Binaural Beats

Potrebujete radu o LD, neviete ako začať? Toto je to správne fórum na položenie vašej otázky.

Moderátor: Moderátori

reincarnate
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 140
Dátum registrácie: So Sep 01, 2012 21:47

Re: Binaural Beats

Príspevok od používateľa reincarnate »

http://forum.astralni-cestovani.org/vie ... f=17&t=593


tam je pár prekladov ale nie na všetky Gateway Exp. len na asi prvé 3 časti
seldoooo
Návštevník
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Ut Aug 27, 2013 10:36

Re: Binaural Beats

Príspevok od používateľa seldoooo »

Tam som našiel preklady pre prvé 4 discovery :) ale potreboval by som aj zbytok 5 sleep 6 free flow a potom aj pre threshold :(
reincarnate
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 140
Dátum registrácie: So Sep 01, 2012 21:47

Re: Binaural Beats

Príspevok od používateľa reincarnate »

tiež som to hľadal ale nenašiel som to nikde zatiaľ
reincarnate
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 140
Dátum registrácie: So Sep 01, 2012 21:47

Re: Binaural Beats

Príspevok od používateľa reincarnate »

tak som dnes analyzoval cez ten bavsa Hemi-Sync nahrávku Free Flow Journey in Focus 21 a zistil som že bavsa nezachytil žiadnu binauralnú frekvenciu len pink noise šum , aj napriek tomu že som tam počul binaural , je možné že by BAVSA nevedela niektoré frekvencie analyzovať ?

inak som skúšal znovu inú nahrávku pre Focus 21 od Monroe Insitute a na rozdiel od Focus 12 kde boli 3 vrstvy binaural beats ma focus 21 neskutočných 9 rôznych vrstiev beatov a to som ešte len na 8 minúte nahrávky
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 256
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: Binaural Beats

Príspevok od používateľa Pali »

Čítal som že bavsa niekedy blbne a akoby z úseku prvých troch sekúnd zoberie údaje, ktoré potom nenahradzuje aktuálnymi .. alebo také niečo.
Ja som sa s tou chybou zatiaľ nestretol.
Introduction (úvod) to F12 má v časti, kedy máme skúmať nasledovné beaty:
Báza Hz / Beat Hz
50 / ~0.4
100 / ~1.5
~74.5 / 49
~75.3 / ~50.8

Keď potom máme ísť do F10, spustí sa tam navyše k hore vypísaným ešte:
200 / 4 (možno 3.87ť, ktoré boli pozorované pri výskume ako priemerná frekvencia mozgovej aj elektrickej aktivity tela počas aktivity mimo tela.)

Skús to spustiť ešte raz, prípadne si otvor ten WAV v nejakom programe na spracovanie hudby a vlož tam prvé 3 sekundy ticho .. audacity je celkom fajn a páči sa mi že sa dá stiahnuť ľahko ako portable verzia, čo nepotrebuje inštaláciu.
shadowruner
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Pi Sep 27, 2013 11:07

Re: Binaural Beats

Príspevok od používateľa shadowruner »

Dostal som sa k tym isochronickym vlnam a niekde som tam nadabil, ze by sa k nim uz nemali pustat ine zvuky. Rozmyslal, som, ze si k tomu budem pustat nahrate afirmacie, ale teraz neviem.
shadowruner
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Pi Sep 27, 2013 11:07

Re: Binaural Beats

Príspevok od používateľa shadowruner »

Este by ma zaujimalo k tym izochronickym tonom, citam, ze na to netreba stereofonne sluchalda. Konkretne mam pocitac na jednom konci izby a postel na druhom, cize ked si to pustim tam a zvuk z oboch reproduktorov ide z jednej izby do druhej, pravdaze pri patricnej hlasitosti, ze to bude mat rovnaky ucinok ako keby som mal sluchadla na usiach?
reincarnate
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 140
Dátum registrácie: So Sep 01, 2012 21:47

Re: Binaural Beats

Príspevok od používateľa reincarnate »

môžeš miešať isochornic so zvukom (afirmácie) a nemusíš ich mať na sluchátkách takže ak budeš počuť dobre v posteli tie tóny z druhého konca izby tak to bude fungovať
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 256
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: Binaural Beats

Príspevok od používateľa Pali »

Tak tak, súhlas s tým čo napísal Reincarnate.

Treba dodať že náš mozog je úžasný stroj na dekódovanie a rozpoznávanie. Pri analýze rôznych BB nahrávok, vrátane hemi sync, som videl že môže byť mixovaných aj 10 BB tónov na rôznych nosných frekvenciách, avšak len s malou odchýlkou v BB frekvencii. To všetko bolo na hlasitosti okolo 1.5-0.8% celkovej amplitúdy ... takže veľmi ticho oproti zvukom pozadia a prípadnému hovorenému slovu.

To že to používajú, nemusí znamenať že všetko to funguje, avšak sa zdá že potvrdenie prichádza aj z "druhej strany" opony v nahrávkach z takzvanej "Explorer Series", kde Monroe a jeho spolupracovníci zverejnili niektoré nahrané konverzácie s bytosťami hovoriacimi cez spolupracovníkov pri výskume. Nazýva sa to obvykle channeling - kto vie koľko percent informácií prišlou takouto formou a koľko ich neúnavným skúšaním a porovnávaním.

Takže tým chcem povedať že kľudne si môžeš dať aj 10 iso tónov na rôznych nosných frekvenciách, ale len na jednom tóne - to môže spraviť zaujímavý efekt. Alebo si daj 5 rôznych iso tónov s rôznymi nosnými aj BB frekvenciami a experimentuj či je ti to príjemné a čo to s tebou robí.

Ešte jeden dodatok - entrainment mozgu je pri ISO vraj rýchlejší, avšak synchronizácia hemisfér, čo je jav vznikajúci pri cielenej meditácii, a je aj prospešný v mnohých ohľadoch, sa s ISO buď deje slabšie, alebo vôbec. Preto, aj kvôli izolovaniu zvukov okolia je BB v stereo slúchadlách často lepšia voľba.

Inak máš v gnaural 2 druhy ISO - jedno je alternating ISO, ktorý preskakuje ešte dodatočne z pravého na ľavý zvukový kanál. Ten asi nebudeš chcieť použiť, ak máš repráky ďalej od postele .. ale vyskúšaj. Možno to spraví zaujímavú atmosféru s mikro ozvenami v miestnosti.
shadowruner
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Pi Sep 27, 2013 11:07

Re: Binaural Beats

Príspevok od používateľa shadowruner »

Vdaka za odpovede, myslim, ze izochronicke zvuky su lepsie uz len kvoli potrebnym veciam k tomu, plus si pustam nahravku theta 7Hz a mam proste uplne iny pocit, ako ked som si pustal binauralne, ktore mali navodit stav hlbsej meditacie. Cize sa mi tieto izo zdaju lepsie :D
reincarnate napísal:môžeš miešať isochornic so zvukom (afirmácie) a nemusíš ich mať na sluchátkách takže ak budeš počuť dobre v posteli tie tóny z druhého konca izby tak to bude fungovať
shadowruner
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Pi Sep 27, 2013 11:07

Re: Binaural Beats

Príspevok od používateľa shadowruner »

Tomu akosi nerozumiem. Ked si pustim naraz izo alfu, thetu a deltu. Na ktoru sa potom naladi mozog?
Pali napísal:Tak tak, súhlas s tým čo napísal Reincarnate.

Treba dodať že náš mozog je úžasný stroj na dekódovanie a rozpoznávanie. Pri analýze rôznych BB nahrávok, vrátane hemi sync, som videl že môže byť mixovaných aj 10 BB tónov na rôznych nosných frekvenciách, avšak len s malou odchýlkou v BB frekvencii. To všetko bolo na hlasitosti okolo 1.5-0.8% celkovej amplitúdy ... takže veľmi ticho oproti zvukom pozadia a prípadnému hovorenému slovu.

To že to používajú, nemusí znamenať že všetko to funguje, avšak sa zdá že potvrdenie prichádza aj z "druhej strany" opony v nahrávkach z takzvanej "Explorer Series", kde Monroe a jeho spolupracovníci zverejnili niektoré nahrané konverzácie s bytosťami hovoriacimi cez spolupracovníkov pri výskume. Nazýva sa to obvykle channeling - kto vie koľko percent informácií prišlou takouto formou a koľko ich neúnavným skúšaním a porovnávaním.

Takže tým chcem povedať že kľudne si môžeš dať aj 10 iso tónov na rôznych nosných frekvenciách, ale len na jednom tóne - to môže spraviť zaujímavý efekt. Alebo si daj 5 rôznych iso tónov s rôznymi nosnými aj BB frekvenciami a experimentuj či je ti to príjemné a čo to s tebou robí.

Ešte jeden dodatok - entrainment mozgu je pri ISO vraj rýchlejší, avšak synchronizácia hemisfér, čo je jav vznikajúci pri cielenej meditácii, a je aj prospešný v mnohých ohľadoch, sa s ISO buď deje slabšie, alebo vôbec. Preto, aj kvôli izolovaniu zvukov okolia je BB v stereo slúchadlách často lepšia voľba.

Inak máš v gnaural 2 druhy ISO - jedno je alternating ISO, ktorý preskakuje ešte dodatočne z pravého na ľavý zvukový kanál. Ten asi nebudeš chcieť použiť, ak máš repráky ďalej od postele .. ale vyskúšaj. Možno to spraví zaujímavú atmosféru s mikro ozvenami v miestnosti.
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 256
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: Binaural Beats

Príspevok od používateľa Pali »

Spraví sa unikátny mix. Môže tam asi zavážiť aj hlasitosť daného tónu. Nezabúdaj že máme stále mozgovú aktivitu všetkých frekvencií a náš momentálny stav mozgu/vedomia záleží len na tej, ktorá prevažuje v danej chvíli. Práve kombinácii sa dajú dosiahnuť unikátne stavy vedomia. Je to celá veda - nie je to len o individuálnom vplyve jednej frekvencie na tvoj celý mozog, ale o rôzne BB frekvencie, na rôznych nosných frekvenciách na rôzne časti tvojho mozgu.

Ešte dodám že frekvencia ktorú chceš na dosiahnutie meditatívneho stavu, kde si môžeš údajne užívať "plávanie v prázdnote" (ktoré je cieľom snaženia viacerých východných učení, ktoré trvá aj desaťročia - dá sa to s BB možno zažiť aj behom týždňov podľa Campbella), kde môžeš sústrediť svoj úmysel na komunikáciu s nefyzickými bytosťami, vytváranie vlastných nefyzických svetov (LD) alebo cestovaním a objavovaním nefyzickej reality, .... je tesne pod 4 Hz.
Presná hodnota je individuálna a časom sa mení, ale bude to najčastejšie niekde medzi 3.6 - 3.9 hz. Priemerná hodnota pri mimotelových stavoch počas výskumu v monroovom inštitúte bola vraj 3.758 Hz. Tak to sprostredkúva Tom Campbell, ktorý to s monroom a ešte jedným typkom objavili a skúmali. Cieľom je naučiť sa ako sa v tom stave človek cíti a potom sa tam dostať bez "pomocných koliesok".

Na uvoľnenie je dobrá aj 7 hz frekvencia. Experimentuj čo ťa ako ovplyvňuje a čo sa ti páči .. ale ak máš cieľ objavovať a rásť, budeš asi chcieť využívať to čo som napísal hore.

Good luck :)

PS: Testovanie individuálnej vhodnosti a efektivity by malo podľa Campbella zabrať ideálne 1 mesiac na jeden vybraný tón/nahrávku. Je to pomalý proces, ale rýchle skákanie ti obvykle moc neprezradí, a môžeš tak stratiť dokonalú frekvenciu pretože ti v dané dva dni moc nesedela.
shadowruner
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Pi Sep 27, 2013 11:07

Re: Binaural Beats

Príspevok od používateľa shadowruner »

Musim napisat, ze som sa namotal na isochronicke nahravky. Pustam si ich uz viacmenej pocas celeho dna v kuse nieco vyse tyzdna. Som po cviceni pustam si nahravku na HGH a testosteron. Ucim sa pustam mix thety a alfy. Pred cvicenim gamma. Pridanie serotoninu ci endorfinov, alebo liecenie cakier, ci emocionalna rovnovaha atd. Tieto iso mi vyhovuju viacej ako binauralne a uz pocuvam len tie a aj pocitujem na sebe zmeny. Musim skonstatovat, ze som rad, ze som sa k tomu dostal :). Nasiel som par uzivatelov na youtube co maju kopec tychto nahravok a vzdy si najdem nieco na co sa chcem zamerat.
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 256
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: Binaural Beats

Príspevok od používateľa Pali »

Super! .. som rád že si si našiel "to svoje".

Nezabudni stále objektívne vyhodnocovať čo sa deje - môže sa stať že ti po čase prestanú fungovať zaužívané nahrávky, alebo začnú mať iný efekt, ako je žiadaný.

Pri Hemi-Sync Gateway Experience programe je snaha pomôcť so vstupom do témy prostredníctvom binaural nahrávok, avšak dlhodobým cieľom je naučiť sa schopnosť vstupovať do žiadaných stavov vedomia podľa želania aj bez hudby.
Preto sa ja snažím čo najviac vnímať dosiahnuté stavy a mojim cieľom je nájsť v nich nejaké črty alebo pocity, ktoré si budem vedieť vybaviť a použiť ich ako spúšťač na želaný stav vedomia - frekvenciu mozgu.
shadowruner
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Pi Sep 27, 2013 11:07

Re: Binaural Beats

Príspevok od používateľa shadowruner »

Tych nahravok je celkom dost, cize sa daju vzdy pustit ine. Vzhladom na to, ze na akom som fore, tak to ludia asi beru len v ramci LD a AC, ale mne to skor pride ako skvela moznost tuningovania seba. A mam taky nazor, ze ked si clovek bude dlhy cas pustat rozne tieto nahravky, ze sa mu na to adaptuje mozog a bude fungovat uz na inych frekvenciach. Ako trebars jogini ci tibetsky mnisi, ze sa im tymi meditaciami meni struktura mozgu. Tak myslim, ze toto bude podobne len dosiahnute vedeckou cestou :)
Pali napísal:Super! .. som rád že si si našiel "to svoje".

Nezabudni stále objektívne vyhodnocovať čo sa deje - môže sa stať že ti po čase prestanú fungovať zaužívané nahrávky, alebo začnú mať iný efekt, ako je žiadaný.

Pri Hemi-Sync Gateway Experience programe je snaha pomôcť so vstupom do témy prostredníctvom binaural nahrávok, avšak dlhodobým cieľom je naučiť sa schopnosť vstupovať do žiadaných stavov vedomia podľa želania aj bez hudby.
Preto sa ja snažím čo najviac vnímať dosiahnuté stavy a mojim cieľom je nájsť v nich nejaké črty alebo pocity, ktoré si budem vedieť vybaviť a použiť ich ako spúšťač na želaný stav vedomia - frekvenciu mozgu.
Napísať odpoveď