Astrologia

Čo sa inde nevošlo

Moderátor: Moderátori

Aky mate vlastne postoj k astrologii, horoskopom ?

pozitivny (vo svojej podstate verim)
2
33%
negativny (v ziadnom pripade neverim)
4
67%
 
Celkom hlasov: 6

Používateľov profilový obrázok
Dusanko
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Pi Nov 09, 2007 2:22
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Astrologia

Príspevok od používateľa Dusanko »

Ahojte, zaujimalo by ma aky mate vlastne povacsinou postoj k astrologii ako takej. Tym myslim relevantnost vplyvu vzajomnych poloh vesmirnych telies pri narodeni jedinca na jeho osud. Vnimate astrologicke predpovede ako karmu?

Hlasovacia otazka je podla mna jasna, preto som ponukol iba ciernobiely nazor, blizsie sa mozete vyjadrit v diskusii.

Dakujem
Vsetko je inak
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1871
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Astrologia

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

Aj tak mi chýba možnosť neutrálny.
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Jacqueline
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 91
Dátum registrácie: St Feb 13, 2008 21:21

Re: Astrologia

Príspevok od používateľa Jacqueline »

Tak, já mám maminku astroložku, čili jsem u astrologie vyrostla :mrgreen: A jo, dá se říct, že osobně celkem charakterovou typologii osob podle planet beru, většinou se horoskop shoduje s osobní zkušeností. Ale spatřuju "planety" jako abstraktní pojem spojený s datem narození - víc než jako pohyb "opravdových" fyzických planet... ;)

Edit.: A ne, rozhodně ne jako "karmu". Spíš to vidím asi jako rozdělení na melancholika, cholerika... (uff, vypadl souhrnný název) - prostě typologii. A taky to beru jako metodu pro sebepoznávání :delicious:
Naposledy upravil/-a Jacqueline v Po Nov 10, 2008 19:54, upravené celkom 1 krát.
Zenny
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 382
Dátum registrácie: Ne Jan 28, 2007 11:00

Príspevok od používateľa Zenny »

Ja na to neverim...dovod je prosty - charakteristika Leva vo zverokruhu na mna pasuje ako oko na ihlu :)
Jacqueline
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 91
Dátum registrácie: St Feb 13, 2008 21:21

Re: Astrologia

Príspevok od používateľa Jacqueline »

Zenny: Mám chuť si rýpnout a připomenout, že astrologie nestojí jen na slunečním horoskopu, ale taky na postavení dalších planet vůči nositeli (ascendent, domy...) - kompletní horoskop je celkem mravenčí a detailní práce na víc jak jednu stranu obecného popisu, který by měl sedět na 1/12 obyvatelstva :mrgreen:
Používateľov profilový obrázok
Dusanko
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Pi Nov 09, 2007 2:22
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Astrologia

Príspevok od používateľa Dusanko »

WhiteWolfSix napísal:Aj tak mi chýba možnosť neutrálny.
Dal som iba dve moznosti odpovede naozaj naschval. Myslel som to tak:

Verim - tomu, ze vesmirne telesa MAJU (co i len lubovolne maly) vplyv na ludske vlastnosti a osud, bez ohladu na to, ci rozumieme alebo vieme ako presne.
(teda sem patri aj "verim, ze maju aj ked zanedbatelny", "verim, ze telesa vplyvaju len na 1 cloveka na svete", "verim, ze vplyvaju aj ked nikto nevie ako a vsetky horoskopy su zle")

Neverim - Nie, myslim si, ze v ZIADNOM pripade na tom NIC nie je.

Z formalne matematickeho hladiska sa mi zdaju tieto odpovede 100% - ne rozdielne a spolu zahrnajuce vsetky nazorove moznosti, preto som to tak dal.

OK, mozno este by mohla byt odpoved neviem, resp. niesom rozhodnuty/a, nemam nazor, to moze byt. Ale moznosti neutralny nerozumiem.
Vsetko je inak
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1871
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Astrologia

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

Pýtal si sa predsa na postoj a nie na to či niečomu verím. Môj postoj môže byť neutrálny aj keď na niečo verím alebo neverím. Postoje nie sú o matematike a aj preto tvoja ponuka nezahŕňa celé spektrum. :wink:
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Používateľov profilový obrázok
Dusanko
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Pi Nov 09, 2007 2:22
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Astrologia

Príspevok od používateľa Dusanko »

Oukej, dostal si ma na tom slovicku.

Mas pravdu, pojem "postoj" je tam nespravny, podla mojej predstavy sa tam mal nachadzat vyraz "nazor".

Ospravedlnujem sa za neucelenost a nejasnost (kryci nazov pre "uplne zle polozenu otazku"), skusim si dat nabuduce vacsi pozor :)
Vsetko je inak
Používateľov profilový obrázok
Dusanko
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Pi Nov 09, 2007 2:22
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Astrologia

Príspevok od používateľa Dusanko »

Jacqueline napísal:Ale spatřuju "planety" jako abstraktní pojem spojený s datem narození - víc než jako pohyb "opravdových" fyzických planet... ;)
Iste, to je nevyhnutnost. Akonahle prijmes skutocnost posobenia planet na vlastnosti cloveka, logicky musis prijat fakt, ze tieto planety su viac ako fyzicke gule, lebo fyzika toto posobeni nepopise.
Jacqueline napísal: Edit.: A ne, rozhodně ne jako "karmu". Spíš to vidím jako typologii. A taky to beru jako metodu pro sebepoznávání :delicious:
Aha, teraz vidim ze aj toto rozdelenie som mal zahrnut do otazky. Ci verite v posobenie planet iba na vlastnosti cloveka, alebo aj na jeho osud (alebo este naopak:) ) Alebo aj na to ci verite v karmu alebo na to ci verite, ze planety (astrologia) su nastrojom karmy a potom este na vsetky kombinacie :lol: no to by bola prdel :lol: :lol:
Vsetko je inak
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1871
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Astrologia

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

Dusanko napísal:Oukej, dostal si ma na tom slovicku.

Mas pravdu, pojem "postoj" je tam nespravny, podla mojej predstavy sa tam mal nachadzat vyraz "nazor".

Ospravedlnujem sa za neucelenost a nejasnost (kryci nazov pre "uplne zle polozenu otazku"), skusim si dat nabuduce vacsi pozor :)
Nie, ani názor by nebol správny. Ak sa pýtaš na názor, tak kladieš otvorený typ otázky, ktorý sa nedá limitovať odpoveďou áno/nie. Uzavretý typ otázky, na ktorú sa dá odpovedať áno/nie, by v Tvojom prípade znel:

Veríte astrológii?
Odpoveď môže byť áno alebo nie.

Takže pri vytváraní ankety si musíš (a nielen Ty) dať pozor na otázku, či je otvorená alebo uzavretá.

Dúfam, že som to dostatočne zrozumiteľne vysvetlil. :wink:
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Používateľov profilový obrázok
Dusanko
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Pi Nov 09, 2007 2:22
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Astrologia

Príspevok od používateľa Dusanko »

Ano, zrozumitelne.

Napriek tomu vsak boli ponuknute moznosti ("vo svojej podstate verim" alebo "v ziadnom pripade neverim") jednoznacne, a teda uzavrete, narozdiel od formulacie otazky a samozrejme aj diskusie, ktora je otvorena vzdy :)
Vsetko je inak
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1871
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Astrologia

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

Držím palce do ďalšej ankety.
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
RedHawk
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 650
Dátum registrácie: Ne Júl 10, 2005 21:56

Re: Astrologia

Príspevok od používateľa RedHawk »

Suhlasim s WW6 neutralny, osobne sa venujem od 1991 astrologii ale uz nerobim. pretoze pokial je horoskop odflaknuty je na prt.
Napísať odpoveď