Moje prve poloLD

Zážitky z vašich ciest v ríši vedomých snov

Moderátor: Moderátori

Bob
Návštevník
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Po Okt 15, 2012 14:57

Moje prve poloLD

Príspevok od používateľa Bob »

Zdravím vás :) som tu na fore nový, hoci už toto forum navštevujem dlhšie ale rozhodol som sa napisať o mojom prvom polovičnom LD
Už sa zopár dní pokušam o LD a konečne sa mi to ako tak podarilo...takže vám to popíšem :D
prečítal som si viacej navodou ako dosiahnuť LD a najviac sa mi pačilo že vstať skoro rano a ptm isť spať...tak som urobil prvý den, druhý den, a jedine plus čo mi to prinieslo bolo že som si konečne pametal sny...lebo už som asi mesiac nepametal žiaden sen, asi mám velmi tvrdu tu poslednu fazu spankovu :grin: no a na tretí den som si povedal že použijem podobný navod, ale ešte tam bol prídavok že sa počúva tak MP3 kde je Whitenoise alebo ako sa to volá...a su tam v nejakých intervaloch budíky nahrané...tak som si povedal že to skusim...takže som išiel spať, pred spaním som si sugeroval že sa mi podarí mať LD.Potom sa mi začalo snívať, sen to bol celkom krátky a dosť divný, išlo o to že ma nahánala nejaká obluda po izbe a ja som pred nou utekal, skakal som po posteliach, a stole a tak (to asi koli tomu že som pozeral videa kde v jednej hre si robia srandu z tých prišerok a utekaju pred nimi skaču po stoloch atd :grin: ) a zrazu ked som tak skakal tak som dostal bud DejaVu, alebo sa mi to už naozaj snivalo, ale proste v sne som si povedal že ved toto je blbosť, to sa mi snívalo...a vvtedy to prišlo :D skakal som pred tou obludou dalej ale vykrikoval som že wohooo toto je sen toto je sen!! :D ale bol som asi taký rozrušený že som nevedel čo dalej, ako odstraniť tu obludu zo sna, alebo ako jej ujsť, tak som cielene vstal...to bolo prve čo ma napadlo a lutujem to, ale ajtak super zažitok...a ked som vstal, tak boly 3 hodiny ráno, a potom som vypol budík ktorý som mal o štvrtej a spokojne som spal dalej :) Ak ste sa dostali až sem tak vám dakujem :) čo vy na to ? čo som mal robbiť ked som nevedel tu obludu odstraniť ? :)
bonhomme
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Po Mar 12, 2012 5:15

Re: Moje prve poloLD

Príspevok od používateľa bonhomme »

Gratulujem. To bolo LD - DILD (Dream Induced Lucid Dream). Prečo to voláš polo LD? Bol to super LD:)

S obludami a s hocičím čo ťa straší je najlepšie sa vysporiadať po dobrom. Spýtaj sa jej, prečo ťa straší. Povedz jej, že ju máš aj tak rád. Obludy sa vtedy väčšinou zmenia na niečo ne-strašidelné. Vychádza to z tej hypotézy, že obludy v sne sú tou časťou snívajúceho, ktorú on odmieta, alebo popiera, že existuje. Niečo, čo sa nám na sebe nepáči, napr. vzhľad. Ale či sa nám to páči či nie, je to našou súčasťou a kým to nepripustíme a nezmierime sa s tým, tak nás to "máta".

Vo sne máš všetky sily, ktoré si len vieš predstaviť. Ak pozeráš anime alebo niečo podobné, môžes sa vytrénovať na používanie hocijakého triku, napr. hádzanie ohnivých gúľ z ruky na nepriateľa, siahnuť si za chrbát alebo na opasok a vytiahnuť pištol či pušku, alebo hocičo iné.

Je dobré, ak si napíšeš svoj cieľ, čo chceš v ďaľšom LD robiť. Tak si to budeš lepšie pamätať a nemusíš strácať vzácny čas s rozmýšľaním.

S pamätaním si snov by ti pomohlo, keby si si sny písal do snového denníka. Každý malý detail. Čím viac na svoje sny myslíš, tým lepšie tvoja myseľ pochopí, že ti sny a pamätanie si snov robí radosť a bude sa ti snažiť s tým pomôcť. Veselé sny prajem :)
Bob
Návštevník
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Po Okt 15, 2012 14:57

Re: Moje prve poloLD

Príspevok od používateľa Bob »

Tak poloLD preto, lebo som nevedel tu obludu odstraniť svojimi myšlienkami :D takže som sen pretvoriť nevedel :D a porozpravať sa z nou....sice som vedel že som v sne....ale ajtak som mal trošku strach z toho :D teraz cez prazdniny sa budem pokušať o další sen :) Dufam že víde :) a dakujem za odpoveď :D
bonhomme
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Po Mar 12, 2012 5:15

Re: Moje prve poloLD

Príspevok od používateľa bonhomme »

Aha, no nie vždy vieme sen ovládať úplne. Napriek tomu je to ozajstný lucidný sen :) Najdôležitejšie je VEDIEŤ, že budeš mať LD. neželať si, ale vedieť. Ako keby si bol profík. Tiež testy reality spojené s daytime awareness = uvedomením si seba samého počas dňa.

Ak môžem odporučiť takýto postup:

1. Awareness = uvedomenie si seba samého počas dňa.
Začni sledovať svoje okolie. Zakaždým keď ťa to napadne, prestaň s tým čo robíš a daj si otázku "wow, čo keď sa mi toto len sníva? Čo ak je toto sen? Predstav si na moment, že je to tak. Že si v neskutočne realistickom sne a ani o tom nevieš, kým neurobíš RC = test reality. Obzri sa okolo seba. Vyzerá všetko normále? Tak ako včera? Alebo sú nejaké zmeny? Všimni si detaily.

2. Pozri sa na svoje dlane. Spočítaj si prsty po jednom. Venuj tomu pozornosť. Pozeraj sa na prsty, ako by si ich videl po prvý krát. Máš ich normálny počet? Skús nejaký prst prinútiť, aby sa predĺžil. Ide to?

3. Skús si jemne pretlačiť palec cez dlaň druhej ruky. Uvedom si tlak, ktorý palec vyvoláva. Nahni dlaň a pozri na druhej strane a očakávaj, že tadiaľ vyjde. Mysli si pri tom "prechádza cez dlaň", lebo som iste vo sne.

4. Chyť sa za nos dvomi prstami, ako keď skáčeš do vody. Skús dýchať nosom a očakávaj, že to pôjde.

5. Keď sa presvedčíš že sa ti nesníva, pozeraj sa stále na svoje dlane a pri tom si povedz "v najbližšom sne sa pozriem na ruky a uvedomím si, že sa mi sníva". Opakuj to zopár krát. Pritom to mysli naozaj. Vedz, že sa tak stane. Nepochybuj. Skús si pri tomto celom vyvolať pocit očakávania niečoho skvelého. Pamätáš, keď si sa ráno po štedrom dni zobudil a v žalúdku si mal taký dobrý pocit, ale pár sekúnd ťa nenapadlo prečo? Že si deň predtým dostal kopu darčekov? Alebo inú veľkú radosť, ktorú si zažil. Tie pocity pochádzajú z chakry ktorá sa nachádza blízko pupka, preto sa ti pri strachu "stiahne žalúdok" a pri radosti alebo očakávaní ti šteklí v žalúdku. Keď si popri myšlienkach na Lucidné snívanie vyvoláš tento pocit radosti, tvoja myseľ sa naučí stotožňovať LD s radosťou a bude sa ti snažiť urobiť radosť tým, že ti pomôže k lucidným snom.

6. Mantra = afirmácia
Klasická mantra je "v najbližšom sne sa pozriem na ruky a uvedomím si, že sa mi sníva", pričom sa pozeráš na dlane. Okrem toho, že si budeš hovoriť počas dňa, hovor si ju aj večer v posteli a najlepšie zaberie, keď to je posledná myšlienka pred tým, než zaspíš.

Prajem pekné sny:)
Bob
Návštevník
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Po Okt 15, 2012 14:57

Re: Moje prve poloLD

Príspevok od používateľa Bob »

Dakujem krásne za zdĺhavú odpoved :) určite vyskúšam :)
Forte
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 67
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2012 19:04

Re: Moje prve poloLD

Príspevok od používateľa Forte »

Ahojte,chcem sa spýtať,či sa vám stava take,ked si uvedomite že snívate,robíte dačo,no potom ste zas v sne nevedomý?..mne sa to stalo dnes v sne dvakrat,bola som vedomá na nejaký čas,no potom ma dej unášal a zas som bola nevedomá..a ku koncu som zas vedela,že snívam..čo mám robiť,ked sa to znova zopakuje,ako si mám udržať bdelosť? Dopredu dakujem za odpovede :)
bonhomme
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Po Mar 12, 2012 5:15

Re: Moje prve poloLD

Príspevok od používateľa bonhomme »

Forte napísal:Ahojte,chcem sa spýtať,či sa vám stava take,ked si uvedomite že snívate,robíte dačo,no potom ste zas v sne nevedomý?..mne sa to stalo dnes v sne dvakrat,bola som vedomá na nejaký čas,no potom ma dej unášal a zas som bola nevedomá..a ku koncu som zas vedela,že snívam..čo mám robiť,ked sa to znova zopakuje,ako si mám udržať bdelosť? Dopredu dakujem za odpovede :)
Skúsila si si opakovať "to je sen? Urobiť kontrolu reality každých 15 sekúnd? Tiež zakričanie príkazov pomáha.

Tiež lepšie uvedomenie si seba samého počas dňa pomôže lepšie si uvedomiť seba aj vo sne. Neísť dňom akoby na autopilote. Všímať si detaily, farby, zvuky, zmeny z predošlého dňa a všeobecne, byť si vedomí svojho okolia.
Forte
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 67
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2012 19:04

Re: Moje prve poloLD

Príspevok od používateľa Forte »

Nie,testy reality som neskúšala robiť,ani si opakovať že je to sen..prvý raz som testy reality tiež nerobila,ale zas myslela som na to že som v LD..a fakt je,že teraz som tak neurobila,aspoň viem,kde bola chyba..asi som sa príliš spoliehala na to,že ostanem bdelá,aj keď si nebudem opakovať že som v sne.
Budem sa snažiť byť už pozornejšia aj počas dňa,každopádne ďakujem veľmi pekne za odpoveď :)
Kridlo
Návštevník
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Po Máj 06, 2013 19:59

Re: Moje prve poloLD

Príspevok od používateľa Kridlo »

Ja som mal dávnejšie tiež taký nepríjemnejší sen. Stál som v kuchyni a z nej vedú schody dolu na prvé poschodie (bývam v rodinnom dome). Otvoril som teda dvere na schodisko a po schodoch sa blížila osoba, mal som pocit, že je to moja starká. Osoba vyšla po schodoch a keď som sa jej bližšie pozrel do tváre bola to nejaká príšera. Zľakol som sa a intuitívne som stlačil ESC (niekoľko týždňov predtým som hral strašidelnú hru a keď to išlo do tuhého tak som to radšej jednoducho ukončil :D) a kvázi som preskočil na ďalší sen, ten si už moc nepamätám, ale viem, že tiež nebol príjemný a tak som sa znovu dostal cez tlačidlo ESC do menu kde som "hru" ukončil a zobudil som sa. Myslíte, že to bol LD? Nikdy predtým som to neskúšal a ani som o ničom takom nepočul. (Dostal som sa k tomu až pred pár dňami, keď ma napadla myšlienka, že by sa dali sny ovládať.)
lolitka_6
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Ne Nov 24, 2013 13:00

Re: Moje prve poloLD

Príspevok od používateľa lolitka_6 »

Ahojte všetci :)

mám otázku v súvislosti s LD.. Tak ako každý tu, aj ja sa už dlhšiu dobu zaoberám touto témou a v poslednej dobe mávam občas aj LD, hlavne počas víkendu, keď môj manžel ide do práce, vstanem s ním na budík o šiestej a o siedmej si ľahnem znova spať.. ALE.. vždy, keď si v sne uvedomím, že snívam, tak jediné, čo môžem robiť je, že lietam.. keď chcem skúsiť niečo iné, ako napr. ísť na nejaké iné miesto, alebo stretnúť nejakú konkrétnu osobu, tak sa to vôbec nedá a môj sen je potom riadený bez môjho zásahu.. Je to niečo ako polo LD. Na jednej strane si uvedomím, že snívam, ale na druhej strane ho nemôžem ani celý ovládať..

Kde robím chybu? Zažil niekto niečo podobné?

Ďakujem :)
reincarnate
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 140
Dátum registrácie: So Sep 01, 2012 21:47

Re: Moje prve poloLD

Príspevok od používateľa reincarnate »

Ahoj lolitka_6,
miera lucidity v snoch je relatívna , preto ak človek dosiahne uvedomenie si toho že je v sne tak je potrebné okamžite vykonať prehĺbenie lucidného stavu v sne , čo ma za následok , zvýšenie kvality vnímania v LD, stabilizáciu snu + predĺženie času strávenom v sne nehovoriac o tom že pri maximálnom prehĺbení dochádza k tomu že človek môže ovládať kompletne celý sen teda väčšinou.

Prehlbovacie techniky : Ohmatávanie snových predmetov (všetko čo ma fyzickú podobu) , pozorovanie predmetov do detailov, tieto dve techniky mne osobne pomáhajú ale treba ich robiť uvedomelo a nie mechanicky že "kuk na hrnček siahnem si naň a už je to ok" :D treba vnímať všetko povrch , štruktúry ... dotýkať sa a pozorovať môžeš aj vlastné ruky nakoľko je to tiež projekcia fyz. materiálu. (mne osobne ale ruky moc nepomáhajú - neviem prečo ) ďalej sú tu techniky ako otáčanie sa okolo vlastnej osi, táto technika ma ale pri každom iný účinok, u niekoho sa zmení počas otáčania celá snová scéna , u niekoho sa prehlbuje stav lucidity , no potom je tu ešte akčná technika zavrieť oči a skočiť po hlave šípku do neznáma a veriť že sa ocitneš niekde inde v úplne lucidnom stave ale táto technika môže u nikoho spôsobiť strach že narazí a tak dôjde k prebudeniu takže prvé dve techniky odporúčam.
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 256
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: Moje prve poloLD

Príspevok od používateľa Pali »

Ešte dodám jednu techniku, ktorá by mohla mať dobrý efekt.
Je ňou silné prianie vyslovené v nefyzickej realite (LD/OBE). Jednoducho skús povedať "MÁM KONTROLU TERAZ!!" alebo na skvalitnenie vnemov si skús povedať niečo v zmysle "JASNÉ VNÍMANIE TERAZ!!".
Takto si človek môže spraviť akékoľvek výroky, na ktoré si treba v prvom rade včas spomenúť a použiť ich.

Je to Buhlmanova technika ako sa naučil dostávať do OBE/LD a potom následne ten stav stabilizoval alebo usmernil podľa potreby.
PS: Do OBE/LD sa dostával cez opakovanie "som mimo telo" pred spaním na hlas a/aj v duchu ako mantru. Je to prekvapivo jednoduché a zatiaľ sa mi to zdá byť aj celkom účinné - sme predsa v realite s priamou spätnou väzbou a nečakane veľkou kontrolou .. ak sa ju rozhodneme preskúmať a odskúšať ;)
Napísať odpoveď