Sen v sne

Zážitky z vašich ciest v ríši vedomých snov

Moderátor: Moderátori

Fantasmic
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 58
Dátum registrácie: Pi Sep 17, 2010 17:08

Sen v sne

Príspevok od používateľa Fantasmic »

Vedomým snom sa venujem už viac, ako rok a pol, takže som už viac krát zažil tzv. falošné prebudenie. No dnes sa mi prihodilo niečo, čo som pri snívaní ešte nezažil :). Mal som celkom obyčajný sen... bol som u seba v izbe spolu s kamarátkou, ktorá sedela za mojím PC a začala pozerať nejaký film (už neviem presne, čo to bolo). Povedal som jej, že som ho už videl a tak som sa zložil na postel a "zaspal som". Opäť som sa prebral v mojej izbe a keďže mi nesedelo kam kamarátka zmizla spravil som test reality s čítaním textu. Celý natešený, že po necelom týždni mám zase LD som sa rozhodol vybehnúť von a trocha si zalietať. Vyskočil som na strechu prvého auta, ktoré stálo pri dome a vo chvíli keď som sa chcel odraziť a vzlietnuť kúsok odo mňa zastalo auto a vystúpila z neho staršia žena. Spýtala sa ma, či neviem kde je nejaký hotel (prený názov si nepamätám). Povedala, že sa veľmi ponáhla a musí ho nájsť. Síce som nemal ani potuchy kde ten hotel je, ale povedal som si, že jej skúsim pomôcť (stále som si bol plne vedomý, že som v sne). Povedal som jej, že zvrchu to nájdeme rýchlejšie. Prve sa na mňa prekvapene pozrela, ale keď som ju chytil na ruky a vzlietli sme tak sa nebránila :D. Ako sme tak leteli spomenul som si na jeden problém, ktorý mi v posledných dňoch behá po rozume. Keďže tá pani vyzerala inteligentne, rozhodol som sa, že sa jej na to spýtam. A tak som začal:"Viete chcel by som sa vás na niečo spýtať..." no kým som to stihol dopovedať, tak mi odvetila:" Prepáč mi, ale na toto musíš prísť sám..." Odpoveď (môjho podvedomia) bola síce zaujímavá, ale moc ma nepotešila :D a krátko na to LD skočil... Zobudil som sa u seba v posteli, videl som, že je ešte dosť tma. Vstal som a vyšiel na chodbu tam som stretol mamu a začali sme sa rozprávať. Po chvíli som si povedal, že tu niečo nesedí, no skôr než som stihol spraviť test reality som sa už naozaj zobudil (ihneď som vyskúšal dýchanie zo zapchatým nosom, aby som sa uistil)... Takže pre mňa jednoznačne veľmi zaujímavý zážitok... a som si istý, že niečo podobné zažilo veľa ďalších ludí aj tu na fóre :)
Používateľov profilový obrázok
sorer
Admin
Admin
Príspevky: 859
Dátum registrácie: Pi Dec 12, 2003 12:29
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Sen v sne

Príspevok od používateľa sorer »

Som ti chcel dat like, ale nemal som tu na to naistalovany mod. Tak som ho naistaloval.
Používateľov profilový obrázok
stefi2
Návštevník
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Po Feb 06, 2012 19:01

Re: Sen v sne

Príspevok od používateľa stefi2 »

Mně se to teď stalo poprvé :) asi před týdem... spím spím, najednou se z ničeho nic probudím, koukám do pokoje, rozsvítím si lampičku, říkám si: "to je opruz, zase jsem vzhůru v noci, alespoň třeba bude LD" a najednou z ničeho nic začali v pokoji ve vzduchu plout černí hadi. Docela dost hadů :( (jestli to byli přesně hadi nevím jistě, byla tam jen jistá podobnost). Docela mě to vzalo, (neměla jsem tušení, že spím), v hlavě mi to začalo koktat c..c..co..t-too a najdou rozsvěcím lampičku a pozoruji vzduch, jestli tam není něco, co by nemělo. Nebylo, byla jsem vzhůru. A to jsem přitom hadumil :o
PS: jo, a pak byl LD :D
O zítřku předem nikdo nic neví.
Egypťan Sinuhet
Pjotrik
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 117
Dátum registrácie: So Sep 10, 2011 17:30

Re: Sen v sne

Príspevok od používateľa Pjotrik »

Jedna skúsenosť, kde som sa riadne zamotal:

Skončil sa jeden LD a ja som sa falošne zobudil. Vstal som z postele, nič nezvyčajné si nevšimol a začal som deň (stále vo sne). Po chvíli si hovorím: "ale veď ja som ešte chcel snívať". Tak idem naspäť do postele, zaľahnem, hneď falošne zaspím a som späť v LD :D
Lama
Návštevník
Príspevky: 13
Dátum registrácie: St Feb 08, 2012 14:23

Re: Sen v sne

Príspevok od používateľa Lama »

epic fail :D
madagaskar
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 149
Dátum registrácie: Ut Júl 12, 2011 20:04

Re: Sen v sne

Príspevok od používateľa madagaskar »

ked to takto clovek pomota nemoze si byt isty, ci este spi, alebo uz je skutocne hore :D
Fantasmic
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 58
Dátum registrácie: Pi Sep 17, 2010 17:08

Re: Sen v sne

Príspevok od používateľa Fantasmic »

Po tej skúške s dýchaním som si už bol celkom istý :) ale musím povedať, že pár krát mi test reality zlyhal (v iných snoch)... napr. čítanie textu a kontrola času na digitálnych hodinkách, ale test s dýchaním zatial funguje na 100%.
madagaskar
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 149
Dátum registrácie: Ut Júl 12, 2011 20:04

Re: Sen v sne

Príspevok od používateľa madagaskar »

mne tiez uz viac krat zlyhal. ja hlavne skusam testovat zmenu casu na telefone, alebo sa napriamo niekoho spytam ci je to sen
bonhomme
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Po Mar 12, 2012 5:15

Re: Sen v sne

Príspevok od používateľa bonhomme »

@ Fantasmik
veľmi pekný zážitok, ďakujem.

Dvojitý FA som mala len raz a nebol lucidný. Lucidný FA som mala 1-2. Odvtedy sa snažím zvyknúť si urobiť test reality zakaždým, keď vstanem z postele. Skúsil si niekedy opýtať sa alebo poprosiť o niečo iné?

Raz som zakričala "ukáž mi niečo dôležité, čo by som mala vedieť". Na to sa na nočnej oblohe objavil svetelný bod, asi veľkosti mesiaca. Vedela som že je to brána na iné miesto a je väčšia než sa zdá, lebo je ďaleko. Bohužiaľ som sa zobudila a nestihla sa tam ísť pozrieť.
Patrix85
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 188
Dátum registrácie: Ne Nov 01, 2009 19:11

Re: Sen v sne

Príspevok od používateľa Patrix85 »

heh...mne sa stalo pred par dnami uplne Inception :D

v sne som rozpraval nieco o AC a zamyslal sa nad tym. Neviem co sa dialo dalej ale bol som v dalsom sne kde som premyslal o predchadzajucom a o tom ze som mohol mat LD alebo AC tak mi napadlo ci nesnivam aj teraz...ale nic som nespravil (neviem preco), ziaden test reality... Ocitol som sa v dalsom sne a tam som premyslal nad tymi dvoma predchadzajucimi kde som si hovoril ze som mohol mat 2x LD/AC :D a tak mozno snivam aj teraz a zasa som neskusil ani test reality (neviem preco) az som sa nakoniec prebudil a hned vyskusal testy reality ale uz sa nic nedialo :( ale aj tak som si nebol isty ci fakt som hore :D aj ked testy fungovali :/ kazdopadne zaujimave
"Viem, že nič neviem." Sokrates
Napísať odpoveď