Tranz a LD. Ako sa zbavit tranzu.

Zážitky z vašich ciest v ríši vedomých snov

Moderátor: Moderátori

blackmouse
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 15
Dátum registrácie: St Jan 06, 2010 21:53
Bydlisko: NR / TT

Tranz a LD. Ako sa zbavit tranzu.

Príspevok od používateľa blackmouse »

Vzhladom na to co vsetko som sa docitala, uz je mi jasne co sa somnou dialo a som rada ze niesom blazon... ale napriek tomu mam niekolko otazok:(:(:( a sama si s tym neviem dat rady takze dakujem za kazdu odpoved a za kazdy prispevok:(

Takze.. Zhruba od osmich do 15tich rokov som mala lucidne sny.. Najprv som tomu nepripisovala ziadny vyznam, pretoze jednak mi nic nedavali a po dalsie nesnazila som sa v nich udrzat takze trvali celkom kratko. Parkrat sa stalo, ze som sa z nich dokonca chcela zobudit, pretoze som mavala povacsinou zle sny a aj ked som vedela ze snivam budili vo mne strach.. Objavila som uz ako mala svoju vlastnu "budiacu metodu":) takze som s tym zas nemala az taky problem:) (je to smiesne ale uplne stacilo, ked som slino prizmurila v sne oci a priala si sa zobudit a ono to vyslo..:D) Neskor som ale v LD objavila iste caro:) neobmedzene moznosti, skumanie aa setky tie zakazane veci :D:)..nocne mory sa dokonca skoncli.. akurat ze asi ked som mala 13-14 sa intenzita a dlzka stupnovala. Venovala som sa pocas toho i inym veciam tykajucim sa takychto "duhovnych zvlastnosti" :) ( ale myslim ze to s tym nemalo nic..) a odrazu sa zacali diat tie cudne veci.. stavalo sa to hocikedy pocas sna.. uvedomila som si ze snivam, hned na to sa sen zastavil a ja som sa zobudila v posteli (no mala som zatvorene oci) bolo to akoby spim ale viem ze som v mojej izbe na mojej posteli.. co bolo ale hrozne (teda pre niekoho uzasne..) nevedela som sa hybat, zacalo mi bzucat vhlave a duniet v koncatich a buchat strasne srdce. az pokym som si nezacala predstavovat ze sa doslova snazim rozhybat! cim dlhsie som v tom stave ale zotrvavala tym dlhsie mi ale trvalo sa z neho dostat.. ja viem ze pre niekoho, podla toho co tu pisem je to skvela vec.. ale to co som zazivala bolo priserne.. to srdce bilo jak splasene a mala som pocit jak keby mi ma zachvilu roztrhnut hrudnik.. velmi som sa bala pretoze niekedy sa mi to stavalo 2 az 5 krat cez noc kazdy den a ja som to nevedela nejako ovplivnit! (a to o tej istej hodine..) po pol roku som uz sa aj bala chodit spat ak mam pravdu povedat..a to som mala 14 rokov.. Houby som vtedy o AC vedela takze som sa bala jak kon.. strasne som si priala aby to prestalo.. a verte ci nie neskor aj prestalo.. ale co je natom najlepsie ze uplne len tak zrazu zo dna na den! ale s tym aj lucidne snenie..:( ako 15rocna som takych snov uz mala len zopar.. a potom az do dnesneho dna ani jedeen.. (za chvilu mam 19)

moje otazky teda zneju.. :cry2:
1.Ako si mam naspat privodit LD?? respektive da sa to aj nejakoou prirodzenejsou cestou ako tie kadejake metody, ked predtym mi zacali sami od seba??
2. Dokazem si vobec privodit LD bez toho aby s nimi zacali aj tie stavy.. ?
3. Kolko asi trva ten stav?? ten tranz?? a ako velmi to citite ?? pretoze nikde sa otom neviem docitat:( pre mna to bolo priserne:( trvalo to dlho:( tazko sa mi z toho dostavalo do "normalu" :( aa asi stokrat sa mi zrychlil tep,srdce mi podla mna bilo jak nenormalne:) len by som cela pocut ci je to takto v poriadku ..
4. no a teda posledna otazka.. Keby naaaahodov, ze sa najde niekto kto ma ukludniiii:) , viem sa vobec k tomu vratit ? ked to tak nahle prestalo ( asi preto ze som to polroka zakazdym vytrvalo prerusovala:D..)

DAKUJEM ZA HOCIJAKUUU ODPOVED:)
kcp
Návštevník
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Pi Dec 18, 2009 14:05

Re: PROSIM vas o radu!!:(

Príspevok od používateľa kcp »

ja som ten stav ktory opisujes nezazil, ale co som cital tak ten nastava predtym jak opusis tento svet a prejdes do toho astralneho :) . bola si od toho kusok, ale nevedela si co to je cize si ani nevedela ze sa mas pokusit vystupit z tela. ten stav predtym myslim nerajcuje nikoho, asi kazdemu je to neprijemne.
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1871
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: PROSIM vas o radu!!:(

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

blackmouse napísal:moje otazky teda zneju.. :cry2:
1.Ako si mam naspat privodit LD?? respektive da sa to aj nejakoou prirodzenejsou cestou ako tie kadejake metody, ked predtym mi zacali sami od seba??
Keďže si sa blokla, tak jednoducho to nepôjde, ako to šlo predtým. Netvrdím však, že to nepôjde vôbec.
blackmouse napísal:2. Dokazem si vobec privodit LD bez toho aby s nimi zacali aj tie stavy.. ?
Na túto otázku Ti asi nik neodpovie.
blackmouse napísal:3. Kolko asi trva ten stav?? ten tranz?? a ako velmi to citite ?? pretoze nikde sa otom neviem docitat:( pre mna to bolo priserne:( trvalo to dlho:( tazko sa mi z toho dostavalo do "normalu" :( aa asi stokrat sa mi zrychlil tep,srdce mi podla mna bilo jak nenormalne:) len by som cela pocut ci je to takto v poriadku ..
Niekomu ten stav trvá dlhšie, inému kratšie a niekomu vôbec. Inak, je to normálne, nemusíš sa toho báť, neumrieš z toho a ani sa nezblázniš. :wink:
blackmouse napísal:4. no a teda posledna otazka.. Keby naaaahodov, ze sa najde niekto kto ma ukludniiii:) , viem sa vobec k tomu vratit ? ked to tak nahle prestalo ( asi preto ze som to polroka zakazdym vytrvalo prerusovala:D..)
Či sa k tomu vieš vrátiť bude záležať na viac faktoroch. Najrýchlejší spôsob je nechať sa osobne viesť niekym skúsenejším.
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
blackmouse
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 15
Dátum registrácie: St Jan 06, 2010 21:53
Bydlisko: NR / TT

:)

Príspevok od používateľa blackmouse »

okej dakujem :) mala som toto forum objavit skor doslaka :)
nejako ma to po rokoch chytilo aaa tak som patrala preco to vtedy zrazu tak nabralo na intenzite aa stavalo sa to tak casto ( a to som mohla zaspat aj dolu hlavou alebo najest sa jak slon a aj tak 3 krat za noc :roll: ) totiz najprv som chodila naa meditacne kurzyy a potom som sa akosi dostala k reiki. Vyzera to tak ze po prvom stupni mi tie moje LD sny pekne zakčneli :mrgreen:
RedHawk
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 650
Dátum registrácie: Ne Júl 10, 2005 21:56

Re: PROSIM vas o radu!!:(

Príspevok od používateľa RedHawk »

blackmouse napísal:moje otazky teda zneju.. :cry2:
1.Ako si mam naspat privodit LD?? respektive da sa to aj nejakoou prirodzenejsou cestou ako tie kadejake metody, ked predtym mi zacali sami od seba??
Prekonat blok bude tazsie ako sa ucit bez bloku. najdi dovod a snad to pojde
blackmouse napísal:2. Dokazem si vobec privodit LD bez toho aby s nimi zacali aj tie stavy.. ?
hm no otazne je co vyvolava tie stavy. Ci slo o LD alebo o AC
blackmouse napísal:3. Kolko asi trva ten stav?? ten tranz?? a ako velmi to citite ?? pretoze nikde sa otom neviem docitat:( pre mna to bolo priserne:( trvalo to dlho:( tazko sa mi z toho dostavalo do "normalu" :( aa asi stokrat sa mi zrychlil tep,srdce mi podla mna bilo jak nenormalne:) len by som cela pocut ci je to takto v poriadku ..
To je uplne bezne, tranz nemusi byt vobec a moze trvat aj niekolko dni (jogini, tibetsky mnisi)
blackmouse napísal:4. no a teda posledna otazka.. Keby naaaahodov, ze sa najde niekto kto ma ukludniiii:) , viem sa vobec k tomu vratit ? ked to tak nahle prestalo ( asi preto ze som to polroka zakazdym vytrvalo prerusovala:D..)
JJ vies sa k tomu vratit. Problem je ze v sucastnosti to kazdy skusa kedze sa dostane k informaciam na nete.
Keby mas niekoho skusenejsieho, kto ta vedie a pripravy ta nemuselo k takymto veciam dojst.
Len priprava "dlho" trva :grin:
blackmouse
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 15
Dátum registrácie: St Jan 06, 2010 21:53
Bydlisko: NR / TT

Re: Tranz a LD. Ako sa zbavit tranzu.

Príspevok od používateľa blackmouse »

no anoanoo:).. ale ja som to vtedy nechcela :D vies, ja som ani nevedela co AC je, ked sa mi to stavalo :D je mi jasne ze keby vtedy mam ponatia co sa somnou robi, tak by som jednak nezablokovala:) a dvak by som sa spojila s niekym kto ma v tom usmerni (prip. aspom ukludni ,ze to co sa somnou robi je v pohode a mne nehrabe:)
kazdpodane bola to otazka do doby neurcitej, viem ze to chce klud a cas :) neskor ked budem mat cas spat (ano hriech!) ta sa k tomu vratim a hlavne, poradim sa s njekym ;)
jj jogini :) ina kava :D ked budem chciet usetrit na vode jedle a spravit detox ducha aj mysle vytrazním sa dosýta :grin:
Naposledy upravil/-a blackmouse v So Júl 09, 2011 18:07, upravené celkom 1 krát.
blackmouse
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 15
Dátum registrácie: St Jan 06, 2010 21:53
Bydlisko: NR / TT

Re: Tranz a LD. Ako sa zbavit tranzu.

Príspevok od používateľa blackmouse »

hm no otazne je co vyvolava tie stavy. Ci slo o LD alebo o AC
hmm no to neviem. proste ja som sa do toho tranzu nikdy nepokusala dostat.. keby ano mozno sa tam dostanem aj pri obycajnom uvolnovani... ALE JEDNO VIEM URCITE, ZAKAZDYM SA MI TO STAVALO KED SOM V NOCI MALA SEN. bez sna nevr :D a kazdy ten sen som si stopercnetne pamatala.. časom stačilo uz len ked som si na sekundu uvedomila ze je to sen a v tom okamihu som sa v nom "zobudila" na posteli. normálne som citila ze lezim umna doma, mala zavreté oči a bum zacali vsetky tie spominane hrúzy :D.. (zatial co, ked som bola mensia som po uvedomení , ze je to sen, pokracovala ako v klasickom LD bez toho postelneho zobudenia :D) eh. mišung

ked som o tom vystrasena povedala doma, povedali mi, ze mi len strpli nohy :D.. ja som vobec nevedela co sa deje :D
Naposledy upravil/-a blackmouse v So Júl 09, 2011 18:15, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
ATA
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 219
Dátum registrácie: St Máj 18, 2005 17:47
Bydlisko: Litovel
Kontaktovať používateľa:

Re: Tranz a LD. Ako sa zbavit tranzu.

Príspevok od používateľa ATA »

Tak taky přidam svuj nazor.

1a2
Privod LD nejpiš pujde ale nejdrv to chce zbavt se duvodu toho bloku začal bych asi technikma na relaxaci a pomalu se naučil dostat do tranzu
a te paralizi sice se ti možna zada že je to pravej opak toho co chceš ale nejpiš to bude nutny.Bude to ted o nečem jinym postup tam bude pomalejši a mužeš jit po malejch kručkach a budeš mit vše pod kontrolou.Zjistiš jak tens stav ovladat a co se v nem deje.
Pokud to udelaš bež toho a budeš cvičit metody na LD tak se LD možnapovede ale pořad te bude brzdit ten strach že zas skončiš v paralize .

3.Vetšinou trva max par minut aspon u me bežne ve spanku trva max tak 40min počas REM faze ale to nevnimame
ono i když je to jen par mani tak v trenazu muže byt docela velka deformace času a par min se muže zdat jako pul hodiny nebo naopak

K tomu srdci to se mis talo jen asi 3 poprvy me to taky docela videsiloa mysl sem že mi vyskoči z tela ale prežil sem nekdy to moža nemusi byt srdce ale srdečni čakra nemel sem možnost oveřt nekdy je to jako by se telo leklo toh novyho stavu.Dalši doprovodny jevy pred AC jako vibrace a hučeni se vyskytujou jen nekdy parkrat byli hodne intenzivni ale pokud clovek vi do ceho jde a že to ve zdrvy prežije tak je to v pohode.
Proto je dobry se to učit pomalu a postupne se všechny ty veci prožit a naučit se v tech stavehc pohybovat.


Je docela možny že te do te paralizi dodtavalo to prudky probuzeni ze snu je docela časty pri uvedomeni si LD u začatečniku tohle prukdy probuzeni bylo asi tak rychli že se mozek nestihl zapojit spojeni z telem a to bylo jeste paralizovany .Takže vetšine tech paraliz by se dalo asi vyhnout tim že by sen normalne dobehnul a probuzeni bylo pozvolneši .Taky už by ty paralizy nemely byt tak časty vyžadujou docela presny nastaveni neurochemie a nejčasteji se to deje v puberte .

Na ukončeni paralizy se da použit treba pohyb prstu na ruce a zmna rytmu dechu ale nesnaž se pohnout celim telem zaraz to vetšinu nejde
hlavne to chce zachovat klid .To je bohužel nekdy težky mužou byt i stavy kde se strach obevi sam od sebe struktury co delaj paralizua strach sou hned u sebe a muže ho to psutit ten pak roste a aktivuje dalši veci treba že je v poji nekdo z tebou (je i mala sance že tam zkutečne nekdo je ale muže to byt i jen ilze zpusobena strachem)
Informací není nikdy dost

http://www.luciddreaming.wz.cz http://www.bookmarky.cz/users/Magic+Word
blackmouse
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 15
Dátum registrácie: St Jan 06, 2010 21:53
Bydlisko: NR / TT

Re: Tranz a LD. Ako sa zbavit tranzu.

Príspevok od používateľa blackmouse »

takze.. par tyzdnov preslo.. urobila som si viac casu pre seba a spanok.. vratila som sa k meditacii (aj som po tych rokoch zabudla ake je to uzasne:) ak idem spat po nie stresovom dni, mam vacsinou LD (stresovych dni mam ale bohuzial v poslednom case dost..) musim podakovat za posledny prispevok, pretoze mi pomohol uvedomit si par veci. Jediny krat sa mi podarilo dostat do tranzu a znova hned pri preruseni nejakeho sna ( v ktorom som mimochodom meditovala.. ). O astralne cestovanie ani o navodenie tranzu som sa vsak od kedy som sem naposledy pisala ani raz nepokusala... pretoze to vlastne bez "dozoru" nechcem.. Sice to bolo bohuzial rovnako neprijemne (dokonca velmi neprijemny mi prisiel aj predtym bezny pocit - akoby sa v neuveritelnej tme prepadavam do postele a som hrozne tazka) ale urobila som novu vec.. uz som sa v tom tranze nezacala silou mocou trhat, aby som sa zobudila, ale zacala som hybat prstami na rukach. v tu ranu som otvorila oci bez akehokolvek bytia srdca a co ja viem coho vsetkeho :) taka som bola prestastna, ze som sem musela hned prist podakovat:)!

je tu vsak jeden hacik... vyzera to tak, ze ak mam LD istu dobu, urcite pridu aj tie tranzy.. ja by som chcela ale len LD, bez tych pokusov vytiahnut ma z tela:) toto sa neda nejako zariadit ? :)
Napísať odpoveď