tak zároveň v určitých ohledech omezené. Ještě bych přidal, že někdy i když nalezneme pravdu, nemusíme ji pochopit a nebo ji pochopit správně, nebo jí uvěřit - to myslím obecně.

Ten první "citát" je celkem omezený, protože když vidím modrou barvu, a řeknu že je pravda, že je to modrá barva, tak je to pravda. Alespoň omezená, ale dá se to tak říci. Samozřejmě, když to začneme rozebírat, jedná se třeba o lom světla, nebo o název modrá barva a ve skutečnosti co to vlastně znamená, že je něco modré, když si odmyslíme kontext běžného uvažování a popisování věcí...

Ten druhý je celkem zajímavý. Podle mě pokud se člověk zamotá právě do toho, že neustále pouze chce potvrzovat to co si myslí a není ochoten přijmout a posuzovat jiné myšlenky, asi se přesně na něj toto hodí. Mě se to celkem stává, ale snažím se na sobě pracovat, abych více naslouchal a dokázal se bavit i na poli někoho jiného.

Díky za podněty k zamyšlení.
moco
Návštevník
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Ut Nov 25, 2014 0:42

Re: Ešte raz Falun Gong

Príspevok od používateľa moco »

GeorgeLD napísal:Je zbytečné s tebou a dalšíma faluňákama nějak racionálně diskutovat, racionalita předpokládá kritické myšlení a jaksi vzhledem k tomu, že vy ho k Falun Gongu naprosto postrádáte, tak je to mrhání času o něm s váma diskutovat.
Pochybuji že znáš všechno, abys mohl takto globálně hodnotit, ale souhlasím, že často se v duchovních směrech vyskytuje jev, že "žáci" bez pochybností následují Mistra ať říká cokoliv a věří mu, bez kritického myšlení, ale to už je jejich volba.
GeorgeLD napísal:Vlastně ani nevím, proč bych vás měl ještě řešit, v ČR je vás jen okolo stovky, nikoho v podstatě nezajímáte. Váš leader je už starý, jednou zemře, faluňáctvo se postupně rozpadne a svět se bude točit dál. Takových jako jste vy už tady bylo a ještě bude, co si mysleli, že jsou právě oni ti zachránci světa, někdo zcela výjimečný; jen právě oni, kdo mají ty správné mystické zážitky, které přece jasně dokládají jejich víru - a že zrovna oni nejsou žádným kultem. Před lidma při těch vašich akcích si děláte stejně akorát ostudu. Věděls, že máte tocela blízko ke Scientologické církvi? Nějaký odborník na kulty, už nevím přesně který (dohledej si), vás takto zanalyzoval.
No dobře analyzoval a vytvořil si vlastní názor, proč ne. Už jsem také četl o velké řadě duchovních a rádoby duchovních společenství atd. některé celkem dost ztroskotali, nebo se zesměšnili, třeba opakovaným očekáváním konce světa k určitému datu atd. Podle mě nebyly akce, které jsem dělal ostuda - třeba tyto "Koncert Svědomí nelze koupit" http://svedominelzekoupit.cz/ kde vystupoval Marta Kubišová, Jan Potměšil, Jitka Hosprová, Jan Budař, Olga lounová a další, kteří se postavili za Falun Gong a protestovali proti jeho pronásledování čínským režimem. Nebo návštěva vyšetřovatelů Kilgoura a Gutmanna v ČR http://www.ilegalnitransplantacecina.cz/. To podle mě byly velmi dobré akce na úrovni, za které se nemusím stydět.
GeorgeLD napísal:Smutné je, že vás faluňáky nečeká ani žádné peklo nebo zničení, jak vás tím leader pořád straší, ani to vaše úžasné osvícení, jaké vám může jenom Falun Gong poskytnout, ale akorát tak Velké Vystřízlivění - a to bude pro vás jednoho po druhém teprve síla, to mi věř. Jak dlouho už, Moco, děláš Falun Gong? přes 10 let? Ta si připrav ještě jednou tak dlouhou dobu, až se z toho budeš chtít dostat :ok: . A poříď si hojivou mastičku - budeš ji potřebovat, až se budeš mlátit do hlavy.
Taky názor.

O mě se neboj. Mě nikdo nestraší. Jenom GeorgeLD :) - protože mi něco podsouváš, chci na to reagovat.

Mám osobní zkušenosti z více než sedmi let studia a praktikování Falun Gongu (a sedm let před tím s jinými metodami). Můžu napsat sám za sebe, co mi to přineslo a proč to nechápu jako ztrátu času. Spousta lidí chodí celý život "chlastat" do hospody :) nebo jen prázdně tlachat, někdo posiluje, někdo hraje šachy, někdo videohry - každý naplňuje svůj život něčím jiným.

Moje zkušenosti: Po studiu přednášek od Li Hongzhiho jsem soustředěnější, mám pevnější myšlení, odhodlání se zlepšovat a pracovat na sobě a dokážu se dívat na život s nadhledem. Mohu porovnat účinky s jinými metodami, které jsem studoval před tím a sám za sebe říkám, že má Falun Gong lepší účinky než ty, co jsem dosud dělal (Jóga, Čchung Juan čchi-kung, Tachaj-čchi, Waj-tan a i jiné - také mají účinky, ale slabší - moje zkušenost).

Cvičební sestava Falun Gongu je jednoduchá, ale její účinky poměrně silné, alespoň tak to při cvičení pociťuji – jako silné přívaly energie, očištění těla a mysli, zesílení soustředění a vyprázdnění mysli. Přesně takové účinky od cvičení očekávám, chci být soustředěnější, mít energii, jasnou a soustředěnou mysl.

Prostě jen při zhodnocení toho, co jsem sám na vlastní kůži zažil, je Falun Gong účinná metoda. Pokud jde o principy, které Falun Gong učí jako jsou Pravdivost, Soucit a Snášenlivost podle zkušeností z praxe fungují také. Když se je snažím dodržovat, tak se cítím, že jdu po dobré cestě. Třeba když se na svého malého kluka nerozzlobím, když už mě opravdu hodně „zkouší“ vyvést z míry a dokážu s ním mluvit a věci mu vysvětlit jsem rád. Když dokážu mluvit pravdu a být také pravdivý sám k sobě, jsem spokojenější. Když dokážu vydržet těžkosti a neztratit svůj charakter, nezačít nadávat na osud a všechno kolem sebe, cítím se potom silnější.

Někdy slyším na Falun Gong různé názory, ale ty stěží mohou nějak rozvrátit moje několik let získávané zkušenosti v praxi. Mnoha věcem nerozumím a nebo je nedokážu vysvětlit, ale v praxi jsem schopen zjistit, jestli věci skutečně fungují nebo se projevují skutečně tak jak se píše v různých učeních. Nikomu samozřejmě nic nenutím, jen píšu za sebe svoje pochopení do diskuse.

Milý GeorgeLD - prostě věřím svým zkušenostem a zážitkům. To co píšeš mohu porovnat se svojí vlastní zkušeností z praxe a některé věci jako slepé následování učení, neochota se pohybovat mimo teorie metody atd. - ano ty existují (i jinde), ale ne u všech lidí. Tvrdíš, že když člověk nemá o metodě, kterou studuje pochybnosti tak je to špatné? Když studuje na základní střední a vysoké škole je špatné nemít pochybnosti o matematice, fyzice atd? Ano člověk musí být ochoten připustit, že jeho "pravda" nemusí být úplná. Je dobré se zamyslet nad názory ostatních. Nakonec, ale každý má svůj vlastní rozum a svoji vlastní vůli. Nesouhlasím s tím, že pochybování o něčem je klíčem k dobrému pochopení té věci - podle mě jsou klíčem skutečné účinky v praxi, které se dají ověřit a zažít.

Myslím, že je třeba se dívat na skutečné výsledky různých učení v praxi. Například po všech útocích a tolika úmrtích v důsledku represí čínského režimu proti Falun Gongu se neobjevil, žádný případ násilí následovníků Falun Gongu vůči režimu, všechny protesty jsou poklidné a nenásilné (pro mě je to přinejmenším projev silné vůle). Také sleduji projekt Global Internet Freedom Consortium http://www.internetfreedom.org/%20Globa ... consortium, který dokáže prolamovat cenzurní systémy totalitních režimů, vedou ho programátoři, kteří se věnují Falun Gongu, což vypovídá o jejich vysoké inteligenci (kdo jiný dokázal ty internetové blokády prolomit?). Další projekt který stojí za zmínku je soubor Shen Yun https://cs.shenyunperformingarts.org/%20Shen%20Yun a jeho Shen Yun orchestra, které se stali vysoce světově uznávané. Soubor je plný umělců, kteří se věnují Falun Gongu - jeho domovskou scénou je Lincolnovo kulturní centrum v New Yorku, což je vysoce prestižní místo pro ty nejlepší umělecké soubory - vyjadřovali se k němu pochvalně i naši dva čeští ministři kultury Uhde a Herman a další české osobnosti Uhlíř, Harapes, Hosprová a další. (pro mě to něco znamená)

V praxi se ukazuje, že lidé, kteří se věnují Falun Gongu jsou v životě úspěšní. Pro mě to prostě něco znamená. Je to realita, hmatatelná skutečnost a výsledky oproti různým "názorům". Názor může mít každý jiný, ale realita, praxe a výsledky jsou přímo před námi k posouzení a mají velkou váhu. Můžeš mluvit krásně a dělat stejně špatnosti - činy ukáží, co skutečně člověk následuje.

Určitě nechci říkat, pojďte se všichni věnovat Falun Gongu je to ta jediná cesta pro všechny. Podle mě pokud něco skutečně nechci dělat sám za sebe, od srdce a upřímně, stejně to nemá příliš velký význam, i kdybych se tomu začal věnovat, nedosáhl bych ničeho. Ať si každý dělá, co chce. Je to koneckonců svobodná volba každého.

Nikomu nic nenutím a nezdá se mi dobré, když někdo něco nutí mě. Názory ostatních respektuji a zamýšlím se nad nimi - pomáhají mi vidět moje chyby a můžu na nich díky tomu pracovat.

Díky za diskusi, respektuji vaše názory, byť některé z nich třeba nesdílím.
GeorgeLD
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 37
Dátum registrácie: So Sep 22, 2007 8:15

Re: Ešte raz Falun Gong

Príspevok od používateľa GeorgeLD »

Ano, skvělé to akce, na úrovni, dokonce i Marta Kubišová se přišla podívat. Skvěle pracujete! Přesně jak vám poručil mistr, vy jste ti nejskvělejší, nejúžasnější, nejobdivuhodnější v celém vesmíru, reinkarnovaní bohové a buddhové, a váš úkol je zachraňovat všechny ty nebohé obyčejné lidi, aby nemuseli přijít do pekla za to, jak strašně jsou špinaví a jaký mají názor na váš Falun Gong... To si opravdu myslíš že za tohle tě někdo bude obdivovat? Nemáte náhodou v symbolech tu "Pravdivost"? Ví to ta Marta Kubišová, proč to děláte a jak za tím v pozadí smýšlíte o ní a dalších lidech? Jasně že to neví. Myslí si, že jste jen partička chudáčků co si chtějí v klidu cvičit a číst si svojí modrou knížku a ti zlí komunisti z Číny vás tam za to krutě mučí. Nikdo by vám na ty vaše akce nepřišel, kdyby věděl co jste zač.
守 中 清 靜
Návštevník
Príspevky: 5
Dátum registrácie: So Dec 07, 2013 14:30

Re: Ešte raz Falun Gong

Príspevok od používateľa 守 中 清 靜 »

Goeorge tiež som si všimol že sa okolo toho dosť podozrivo motajú americké mimovládky a všakovakí pravdoláskari a havloidi to už je na pováženou že o čo tu vlastne ide a či tí stúpenci FG niesú zneužití len ako užitoční idioti na presadzovanie politiky USA a NWO proti číne.Však prečo to ten zakladatel nezdrhol do nejakej neutrálnej slobodnej krajiny ako napr.do švajčiarska,švédska či trebárs nový zéland.
GeorgeLD
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 37
Dátum registrácie: So Sep 22, 2007 8:15

Re: Ešte raz Falun Gong

Príspevok od používateľa GeorgeLD »

Jj, přesně tak, souhlasím. Ten Li Hongzhi dostal azyl v USA. Mimochodem v USA dostávají azyl všemožní vůdci sekt, kteří se křižoujou svobodou vyznání, třeba ten "reverend" Moon co založil sektu Moonistů; všobecně USA mají dost velký problém s různými sektami. Naopak třeba v Rusku se s Falun Gongem nepárali, zakázali tam pokud vím jejich knížky. Faluňáci pak hned organizují nejrůznější aktivity, mají dost silnou motivacim protože si myslí, že zachraňujou svět atd. atd. a nejlíp se jim daří zřejmě v USA, takové orgranizace se tam snadno brání svobodou vyznání. Třeba Falun Gong má vlastní televizní stanici NTDTV, tváří se že nemá s Falun Gongem nic společného, ale semtam vypouští zprávy které se jim hodí noty. Jednou jsem slyšel, že tam ti praktikující dělají za misky rýže - nicméně jim to samozřejmě nevadí, protože si myslí, že je za to čeká mnohem větši odměna, neb se stanou prý bohy, buddhy a vším možným jiným.
Napísať odpoveď