Sugescia

Metódy, návody a pomôcky pre vedomé sny

Moderátor: Moderátori

Dol
Návštevník
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Št Aug 25, 2005 16:53

Príspevok od používateľa Dol »

Nu ale rika se ze nase podvedomi nema poneti o case, takze nevim podle ceho pozna tuhle noc. Tyhle autosugescni hlasky maj bejt jen v pritomnym case(prave proto) oznamovaciho ci rozkazovaciho zpusobu..
dRevnik
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 47
Dátum registrácie: Št Sep 08, 2005 12:30
Bydlisko: Česko

Príspevok od používateľa dRevnik »

Dol napísal:Nu ale rika se ze nase podvedomi nema poneti o case, takze nevim podle ceho pozna tuhle noc. Tyhle autosugescni hlasky maj bejt jen v pritomnym case(prave proto) oznamovaciho ci rozkazovaciho zpusobu..
Já bych zase řekl, že naše podvědomí má secsakra moc dobrý ponětí o čase... jak jinak by mohla fungovat například kontrola probuzení..? S rozkazovacím způsobem zadávaných sugescí souhlasím, to co jsem navrhoval byl jenom takovej ftípek :grin:
Dol
Návštevník
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Št Aug 25, 2005 16:53

Príspevok od používateľa Dol »

Jo to je dobrej argument, kterej me donutil si to opetovne najit a skutecne sem to spatne rekl. Kazdopadne to ze se ma pouzivat pritomnej cas pri vsugeraci je spravne
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Re: Sugescia

Príspevok od používateľa dr.Katz »

největší problém, alespoň u mne je, že si říkám nějakou tu formulku, většinou: poznám svůj sen, ale za chvíli zjistím, že myslím na nějakou blbost a zapomínám si to opakovat. Pak zase znovu začnu a za chvíli zase úlet někam jinam...
Smrt není zánikem světla. Je zhašením lampy, protože svítá...
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Re: Sugescia

Príspevok od používateľa dr.Katz »

největší úspěchy se sugescí mám, když se v polovině noci probudím a cítím, že za pár sekund zase usnu, že jsem totálně slabý, že bych ani nevylezl z postele a právě těch několik sekund je pro mě ideální pro nějakou rychlou sugesci, protože už vnímám, jak se zase propadám do snu. Taky je zvláštní, že nejdříve přichází sen bez obrazu, kdy vnímám dialogy lidí a mám jakési vnitřní vidění věcí okolo sebe, ale přitom mám před očima stále tmu a až potom se začne obraz vytvářet. Už jsem to několikrát sledoval.
Smrt není zánikem světla. Je zhašením lampy, protože svítá...
dRevnik
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 47
Dátum registrácie: Št Sep 08, 2005 12:30
Bydlisko: Česko

Re: Sugescia

Príspevok od používateľa dRevnik »

A máte zkušenosti s používáním sugescí přímo v LD? Já je použil spolu s rotací kolem vlastní osy pro vyjasnění a satbilizaci snu, ale nevím, jestli pomohlo víc to točení nebo ty sugesce :)
Samba! Samba simba! Sambaaaa! Dneska je tu bejby Samba! Proto nezůstavej sama doma! Proto nezůstávej sama! Je tu Samba Samba Simabaaa!!!
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1871
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Sugescia

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

dRevnik: Najlepšie bude, keď si to vyskúšaš oddelene. Tak to budeš vedieť lepšie určiť.

Jednému môžu pomôcť viac sugescie inému točenie sa. Takže každý nápad je veľmi dobrý, no skúsenosť s fungovaním si musí spraviť každý sám.
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Re: Sugescia

Príspevok od používateľa dr.Katz »

myslím, že sugesce ve snu by měla fungovat vzhledem k tomu, že se ve snu vlastně splní všechno, co si přeješ.
Smrt není zánikem světla. Je zhašením lampy, protože svítá...
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Re: Sugescia

Príspevok od používateľa dr.Katz »

Jak dlouhá by vlastně měla být správná sugesce před spaním, aby se nějak projevila? Je zvláštní, že si dělám dlouhé sugesce a většinou se nijak neprojeví, ale zdá se mi sen například o někom, koho jsem jenom na pár sekund zahlídl v televizi a nijak jsem o něm nepřemýšlel. Podle jakého klíče si vlastně vybírá naše podvědomí o čem se nám bude zdát?
Smrt není zánikem světla. Je zhašením lampy, protože svítá...
Používateľov profilový obrázok
sorer
Admin
Admin
Príspevky: 859
Dátum registrácie: Pi Dec 12, 2003 12:29
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Sugescia

Príspevok od používateľa sorer »

Sugescia by podla mna mala byt kratka a vystizna. Ide hlavne o to zopakovat ju aspon tri krat a sustredit sa na to ako si ju v mysli vyslovujem.
To ako si mozog vybere obrazy ktore ti zobrazi vo sne ti asi tazko niekto odpovie, ale vacsinov su to tie ktore si videl par hodin pred tym ako si isiel spat. Mozu to byt ale aj tie ktore na teba pocas dna silne emocne zaposobili. :o
Stretneme sa vo sne ;)
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Re: Sugescia

Príspevok od používateľa dr.Katz »

Zrovna nedávno se mi stalo,že jsem si dával sugesci : Ovládám svůj sen a pak jsem skutečně svůj sen ovládal, různě jsem ho přetvářel, ale chybělo tomu to uvědomění si snu. Myslím, že chyba byla v té sugesci, kdybych místo slova OVLÁDÁM použil UVĚDOMUJI SI, tak bych asi zažil to klasické uvědomění a pak bych ho začal teprve ovládat. Takhle jsem ho pouze ovládal bez uvědomění.
Smrt není zánikem světla. Je zhašením lampy, protože svítá...
Používateľov profilový obrázok
mnich120
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Pi Feb 03, 2006 19:29
Bydlisko: BB

Príspevok od používateľa mnich120 »

co tak "V sne si uvedomim ze spim" :zzz:
Pravda je relativna nie absolutna
Používateľov profilový obrázok
Sheydee
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 95
Dátum registrácie: St Jan 04, 2006 13:50
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Sheydee »

skorej by som dal ze "uvedomujem si ze snivam" ...aaa no rovno to idem skusit teraz ... dobruuu nocku a sladke snicky :D :zzz:
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Re: Sugescia

Príspevok od používateľa dr.Katz »

já teď zkouším různé sugesce a reakce na ně a zjistil jsem, že když používám sugesci: ovládám své sny, tak sny skutečně ovládám, dělám různá kouzla, ale nejsem si vědomý toho, že jsem ve snu. Jenom ho ovládám. Dále jsem zkoušel sugesci: udělám test reality, ve snu jsem pak skutečně o testu reality s někým hovořil, ale zůstalo jenom u toho, neudělal jsem ho. Dále jsem zkoušel: podívám se na hodinky (používám k testu reality hodinky) no a ve snu se mě někdo ptal kolik je hodin a já jsem se na hodinky podíval, ale zase zůstalo jenom u toho...
Smrt není zánikem světla. Je zhašením lampy, protože svítá...
Používateľov profilový obrázok
Sheydee
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 95
Dátum registrácie: St Jan 04, 2006 13:50
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Sheydee »

no ja tuto sugesciu vyssie popisanu pouzivam tak asi 1 mesiac ale stale sa mi snivaju len sny kde sa so znamymy a tak rozpravam o LD a ze ake su techniky ale nikdy ju neukazem nepredvediem len teoreticky hovorim a ani za nic sa v sne NE a NE uvedomit :x
Napísať odpoveď