Ako si zapametat sen?

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
ixtin
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 35
Dátum registrácie: Ut Feb 05, 2008 15:58

Ako si zapametat sen?

Príspevok od používateľa ixtin »

Neviem kam to mam dat, tak to davam sem. Mam strasny problem zapametat si sny. Do mesiaca si zapametam maximalne 2 a pol sna. Chcel by som vediet vase metody, alebo co vam pomaha zapametat si sen. Tim pokrocilejsim to asi nerobi broblem, takze by som chcel vediet hlavne co pomaha zaciatocnikom. Dakujem.
[img]http://img90.imageshack.us/img90/2598/ideauserbaaroi5.gif[/img]

--: SOM TVORCOM SVOJHO ŠŤASTIA :--
Jacqueline
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 91
Dátum registrácie: St Feb 13, 2008 21:21

Re: Ako si zapametat sen?

Príspevok od používateľa Jacqueline »

Spát tak 8 hodin, pravidelně si večer před spaním říkat "dnes si zapamatuji svůj sen", ráno okamžitě po probuzení zapsat dojmy, pojmy, děj (pak klidně zase zapadnout a spát dál :mrgreen: ), vést si snový deníček. Ale tím ti asi moc nepomůžu :D
Někteří lidé tvrdí, že změna je život, ale ve skutečnosti znamená jen to, že se stalo něco, co jsme si přáli ze všeho nejméně... Kathleen Kelly
Používateľov profilový obrázok
Dusanko
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Pi Nov 09, 2007 2:22
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako si zapametat sen?

Príspevok od používateľa Dusanko »

skusil si si niekedy schrupnut poobede???:)

alebo aj take"dlhe prerusovane" zaspavanie ma nieco do seba, ale netvrdim, ze toto su nejake dobre a spravne metody, len ze +/- funguju.
Vsetko je inak
Používateľov profilový obrázok
ixtin
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 35
Dátum registrácie: Ut Feb 05, 2008 15:58

Re: Ako si zapametat sen?

Príspevok od používateľa ixtin »

Jacqueline napísal:...ráno okamžitě po probuzení zapsat dojmy, pojmy, děj, vést si snový deníček....
Sak prave v tom je problem, neni co zapisat, rano mam totalne okno.

Jeden cas mi pomahalo to, ze som pred spanim vypil asi liter apol vody (ne naraz) a ked som vstal, ze mi treba na zachod, pametal som si sen. Ale teraz si nepametam ani to ze som bol na zachod :D

A spim aj 10 hodin niekedy, ked mam volno. Poobede som este spat neskusal, lebo bud sa mi nepodari zaspat, alebo sa zobudim vecer o 11tej a uz nezaspim. A ked si nastavim budik, tak ked vstanem, som este viac unaveny a zniceny ako ked som si lahal spat.

Dnes skusim dlhe zaspavanie :) , aj to s tou vodou , aj rano sa budem sustredit aby som si vspomenul, aj poobede si pospim. Ak nic nezabere, tak som asi strateny pripad :D

Dam vam vediet ako to dopadlo.
[img]http://img90.imageshack.us/img90/2598/ideauserbaaroi5.gif[/img]

--: SOM TVORCOM SVOJHO ŠŤASTIA :--
Používateľov profilový obrázok
ixtin
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 35
Dátum registrácie: Ut Feb 05, 2008 15:58

Re: Ako si zapametat sen?

Príspevok od používateľa ixtin »

Od mojho prveho prispevku som v tejto teme, som nebol schopny zapametat si ani jeden sen. Zacinam byt trosku zufali, pretoze sa mi zda spanok, ako mrhanie zivotom. Pretoze ked spim, akoby som neexistoval. Prosim o pomoc.
[img]http://img90.imageshack.us/img90/2598/ideauserbaaroi5.gif[/img]

--: SOM TVORCOM SVOJHO ŠŤASTIA :--
Používateľov profilový obrázok
ibbeta
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 187
Dátum registrácie: Pi Jan 23, 2004 19:42
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako si zapametat sen?

Príspevok od používateľa ibbeta »

Ake techniky si skusal, ked sa ti to nedari prirodzene? Skusal si
citat vecer knihy o snoch?
autosugesciu?
nastavit budik na nahodny cas v noci?
Používateľov profilový obrázok
Eddy
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 65
Dátum registrácie: So Jan 19, 2008 21:35

Príspevok od používateľa Eddy »

Tiež som bol asi pred rokom taký prípad ako ty.Potom som začal s meditáciou a hneď prvú noc po meditácii som si dokázal zapamätať aspoň polovicu sna.Sen som si nikdy nezapamätal ak ma niečo náhle zobudilo,napríklad budík alebo nejaká osoba.Najviac sa mi však snová pamäť zlepšila čítaním nejakých vecí o LD alebo AC.
Používateľov profilový obrázok
ixtin
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 35
Dátum registrácie: Ut Feb 05, 2008 15:58

Re: Ako si zapametat sen?

Príspevok od používateľa ixtin »

Tak, pomohla mi sugescia. Tak som si vsugeroval ze si ten sen zapametam, az som to bral ako samozrejmost a zabudol som ze som si to vlastne v sugeroval. Teraz verim tomu ze si dokazem zapametat vsetky sny. Uz som si zapametal utrzky z 3 snov. Je to premna obrovsky uspech.
[img]http://img90.imageshack.us/img90/2598/ideauserbaaroi5.gif[/img]

--: SOM TVORCOM SVOJHO ŠŤASTIA :--
Používateľov profilový obrázok
Danso
Návštevník
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Št Dec 18, 2008 21:44
Bydlisko: Bratislava - DNV
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako si zapametat sen?

Príspevok od používateľa Danso »

tak to gratulujem teda , ja mam tiez celkom problemi zo snami, vecsinou sa mi ich podari zapametat cez vykend ked dlho spim a este sa prevalujem v posteli a tak a vecsinou sa snazim este pokracovat v tom sne ale malokedy sa mi to podarí
Používateľov profilový obrázok
ixtin
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 35
Dátum registrácie: Ut Feb 05, 2008 15:58

polospanok

Príspevok od používateľa ixtin »

Stalo sa vam niekedy ze ste sa rano, ked uz svetlo svieti, trebars cez vikend, no este sa vam nechcelo vstavat, tak ste sa prehodili na druhy bok. Vecsina ludi normalne zaspi, ale ja uviaznem niekde medzi spankom a bdenim.
Ako by som to.... proste som stale schopny kedykolvek otvorit oci, alebo sa pohnut atd, ale pritom sa mi sniva nejaky blby sen, v ktorom sa stale opakuje to iste, a v podstate ani neviem co sa mi sniva, len nejake nezmysli a stale sa opakuju, a proste po pol hodine takychto snov som cely dolamany a zniceny, bolia ma krize, krk, hlava.
Mate nejake podobne skusenosti?
[img]http://img90.imageshack.us/img90/2598/ideauserbaaroi5.gif[/img]

--: SOM TVORCOM SVOJHO ŠŤASTIA :--
Alino
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 244
Dátum registrácie: So Feb 10, 2007 12:13

Príspevok od používateľa Alino »

vysvetlil by som to tak ze si v polohe ktora ti nevyhovuje, ale kedze si predtym spal, zobudil si sa a prevalil sa na bok, a stale ti pretrvava REM faza, ale kvoli tej neprijemnej polohe si medzi spanim a bytim hore. A ked to tak nechas prebiehat pol hodinu tak ta boli cele telo :)
Používateľov profilový obrázok
ixtin
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 35
Dátum registrácie: Ut Feb 05, 2008 15:58

Príspevok od používateľa ixtin »

je to trosku OT ale..

Stalo sa mi, ze ked som dlho nevedel zaspat (asi 2 hodiny som sa len prevaloval na posteli) no, a ked som si lahol po tych dvoch hodinach na chrabat, a len tak som lezal, vstupoval som do sna. Neviem to prestne popisat ale prebiehalo to asi takto. Lezim na chrbte, zrazu vidim ze spadla kniha z postele(uz som bol v sne) ale akonahle som presiel do sna, videl som vsetko ako ked sa pozerate cez cierne tricko. Este sa mi to nikdy nestalo, tak to bol premna mooc prijemny zazitok. Skoda len ze ked som si vsimol ze som v sne, tak sa obraz este viac stmavil, aj ked som sa pokusal udrzat sa tam, pomaly obraz zcernal, a zase som len lezal.

Ostal som este chvilku lezat na chrbte, a zrazu pozeram(zase som bol v sne, a zase bolo secko cierne) ze mam v ustach cigaretu zapalenu. No zase ked som si ju vsimol, som sa prebral.

A viete co sa stane ked uz ste v polospanku, a potom sa preberete. Nuti vas to zmenit polohu, lebo sa zacnete citin nedobre :)
tak som sa otocil na bok, a zaspal uz natvrdo :P

Nedalo by sa toto nejak nacvicit? lebo odvtedy sa mi to uz nepodarilo. Bud som zaspal hned, alebo som nezaspal vobec.
[img]http://img90.imageshack.us/img90/2598/ideauserbaaroi5.gif[/img]

--: SOM TVORCOM SVOJHO ŠŤASTIA :--
babushka6
Návštevník
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Ut Jan 17, 2012 10:08

Re: Ako si zapametat sen?

Príspevok od používateľa babushka6 »

dobry den,preco by sme si mali pametat,sny nasilu,ked nam nic nevravia??ja som minuly rok tiez nesnivala alebo som si nepametala sny,neviem poslednu dobu si pametam iba tie ktore musim.mne sa poslednu dobu ,vlastne nie je to ani sen ako taky je to zive a v tom sne som s duchovnym sprievodcom.a potom, mala som 5 krat po sebe ten isty sen, to som si tiez pametala a velmi dobre.......tak nesnazte sa pametat sny za kazdu cenu,ono to pride same
Bianka
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 66
Dátum registrácie: Ne Júl 24, 2011 16:36

Re: polospanok

Príspevok od používateľa Bianka »

ixtin napísal:Stalo sa vam niekedy ze ste sa rano, ked uz svetlo svieti, trebars cez vikend, no este sa vam nechcelo vstavat, tak ste sa prehodili na druhy bok. Vecsina ludi normalne zaspi, ale ja uviaznem niekde medzi spankom a bdenim.
Ako by som to.... proste som stale schopny kedykolvek otvorit oci, alebo sa pohnut atd, ale pritom sa mi sniva nejaky blby sen, v ktorom sa stale opakuje to iste, a v podstate ani neviem co sa mi sniva, len nejake nezmysli a stale sa opakuju, a proste po pol hodine takychto snov som cely dolamany a zniceny, bolia ma krize, krk, hlava.
Mate nejake podobne skusenosti?
presne dnes som sa o tomto rozprávala s kamarátkou vždy sa mi to stáva je to na nič :D
ináč keď som prvýkrát čítala o LD keď ma to tak chytilo že som sa snažila robiť testy reality,snový denník atď. tak som si dosť dobre pamätala sny ale to bolo cez prázdniny a teraz už to nadšenie opadlo a už nemám čas ráno sa rozpamätávať na sny a zapisovať tak si veľa toho nepamätám :/
Pjotrik
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 117
Dátum registrácie: So Sep 10, 2011 17:30

Re: polospanok

Príspevok od používateľa Pjotrik »

Bianka napísal:ináč keď som prvýkrát čítala o LD keď ma to tak chytilo že som sa snažila robiť testy reality,snový denník atď. tak som si dosť dobre pamätala sny ale to bolo cez prázdniny a teraz už to nadšenie opadlo a už nemám čas ráno sa rozpamätávať na sny a zapisovať tak si veľa toho nepamätám :/
A čo bola si úspešná? :) Ja som začínal rovnako. Cca pred 3 rokmi. Celé mesiace som zapisoval do snového denníka. Strany a strany. Už ma to prestávalo baviť, lebo moja schopnosť pamätať si sny brutálne narástla a trvalo mi viac ako 15min, kým to všetko dám na papier :D Každé ráno. Ale po LD nikde žiadne stopy. Tak som to nechal tak a dal si pauzu. Až teraz, cez letné prázdniny, som prišiel, že ako na to.
Napísať odpoveď