Môj prvý LD

Zážitky z vašich ciest v ríši vedomých snov

Moderátor: Moderátori

Fantasmic
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 58
Dátum registrácie: Pi Sep 17, 2010 17:08

Môj prvý LD

Príspevok od používateľa Fantasmic »

Ahojte :) som tu nový a LD sa venujem relatívne krátku dobu (budú to skoro 2 mesiace). Skúšal som rôzne techniky na dosiahnutie vedomého sna. Pred pár dňami sa mi to konečne podarilo. Zobudil som sa o štvrtej ráno. Chvíľu som ležal na posteli a predstavoval som si ako sa pozerán na svoje ruky v sne. Pochvíli som zaspal. Pamätám sa ako som sedel pri stole a jedol suchý rožok :D . V tom mi z ničoho nič napadlo: Sakra, veď toto je sen.” Okamžite som sa pozrel na svoje ruky. Bolo to ako keby som zapol lampu v miestnosti - bola náhle oveľa svetlejšia. Náhle som cítil obroskú radosť a vzrušenie. Nevedel som, čo mám robiť skôr. Pobehoval som po izbe ako malé decko :D. Prešiel som do druhej izby a povedal som si: “Chcem lietať.” Jemne som sa odrazil od podlahy a začal som sa vznášať. Bolo to niečo úžasné. Doteraz som si totižto vôbec nepamätal, že by som lietal vo svojich snoch. Cítil som ako sa celé moje telo vznáša, ako by v miestnosti nebola gravitácia. Ani neviem prečo, ale napadlo mi, že si sadnem vo vzduchu do jogínskeho sedu. Bohužial po pár sekundách som začal strácať koncetráciu. Škoda, že ma nenapadlo znova sa pozrieť na svoje ruky. Začalo ma hádzať do stien a do stropu. Nedokázal som to ovládnuť. Izba sa začala ponárať do tmy a v tom momente som sa zobudil. Srdce mi bilo ako keby som bežal maratón. Celý LD trval iba malú chvílu, no aj tak to bol skvelý pocit.
Wpegb
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 54
Dátum registrácie: Ne Aug 09, 2009 18:34

Re: Môj prvý LD

Príspevok od používateľa Wpegb »

Gratulujem a prajem vela dalsich uspechov :ok:
Patrix85
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 188
Dátum registrácie: Ne Nov 01, 2009 19:11

Re: Môj prvý LD

Príspevok od používateľa Patrix85 »

jj pripajam sa...tiez gratulujem a vela uspechov a len tak dalej ;)...

inac...stale sa na to pytam sorry ale aku metodu si pouzil ked ti ine nezaberali? :)
"Viem, že nič neviem." Sokrates
Fantasmic
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 58
Dátum registrácie: Pi Sep 17, 2010 17:08

Re: Môj prvý LD

Príspevok od používateľa Fantasmic »

Patrix85: Jednoducho som si nastavil budík na 4:00. Zostal som pár minút hore a predstavoval som si svoje ruky. Potom som zaspal :). V tú noc mi to vyšlo...
Patrix85
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 188
Dátum registrácie: Ne Nov 01, 2009 19:11

Re: Môj prvý LD

Príspevok od používateľa Patrix85 »

ufff...nejaka divna metoda :D...predstavovat si ruky :/...o tom som este nepocul...ale dikes ;)
"Viem, že nič neviem." Sokrates
Fantasmic
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 58
Dátum registrácie: Pi Sep 17, 2010 17:08

Re: Môj prvý LD

Príspevok od používateľa Fantasmic »

Možno som sa zle vyjadril...ale myslím, že ide o jednu z najznámejších metód ako dosiahnuť luciditu. Jednoducho sa sústredíš na nejaký predmet napr. svoje ruky. Snažíš sa zo zatvorenými očami (keď už ležíš v posteli) vizualizovať ten predmet. Potom sa snažím "vtĺcť" si do hlavy, aby som sa na ten predmet (svoje ruky) pozrel keď už budem snívať...
Patrix85
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 188
Dátum registrácie: Ne Nov 01, 2009 19:11

Re: Môj prvý LD

Príspevok od používateľa Patrix85 »

jaaaj ahaa...tak nieco sa mi mari ale skor poznam WILD ... vstat o 4:00 a pod. :D ... tak ci tak vidim ze ti to pomohlo za 2 mesiace...mne napr. cez prazdniny (ku koncu prazdnin) sa skoro kazdu noc snival LD a to som sa vobec nesnazil :/...ale od kedy zacala skola tak si skoro nepamatam sny :(
"Viem, že nič neviem." Sokrates
Fantasmic
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 58
Dátum registrácie: Pi Sep 17, 2010 17:08

Re: Môj prvý LD

Príspevok od používateľa Fantasmic »

hej aj ja mám s tým problém...teraz úplne ináč vstávam ako cez prázdniny...
Patrix85
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 188
Dátum registrácie: Ne Nov 01, 2009 19:11

Re: Môj prvý LD

Príspevok od používateľa Patrix85 »

jj...presne...rozbity harmonogram a nebudim sa sam ale budia ma...bud budik abo mama
"Viem, že nič neviem." Sokrates
Používateľov profilový obrázok
sorer
Admin
Admin
Príspevky: 859
Dátum registrácie: Pi Dec 12, 2003 12:29
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Môj prvý LD

Príspevok od používateľa sorer »

No na prvy LD to docela ujde. Mozno si spravil chybu ze si sa pokusil sadnut do toho joginskeho sedu. Neaktivita v sne vacsinou cloveka prebudi alebo odoberie LD. Tie ruky su dobre na zvysenie ostrosti sna. Pouzival ju uz Castaneda. Podobne ako tocenie(krutenie) sa v sne. Ale mam skusenost ze aj velke zazratie sa do urcitej cinnosi moze viest k strate lucidity. Ale tu stratis tak ci tak neskor. Najlepsie si je planovat co chces v sne robit, mysliet na to dost casto cez den, a v sne si na to potom lahko spomenies. Takze gratulujem.
Fantasmic
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 58
Dátum registrácie: Pi Sep 17, 2010 17:08

Re: Môj prvý LD

Príspevok od používateľa Fantasmic »

Vďaka za tipy.
DobruNoc44
Návštevník
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Ne Okt 03, 2010 10:39

Re: Môj prvý LD

Príspevok od používateľa DobruNoc44 »

cawte moj prvy LD bol strasne dlhy a nudil som sa v nom najprv som zavolal tomu co ma to vsetko naucil on mi nieco vysvetlil a potomsomnanaho ckala kedy pride...potom sme o tom kecali a on odisiel ja som iba chodila nudil sa a vysvetloval kamosom ze je to iba sen ze tot nieje realita:)ale zazitok :)
Fantasmic
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 58
Dátum registrácie: Pi Sep 17, 2010 17:08

Re: Môj prvý LD

Príspevok od používateľa Fantasmic »

DobruNoc44: Prečo si neskúšal lietať alebo zastaviť čas?? Ja už mám v pláne vyskúšať toľko vecí v LD... :D
DobruNoc44
Návštevník
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Ne Okt 03, 2010 10:39

Re: Môj prvý LD

Príspevok od používateľa DobruNoc44 »

Fantasmic:skusal som to lietanie ale neslo mi to...ale mam uz v plane zopar veci si vytvorit a skusim este to lietanie musimsa to naucit:)
Fantasmic
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 58
Dátum registrácie: Pi Sep 17, 2010 17:08

Re: Môj prvý LD

Príspevok od používateľa Fantasmic »

Tak dnes v noci sa mi zadarilo a mal som svoj druhý LD :)...
Napísať odpoveď