Dianetika

Čo sa inde nevošlo

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Dianetika

Príspevok od používateľa dr.Katz »

Co si myslíte o této technice? Máte s tím někdo nějakou zkušenost, nebo znáte někoho kdo ji má?
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1871
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Dianetika

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

Dianetika je priamo spojená so scientologickou cirkvou a je založená na teórii L. R. Hubbarda, zakladateľa scientologickej cirkvy. Je zaujímavé ako málo ľudí vie o tomto spojení, aj keď sa ním scientológovia netaja, viď. http://www.google.sk/search?hl=sk&q=dianetika
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Re: Dianetika

Príspevok od používateľa dr.Katz »

Ano, ale pokud se skutečně jedná o tak převratnou metodu ovládání své mysli a je tak jednoduše proveditelná, jak o tom píše Hubbard, tak je jedno že je spojená s jakousi církví. Můžeš ji praktikovat nezávisle na jakékoliv ideologii, stačí když budeš mít partnera který do toho půjde s tebou a budete se vzájemně auditovat. Mimochodem, byl jsem na přednáškách o dianetice a z lidí, kteří ji praktikují, doslova sálá nadšení a pozitivní energie a to jsem se setkal jenom s částečně "vyklírovanými" lidmi. Setkání se skutečným "klírem" je údajně nezapomenutelný zážitek.
Smrt není zánikem světla. Je zhašením lampy, protože svítá...
RedHawk
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 650
Dátum registrácie: Ne Júl 10, 2005 21:56

dianetika

Príspevok od používateľa RedHawk »

Hubbard bol povodne autorom scifi, potom zacal ficat na drogach.

Dianetika je stavana na barainwashingu a skor je zamerana na "vzdelavanie" manazerov.
Osobne som sa stretol so znamou ktora skoncila na dianetike a je naozaj vyklirovana.....
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1871
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Dianetika

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

dr.Katz napísal:Mimochodem, byl jsem na přednáškách o dianetice a z lidí, kteří ji praktikují, doslova sálá nadšení a pozitivní energie a to jsem se setkal jenom s částečně "vyklírovanými" lidmi. Setkání se skutečným "klírem" je údajně nezapomenutelný zážitek.
Mimochodom, ľudí, ktorí "sálajú nadšenie a pozitívnu energiu" nájdeš v najrôznejších sektách a nemusia byť ani vyklírovaní. Čo však majú spoločné je, že sú vygumovaní.
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Jacqueline
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 91
Dátum registrácie: St Feb 13, 2008 21:21

Re: Dianetika

Príspevok od používateľa Jacqueline »

Vtipné, hned první stránka mi po kliknutí nahlásila malware varování: Tato stránka může poškodit váš počítač. Jak to tak čtu, tak pravděpodobně i mozek.

RedHawkova poznámka o sci-fi a drogách mě taky pobavila.

Každopádně, ta technika může mít něco do sebe - připomíná mi to vracení se do bolestivých a nepříjemných okamžiků, aby ze sebe člověk setřásl jejich vliv a vyrovnal se s nimi, ale na to je spousta jiných metod, na které nepotřebujete žádného scientologického odborníka a nějaký e-metr. Navíc, zbavit se všech špatných zážitků je k ničemu; co může být horší než když člověk ztratí vzpomínku na to, že něco je špatné, a udělá to znova a zase si celou vzpomínkou projde... A může sedět u toho jejich e-metru zas a znova :lol:

Nicméně, zmínka o tom, že "dianetika může pomoci i k léčbe homosexuality" mi stačila k tomu, abych web s informací zavřela a samotnou praktiku označila jako lehce nahraditelnou něčím, co se ke scientologii neváže a nikdo k tomu a o tom nemůže plodit takové koniny. Bože, cítím se tak intolerantně... :roll: btw. pozitivní energie ze mě sálá i v momentě, kdy si koupím boty. Na to se nepotřebuji clearovat... :mrgreen:
Někteří lidé tvrdí, že změna je život, ale ve skutečnosti znamená jen to, že se stalo něco, co jsme si přáli ze všeho nejméně... Kathleen Kelly
RedHawk
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 650
Dátum registrácie: Ne Júl 10, 2005 21:56

Re: Dianetika

Príspevok od používateľa RedHawk »

Jacqueline napísal:: btw. pozitivní energie ze mě sálá i v momentě, kdy si koupím boty. Na to se nepotřebuji clearovat... :mrgreen:
Jacq :grin: :grin: :grin: :grin:

Tak tak :)
Mimochodom na tej stranke je naozaj virus, dokonca ho mame v databaze ide o dost zakernu vec.
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1871
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Dianetika

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

Možno je to taktika ako ponúknuť aj internetovým návštevníkom vyklírovanie :grin:
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Re: Dianetika

Príspevok od používateľa dr.Katz »

Podobné reakce jsem čekal, ale nezapomeňte, že od stejných lidí, kteří o dianetice hovoří jako o brainwashingu, se dozvíte i to, že šamanismus je primitivní představa o fungování světa a šaman je psychicky labilní jedinec podvádějící svůj kmen i sám sebe - vlastně taky vymývání mozků. Myslet si ovšem každý může co chce, já na to mám svůj recept: zkusit na vlastní kůži (mozek) a teprve potom vynést rozsudek. Jinak se pravdu nikdy nedozvíte a do konce života budete vycházet pouze z doměnek.
Smrt není zánikem světla. Je zhašením lampy, protože svítá...
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Príspevok od používateľa dr.Katz »

Nicméně, zmínka o tom, že "dianetika může pomoci i k léčbe homosexuality" mi stačila k tomu, abych web s informací zavřela a samotnou praktiku označila jako lehce nahraditelnou něčím, co se ke scientologii neváže a nikdo k tomu a o tom nemůže plodit takové koniny.
Nechci tě poučovat o fungování mysli, ale všimni si, jak přemýšlíš. Máš představu o tom, že je homosexualita daná věc a nelze ji změnit. Tuhle představu ti ovšem musel někdo vnutit, protože sama jsi na to nemohla přijít, nemáš jak. Pravděpodobně jsi ji obdržela ve škole nebo někde přečetla - a přijala za konečný fakt. A teď jsi se setkala s názorem, že ji změnit lze a tvá okamžitá reakce byla ta, že jsi odvrhla celou dianetiku a označila ji za koniny a už se k tomu nikdy nevrátíš a naopak, kdykoliv se s tímto slovem setkáš, vzbudí to v tobě negativní reakce a budeš každému vykládat, jaký je to celé nesmysl. Na základě jediné informace, která odporuje tomu, co tě naučili. Na takové případy jako jsi ty, ale i já a spousta dalších je právě dianetika, která tě naučí hlavu používat. :ok:
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1871
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Dianetika

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

Ty kokos, čítaš sa Ty vôbec??? To odkiaľ si prišiel na to, že sa homosexualita dá liečiť??? Lebo to napísali v dianetickom centre a len tam Ťa a iných naučia používať vlastnú hlavu??? Tak si prečítaj výpoveď homosexuála ( http://baranek.blog.sme.sk/c/61997/Ako- ... l-b-2.html , http://baranek.blog.sme.sk/c/62507/Ako- ... al-b-3.htm ), ktorého sa pokúšali liečiť. A takýchto výpovedí si môžeš na nete nájsť viacero a všetky do jednej Ti potvrdia na základe vlastnej skúsenosti homosexuála (nie na základe rozprávok scientológov), že ich sexuálna orientácia je daná od narodenia. Takže chlape brzdi pri svojich hókusoch-pókusoch, pretože z toho čo píšeš mi svieti silné červené svetlo mierne vymytého mozgu. Toto však ber len za moju súkromnú radu, pretože je to Tvoj mozog a to či bude vymytý alebo nie na mne nezáleží.

P.S.: S tým "psychicky labilním jedincom" si ma pobavil. :grin: :grin:
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1871
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Dianetika

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

Dianetika vychádza z poznania, že schopnosti človeka sú pôvodne neobmedzené, ale sú podvedomím blokované a obmedzované. Tieto obmedzenia spôsobujú tzv. engramy (démoni). Démon je duševný mechanizmus vytvorený engramom a je schopný samostatnej existencie. Dianetika ničí engramy a tým vytvára nového človeka – clear. Používanie dianetických techník sa nazýva auditing. Ten sa vykonáva za účasti auditora. Auditor kladie otázky, ktoré sú nasmerované tak, že človek odhaľuje najintímnejšie stránky svojho života. To je miesto, kde vzniká možnosť zneužitia auditingu. Človek sa stáva vydierateľným. Hovorí bývalá členka (9, str. 95): “Keď som mala nedorozumenie s priateľom, zverbovali ma do centra v Mníchove. Vraj sa tam naučím chápať ľudí. Naozaj som tam našla atmosféru veľkého priateľstva a porozumenia, ktoré som dovtedy v takej miere nikdy nezažila. Po krátkom čase ma presťahovali do Mníchova. Zároveň som zanechala štúdium. Presvedčili ma ich argumenty, že istota myslenia pochádza iba z reaktívnej časti zmyslu a že poznanie nadobudnuté štúdiom nie je potrebné pre duchovný cieľ absolútnej slobody.

Pomocou E – metra sa auditorovi podarilo vytiahnuť zo mňa veľmi mnohé intímne myšlienky a zážitky. Mala som pocit, že skupina vie všetko o mojom súkromí, a tak som sa stala manipulovateľnou. Výsledkom nebolo to, že som sa blížila k cieľu úplnej slobody, ale že som závisela od vedúcich scientológov”.
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Re: Dianetika

Príspevok od používateľa dr.Katz »

Říkej mi třeba "superkokos", o mně to nic nevypovídá, ale spíše o tobě. Samozřejmě že vím, že je homosexualita vrozená a nedá se naučit. Možná se někdy ukáže, že i vrozené chyby se dají napravit. Jestli to dianetika dokáže nebo ne nemůžeš posoudit podle výpovědi jednoho člověka, protože neznáš výpovědi všech ostatních. To bys takhle mohl odsoudit úplně všechno včetně šamanismu, protože i zde by se jistě našel někdo, kdo má špatnou zkušenost. Nechme ale stranou homosexualitu, mě spíše zaráží, že jsem se tady v tomto fóru setkal s takovou reakcí, kterou bych spíše očekával od konzumentů večerních zpráv na bulvární televizi. Očekával jsem že se to rozvine trošku jinak, ale reakce probíhají podle vzorečku: dianetika = scientologie = sekta = brainwashing = atd. Ještě jednou tady zopakuji, že dianetiku můžeš dělat doma s manželkou, absolutně nezávisle na jakékoliv církvi, nikomu kromě manželky se nebudeš s ničím svěřovat a nebude tě tedy nikdo vydírat. Je to takhle jasné? Dianetika je nástroj na používání hlavy, scientologie vznikla až později, kdy se lidé používající tento nástroj dali dohromady a vytvořili svůj myšlenkový směr. Nic složitého.
Smrt není zánikem světla. Je zhašením lampy, protože svítá...
RedHawk
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 650
Dátum registrácie: Ne Júl 10, 2005 21:56

Re: Dianetika

Príspevok od používateľa RedHawk »

dianetika vznikla az z scientologickej cirkvi a je dielom Rona Hubarda :) cize si netrafil.
Bohuzial prave od ludi ktori usli od dianetiky a scientologie som chytil negativne postoje voci tomu.
Hubarda som ako autora celkom mohol.
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1871
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Dianetika

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

dr.Katz, predpokladám, že každému kto použije oslovenie Ty vole spravíš tiež prednášku o tom, čo toto oslovenie o kom vypovedá. :grin: Nuž, očakávania sú jedna vec, realita druhá vec. To o konzumentoch večerných správ nie je argument, to je takpovediac manipulácia, však? Kto by sa tu chcel ztotožňovať s konzumentmi večerných správ. To ostatné sú s prepáčením bláboly.

Ja som sa nechytil témy homosexuálov, ale je evidentné, že keď Tvoje argumenty v tomto prípade plávajú na vode, tak nechávaš plávať tému. Rád by som si od Teba vypočul ako prebieha "liečenie" homosexuality pomocou dianetiky. Takže, máš priestor.
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Napísať odpoveď