Sugescia

Metódy, návody a pomôcky pre vedomé sny

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
marley5
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 80
Dátum registrácie: St Máj 10, 2006 20:03
Kontaktovať používateľa:

Re: Sugescia

Príspevok od používateľa marley5 »

whou.. takze po dlhsom case opet zacinam cvicit LD a vecer som pouzil autosugesciu. ld som sice nemal, ale zato som si zapamatal 5 snov
Benci
Návštevník
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Pi Jún 30, 2006 19:09
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Benci »

ja si tiež myslím, že "ovládam svoje sny" je najlepšie, dobre to znie, je to stručné, jasné, výstižné a presvedčívé. :D
Používateľov profilový obrázok
theking
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 143
Dátum registrácie: St Jún 21, 2006 20:38
Bydlisko: www.spin.wbl.sk
Kontaktovať používateľa:

Re: Sugescia

Príspevok od používateľa theking »

No...akurat minule som isiel spat, a rozmyslam ze si skusim dat enjaku segesciu o com sa mi ma snivat...este som to nikdy neskusal a nevedel som ci to bude mat nejaky ucinok...najprv ma napadlo ze vo sne budem na plavarni, kde som mal ist o den neskor aj ist s kamosmi...potom ma vsak napadlo ze to skusim vyuzit nejak uzitocnejsie tak ma napadla taka cudna sugescia a nevedel som sam co to spravi...dal som si sugesciu "vo sne sa mi bude snivat ze mam lucidny sen" ... opakoval som to vecer pri zaspavani minimalne 15 min,neskor do toho zacali ubiehat ine myslienky a pocity ale snazil som sa to stale a stale opakovat dookola..."vo sne sa mi bude snivat ze mam lucidny sen"... okolo 5:00 som sa zobudil (cca 6 hod po spani...to je take moje automaticke vstavanie bez budika) ... bol som hore tak minutu,co som sa pozrel na hodinky kolko je hodin a ked som videl ze je len 5:00 tak som spal dalej. Az som sa zrazu ocitol v Oravskej Porube - mala dedinka nedaleko naseho mesta...len som tam tak chodil a potom ma napadlo...toto je sen? hmm...skusim nieco urobit...nie nie,radsej nejdem nic robit,toto je urcite realita,tak aby som nieco nepokazil...toto musi byt realita... (nepytal som sa to vsak sameho seba svojim vedomim alebo bola to akoby sucast sna...skratka som sa to pytal...)...ostatok sna bola ovplivnena sugesciou,pretoze som skumal snove prostredie co by som mozno robil aj v lucidnom sne (fascinovali ma tam nejake dve poulicne lampy)...a potom bol koniec...
Dalsie dva dni som si zase skusal davat tuto sugesciu ale uz sa nic neudialo...
Všetko má svoje dôvody.
Grey_Rashka
Návštevník
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Ne Aug 06, 2006 0:02

Príspevok od používateľa Grey_Rashka »

A co tak nejaku vetu... teda sugesciu ... priradit ku nejakemu symbolu, znaku, alebo tak nieco. Ten kto ma dobru vizualnu pamet a predstavivost si napriklad ku trojuholniku prideli vet sugescie... napr spominane "dnes v noci ovladam svoj sen". Najvecsia vyhoda by bola pri dlhych sugestivnych formulkach... velmi komplexnych. ku nejakemu symbolu si pridelim "dnes v noci dokonale ovladam svoje sny a ..."

Takto vlastne pridelime danemu symbolu velmi komplexny vyznam... a v mysli si ho môzeme kedykolvek jednoducho vybavyt a udrziavat.

Pracu da jedine to... aby mozog dokonale chapal co ten symbol znamena.... ale to je len detail...
thenkooo
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 57
Dátum registrácie: Po Okt 30, 2006 22:08

Príspevok od používateľa thenkooo »

ja som zatial nemal žiadne skusenosti s LD. No iba par ako keby realnych snov ale to se ani na LD nepodobalo.Dneska večer skusim sugesciu: "ovladam svoje sny" ... potom sa ozvem ako dopadol moj prvy pokus :grin:
Používateľov profilový obrázok
georg
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 208
Dátum registrácie: St Apr 04, 2007 14:51

Príspevok od používateľa georg »

dnes som pouzival sugesciu :uvedomujem si svoje sny v kombinacii s ovladam svoje sny. a nist :( . cera som skusal budem mat LD a sny si zapamätam. zapamätal som si 2 sny, uvedomil som si, ze je to sen, ale hned ked som si to uvedomil, som sa zobudil... a o LD som sa dozvedel pred 3 dnami. tie sny si aj pisem, ale dnes nie, ked som si ziadne nezapamätal, skoda. mozno mi este pridu na mysel behom dna...
Používateľov profilový obrázok
Termikxs
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 148
Dátum registrácie: St Sep 12, 2007 17:55
Bydlisko: CR, Ostrava

Re: Sugescia

Príspevok od používateľa Termikxs »

dr.Katz napísal:největší úspěchy se sugescí mám, když se v polovině noci probudím a cítím, že za pár sekund zase usnu, že jsem totálně slabý, že bych ani nevylezl z postele a právě těch několik sekund je pro mě ideální pro nějakou rychlou sugesci, protože už vnímám, jak se zase propadám do snu. Taky je zvláštní, že nejdříve přichází sen bez obrazu, kdy vnímám dialogy lidí a mám jakési vnitřní vidění věcí okolo sebe, ale přitom mám před očima stále tmu a až potom se začne obraz vytvářet. Už jsem to několikrát sledoval.

Toto se mi stava taky rikam tomu prechod do snu .. kolikrat se mi i ukazujou zablesky a kdyz se dlouho neobjevuje scena vytvorim si svoji vlastni .. bohuzel nez si uvedomim ze toto uz je prechod tak usnu ..

Mimochodem Georgi ... me dnes vzbudil budik v 5:30 a tez sem si prd pamatoval
Duse je jen obrazem vaseho tela. Ale k cemu by vam bylo telo bez a duse ? (C) Termikxs
pipa
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Ne Okt 28, 2007 17:02

Príspevok od používateľa pipa »

ja som posledne 2 dni použivala tuto metodu na pamätanie si snov dnes skusim na LD problem je v tom , že ked na to myslim a opakujem si to nemožem zaspať. ked začnem myslieť na niečo ine tak zaspim
filip212
Návštevník
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Ne Dec 28, 2008 8:52
Kontaktovať používateľa:

Re: Sugescia

Príspevok od používateľa filip212 »

vďaka sugescii sa mne ld snívalo zhruba každú noc asi 3 týždne.To som si len jeden deň stále opakoval že budem mať lucídne sny a zabralo:D:D
MartinP
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 59
Dátum registrácie: Ne Apr 13, 2008 0:12

Príspevok od používateľa MartinP »

hah tak dneska som male kratke ld a potom obycajny sen.
Isiel som na to pomocou programu zvaneho i-doser, tusim ze tu niekde uz ten topic je. Vybral som si Lucid.dose prekonvertoval a hodil do mobilu, isiel som stim spat a pri pocuvani som si opakoval Budem mat ld .
Tak sa aj stalo nepamatam si presne jak som to zistil ale ocitol som sa kusok od baraku z mojim psom (v kazdom ld to zacina mojim psom) povedal som si cha mam ld idem si zabehat (ZASA SOM NA LIETANIE ZABUDOL) tak som tam pobehoval zo psom a zrazu ma napadlo test reality povedal som si , pockat ak mam fakt LD tak vyskusame ci je to pravda a chcel som aby pes zacal vertikalne levitovat , proste aby ho to tahalo hore. Tak sa stalo a ja som sa potesil ze mam ld a nasledne sa ZOBUDIL :( tak sa skoncilo moje kratke LD.

Potom zacal sen o tom ze som bol nejaky robotnik na luxusnej stavbe a miesto ubytovni sme mali vedla luxusny hotel.
Zacalo to tak ze som robil niekde na stavbe (velice zivy sen, ale ld to urcite nebolo) doteraz si viem zapamatat jak ta stavba vyzerala a kde na urcitom mieste som robil ja :D.
Obcas sme mali vseliake prestavky kedy sme boli v bazene kde boli pekne baby a za bazenom hral Dj :D.Dokonca si pamatam ze som v tom sne bol pri pocitaci a pomocou goooglu som hladal ten pult co ma on :D.
Potom bola pasaz jak sme na stavbe robili a zrazu nas vsetkych zacali nahanat policajti tak som sa vsade skryval a chodil som po tich najnebezpecnejsich miestach . Bolo to tak realne citil som zavrat, strach ze padnem no predsa to nebolo LD.
A ptm som opustil nejak ten hotel a ja som sa zobudil opatrne som si zacal spominat sen , skusil aj formulku raom gaom a vysledok je ze si toho docela dost pamatam. 8)
Patrix85
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 188
Dátum registrácie: Ne Nov 01, 2009 19:11

Re: Sugescia

Príspevok od používateľa Patrix85 »

cf...nedal by si mi link na ten i-doser? lebo ja ho mam ale nejak tam nic nie je...dakujem :)

PS: gratulujem k LDcku :D
"Viem, že nič neviem." Sokrates
Alino
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 244
Dátum registrácie: So Feb 10, 2007 12:13

Re: Sugescia

Príspevok od používateľa Alino »

pekny sen martin, inac ten i-doser som pouzival asi pred 3 rokmi, aj mi niektore tie dozy fungovali. Treba na to kvalitne sluchatka bez nejakych sumov, a ked sa to prekonvertuje do mp3 tak to zevraj strati nejake dolezite frekvencie ktore synchronizuju lavu mozgovu hemysferu s pravou. Tak asi je dobre to pocuvat originalne ako dozu z toho programu. Potom ma raz tak priserne bolela z i-doseru hlava ze som to hned vymazal a uz nepouzivam taketo pomocky :D uz iba marihuanu a hriby xD
MartinP
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 59
Dátum registrácie: Ne Apr 13, 2008 0:12

Re: Sugescia

Príspevok od používateľa MartinP »

Alino napísal:pekny sen martin, inac ten i-doser som pouzival asi pred 3 rokmi, aj mi niektore tie dozy fungovali. Treba na to kvalitne sluchatka bez nejakych sumov, a ked sa to prekonvertuje do mp3 tak to zevraj strati nejake dolezite frekvencie ktore synchronizuju lavu mozgovu hemysferu s pravou. Tak asi je dobre to pocuvat originalne ako dozu z toho programu. Potom ma raz tak priserne bolela z i-doseru hlava ze som to hned vymazal a uz nepouzivam taketo pomocky :D uz iba marihuanu a hriby xD
aj preto som to mal vo formate WAV :)

patrix: nemozem hodit link , pretoze to by bol warez ked ches tak napis SZ.
inak toto LD som ani nebral za nejak super :D lepsie bolo to predtym co som mal to asi uplne PRVE ld co si pamatam (ak neberiem do uvahy tie snie ked som mal 10 rokov a vo sne som si povedal uff sak to je iba sen).
Ten prvy to bolo fakt fasa LD, plne som vedel ze je to ld , reallity test som si vo sne robil kazdu chvilu a furt som si hovoril neveriim konecne mam LD :D tak to si musim zapisat do snoveho dennika (hoci som vtedy ziadny nemal :-) )
Rosicky
Návštevník
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Št Máj 31, 2012 22:21

Re: Sugescia

Príspevok od používateľa Rosicky »

Dobrý deň,

zaujíma ma ako vyvolať LD. Videl som v príspevkoch že ľudia si pochvaľujú sugesciu...som v tomto riadny lajk moc sa nevyznám do snov a tak ale fascinujú ma a vidím v nich hlbší zmysel. Chcel by som poprosiť o radu (vysvetlenie) čo to tá sugescia vlastne je a ako sa to praktikuje..:)
Používateľov profilový obrázok
Shaman1982
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 108
Dátum registrácie: Po Aug 09, 2010 18:11

Re: Sugescia

Príspevok od používateľa Shaman1982 »

Vytaj na fore :)

Sugesciea je par slov ktore sam sebe povies aby si sam seba presvecil otom co si si povedal. Ma to hlavne posobit na tvoje podvedomie v cim vedsom tranze si, tim ma sugescia vedsiu silu pretoze sa lahsie dostane do podvedomia, ale neznamena to ze nema ucinok ak si v beznom bdelom stave.

Pre lucidne sny si budes tesne pred spanim par krat opakovat napriklad niektore z nasledujucich sugescii:
Vzdy si uvedomujem, ze som vo sne.
Som si vedomy toho, ze snivam.
Lucidita je moj prirodzeny stav bytia.
Moje sny su uzasne a zretelne.
Mam vzrusujuce a pozitivne sny.
Som vdacny za svoje priezracne a zabavne sny.
Moje sny su stabilne a jasne.
Pametam si kazdy sen do detailov.
Prezivam sen vsetkymi svojimi zmyslami.
Mam rad svoje sny.
Rozpoznavam, ze som vo sne a mam nad nim plnu kontrolu.
Som panom svojich snov.
Vzdy si stabilizujem svoj lucidny sen.
Velmi dobre si pametam kazdy sen.
Vzdy vidim a rozpoznam znamenie, ze snivam.
Rozpoznat sen je pre mna jednoduche.
Mam obrovsku silu kompletne ovladat svoje sny.
Mam neobmedzene moznosti.

Skus nato pouzit aj programik co sa vola Brain Bullet ktori najdes tu - viewtopic.php?f=7&t=1800

Inak doporucujem ti vyskusat metodu SSILD ktoru najdes tu - viewtopic.php?f=18&t=2002 a samozrejme pouzi aj sugesciu kedze escelen s LD zacinas
Počet Lucidných Snov - 25, LD naposledy - 9/4/2013
Napísať odpoveď