Prvý LD

Zážitky z vašich ciest v ríši vedomých snov

Moderátor: Moderátori

blackmesa
Návštevník
Príspevky: 2
Dátum registrácie: So Aug 20, 2011 11:25

Prvý LD

Príspevok od používateľa blackmesa »

Dnes som si nastavil budík na 5. hodinu, vstal som, 15 minút som bol na pc, a zasa som išiel spať a k tomu som si predstavoval aké to je kontrolovať svoje sny. Zobudil som sa pozrel som na hodinky a bolo 1:00 :D som nevedel čo si o tom mam myslieť, tak som išiel povedať ocovi, že sa mi pokazili hodinky na mobile :D ja som si uvedomil, že je to reálne, no nevedel som, že to sen. Otec i odpovedal, že "tak sa to nejak pokazilo"
opäť som si išiel ľahnúť (v sne) a potom si pamätám, že som sa vrátil domov, zavesil vetrovku (to bolo zasa LD) a zrazu ma oco budí - som bol vyhukaný, že prečo som v posteli, keď som si teraz vešal vetrovku :D až o 5 minút neskôr keď som si to zrekapituloval, mi doplo že to bol LD :D teda aspoň dúfam.
Bianka
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 66
Dátum registrácie: Ne Júl 24, 2011 16:36

Re: Prvý LD

Príspevok od používateľa Bianka »

ale ak si si počas toho sna neuvedomoval že snívaš tak to nebol LD či? ja som ešte nemala LD tak sa nechcem hádať ale podľa toho čo hovoríš a podľa toho čo je LD mi to nejak nesedí :D
madagaskar
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 149
Dátum registrácie: Ut Júl 12, 2011 20:04

Re: Prvý LD

Príspevok od používateľa madagaskar »

blackmesa napísal:D ja som si uvedomil, že je to reálne, no nevedel som, že to sen.
toto som moc nepochopil :) ked si nevedel ze je to sen ako si si mohol uvedomit, ze je to realne? niekedy sa stava aj to, ze clovek moze ovladat dej sna, ale neuvedumoje si, ze je to sen, lebo to pripada velmi realne. aj mne sa to stalo, dokonca mi nefungovali ani testy reality. 8)
Používateľov profilový obrázok
sorer
Admin
Admin
Príspevky: 859
Dátum registrácie: Pi Dec 12, 2003 12:29
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Prvý LD

Príspevok od používateľa sorer »

Skor by som to nazval falosne prebudenie ako LD
cloak
Návštevník
Príspevky: 13
Dátum registrácie: St Máj 23, 2012 14:22

Re: Prvý LD

Príspevok od používateľa cloak »

Nebudem zakladat novy topic tak to pisem sem :) dnes som mal , aspon dufam moj prvy LD :) aj ked len velmi kratky :) najprv sa mi snival normalne sen bolo to dlhe a potom odrazu mi nieco nesedelo a vtedy mi doplo ze som v sne ,hned som vzlietol , co ja viem mohol som byt nie velmi vysoko nad zemou ale vtedy ma oslepilo akoby moc silne svetlo,ktore islo z neviem kadial akoby z nikadial neviem ako to bolo, nemohol som poriadne otvorit oci mal som ich viacmenej zatvorene, a potom som sa zobudil. Ale som sa zobudil do sna lebo jak som vstal tak som videl brata sedet na mojej posteli jak tam volaco jedol :D a potom som uz asi vstal do realu :) ..... bol to velmi skveli pocit v tom sne dufam ze sa to co najskor zopakuje.... inac skusal som metodu Senses Initiated Lucid Dream (SSILD) bohuzial som hned pri prvom cilke zaspal , ale LD kratky bol :)
cloak
Návštevník
Príspevky: 13
Dátum registrácie: St Máj 23, 2012 14:22

Re: Prvý LD

Príspevok od používateľa cloak »

odvtedy ziadne LD :/ som velmi sklamany nechapem preco , ale stale neprestavam dufat ze sa dostavy a dufam ze dlhsi ako ten posledny , :)
a inac vedel by mi niekto povedat ze co bolo to svetlo ? ci to bola len moja fantazia alebo ma to aj hlbsi zmysel ?
Forte
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 67
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2012 19:04

Re: Prvý LD

Príspevok od používateľa Forte »

Ahojte :)
Tak dneska mám konečne za sebou prvý úspech :) a sa mi podaril celkom fajn LD :) .. mala som aj super prechod doň :D takže .. začalo sa to celé takto:
Sen začal u mojej starej mamy. Celé to bolo niečo ako falošné prebudenie. Ležali sme s ňou v posteli. Ona si niečo čítala,a mne náhle telo oťaželo. Počula som divné zvuky, teda nejaké príšery a kadečo možné :D .. proste klasická paralýza.. Onedlho na to som začala pociťovať točenie (niečo ako točenie do špirály). Vydesilo ma to,ale potom som si pomyslela,že veď v takomto stave sa vchádza do LD :D a mala som pravdu ...
Začal sa mi premietať jeden sen. Stála som na nejakom neznámom mieste. Slnko krásne svietilo,ako pri mori, cítila som to príjemné teplo. Zrazu tak ako pozerám pred seba, som si pomyslela, veď toto je len sen :D (ani neviem ako ma to napadlo,veď obraz bol tak reálny,temer nerozoznatelný od skutočnosti :) )tú myšlienku som zopakovala niekoľkokrát,dosť ma to potešilo :) Testy reality som ani nerobila, nakoľko som hneď vedela, že snívam :) Počula som ako nejakí skateboardisti tam skateboardovali.. išla som sa pozrieť na miesto,skadiaľ by mali údajne prichádzať. Ocitol sa tam môj bývalý spolužiak,ktorý skateboarduje :D tak trocha som sledovala dej .. Potom ma napadlo,že by som z LD mohla skúsiť AC ( to som asi trochu prehnala,ved som len začiatočníčka v LD a ja už chcem experimentovať)
Začala som bežať. Postupne dolu kopcom, ale tak rýchlo, že som snáď podala lepší výkon ako nejakí maratónci :D :D .. Sama už neviem kam som tak letela,ale zrejme som chcela do niečoho vojsť čo by ma hodilo do AC .. ale to sa mi nepodarilo,a onedlho LD skončilo.. Znova som mala falošné prebudenie u starej mamy, a povedala som jej , že už idem ( do ďalšieho LD) nastala paralýza a pocit točenia sa. To som sa už zobudila. Prvé,na čo som myslela, bolo "váu" :) .. dneska som vďaka tomu snu mala celkom super deň .. Už teraz sa teším na ďalšie LD :) Ak ste došli až sem,tak vám veľmi pekne ďakujem :)
Bob
Návštevník
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Po Okt 15, 2012 14:57

Re: Prvý LD

Príspevok od používateľa Bob »

Gratulujém :D tiež som si pri prvom LD nadšene hovoril že uaau ja snívam :D :D pritom ako ma nahánala príšera po izbe :D :D
Forte
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 67
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2012 19:04

Re: Prvý LD

Príspevok od používateľa Forte »

ďakujeem :D :D no ja som to vaaau až po zobudení .. :D v sne som si skôr všímala ten dej :D
madagaskar
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 149
Dátum registrácie: Ut Júl 12, 2011 20:04

Re: Prvý LD

Príspevok od používateľa madagaskar »

gratulujem opäť :) teraz sa to s LD snáď pekne rozbehne. A Bob to si dobrý, ja pri mojom prvom LD som rozmýšľal či nie som mŕtvy alebo v kóme :D
Forte
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 67
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2012 19:04

Re: Prvý LD

Príspevok od používateľa Forte »

ďakujem :) v zime je to ako vidím aj najlepšie,vtedy je človek aj viac unavený :D
maek2007
Návštevník
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Ne Dec 02, 2012 18:19

Re: Prvý LD

Príspevok od používateľa maek2007 »

Ahojte chcem sa s vami podeliť o moju skúsenosť, možno mi budete vedieť poradiť, pomôcť. Zaspal som poobede unavený a sníval sa mi veľmi zvláštny sen. Bil som sa v ňom s kamarátom, ten človek je naozaj môj priateľ a nikdy by som sa s ním nebil a ani dokonca s nikým, vôbec nie som bitkár a možno práve to mi pomohlo odhaliť, že to je sen. Hovoril som si veď je to len sen, je to len sen. Neprišiel žiadny nával eufórie ako niektorý opisujú dokonca ten kamarát ma stále udieral a ja som si opakoval, že je to len sen. Urobil som test s lyžičkou a vtedy som si bol istý, že je to sen. Kamarát mi po chvíli odpovedal, že dobre ak je to sen môžeš ísť. Skúsil som lietanie vyletel som do vzduchu pár metrov a opäť pomaly dopadol. Odrazu tam bolo viac ľudí, nikoho som nepoznal, želal som si aby som sa z tej oblasti dostal chcel som sa preniesť na iné miesto no nestalo sa nič. Pýtal som sa tých ľudí či to nie je možné sa len tak preniesť mihnutím oka, povedali, že áno no ja som to nedokázal. Želal som si auto, aby som sa teda odviezol no nič sa nestalo. Tak som sa vybral pešo s viacerými ľuďmi, až sme sa ocitli na jednej chodbe s bielymi stenami. Bolo tam veľmi veľa ľudí, niektorí mali neprítomný pohľad a len tak sa opierali o stenu. S nikým som sa nebavil nechápal som to pretože ja som si chcel ten sen užiť a takto som ako keby len išiel s tými ľuďmi neviem kam. Potom sa začali diať veci, ktoré som už vôbec nemohol ovplyvniť a toto ma aj trápi. Oproti mne išiel taký starší pár no nevyzerali ako ľudia, teda tváre mali ako z nejakého horroru a ako keby ničili sny ostatných ľudí. Tak sa vrhli aj na mňa a vtedy som sa zobudil. Nemám pocit eufórie ani radosti z toho sna, skôr som chcel ešte snívať a baviť sa.

Máte podobnú skúsenosť? Vedeli by ste mi aspoň poradiť o čo išlo a čo sa mi to vlastne prihodilo?

Marek, :)
RemyZet
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 37
Dátum registrácie: St Júl 04, 2012 15:16

Re: Prvý LD

Príspevok od používateľa RemyZet »

Ahoj.
Niečo podobné sa mi stalo 2 noci dozadu.

Aj keď som si nie istý či to bol LD alebo AC, každopádne tiež hľadám odpoveď prečo nefungovalo Premiestňovanie myšlienkou...
(bližšie o tom čo sa stalo mne, tu: viewtopic.php?f=26&t=2087&sid=4e49050a7 ... 513#p18386 )

Bol by som rád keby sa nám niekto vyjadril ako je možné že to proste NEFUNGOVALO, hoci sme chceli...
(Tiež som mal LD / AC - Prvý krát [očakávane] )
maek2007
Návštevník
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Ne Dec 02, 2012 18:19

Re: Prvý LD

Príspevok od používateľa maek2007 »

Dnes som mal ďalší lucídny sen. Sníval sa mi jeden sen a ja som sa nad ránom prebudil, sústredil som sa na lucídny sen a podarilo sa mi to. Hneď ako som zistil, že je to sen pozrel som sa na ruky. Obraz sa zlepšil a ja som mohol meniť všetko (neviem či všetko, ale všetko čo som skúsil sa mi podarilo) no po chvíli to zmizlo, nemohol som "kúzliť" a skúšal som zavrieť oči, skúšal som si predstaviť osobu za dverami, ale keď som otvoril dvere nikto tam nebol. Neskôr som sa prebudil no do vtedy som už nemohol nič robiť len chodiť a skúšať, no nič nefungovalo. Je to pokrok oproti poslednému snu no aj tak nerozumiem tej strate kontroly je to bežné?
Napísať odpoveď