Oklam svoje telo ze uz spis!

Metódy, návody a pomôcky pre vedomé sny

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Shaman1982
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 108
Dátum registrácie: Po Aug 09, 2010 18:11

Oklam svoje telo ze uz spis!

Príspevok od používateľa Shaman1982 »

Nasiel som velmy dobre forum zaoberajuce sa lucidnymy snamy ale je iba v angline, tak som sa rozhodol ze sem budem postupne prekladat nove techniky, je tam zaregistrovanych skoro 50000 clenou a vela z nich vymysla vseliake nove sposoby ako dosiahnut LD. Tato technika ma dost zaujala, esce som ju neskusal lebo len dnes som to nasiel ale urcite to vyskusam, niektori co to skusali mali velke uspechy.
Takze tu je ta metoda:


Oklam svoje telo ze uz spis!


Vyzera to tak ze sinchronizacia medzi myslou a telom nieje az taka silna ako by sme si myslely. Telo nevie kedy presne mysel upadla do spanku, a z dvovodou prezitia by bolo pre telo nebezpecne zaspat skor ako mysel.

Takze sa deje to ze telo testuje mysel aby zistilo ci uz zaspala. Ak si lahnes s kludnou myslou a bez pohybu asi na 25 minut a si stale kludny, tvoje telo zacne posielat tvojej mysly velmy silny signal hovoriaci "Citim sa nepohodlne, prosim zmen polohu lezania v posteli."

Ale to je len test! Telo sa v skutocnosti neciti nepohodlne, je to len testovanie aby zistilo ci dostane nieaku odozvu od mysle. Ak tento signal odignorujes, tvoje telo pocka par sekund a povie "Hmm, mysel uz urcite zaspala. Uz je cas aby som urobilo to iste."

V tomto momente budes doslova citit vlnu tazkosti prichadzajucu po celom tele. Tato vlna potrva asi 5 sekund a ked sa skonci tvoje telo zaspi. Táto vlna je veľmi zvláštny a silný pocit. Je to nieco co si urcite vsimnes. Než sa dostavia pocity nepohodlnosti môžets tiež cítiť trochu závrat, ako by si mal balón v hornej časti tela a hlavy, ktory sa snazi rozširit vo vnútri tvojej lebky a kože. Nie je to moc veľký tlak, ale je tam.

Takže trik je v tom ze musis stale nehybne ležať až z ničoho nič sa dostavy náhle a silné nutkanie posunúť svoju pozíciu. Nebude ľahké odolať tomu, telo bude trochu neustupne. Ale ak trváš na svojom podvode a oklameš telo aby si myslelo že toja myseľ uz spí, telo ta potom bude nasledovať, a potom sa ocitnes v stave ked telo spi a misel je stale prebudena.

Najviac stastia s touto technikou budes mat ked budes mat s predchadzajucej noci menej spanku ako obycajne. Ked si nevyspaty telo zaspi skor ako inokedy a cakaci cas sa skrati.

• Pocas lezania a cakania na telo kym zaspi musis byt kompletne bez pohybu, nemozu sa pohnut ani oci, ani ked sa dostavia hipnagogicke stavy

• Pocas tejto techniky je velmy lahke upadnut do spanku takze je dobre ked trosku zamestnas mysel ale nie priliz moc, staci ak si zacnes preberat ako prebehol tvoj den.
Počet Lucidných Snov - 25, LD naposledy - 9/4/2013
Fantasmic
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 58
Dátum registrácie: Pi Sep 17, 2010 17:08

Re: Oklam svoje telo ze uz spis!

Príspevok od používateľa Fantasmic »

Túto metódu poznám a niekoľko krát som ju skúšal, no bez úspechu. Môj problém je práve v tom, že vždy pohnem očami, alebo sa mi nahromadia sliny v ústach a musím preglgnúť a to ma vždy vráti v podstate na začiatok.
winchester
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 77
Dátum registrácie: Ut Aug 02, 2011 0:35

Re: Oklam svoje telo ze uz spis!

Príspevok od používateľa winchester »

velmi zaujimava metoda, zajtra ju urcite vyskusam, mohol by si mi poslat link na to forum cez SS ? thx
"Co chceme, tomu taky ochotně věříme a doufáme, že si i ostatní myslí, co si myslíme sami."
Caesar Gaius Iulius
Používateľov profilový obrázok
Shaman1982
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 108
Dátum registrácie: Po Aug 09, 2010 18:11

Re: Oklam svoje telo ze uz spis!

Príspevok od používateľa Shaman1982 »

Počet Lucidných Snov - 25, LD naposledy - 9/4/2013
Používateľov profilový obrázok
Shaman1982
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 108
Dátum registrácie: Po Aug 09, 2010 18:11

Re: Oklam svoje telo ze uz spis!

Príspevok od používateľa Shaman1982 »

Fantasmic napísal:Túto metódu poznám a niekoľko krát som ju skúšal, no bez úspechu. Môj problém je práve v tom, že vždy pohnem očami, alebo sa mi nahromadia sliny v ústach a musím preglgnúť a to ma vždy vráti v podstate na začiatok.
No na sliny tam bol napisany taky tip, ze si das uterak na vankus a lahnes si s priotvorenymy ustamy takze vsetky sliny ti jednoducho vytecu von, co sa tika hybania s ocamy tak mozno ti pomoze ke to proste odignorujes a odvratis pozornost na nieco ine. Ja viem ono sa to lahko pise ale urobit to, to uz je nieco ine.

Dnes vecer to urcite skusim a dam vediet...
Počet Lucidných Snov - 25, LD naposledy - 9/4/2013
winchester
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 77
Dátum registrácie: Ut Aug 02, 2011 0:35

Re: Oklam svoje telo ze uz spis!

Príspevok od používateľa winchester »

no dneska som to vyskusal ale marne, nehovorim e to nefunguvalo ale bez pohybu som nevydrzal ani 5 minut takze pochybujem ze niekedy vydrzim 30 min :D ale za pokus to stalo, s tym to nema asi nic ale prvy krat som si rano pamatal 3 sny :D
"Co chceme, tomu taky ochotně věříme a doufáme, že si i ostatní myslí, co si myslíme sami."
Caesar Gaius Iulius
Lotus
Návštevník
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Ut Aug 23, 2011 5:12

Re: Oklam svoje telo ze uz spis!

Príspevok od používateľa Lotus »

Neviem ale podla mna je nemozne prestat hybat ocami pretoze aj pocas spanku sa oci hybu... vid. REM
Fantasmic
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 58
Dátum registrácie: Pi Sep 17, 2010 17:08

Re: Oklam svoje telo ze uz spis!

Príspevok od používateľa Fantasmic »

Jasné, že sa počas REM spánku hýbu oči. Tu ide, ale o to, aby si sa dostal priamo do spánku s bdelou mysľou a podľa tejto metódy sa to dá dosiahnuť tým, že sa nebudeš vôbec hýbať. Potom keď už bude tvoje telo "uspaté" a dostaneš sa do REM tak sa ti samozrejme budú hýbať oči pretože na oči sa nevsťahuje spánková paralýza.
Používateľov profilový obrázok
Shaman1982
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 108
Dátum registrácie: Po Aug 09, 2010 18:11

Re: Oklam svoje telo ze uz spis!

Príspevok od používateľa Shaman1982 »

No tak som to vyskusal aj ja, ale tiez sa mi to nepodarilo. Ked som isiel spat nemal som problem sa nepohnut celu dobu, bolo to okolo 7 minut a potom som zacal zaspavat, zrazu sa stalo to ze bud som pohol nohou alebo sa mi to len zacalo snivat nebol, som si isty, ale kazdopadne ma to hned prebralo a musel som to zacat zasa od zaciatku. Potom sa to zasa nieak zvrtlo a zaspal som pri tom. Pocas noci som sa asi tri krat zobudil a vzdi som to skusal ale vzdy som zaspal. Takze moj problem je zaspavanie a nie nehybanie.Pametam si 2 sny a stoho som mal v jednom nadprirodzene schopnosti ale nevedel som ze sa mi to len sniva.

Dnes to urcite zasa skusim ale tentokrat trochu zvysim aktivitu myslenia aby som zostal pri zmysloch a zobudeny, len dufam ze zas nezaspim.
Počet Lucidných Snov - 25, LD naposledy - 9/4/2013
Patrix85
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 188
Dátum registrácie: Ne Nov 01, 2009 19:11

Re: Oklam svoje telo ze uz spis!

Príspevok od používateľa Patrix85 »

no mne no nejak failuje :D

vcera som to skusal a trvalo to asi aj 30 minut (tusim viac) co sa nehybal, ani neglgal atd. az som skoro zaspal ale ked som si vratil vedomie (alebo skor ma zobudilo co nasledovalo) tak mnou isli silne vibracie...pripominalo mi to nejaky skener, tie vibracie isli od hrude cez ruky, az dole k noham a nazad hore (predstavte si skener s asi 4 cm hrubym svetlom ako vas skenuje ale namiesto svetla a tepla su vibracie na takom uzemi styroch cm) a ked sa vibracie dostavali k hlave tak som to este drzal ale ked sa dostali k ociam tak oci mi zacali vselijak skakat a mykat sa a vselico mozne, snazil som sa to udrzat ale nedarilo sa, asi som bol blizko...neviem mozno k AC, mozno k snu s vedomim...neviem, ale dvakrat ma priviedol k vedomiu tichy bzukot...zaujimave..ak ked sa dostavili tie hipnagonicke tvary tak som drzal oci rovno

PS: je to strasne chaoticky napisane tak mi musite prepacit ale pisal som to velmi narychlo...ak nieco nebude jasne tak napiste
"Viem, že nič neviem." Sokrates
winchester
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 77
Dátum registrácie: Ut Aug 02, 2011 0:35

Re: Oklam svoje telo ze uz spis!

Príspevok od používateľa winchester »

dneska som vydrzal o trochu dlhsie bez pohybu jak vcera ale ked som bol v takej faze ze som sa dlho nepohol tak som to zakrikol a zvolnil som vkontrole tela a vtedy prevladol zmysel a poskrabal som sa, no nic zajtra skusam znova :D

btw: neraz sa mi stalo ze prizaspavani, faza tak cca par sekund pred zaspatim sa mi nieco akokeby snivalo ze idem napr zo schodov , spadnem z nich a na to mi mykla noha ze padam.... to su tie hypnagogicke halusky???
"Co chceme, tomu taky ochotně věříme a doufáme, že si i ostatní myslí, co si myslíme sami."
Caesar Gaius Iulius
Používateľov profilový obrázok
Shaman1982
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 108
Dátum registrácie: Po Aug 09, 2010 18:11

Re: Oklam svoje telo ze uz spis!

Príspevok od používateľa Shaman1982 »

winchester napísal:btw: neraz sa mi stalo ze prizaspavani, faza tak cca par sekund pred zaspatim sa mi nieco akokeby snivalo ze idem napr zo schodov , spadnem z nich a na to mi mykla noha ze padam.... to su tie hypnagogicke halusky???
To sa stava ajm mne ze sa hentak mykam, nekedy mi zmizne zem podnohamy a nekedy padnem zo schodou alebo z utesu su to silne miky neviem ci su to hypnagogicke halusky skor by som povedal ze to uz je sen.

Ja som to zasa skusal ale zasa to iste ako vcera proste som pritom zaspal, ked to moc dlho trva tak prosete prestanem vnimat nad cim rozmyslam a zaspim. Neviem ako sa mam udrzat pri vedomi, ale neva kazdy den mam dalsi pokus :D
Počet Lucidných Snov - 25, LD naposledy - 9/4/2013
winchester
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 77
Dátum registrácie: Ut Aug 02, 2011 0:35

Re: Oklam svoje telo ze uz spis!

Príspevok od používateľa winchester »

Shaman1982 napísal:Ja som to zasa skusal ale zasa to iste ako vcera proste som pritom zaspal, ked to moc dlho trva tak prosete prestanem vnimat nad cim rozmyslam a zaspim. Neviem ako sa mam udrzat pri vedomi, ale neva kazdy den mam dalsi pokus :D
na toto neostale rozmyslanie mam taky mensi trik, proste si predom sformuluj neaky pribeh v hlave apotom si ho premietaj, upravuj atd.... ja mam napriklad osveceny pribeh ze som s neakym teamom niekde na vojnovych airsoftovych hrach, vysadia nas niekde v lese a mame sa niekde dostat za 24hodin no a tak si tam vymyslam zapletky a suboje s inymi timami, taktizujem tam, som kapitan toho teamu a tak dalej si proste tvorim pribeh... ako neaky akcni film a to ked si ho vytvaras proste celych tych 24 hodin detailne tak takto v predctavach si ten pribeh dokazem udrzat kludne aj hodinu ( tak dlho som to ale nerobil :D )
"Co chceme, tomu taky ochotně věříme a doufáme, že si i ostatní myslí, co si myslíme sami."
Caesar Gaius Iulius
xTheRockx
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 16
Dátum registrácie: So Jún 25, 2011 11:10

Re: Oklam svoje telo ze uz spis!

Príspevok od používateľa xTheRockx »

Patrix85 napísal:no mne no nejak failuje :D

vcera som to skusal a trvalo to asi aj 30 minut (tusim viac) co sa nehybal, ani neglgal atd. az som skoro zaspal ale ked som si vratil vedomie (alebo skor ma zobudilo co nasledovalo) tak mnou isli silne vibracie...pripominalo mi to nejaky skener, tie vibracie isli od hrude cez ruky, az dole k noham a nazad hore (predstavte si skener s asi 4 cm hrubym svetlom ako vas skenuje ale namiesto svetla a tepla su vibracie na takom uzemi styroch cm) a ked sa vibracie dostavali k hlave tak som to este drzal ale ked sa dostali k ociam tak oci mi zacali vselijak skakat a mykat sa a vselico mozne, snazil som sa to udrzat ale nedarilo sa, asi som bol blizko...neviem mozno k AC, mozno k snu s vedomim...neviem, ale dvakrat ma priviedol k vedomiu tichy bzukot...zaujimave..ak ked sa dostavili tie hipnagonicke tvary tak som drzal oci rovno

PS: je to strasne chaoticky napisane tak mi musite prepacit ale pisal som to velmi narychlo...ak nieco nebude jasne tak napiste



Dostával si sa do tranzu.
xTheRockx
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 16
Dátum registrácie: So Jún 25, 2011 11:10

Re: Oklam svoje telo ze uz spis!

Príspevok od používateľa xTheRockx »

winchester napísal:na toto neostale rozmyslanie mam taky mensi trik, proste si predom sformuluj neaky pribeh v hlave apotom si ho premietaj, upravuj atd.... ja mam napriklad osveceny pribeh ze som s neakym teamom niekde na vojnovych airsoftovych hrach, vysadia nas niekde v lese a mame sa niekde dostat za 24hodin no a tak si tam vymyslam zapletky a suboje s inymi timami, taktizujem tam, som kapitan toho teamu a tak dalej si proste tvorim pribeh... ako neaky akcni film a to ked si ho vytvaras proste celych tych 24 hodin detailne tak takto v predctavach si ten pribeh dokazem udrzat kludne aj hodinu ( tak dlho som to ale nerobil :D )


No veď počkaj keď sa ti to premietne do sna :D To bude teda adrenalínový sen :grin:
Napísať odpoveď