Sugescia

Metódy, návody a pomôcky pre vedomé sny

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Sheydee
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 95
Dátum registrácie: St Jan 04, 2006 13:50
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Sheydee »

no tak dnes v noci po konecne asi 4-5 dnoch co som si poriadne nepamatal sny tak som si hodil dllllhu sugesciu moju " uvedomujem si svoje sny " alebo " uvedomujem si ze snivam" tak hned bol kratulinky ale predsla LD! :) utekal som pred nejakou zenou a zacala byt zuriva a vtom som vyletel a uletel som prednou a zrazu som si povedal ze toto je sen ze inak nedokazem lietat a BUM LD! :grin: par sekund som si polital a zrazu tu zenu som chcel dat prec a zmenila sa na diviaka ktory ma nahanal :lol: ale nemal namna! tak sa zrazu ztmavilo vsetko a hned som sa prebudil :cry: skoda ale umna teda sugescia jedna z najlepsich technik!!!
Epholl
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 160
Dátum registrácie: Pi Feb 10, 2006 13:57
Bydlisko: Zilinska priekopa

re:

Príspevok od používateľa Epholl »

a co tak sugescia"rozoznam/rozoznavam sen od reality"?
ja si sny skoro nikdy nezapamatam(okrem tych kratkych snov co niekedy mavam, ked dlho lezim rano v posteli zobudeny(alesi WILD, len to neni LD :) ))...parkrat som skusal nake sugescie aby som si sny zapamatal a zatial mi vzdy fungovalo "pamatam si svoj sen"
preco mozu mat avatari len 16 kilo?? :(
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Re: Sugescia

Príspevok od používateľa dr.Katz »

tak včera jsem si před usnutím dělal sugesci: "ve snu udělám test reality" a skutečně jsem ho ve snu udělal a měl LD. Ale zachoval jsem se opět jako amatér a hned po uvědomění jsem se vzbudil...ale ta vlna energie co mnou prošla stála za to.
Smrt není zánikem světla. Je zhašením lampy, protože svítá...
Používateľov profilový obrázok
Sheydee
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 95
Dátum registrácie: St Jan 04, 2006 13:50
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Sheydee »

No to sa mi zda celkom dobra segescia dufam ze ju budem mat cas teraz cez weekend vyskusat! snad bude fungovat! :wink: lebo teraz mi dost casto vypadavaju sny z hlavy a nepamatam si dobre ani! dennik som si nepisal uz asi 2 tyzdne a vidim ze to ma naozaj obrovsky vplyv na sny! :!: :!: :!: takze piste piste dennik stale :ok:
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Re: Sugescia

Príspevok od používateľa dr.Katz »

já píšu deník přes rok a počítal jsem to a mám tam asi 810 snů. Zatím mě to baví.
Smrt není zánikem světla. Je zhašením lampy, protože svítá...
Epholl
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 160
Dátum registrácie: Pi Feb 10, 2006 13:57
Bydlisko: Zilinska priekopa

Príspevok od používateľa Epholl »

tak ma napadlo...musi sugescia mat vzdy formu prikazu? podla mna by k lucidite lahko a spolahlivo mohla pomoct aj veta "toto je sen" alebo "som vo sne" zislo by sa vyskusat... :wink:
preco mozu mat avatari len 16 kilo?? :(
Používateľov profilový obrázok
Sheydee
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 95
Dátum registrácie: St Jan 04, 2006 13:50
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Sheydee »

no neznie to zle ... treba skusit! ale ja som to uz parkrat pouzil predtym a asi 2 krat sa mi stalo ze som sa rozpraval s kamaratom a hovoril mu ze" pocuj ale toto je len sen" a nic ztoho! a ked som potom zacal dava moju " uvedomujem si svoje sny" tak myslim ze na 2 krat to prinieslo ovocie! ale ako hovorim kazdemu vyhovuje lepsie nieco ine :!: :wink: krasne snivanie prajem
Epholl
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 160
Dátum registrácie: Pi Feb 10, 2006 13:57
Bydlisko: Zilinska priekopa

Príspevok od používateľa Epholl »

ja som kamosovi povedal: Nevadi, aj tak sme len vo sne... a prebudilo ma to absolutne..skoda ze som sa hned zobudil... :?
preco mozu mat avatari len 16 kilo?? :(
Používateľov profilový obrázok
Shaman
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 54
Dátum registrácie: St Máj 18, 2005 16:24

...

Príspevok od používateľa Shaman »

Ja ked si davam sugesciu tak ju esce vyzualne posilnim a to tak ze danu vetu si vyzualizujem ako keby som ju cital proste si vyzualizujem ten text. Myslim ze to ma vacsiu silu ako ked si to len poviem nemyslite?
Používateľov profilový obrázok
Sheydee
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 95
Dátum registrácie: St Jan 04, 2006 13:50
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Sheydee »

dnes v noci po minimalne 2 tyzdnovom mrtvom obdobi pamatania snov som si povedal ze stym musim daco urobit a akurat vcera som cital sugesciu od "ATA" Som bdely v snoch a vsetko si pamatam! a dnes som mal niekolko snow ktore si dokonale pamatam + jeden dost cisty a zatial moj najdhsi LD .. takze ATA diki za super sugesciu ktora mi opat vratila sny ! :appl: :grin:
Čo vieme o smrti, keď vieme tak málo o živote.
Používateľov profilový obrázok
ATA
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 219
Dátum registrácie: St Máj 18, 2005 17:47
Bydlisko: Litovel
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa ATA »

Sem rád že ti to pomohlo.
Ta sugesce je dost učina od te doby co ji použivam /začatek měsice/ sem zaznamenal citelnej nárust LD.Za tenhle měsíc zatim 19LD a 3 OOBE.

Ješte pracuju na nejakym vylepšeni zatim sem zkoušel Sem bdelý a vše si pamatuji -ale trosku to nevišlo nevyspal sem se nemohl sem usnout bude to chtet nejak předelat aby telo spalo a mysl ne.A kdyb to s tou bdělostí po celou noc nešlo tak aspon abych si vše pamatoval.
Informací není nikdy dost

http://www.luciddreaming.wz.cz http://www.bookmarky.cz/users/Magic+Word
Používateľov profilový obrázok
Sheydee
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 95
Dátum registrácie: St Jan 04, 2006 13:50
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Sheydee »

zaujimave bolo ze pri tom LD som bol v bratovej izbe a bol tam somnou foter ktory len pozeral ze ako to ze lietam po izbe ako sa mi chce a on nemohol nic len pozerat :) ale ked som sa potom zobudil z LD tak som pocul ako sa presne v tu istu dobu zobudil aj moj foter a obidvaja sme isli na WC 8)
Čo vieme o smrti, keď vieme tak málo o živote.
Epholl
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 160
Dátum registrácie: Pi Feb 10, 2006 13:57
Bydlisko: Zilinska priekopa

Príspevok od používateľa Epholl »

ja vzdy, ked som skusal sugesciu, tak to dopadlo presne opacne... mozno som ju daval zle, alebo na mna moc neposobi... poskusam..uvidim...
preco mozu mat avatari len 16 kilo?? :(
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Re: Sugescia

Príspevok od používateľa dr.Katz »

sugesce je sice účinná metoda, ale u mě více zabírá přímý vstup do snu při tzv. "zdřímnutí si", tam nemusím žádnou sugesci používat.
Smrt není zánikem světla. Je zhašením lampy, protože svítá...
Epholl
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 160
Dátum registrácie: Pi Feb 10, 2006 13:57
Bydlisko: Zilinska priekopa

Re: Sugescia

Príspevok od používateľa Epholl »

dnes sa mi konecne podarila sugescia "dokonale si pamatam svoje sny", ale problem bol v tom, ze som si ich sice pamatal, ale nebol som pri nich bdely, takze nic moc, ale konecne sa podarila :) myslim, ze uspech zalezi havne na tom, kolko sustredenia do sugescie clovek vlozi...
preco mozu mat avatari len 16 kilo?? :(
Napísať odpoveď