Na vyskúšanie:

Činnosti a námety čo a ako robiť v sne

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
ibbeta
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 187
Dátum registrácie: Pi Jan 23, 2004 19:42
Kontaktovať používateľa:

Na vyskúšanie:

Príspevok od používateľa ibbeta »

Niektoré činnosti vo sne sa zdajú byť akoby "volacími signálmi" do neznáma. Môžu to byť činnosti, pohyby tela alebo slovné príkazy. Chcel by som overiť tieto postupy a zistiť tak objektivitu/subjektivitu LD.
Používateľov profilový obrázok
ibbeta
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 187
Dátum registrácie: Pi Jan 23, 2004 19:42
Kontaktovať používateľa:

Zopár príkladov:

Príspevok od používateľa ibbeta »

1. While in a lucid dream, gaze at your eyes in a reflective surface (ideally a mirror). Aftrewards call out the name "trulkor" 3 times. See what happens.

2. While in a lucid dream, fall asleep while holding your hands clasped with the two pinkies protruding and touching each other. Try it with other sets of fingers protruding. But don't unclasp your hands.

3. To som tu už písal : vo sne padnúť dozadu

4. Vstúpiť do zrkadla

5. Ľahnúť si na zem a "zaspať"

6. Zakryčať "Zvýšiť vedomie teraz"

7. Skúsiť zatlačiť jazykom smerom hore (vo fyz.tele)
Používateľov profilový obrázok
penicilin
Návštevník
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Po Dec 15, 2003 17:09
Kontaktovať používateľa:

super

Príspevok od používateľa penicilin »

Tak toto su super veci hned to zacnem skusat super :lol: ...
PaloB
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 72
Dátum registrácie: Ne Jan 25, 2004 23:29
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať používateľa:

7 vecí na vyskúšanie

Príspevok od používateľa PaloB »

Aj ja mám niečo do banku:

1. Skúste si niečo "zahrať" na počítači.
osobne som "hral GTA Vice City", aspoň sa to tak volalo alebo som to chcel hrať(?). Je to podobné ako TV - nikdy nevieš čo tam bude - skôr som sa díval ako hral.

2. Niečo podobné: Čo tak sa pozreť, čo máte v snovom počítači: myslím tym popozerať adresáre na disku, pustiť si nejaké video, obrázok,...

3. Pustite si nejakú hudbu.
Odporúčam!
Ja osobne počúvam primárne techno (samozrejme nekomerčné), ale vo sne nehralo to čo som niekedy počul, ale hralo techno z mojej hlavy a fakt je, že to bolo dosť dobré.

4. Skúste si niečo odfotiť na digitálnom foťáku a potom si pozrieť, čo ste odfotili. :-)

5. Zavolajte si z mobilu, kto sa asi ozve?
Toto som fakt neskúšal.

6. Chodťe vonku: ak je noc tak si prajte (chcite,zakričte,...) niečo v zmysle: "Nech je svetlo..." - a slnko vyšlo a osvietilo krajinu (nikdy som nič podobné nevidel)
a naopak, ale východ je krajší.

7. Niečo tradičné: Vyskúšajte si nejaké okuliare. ja som videl jedným sklom normálne a druhým bolo všetko zmenšené.

MiniBonus: Hodil by som si kockou a pozrel, čo padne...
Používateľov profilový obrázok
sorer
Admin
Admin
Príspevky: 859
Dátum registrácie: Pi Dec 12, 2003 12:29
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Zopár príkladov:

Príspevok od používateľa sorer »

Mohol by si mi pomoct s prekladom, lebo niektore veci nechapem:
ibbeta napísal:1. While in a lucid dream, gaze at your eyes in a reflective surface (ideally a mirror). Aftrewards call out the name "trulkor" 3 times. See what happens.
Takze to som pochopil tak ze sam kuknut do zrkadla a povedat "trulkor". Da sa to slovo prelozit, alebo to nic neznamena?
ibbeta napísal: 2. While in a lucid dream, fall asleep while holding your hands clasped with the two pinkies protruding and touching each other. Try it with other sets of fingers protruding. But don't unclasp your hands.
Som v sne, mam zaspat s rukami v päsť, aby mi vytŕčali palce alebo čo, a navzájom sa dotýkali? Vyskusat aj s inymi prstami? Ale nezovierat ruky?

Aspon mi to preloz lebo sa mi az tak nexce trapit s prekladom. Dik.
Používateľov profilový obrázok
ibbeta
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 187
Dátum registrácie: Pi Jan 23, 2004 19:42
Kontaktovať používateľa:

Re: Na vyskúšanie:

Príspevok od používateľa ibbeta »

1. dobre preložené, len musíš čumieť na svoje oči. Tieto dve veci som zatiaľ neskúšal, našiel som to na stránkach o Castanedovi, takže ktovie? to meno nič neznamená.

2. Vo sne si ľahni a zaspi držiac zopnuté ruky (ako pri modlení) s dvoma malíčkami vysunutými a dotýkajúcimi sa. Môžete to skúsiť aj s inými prstami, ale nerozpájajte ruky.
Používateľov profilový obrázok
sorer
Admin
Admin
Príspevky: 859
Dátum registrácie: Pi Dec 12, 2003 12:29
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Na vyskúšanie:

Príspevok od používateľa sorer »

Dik. Uz som o nieco mudrejsi.
Stretneme sa vo sne ;)
Nitrams
Návštevník
Príspevky: 3
Dátum registrácie: So Jan 24, 2004 19:57

telefon

Príspevok od používateľa Nitrams »

s tym telefonom som to skusal, jak s mobilnym, tak s normalnym, bud sa nikam nedovolate- to bol mobil, a v pevnej linke som najprv pocul dost podivne zvuky- prijemne pocity vo mne nevyvolali, a potom som pocul nejaky rozhovor medzi mnou a penicilinom, len som nevedel ci je to vzpomienka z minulosti, alebo ci ho este len niekedy budem rozpravat v buducnosti, mal som z toho zvlastny pocit
do zrkadla som nevstupil, ale do televizie hej, ked som dnu, jako v tom filme a obzrel som sa naspat do mieste z ktoreho som vysiel, bolo tam iba sumenie, ktore za chvilku zmizlo, a zmenilo sa na stenu, takze to v podstate bola jednosmerna cesta
Používateľov profilový obrázok
sorer
Admin
Admin
Príspevky: 859
Dátum registrácie: Pi Dec 12, 2003 12:29
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Na vyskúšanie:

Príspevok od používateľa sorer »

Ja som zas skusal lahnut si na zem a zaspat, ale len som sa akurat zobudil. :)
Stretneme sa vo sne ;)
Používateľov profilový obrázok
ATA
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 219
Dátum registrácie: St Máj 18, 2005 17:47
Bydlisko: Litovel
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa ATA »

taky něco přihodim

1.ovládáni času
-zastaveni času -zatim se mi to povedlo jen 2x ale stalo to zato stopnul
jsem čas když sem stál u fontány a pak sem ji jen obchazel a prohližel
fakt krásnej pohled.cas sem stopnul tak že sem udelal pohyl jako kdybych chytal nejaký balon-viz. seriál čarodejky

-zrychleni sveho pohybu nebo spomaleni oklolý
tohle se mi povedlo udelat ve snu v ld sem to ješte nezkoušel
byl to docela akčni souboj kam se na to hrabe metrix.

-cestováni časem-stalo se mi to parkrát v norm. snu

2.zmnena pohledu
-planuju si v LD vitvořit bryle se spec funkcemi mezi kterimy budu přepinat /samozdřejmně by to mnelo jit i bez nich ale mislim že to bude pro mozek přilatelnejši/
chci se poksit o tayhle funkce:zoom,infra,zlepšeni obrazu,rendgen,laserovy pohled,par typu slunečnich bryli,vnimani nejakych jinych energiji,odstraneni oblečeni :D ,potom se chci pokusit aby se předemnou/na brylich/
zobrazila holagrafická mapa snu s moznosti vijeru mista a teleportaci na nej,přepinani obrazku mist na ktery bych se telepotnul např lucid crossroads,muj pokoj..

zatim sem si na to bohužel v LD nevzpomnel,dřiv se mi povedlo par typu slunečnich brylý a infra

3. teleport na uzemi snu nebo do uplne jinyho prostředi
bohužel tohle mi zatim moc nejde

4.vstup do AC přes LD
nedávno se mi to náhodou stalo,chtel sem se probudit z Ld /byl sem nepřijemne situaci a nemohl sem se z toho dostat,začal sem se probouzet ale rozmislel sem si to byl sem ve tme pohnul sem nohama ale došlomi že takoná poloha je ne fyz.světe nemožná /dávno bych spadl s poslele/ tak mi došlo že hybu astrálnim tělem potom přišli mohutne vibrace a sine bušeni srdce bohužel sem se leknou a vše skončilo,pak sem videl přes zavřená vička strop pokoje

nemáte s tim nekdo skušenosti,nebo aspon nejakou metodu jak z LD do AC

5.takovej napad napadlo mne že svejm hodinkám přiřadim spec funkce ktery budou jednotlivy čudliky plnit v Ld -např teleport,mapa,zrycleni zpomaleni a zastaveni času..../možná to bude pro mozek přijatelnejši než kdybch to skoušel přimo a bude tu funkci mit spojenou s určitym čudlikem

p.s -za chyby se předem omlovám ach ten češtin :D
zatim ahoj
Informací není nikdy dost

http://www.luciddreaming.wz.cz http://www.bookmarky.cz/users/Magic+Word
Používateľov profilový obrázok
sorer
Admin
Admin
Príspevky: 859
Dátum registrácie: Pi Dec 12, 2003 12:29
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Na vyskúšanie:

Príspevok od používateľa sorer »

Pouzivanie predmetov v LD je zaujimave, a moze vyvolat viacej zazitkov ako bez nich.

Na druhu stranu si ale taky predmet musis v LD vytvorit.

Takze ja skorej uprednostnujem cinnosti bez predmetov. Vsak taky sposob videnia mozem napriklad lahko zmenil aj silou vole. V sne som uz rontgenovo videl a nepotreboval som ziadne okuliare.

Co sa tyka vycestovania z LD do AC je tu kratka tema
http://www.3oko.sk/viewtopic.php?p=5384
Stretneme sa vo sne ;)
Používateľov profilový obrázok
theking
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 143
Dátum registrácie: St Jún 21, 2006 20:38
Bydlisko: www.spin.wbl.sk
Kontaktovať používateľa:

zmena prostredia

Príspevok od používateľa theking »

no mna napadlo akurat ked sa tu hovorilo o zmene prostredia a teleporte v LD ci by neslo prostredie zmenit tak ze by sme vosli do nejaky dvier a potom vysli zase spät....mne sa totiz v obycajnych snoch casto stava ze vojdem do jednej budovy a vijdem niekde uplne inde... :D skuste to niekto vyskusat a potom povedzte ci to fungovalo..ja som totiz LD zatial nemal
bonkwodny
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 158
Dátum registrácie: Št Okt 05, 2006 19:07

Príspevok od používateľa bonkwodny »

njn to s vetou "zvysit vedomie teraz" som skusal a sen bol omnoho ostrejsi a realistickejsi.odporucam vyslovit vtedy,ked citite ze sa sen konci alebo ked sa vam zacne stmavovat pred ocami
Používateľov profilový obrázok
Delord
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 61
Dátum registrácie: Ne Feb 11, 2007 20:57
Bydlisko: Humenne
Kontaktovať používateľa:

Re: Na vysk

Príspevok od používateľa Delord »

no ako vidim tak v sne sa daju robit vseliake haluze pecka to je musim uznat
Astral forever....astral has you
Používateľov profilový obrázok
forceps
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 42
Dátum registrácie: Po Aug 21, 2006 13:13

Re: Na vysk

Príspevok od používateľa forceps »

ja som raz nejak zvášne skandovala,všade na obchodoch boli nápisy ako zo socializmu..všade samé prospekty..ako z čias vojny ale bolo to o ezoterike a tak....a okrem sexu a lietania... nič iné asi v LD nedokážem... chi chi
"každá myšlienka je tvorivá"
Napísať odpoveď