Nova metoda VWILD

Metódy, návody a pomôcky pre vedomé sny

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Shaman1982
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 108
Dátum registrácie: Po Aug 09, 2010 18:11

Nova metoda VWILD

Príspevok od používateľa Shaman1982 »

Na jednom fore som nasiel pisane o tejto metode VWILD - Vibrating Watch Induced Lucid Dream
Potrbujete nato hodinky s vybracnym alarmom, najvhodnejsie su VIBRALITE 8 pre hluchych ludi, pretoze sa daju nadstavit tak, aby vybrovali v lubovolnych intervaloch, povedzme kazdych 45 minut automaticky zavybruju na 5 sekund bez nutnosti manualneho vypinania alarmu.
Takto je mozne si robyt test reality pocas celeho dna takze sa richlo vibracny signal vstiepy do pamete.
Dalo by sa pouzit aj ine (lacnejsie) hodinky ale toto su jedine o ktorych viem ze sa daju takto nactavit.
Počet Lucidných Snov - 25, LD naposledy - 9/4/2013
Používateľov profilový obrázok
Shaman1982
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 108
Dátum registrácie: Po Aug 09, 2010 18:11

Re: Nova metoda VWILD

Príspevok od používateľa Shaman1982 »

Cital som vela recenzii o pristrojoch a technikach na dosiahnutie LD a vazne som zvazoval ci si zaobstaram REM Drimer alebo hodinky VIBRALITE 8.

Oboje maju jednu velku nevyhodu.

Pri REM Drimeri je super ze mi posle signal presne vtedy ked som v rem fazi, ale nevyhoda je v tom ze signal (blikanie do oci) sa mi vo sne moze interpretovat nespocetne vela sposobmy ktore mozem aj nemusim spoznat, pretoze to nebudemmat vopred natrenovane pocas denich testov reality.

Pri hodinkach signal spoznam na 100% pretoze ich budem nosit nonstop na ruke a budem cele dni robyt test reality vzdy ked my zavybruju cize sa mi to krasne zafixuje to pamete, lenze nevyhoda je v tom ze hodinky nevedia kedy som v REM fazi, ale kedze noc je dost dlha a nadstavim si ich na vybrovanie kazdych 45 minut, myslim ze by sa mali trafit minimalne raz za noc.

Tak si myslim ze tie hodinky budu asi lepsia investicia pretoze su lacnejsie, su pohodlnejsie pre spanok, maju omoc spoznatelnejsi signal a esce ktomu budem mat aj hodinky ako take.
Počet Lucidných Snov - 25, LD naposledy - 9/4/2013
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Re: Nova metoda VWILD

Príspevok od používateľa dr.Katz »

Jestli ti můžu poradit, kup si digitálky od Vietnamců za 50 korun a nastav je ať pípnou každou hodinu. Ušetříš dost peněz. Ale stejně to v noci nefunguje, mám to vyzkoušené. Možná ty vibrující hodinky během spánku ucítíš, ale já si myslím že ne.
Smrt není zánikem světla. Je zhašením lampy, protože svítá...
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Re: Nova metoda VWILD

Príspevok od používateľa dr.Katz »

Tak jak jsi pořídil s těmi hodinkami Vibralite? Díval jsem se do manuálu k Vibralite3 a ty vibrují 20 sekund, takže tě to vzbudí. Vibralite 8 vibrují jenom 5 sekund a můžeš si je nastavit tak, že budou vibrovat opakovaně v jakýchkoliv intervalech, takže to vypadá jako výborná pomůcka. Viděl bych to tak - nechat se probudit někdy kolem čtvrté ráno a nastavit hodinky ať zavibrují co 20 minut na 5 sekund, a není možné abyses aspoň jednou netrefil do snu...Jinak různých vibračních pomůcek je celá řada, např. Watchminder, ale ten se dá sehnat jenom v USA...škoda. Jinak, Vibralite 8 se u nás dají pořídit za 2 390 Kč.
Smrt není zánikem světla. Je zhašením lampy, protože svítá...
Používateľov profilový obrázok
Shaman1982
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 108
Dátum registrácie: Po Aug 09, 2010 18:11

Re: Nova metoda VWILD

Príspevok od používateľa Shaman1982 »

No zohnal som si VibraLite8 a sice vybruju 5 sekund ale zatial ma to vzdy zobudilo, lebo je to dost citit a aj pocut, skor by som povedal ze ma zobudi ten vybracny zvuk ako ta vybracia samotna, pretoze moja zena sa nato budi tiez a to len preto ze to pocuje. Myslel som si ze to bude super zu ju to nebude vobec otravovoat kedze to neroby zvuk, ale opak je pravdou.

Pocas dna my vybruju kazdych 30 sekund, mam tam nadstavene odpocitavanie 1 hodinu ked to odpocita na nulu tak zavybruje 5 sec. a potom zasa odpocitava odznova, ale mam aj nadstavene nech my ohlasi kedy bola cela hodina cize o 12:00, 13:00, 14:00 atd. a to tiez ohlasuje len vybraciou, ale pri tomto ohlaseni je to len 2 krat richle zavybrovanie po sebe co trva asi sekundu. Skusal som to ohlasenie mat zapnute aj pocas noci ale ani raz ma to nezobudilo takze by som to mozno mohol pouzit ako signal do sna ale je to len kazdu hodinu takze mensia sanca na to ze sa trafim do REM fazi.

Inak je aj druha velmy dobra metoda pri ktorej by sa dali vyuzit tieto hodinky (je aj kopa inych budikou ktore by sa nanu dali pouzit).
Pri tejto metode je treba mat akykolvek budik ktori sa da nadstavit tak aby ta zobudil a sam sa potom vypol, ked ta zobudi nesmies otvorit oci a ani urobyt absolutne ziadny pohyb a zostat v presne tej istej polohe ako si sa zobudil, musi to vypadat tak ze esce spis, potom ked zostanes nehybny, tvoje telo si bude mysliet ze esce spis a zacne zaspavat tiez, cize zacnu paralizacne stavy lenze tvoja mysel bude stale prebudena, odkedy budes prebudeny zacnes si vyzualizovat pred ocamy svoju izbu zacnes vnimat vsetko v tej predstave a musis zapojit co najviac zmyslov, akoze budes citit vanok s otvoreneho okna cerstvy vzduch, zvuky prichadzajuce z vonku atd. ked uz sa telo zacne paralizovat tak ta predstava zacne byt viac a viac realana az nakoniec iba vstanez s postele a vkracas do tej predstavy ktora sa prave stala tvojim snom.

Ak niekto chce vyskusat staci si stiahnut specialny bdik ktori sa automaticky vypne:

Pre Android Telefony hladaj apikaciu na markete - Alarm Clock Xtreme (FREE)
Pre iPod, alebo iPhone - 12,24 Alarm Clock Sleep Music (myslym ze stoji 1 dolar)
Pre tich co nemaju ani jedno mozu pouzit pocitac a napriklad vytvorit zvukovy subor dlhy nieco cez 6 hodin pri com bude 6 hodin uplne ticho a potom zacne par sekund hrat zvuk na prebudenie ktori si tam nahodis a spustit si to pred spankom.

Zatial sa mi esce nepodarilo nepohnut sa treba nato trening. Inak raz uz sa mi o tich hodinkach aj snivalo, lenze akurat vtedy som ich ani nemal nasebe, polozil som si ich na skrinku a vypol som vybracie. Snivalo sa mi ze my vybruju na nocnom stoliku a zobudilo ma to, pozrel som sa na stolik a hodinky tam neboli, nemohol som si spomenut ci som ich tam dal, bol som zmeteny a tak som isiel spat dalej. Hned vtom sa mi snivalo ze moja zena ich mala pod poduskou aby ju nebudili a ukazala mi ich a mali uplne iny displej vydel som ako zobrazuju kracajuceho panacika na plazi :lol: vobec som si neuvedomil ze to nemoze byt pravda a sen pokracoval dalej. Rano som si uvedomil ze hodinky mali vypnute vybrovanie a boli na druhej strane izby tam akm som ich tam aj dal pred spanim.

Uvidime zatial nechcem hovorit ci tie hodinky stoja zato alebo nie, lebo esce ich nemam tak dlho bay som to mohol vyhodnotit.
Naposledy upravil/-a Shaman1982 v Po Aug 29, 2011 14:55, upravené celkom 1 krát.
Počet Lucidných Snov - 25, LD naposledy - 9/4/2013
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Re: Nova metoda VWILD

Príspevok od používateľa dr.Katz »

Tak to mě dost překvapilo, že je ta vibrace tolik hlasitá...myslel jsem si, že to bude takové intimní lehké probuzení. No nic, je třeba zkoušet dál. Možná až budeš mít baterku skoro vybitou, že to bude tak akorát. Možná bys měl vyzkoušet dát si na ruku nějaké potítko nebo něco a teprve na to si zapnout hodinky, nebo si je dát pod polštář.
Smrt není zánikem světla. Je zhašením lampy, protože svítá...
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Re: Nova metoda VWILD

Príspevok od používateľa dr.Katz »

Takže abys v tom nebyl sám, tak jsem si ty hodinky (VibraLITE8) pořídil taky... :ok: A rozhodl jsem se, že se s nimi naučím mít LD. Máš pravdu v tom, že ty vibrace jsou dost hlasité a musím mít ruku pod peřinou, abych nikoho nevzbudil. Přes den to mám zapnuté tak, aby mi každou hodinu daly signál k testu reality a od 4:00 ráno mám zapnutý časovač, který vyšle 5 sekundový signál co 30 minut plus dva sekundové signály 5 a 10 minut před tímto intervalem. Mám je zatím jeden den, takže první noc byla taková zkušební. Bylo to pro mě něco nového, takže jsem se pořád budil a signály mě většinou zastihly zrovna vzbuzeného :? Chce to trénink. Budu podávat informace co a jak a ty prosímtě taky piš na cos přišel. :ok:
Smrt není zánikem světla. Je zhašením lampy, protože svítá...
Používateľov profilový obrázok
Shaman1982
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 108
Dátum registrácie: Po Aug 09, 2010 18:11

Re: Nova metoda VWILD

Príspevok od používateľa Shaman1982 »

Aaaa, doktorkooo... Takze ides nato? Paraaada.
Ja uz nieaku dobu skusam ine metody ale hodinky mi samozrejme vybruju na ruke cele dni, iba v noci ich nemam, rozhodol som sa ze najprv si vstepim ten signal do mysle aby to potom bolo take istejsie a medzi tim skusam "nove" metody, zatial bez uspechov ale myslym ze robym pokroky.
Do konca tohoto tizdna to esce necham tak a na buduci tizden ich nasadim aj na noc, potom dam vediet ako to ide.

Rozmyslam ze ich nadstavim na "Hourly" cize tak aby mi kratko vybrovali kazdu hodinu a po 6 hodinach si dam "Timer" lebo ten Timer ma zatial vzdy zobudil takze ked ma zobudi skusim vedome zaspat a ked nie dufam ze sa mi to prenesie do sna (ak nieaky budem mat :) )

Inak pozeral som aj na ten Watchminder co si spominal, ale v manuali bolo pisane za vibruje az 10 sekund takze to by zobudilo aj slona...
Počet Lucidných Snov - 25, LD naposledy - 9/4/2013
Používateľov profilový obrázok
Shaman1982
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 108
Dátum registrácie: Po Aug 09, 2010 18:11

Re: Nova metoda VWILD

Príspevok od používateľa Shaman1982 »

Dnes rano som sa zo sna zobudil tak fajnovo ze som lezal asi 2-3 sekundy bez pohybu ale vtom som si uvedomil ze uz nespim a obratil som sa nabok, hned ma napadlo ze do prdele mohol som skusit tu metodu s fantomovimy pohybmi ale povedal som si ze neva, aj tak to skusim a tak som to skusal ale aj tak som zaspal a vratil som sa presne nato iste miesto vo sne kde som predtim skoncil, ale bol som trochu zmeteny a nevedel som ci sa mi to sniva ale mal som take podozrenie, tak som si povedal ze skusim test realiti a pozrel som sa na tie svoje hodinky a ukazovali mi 21:50, hned som vedel ze som vo sne lebo bolo rano :D

Takze toto bol prvi uspeh s timi hodinkamy (to som ich v skutocnosti ani nemal na sebe) pretoze robim test realiti cele dni kazdu pol hodinu a uz sa to asi zafixovalo do pamete takze od dnesnej noci budem skusat vybracie pocas noci ci sa mi to prenesie do sna.

Inak na tom dreamviews.com niekto nasiel tiez dost zaujimave hodinky - SLEEPTRACKER - http://www.sleeptracker.com/

Dokazu monitorovat celi spanok a vysledky si mozes stiahnut do kompu a presne ti ukaze jednotlive Fazi spanku kedy ich mas a ako dlho.
Tieto hodinky su urcene na prebudenie v o fazi ked si najviac prebudeny cize sa nebudes citit ospaly, skoda ze sa nanich neda nadstavyt sila vybrovania toby boli uplne ako vysite na LD, ale aj tak take hodinky pridu v hod lebo si mozes zistit kedi mavas REM fazu a podla toho praktikovat techniky.

Taktiez som sa docital ze podla jednotlivich faz v spanku sa meni aj tlkot srdca pri hlbokom spanku je tlkot pomali a pocas rem fazi je vyrazne richlejsi az nadpriemerny, moj kamos ma take ciklisticke GPS ku ktoremu je taky gumenny opasok na hrud co monitoruje tlkot srdca a potom si mozes pozriet celi graf na PC, tak by sa tiez dalo zistit REM faza

Toto by bol perfektny kncept na vyrobu idealneho zariadenia na indukciu LD, male hodinky s moznostou nactavenia sily vybracie (kazdy potrebuje inu intenzitu aby ho to neprebudilo) a monitorovanie REM fazi pomocou merania tlkotu srdca a pocas dna test reality.
Počet Lucidných Snov - 25, LD naposledy - 9/4/2013
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Re: Nova metoda VWILD

Príspevok od používateľa dr.Katz »

Tak Ti gratuluji k prvnímu LD s VibraLITE8 :ok: Já jsem zatím bez úspěchu, ale je to otázka času. Realitu testuji každou hodinu, ale ještě se mi o tom nezdálo. Myslím teď, když mám ty nové hodinky, ale v minulosti jsem tuto metodu používal taky a měl jsem celou řadu LD, kdy jsem udělal úspěšný test reality na hodinkách. Jinak k těm vibracím: hodinový signál (sekundový) mě neprobudí a někdy se stává, že mě neprobudí ani ten pětisekundový na timeru. Alarm probudí i mrtvého...Když mě timer probudí, tak se snažím o metodu zůstat nehybně ležet a čekat co se stane. Zatím nic, ale opět je to jenom otázka času až na to kápnu, co to chce. Mám je teprve ani ne týden, to je málo na nějaké závěry. Ale celkově mám z toho dobrý pocit, bude to fungovat. Dokonce jsem kvůli tomu vysadil i ganju...a to je co říct :D Jak jsi psal tom sledování fází spánku, toho se chytil LaBerge se svým Novadreamerem - ten sleduje pohyby očí v REM fázi, ale taky to není žádná tutovka, musí se to člověk naučit. Jako všechno ostatní.
Smrt není zánikem světla. Je zhašením lampy, protože svítá...
Používateľov profilový obrázok
SETL
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 40
Dátum registrácie: Pi Okt 30, 2009 23:14
Kontaktovať používateľa:

Re: Nova metoda VWILD

Príspevok od používateľa SETL »

čo si myslite o hodinkách sleeptracker? môže to fungovať? oplati sa ich kupiť? kedže maju možnosť budiť aj vybrovaním rozmyšlam že doplatim radšej ako tie vibralite...
aký tu máme zmysel ?
Používateľov profilový obrázok
Shaman1982
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 108
Dátum registrácie: Po Aug 09, 2010 18:11

Re: Nova metoda VWILD

Príspevok od používateľa Shaman1982 »

Ked ti ide len oto aby si sa zobudil vybrovanim tak vibralite ti budu bohato stacit.
Počet Lucidných Snov - 25, LD naposledy - 9/4/2013
Používateľov profilový obrázok
ATA
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 219
Dátum registrácie: St Máj 18, 2005 17:47
Bydlisko: Litovel
Kontaktovať používateľa:

Re: Nova metoda VWILD

Príspevok od používateľa ATA »

Pracuju na metode která by mohla probudit vědomí během snu pomci transkraniálni elektrické stimulace a rešim tam také problém z detekcí REM. Siice to mužu merit pomoci EEG ale nemužů spustit stimulacia riskovat jeho usmaženi tak sem heldal jiné cesty.

Pomocí tepu -
zkoušel sem meřit pulz pomocí pulzního oximetru počas noci změny poznat jsoua REM identifikovat v REM je vetší variabilita tepu , bohužel meřit jen rychlost nestačí takže by to musel vyhodnocovat nejakej prográmek.

možnosti jak levně měřit tep:

mikrofon u srdce a signál do PC kupodivu to funguje a lip než použití mikrofoniho vstupu jako EKG v ketrém je štraného šumu
ale zase to vyžaduje něco na vydnocování.

webkamera - oddělat IR filtr a prst prosvitit IR diodou funguje dobře je je traba mapsat soft ketrej to z videa vytahne (treba jen celkova změna jasu )


REM se dá zjistit i jinak nejpíše by to slo i pomocí zvuků dechu vetšina ražízeni take používa pohybu na začatkua konci REM -snímano treba mobilem z akcelerometrem presnost takoveho měreni nic extra ale fungovat to muže.

další možnosti pohyb oči , možná odpor kuže,EEG,EMG,penilní cirkumreferenčni pletyumografie....


----------------
Pokud má probuzeni do LD fungovat na základe vnejšího fyzkého signálu tak by to chtelo jak detekci REM tak složitejší nastavení treba ruzná intenzita signálu v různých REM počas noci . Hlani rpoblem je práve odhadnout intenzitu aby to neprobudilo a presto se to ve snu projevilo.

Pokud by vyšel muj projekt tak se primo nakopne lucidita bez toho aby venjši signál mohl zpusobyt rozpad snu , stimulace je zamerana primo na oblast mozku ktera je za luciditu zodpovědná .
Informací není nikdy dost

http://www.luciddreaming.wz.cz http://www.bookmarky.cz/users/Magic+Word
madagaskar
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 149
Dátum registrácie: Ut Júl 12, 2011 20:04

Re: Nova metoda VWILD

Príspevok od používateľa madagaskar »

keby tvoj projekt vysiel tak si fakt macher :D
Používateľov profilový obrázok
SETL
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 40
Dátum registrácie: Pi Okt 30, 2009 23:14
Kontaktovať používateľa:

Re: Nova metoda VWILD

Príspevok od používateľa SETL »

na meranie tepu odporúčam https://market.android.com/details?id=s ... theartrate, aplikácia čo merá aktuálny tep a aj pekne graficky znázorňuje, keby sa podarilo naprogramovať žeby pri prekročení nejakej hranice sa dal spustiť zvuk alebo vybracie tak by sa to dalo fajne využiť. Stačilo by len prilepiť mobil k ruke, spustiť program a spať :D
aký tu máme zmysel ?
Napísať odpoveď