Binaural Beats

Potrebujete radu o LD, neviete ako začať? Toto je to správne fórum na položenie vašej otázky.

Moderátor: Moderátori

Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 256
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: Binaural Beats

Príspevok od používateľa Pali »

Plne s tebou súhlasím ohľadom zmeny mozgu vplyvom nahrávok. Ja momentálne nemám potrebu skúmať iné stavy vedomia ako tie meditatívne. Nepociťujem potrebu povzbudiť sa ráno do bdelejšieho stavu, alebo získať viac energie - obvykle to viem dosiahnuť do istej miery len samotným sústredením sa. Asi nie tak efektívne ako s nejakými nahrávkami, ale mne to stačí k šťastiu a fungovaniu.

Ja by som sa snažil vyhnúť zvyknutiu si na tie nahrávky ako na "barle". Ľudia ktorí dlhšie používajú barle a/alebo krívajú si po čase zvyknú a zmení sa im chôdza, čo obvykle spôsobuje ďalšie následné ťažkosti súvisiace s držaním tela, ako problémy s chrbticou a inými kĺbami.

Niečo podobné by som očakával aj s takýmto externým manipulovaním vedomia. Netvrdím že to nebudeš vedieť fyziologicky dosiahnuť - práve naopak by to malo byť pre tvoj mozog ľahšie. Avšak ak sa človek naviaže na tie nahrávky, môže sa stať že sa od nich stane závislý v tom zmysle, že si nebude dôverovať ak by mal želané stavy dosiahnuť bez nahrávky = v tom zmysle je to metafora/rituál ktorý by bol potrebný.

Preto som spomenul že ja sa snažím nejakým vnemom identifikovať želané stavy vedomia a používať potom ten vnem ako referenčný/záchytný bod k efektívnemu a rýchlemu návratu do daného stavu bez potreby akejkoľvek externej manipulácie - ako sú skladby alebo komplikované rituály spojené s meditáciou.
shadowruner
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Pi Sep 27, 2013 11:07

Re: Binaural Beats

Príspevok od používateľa shadowruner »

Chapem co chces povedat ale z praktickeho pohladu si to neviem predstavit, ze ako sa napriklad v bdelom stave len tak tzv svihnutim prutika prehodis napriklad do theta hladiny. Je mi jasne, ze v pripade meditacii tvoje slova davaju zmysel, ale neviem ako by si dosiahol zmeny v hladinach behom normalneho fungovania.
Pali napísal:Plne s tebou súhlasím ohľadom zmeny mozgu vplyvom nahrávok. Ja momentálne nemám potrebu skúmať iné stavy vedomia ako tie meditatívne. Nepociťujem potrebu povzbudiť sa ráno do bdelejšieho stavu, alebo získať viac energie - obvykle to viem dosiahnuť do istej miery len samotným sústredením sa. Asi nie tak efektívne ako s nejakými nahrávkami, ale mne to stačí k šťastiu a fungovaniu.

Ja by som sa snažil vyhnúť zvyknutiu si na tie nahrávky ako na "barle". Ľudia ktorí dlhšie používajú barle a/alebo krívajú si po čase zvyknú a zmení sa im chôdza, čo obvykle spôsobuje ďalšie následné ťažkosti súvisiace s držaním tela, ako problémy s chrbticou a inými kĺbami.

Niečo podobné by som očakával aj s takýmto externým manipulovaním vedomia. Netvrdím že to nebudeš vedieť fyziologicky dosiahnuť - práve naopak by to malo byť pre tvoj mozog ľahšie. Avšak ak sa človek naviaže na tie nahrávky, môže sa stať že sa od nich stane závislý v tom zmysle, že si nebude dôverovať ak by mal želané stavy dosiahnuť bez nahrávky = v tom zmysle je to metafora/rituál ktorý by bol potrebný.

Preto som spomenul že ja sa snažím nejakým vnemom identifikovať želané stavy vedomia a používať potom ten vnem ako referenčný/záchytný bod k efektívnemu a rýchlemu návratu do daného stavu bez potreby akejkoľvek externej manipulácie - ako sú skladby alebo komplikované rituály spojené s meditáciou.
shadowruner
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Pi Sep 27, 2013 11:07

Re: Binaural Beats

Príspevok od používateľa shadowruner »

Este by som rad k porovnaniu Binaural Beats a Isochronic Tones, je to len jeden clanok k danej teme, ale mne sa pacil
tu je maly vynatok

"In four months of testing, I have found that isochronic tones create faster, longer lasting and more enjoyable states of relaxation than binaural beats.

As such, I highly recommend the use of isochronic tones. Are isochronic tones more beneficial? Yep!!"


a zdroj
http://www.binauralbeatsgeek.com/are-is ... icial.html
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 256
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: Binaural Beats

Príspevok od používateľa Pali »

Ďakujem, článok si prečítam.

Bežný človek prepína behom pár sekúnd, alebo možno aj zlomku sekundy z beta do alpha ak sa zadíva "do blba". Alebo aj do telky.

Nemám EEG prístroj aby som zistil aké mozgové vlny si viem navodiť rôznymi záchytnými bodmi, ktoré som sa už naučil používať. Uvažoval som či si kúpim tú helmu Emotive Epoc, ale nechce sa mi len tak vyhodiť 300 eur na niečo, čo nepotrebujem - len môj intelekt by rád mal istotu v tom čo robím. Intuitívne však viem že idem správnym smerom a potvrdzujem si to vyhodnocovaním praktických výsledkov - nie technickými metódami.
Môžem len povedať že subjektívne sa viem behom sekundy po stojačky a niekedy aj s otvorenými očami dostať hlbšie, ako pred dvomi rokmi v ľahu so zatvorenými očami počas 10 minút.

Dnes nadránom som robil taký pokus, keď som striehol na komára, čo mi bzučal okolo hlavy. Bol som bdelý, lebo som ho chcel "uloviť", avšak vďaka skorej rannej hodine (okolo 4:30) som bol aj dostatočne uvoľnený. Zadíval som sa popri čakaní so zapnutým svetlom v ľahu na bielu stenu čo som mal oproti. Skúšal som s otvorenými očami ísť čo najhlbšie a rozostroval som zrak, pričom som si dal pozor aby som nezatvoril oči. Po pár minútach som začal vnímať aj s otvorenými očami také fialovo-modrasté priesvitné, pulzujúce fľaky. Tie mnohí z nás poznajú zo stavov so zavretými očami. Vraj je to nejaká náhodná elektrická aktivita v mozgu - hypnagogické halucinácie. Ja si myslím že to môže mať niečo spoločné s farbami, energiami a čakrami .. ale som otvorený všetkému.
No v každom prípade som si overil že klasická veda vie o tomto málo, keďže som si to dokázal navodiť s otvorenými očami.
- a mimochodom, na 100% som bol bdelý. Nebolo to falošné zobudenie ani nič podobné, keďže som potom ešte pol hodinu bol hore a následne klasicky meditoval.

Takže toľko k tomu jednoduchému prepínaniu stavov vedomia - všetko sa dá naučiť. Mi jediní si môžeme klásť polená pod nohy tým že si vytvoríme alebo preberieme isté predstavy/vieru, strach alebo vplyvom ega, ktoré sa neraz snaží vytvárať dôvody na svoju existenciu racionalizáciou a vytváraním obáv/strachu.
shadowruner
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Pi Sep 27, 2013 11:07

Re: Binaural Beats

Príspevok od používateľa shadowruner »

Tak v tomto pripade to uz chapem :)
Pali napísal:Ďakujem, článok si prečítam.

Bežný človek prepína behom pár sekúnd, alebo možno aj zlomku sekundy z beta do alpha ak sa zadíva "do blba". Alebo aj do telky.

Nemám EEG prístroj aby som zistil aké mozgové vlny si viem navodiť rôznymi záchytnými bodmi, ktoré som sa už naučil používať. Uvažoval som či si kúpim tú helmu Emotive Epoc, ale nechce sa mi len tak vyhodiť 300 eur na niečo, čo nepotrebujem - len môj intelekt by rád mal istotu v tom čo robím. Intuitívne však viem že idem správnym smerom a potvrdzujem si to vyhodnocovaním praktických výsledkov - nie technickými metódami.
Môžem len povedať že subjektívne sa viem behom sekundy po stojačky a niekedy aj s otvorenými očami dostať hlbšie, ako pred dvomi rokmi v ľahu so zatvorenými očami počas 10 minút.

Dnes nadránom som robil taký pokus, keď som striehol na komára, čo mi bzučal okolo hlavy. Bol som bdelý, lebo som ho chcel "uloviť", avšak vďaka skorej rannej hodine (okolo 4:30) som bol aj dostatočne uvoľnený. Zadíval som sa popri čakaní so zapnutým svetlom v ľahu na bielu stenu čo som mal oproti. Skúšal som s otvorenými očami ísť čo najhlbšie a rozostroval som zrak, pričom som si dal pozor aby som nezatvoril oči. Po pár minútach som začal vnímať aj s otvorenými očami také fialovo-modrasté priesvitné, pulzujúce fľaky. Tie mnohí z nás poznajú zo stavov so zavretými očami. Vraj je to nejaká náhodná elektrická aktivita v mozgu - hypnagogické halucinácie. Ja si myslím že to môže mať niečo spoločné s farbami, energiami a čakrami .. ale som otvorený všetkému.
No v každom prípade som si overil že klasická veda vie o tomto málo, keďže som si to dokázal navodiť s otvorenými očami.
- a mimochodom, na 100% som bol bdelý. Nebolo to falošné zobudenie ani nič podobné, keďže som potom ešte pol hodinu bol hore a následne klasicky meditoval.

Takže toľko k tomu jednoduchému prepínaniu stavov vedomia - všetko sa dá naučiť. Mi jediní si môžeme klásť polená pod nohy tým že si vytvoríme alebo preberieme isté predstavy/vieru, strach alebo vplyvom ega, ktoré sa neraz snaží vytvárať dôvody na svoju existenciu racionalizáciou a vytváraním obáv/strachu.
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1871
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Binaural Beats

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

Pali napísal:Ďakujem, článok si prečítam.

Bežný človek prepína behom pár sekúnd, alebo možno aj zlomku sekundy z beta do alpha ak sa zadíva "do blba". Alebo aj do telky.
Obrázok
Pali, to čo popisuješ je tzv. denné snívanie, ktoré každý človek zažíva bežne niekoľkokrát za deň. Zmenené stavy vedomia sú našou prirodzenou súčasťou. Sami ich vyhľadávame, len na dosahovanie rôznych úrovní zmenených stavov vedomia používame rôzne nástroje. Pozeranie TV je jeden z najrozšírenejších tzv. bezpečných spôsobov. Iným rozšíreným spôsobom je užívanie látok, ktoré majú vplyv na stav nášho vedomia akými sú alkohol či iné halucinogénne a psychotropné látky (viď. populárna marihuana), tieto spôsoby sú všeobecne považované za tzv. nebezpečné, pretože okrem želaného stavu vedomia majú množstvo iných vedľajších účinkov, ktoré majú negatívny dopad na zdravie človeka.
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 256
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: Binaural Beats

Príspevok od používateľa Pali »

Ahoj WW6,
Suhlas, zmenene stavy su uplne prirodzene. Ja som sa snazil popisat mechanizmus kotvy na rychle pouzitie pozadovaneho stavu vedomia. Ako Monroov zrychleny vstup do F10/12/...
Tv som pouzil len ako priklad toho rychleho prepinania aj beznymi ludmi, co sa nevenuju skumaniu vedomia.

Alebo si mal na mysli nieco ine z mojho prispevku? Tie modro-fialove cmuhy by boli uz klasickou psychologiou asi zaradene do kategorie halucinacii... podla toho aka definicia/vyklad sa pouzije.
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1871
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Binaural Beats

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

Ja som odcitoval tú časť Tvojho príspevku, na ktorý som reagoval. :wink:
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
sun_wave
Návštevník
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Po Okt 14, 2013 2:22

Re: Binaural Beats

Príspevok od používateľa sun_wave »

Ahojte,
môžem Vás poprosiť o linky (youtube, alebo niekde inde) na Vaše preferované Binaural Beats a Isochronic Tones?
Ja si ich púšťam nad ránom okolo 3-4h pred tým ako skúšam AC.
Ďakujem
shadowruner
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Pi Sep 27, 2013 11:07

Re: Binaural Beats

Príspevok od používateľa shadowruner »

sun_wave napísal:Ahojte,
môžem Vás poprosiť o linky (youtube, alebo niekde inde) na Vaše preferované Binaural Beats a Isochronic Tones?
Ja si ich púšťam nad ránom okolo 3-4h pred tým ako skúšam AC.
Ďakujem
Ja dam len na iso
tu je generator
http://mynoise.net/NoiseMachines/isochr ... erator.php
a tu na jednotlive veci
http://www.youtube.com/user/IsochronicT ... ture=watch
http://www.youtube.com/playlist?list=PL ... quYO6q1zAr
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 256
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: Binaural Beats

Príspevok od používateľa Pali »

Ahoj Sun_wave,

Na nete si googlom vieš nájsť všeličo. Prípadne môžeš pozrieť po rôznych torrentoch, kde naozaj nájdeš všetko. Od odborníkov odporúčam produkciu Dr. Jeffrey Thompsona - on tuším používa nejaký mix binaural a isochrnonic. Od hemi-sync mám rád journeys out of body, kde sú 4 hodinové nahrávky len čistých príjemných a efektívnych tónov, ktoré sa dajú využiť aj na vytvorenie si vlastnej NLP/sugestívnej nahrávky so želaným sebou-nahovoreným obsahom. Toto je možné jednoducho spraviť napríklad cez free program Gnaural.

Dodatočne si môžeš skúsiť Gnaural na vytváranie vlastných nahrávok, alebo môžeš vyskúšať iso/binaural nahrávky uložené tu:
http://sourceforge.net/projects/gnaural ... indstates/

Prajem príjemnú zábavu a odporúčam prečítať si ohľadom detailov celé toto komunikačné vlákno. :)
sun_wave
Návštevník
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Po Okt 14, 2013 2:22

Re: Binaural Beats

Príspevok od používateľa sun_wave »

Ďakujem Shadowruner za linky, vyzerá to veľmi zaujímavo, idem počúvať a testovať.
Tiež ďakujem Pali, program som stiahol a skúsim sa s ním pohrať, importoval som si aj hotové nahrávky tam.

Skúšam AC a LD cca 2 mesiace, zatiaľ tak cca 2x do týždňa sa mi podarí mať AC zážitok. Najlepšie keď si ráno privstanem okolo tej 3hod, popočúvam hudbu a čítam niečo na fórach, potom idem si za pol. hodinu ľahnúť. Mám nastavené ešte budík na pípnutie, aby ma podržali, keď ma to dáva do spania a potom už len buď to vyjde alebo nie :).
Máte svoje preferované metódy? či táto otázka už nepatrí do tohoto vlákna?

dakujem
reincarnate
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 140
Dátum registrácie: So Sep 01, 2012 21:47

Re: Binaural Beats

Príspevok od používateľa reincarnate »

mám otázočku , máte niekto skúsenosť so sériou nahrávok Hemi-Sync Lucid Dreaming a Jorney Out Of Body ?
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 256
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: Binaural Beats

Príspevok od používateľa Pali »

Ja používam Journeys out of body na meditáciu. OBE som s pomocou tých nahrávok ešte nemal. Na OBE mne zaberá Buhlmann a jeho Secret of the Soul séria.
reincarnate
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 140
Dátum registrácie: So Sep 01, 2012 21:47

Re: Binaural Beats

Príspevok od používateľa reincarnate »

tak o tom Secret of the Soul som ešte nepočul ale idem si to vygooglovať hneď :D
a to sú tiež binauralky ?
Napísať odpoveď