NEJLEPŠÍ METODA

Metódy, návody a pomôcky pre vedomé sny

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

NEJLEP

Príspevok od používateľa dr.Katz »

Mám takovou představu, že by tady ti zkušenější z nás mohli prezentovat svou oblíbenou metodu na LD, ať ty méně šťastné trošku nakopneme a motivujeme k další práci. Jistě si každý vytvořil svůj oblíbený postup, tak se s ním svěřte. Já začnu. Přes den už testy reality nedělám a už si ani nezapisuji nelucidní sny. Večer si nachystám budík na 4 hodiny ráno a jdu spát. Žádné afirmace, sugesce, maximálně krátká meditace vleže. Ve čtyři vstanu, zajdu na záchod, napít se a jdu se na půl hodiny dívat na televizi. (mimochodem v tu dobu tam jsou nejzajímavější pořady). Když už jsem dost probraný, tak jdu zase lehnout, ale pouze na záda. Ležím a nechce se mi usnout a může to trvat i hodinu, ale každopádně to vždycky přijde a začnu se propadat do snu. Někdy můžu slyšet bzučení v hlavě, někdy ne. Pak přijde ten zlomový okamžik, kdy se začne kolem mě vytvářet snový svět a já tam stojím uprostřed nějakého děje a jsem lucidní. Velice důležité je při tom usínání nenechat se vtáhnout do děje, protože to by pak byl normální sen. Spíše se snažím jakoby číhat na to až to přijde a být ostražitý a nezpanikařit. Samozřejmě se stává i to, že ten okamžik přechodu neuhlídám a mám normální sen. Možná nejdůležitější je pro mě ležet na zádech, protože na boku bych okamžitě usnul. Taky velice důležité je otevřít si okno ať mám čerstvý vzduch. Takže takhle to dělám já, úspěšnost asi 50 procent. :ok:
Používateľov profilový obrázok
Edher
Návštevník
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Po Okt 29, 2007 19:45
Bydlisko: Frýdek-Místek

Príspevok od používateľa Edher »

A to tak děláš každý večer ?
Používateľov profilový obrázok
necrotising_
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Po Jún 04, 2007 16:58

Príspevok od používateľa necrotising_ »

Nejlepší metoda: 'Přespávání'. Prostě spát i když to tělo zrovna nepotřebuje. Jenže pro většinu lidí je to bohužel nepoužitelné. :wink: Já to takhle dělal 4 dny po sobě a výsledek, kterého jsem tím docílil, jsem sem už psal - 12 LD a 1 AC.

Jinak mívám LD i bez nějaké speciální techniky, jediné, co dělám, je to, že asi tak kolem 4.-5. hodiny jsem chvíli vzhůru, protože se přesunuji z obývacího pokoje do postele.
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Príspevok od používateľa dr.Katz »

Nedělám to každý den, protože někdy vstávám na ranní, někdy mám noční apod. ale vždy když mám tu možnost, tak to takhle dělám. S tím přespáváním co tady píše Necrotising mám špatné zkušenosti, protože když cítím, že tělo spát nechce, tak prostě neusnu. Musím vědět, že se mi podaří aspoň ještě jednou usnout, jinak to nemá smysl. Ale překvapuje mě, že tak málo z vás má nějakou svou metodu, anebo to tajíte?
Zenny
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 382
Dátum registrácie: Ne Jan 28, 2007 11:00

Príspevok od používateľa Zenny »

necrotising_ napísal:Nejlepší metoda: 'Přespávání'.
toto je snad jedina metoda, ktoru pouzivam, len problem je v tom ze niekedy sa dost tazko zaspava :zzz:
Používateľov profilový obrázok
Termikxs
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 148
Dátum registrácie: St Sep 12, 2007 17:55
Bydlisko: CR, Ostrava

Re: NEJLEP

Príspevok od používateľa Termikxs »

Dekuju doktore ... Pomaha ..
Duse je jen obrazem vaseho tela. Ale k cemu by vam bylo telo bez a duse ? (C) Termikxs
Používateľov profilový obrázok
majk
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 486
Dátum registrácie: Po Jan 26, 2004 9:14
Bydlisko: morava cz

Príspevok od používateľa majk »

ja mam stejnou zkusenost s tim prespavanim taky a uz sem to sem kdysi i psal tekze jsem nepovazoval az tak za nutne to tady zase opakovat. Obcas to kombinuju s tim, ze si pred usntim opakuju" jsem ve snu".
Používateľov profilový obrázok
Termikxs
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 148
Dátum registrácie: St Sep 12, 2007 17:55
Bydlisko: CR, Ostrava

Re: NEJLEP

Príspevok od používateľa Termikxs »

Ja vecer pred spanim medituju .. behem toho vetsinou citim nejaky druh energie spojeny s vibracemi a znecitlivenim prstu u nohou ... takhle to delam az do usnuti (lezim na zadech ruce ani nohy nejsou nijak prekrizene jsou volne) behem toho si jeste sugeruji ... pak se kolem 3-4 rano vzbudim zajdu na zachod projdu se po pokoji ujistim se ze nespim a jdu spat a cekam az se zacne tvorit snovy svet.... bohuzel dneska sem byl moc unaveny a usnul sem :(
Duse je jen obrazem vaseho tela. Ale k cemu by vam bylo telo bez a duse ? (C) Termikxs
Edreamer
Návštevník
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Ne Máj 20, 2007 13:55

Re: NEJLEP

Príspevok od používateľa Edreamer »

pre dr. Katz: ja si myslim ze je to velmi dobra metoda, ale pretoze byvam v izbe so segrou tak sa tak nemozem budit...skoda
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Re: NEJLEP

Príspevok od používateľa dr.Katz »

vzbudit se můžeš i bez budíku, stačí když si to večer před usnutím řekneš a tu televizi mužeš taky vynechat, jde o to se úplně probrat, můžeš se třeba jenom jít opláchnout a zase zpátky do postele. Jde hlavně o to znovu usínat z bdělého stavu.
Smrt není zánikem světla. Je zhašením lampy, protože svítá...
FchRAJ
Návštevník
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Pi Nov 30, 2007 19:01

Re: NEJLEP

Príspevok od používateľa FchRAJ »

jo jo... ja sa vzdy dobre napijem vody a presne o tretej rano sa zobudim na to ze musim na vecko :). A brasku nechavam spinkat dalej. Pripadne som si daval ete volakedy ked mi fungoval, mp3prehravac na uska a nahadzal som tam kopu 10 minutovych pesniciek ktore nemali ziadny zvuk a potom normalnu ktora ma zobudila v case ked som potreboval.
bu... lek si se??
Edreamer
Návštevník
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Ne Máj 20, 2007 13:55

Re: NEJLEP

Príspevok od používateľa Edreamer »

skusim to snad mi to vyjde:/
Používateľov profilový obrázok
Termikxs
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 148
Dátum registrácie: St Sep 12, 2007 17:55
Bydlisko: CR, Ostrava

Re: NEJLEP

Príspevok od používateľa Termikxs »

Ja se uz budim automaticky tak kolem te treti rano .. :)
Duse je jen obrazem vaseho tela. Ale k cemu by vam bylo telo bez a duse ? (C) Termikxs
muniar
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 28
Dátum registrácie: Ut Dec 18, 2007 20:10
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa muniar »

hmm stym budenim vecer som to skusal dokonca aj bez budika stacilo ze som si pred spanim povedal ze sa zobudim a tak sa aj stane niekedy aj dva krat ale ked sa pokusam dostat LD tak ma to vzdy vtiahne do sna a mam normalny sen
Používateľov profilový obrázok
Termikxs
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 148
Dátum registrácie: St Sep 12, 2007 17:55
Bydlisko: CR, Ostrava

Re: NEJLEP

Príspevok od používateľa Termikxs »

Jo posledni dobou resim stejny problem :)
Duse je jen obrazem vaseho tela. Ale k cemu by vam bylo telo bez a duse ? (C) Termikxs
Napísať odpoveď