Prvý zážitok?

Zážitky z vašich astrálnych výletov

Moderátor: Moderátori

bonhomme
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Po Mar 12, 2012 5:15

Re: Prvý zážitok?

Príspevok od používateľa bonhomme »

Pjotrik napísal:Bonhomme, musím sa Ti poďakovať :D Čítal som Tvoj príspevok pár minút pred spaním a pred chvíľou som mal niekoľko nečakaných spontánnych WILDov. Možno to bol iba jeden dlhý WILD s niekoľkými falošnými prebudeniami a nasledovnými falošními zaspatiami... Stále keď sa mi to stane, hovorím si, že si musím na to davať pozor, ale nikdy si nedám... :D LD som už nemal celkom dlho, taký 1 mesiac a keď nie Tvoj príspevok, tak netuším čo iné ich mohlo evokovať.

WILDov som už zažil slušné množstvo, nejakú stovku, ktoré viac menej vždy začínali rovnako. No dnes tam bolo niečo úplne iné. Ako som ležal v posteli, uvedomil som si, že sa pozerám so zatvorenými očami na spolubývajúceho v posteli. Okamžite som spozornel a všimol som si, že mi ešte aj silno píska v ušiach. Tieto dve zložky mi vždy chýbali pri vstupe do LD, aj keď som o nich veľa čítal, no sám ešte nezažil. Bola to zaujímavá skúsenosť.

Na to AC som sa pýtal preto, lebo ja zvyknem hádzať všetky nočné zážitky pod kategóriu LD a tie denné pod kategóriu AC. Jediný rozdiel aký medzi týmito dvoma vidím je, že pri AC sa sám rozhodnem kedy zážitok ukončím, nakoľko pri LD nemám takúto právomoc. A tak pri všetkom, čo som ja zažil počas noci, som nerozhodoval o skončení, aj keď tam boli niektoré zážitky ktoré boli netypické, napríklad videnie pod uhlom 360°, videnie svojej ruky ako priehľadnú, nevidenie sa v zrkadle, "iný pocit" :D, stále ich radím ako LD.
Hehe, to ma teší. Ja som si tiež všimla, že ak čítam/pozerám niečo čo na mňa zapôsobí, objaví sa mi to vo sne alebo to nejak ovplyvní nočné udalosti.

Mohli tie viaceré zobudenia a zaspatia byť DEILD, namiesto falošných zobudení? Jasné, že ty to vieš najlepšie posúdiť, len že mne sa častejšie stane DEILD ako FA (falošné zobudenie). Občas sa mi podarí po ukončení LD zostať v polospánku a vstúpiť do ďalšieho LD a do ďalšieho a tak. Tie prechody ozaj milujem, občas sú lepšie než moje LDčko.

360 videnie je typicky AC, nezažila som, len z počutia. Svoju ruku som videla ako žltú, priehľadnú energiu, ktorá sa pomaly "topila". A raz som videla astrálne telo mojej mačky vedľa mňa na posteli, hneď pri hlave. Ale som si uvedomila, že ona mi spáva pri nohách. Kamarátka mi o tom povedala, že mačkine astrálne telo sa rozhodlo spať bližšie ku mne. To bol asi môj najobľúbenejší AC zážitok.

Ja ich rada kategorizujem, hoci občas to nie je ľahké, a niektoré vôbec netuším, čo to bolo. Ako robíš svoje denné AC? Aké prechody si zažil (zvuky, halucinácie)?
Pjotrik
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 117
Dátum registrácie: So Sep 10, 2011 17:30

Re: Prvý zážitok?

Príspevok od používateľa Pjotrik »

bonhomme napísal:Mohli tie viaceré zobudenia a zaspatia byť DEILD, namiesto falošných zobudení? Jasné, že ty to vieš najlepšie posúdiť, len že mne sa častejšie stane DEILD ako FA (falošné zobudenie). Občas sa mi podarí po ukončení LD zostať v polospánku a vstúpiť do ďalšieho LD a do ďalšieho a tak. Tie prechody ozaj milujem, občas sú lepšie než moje LDčko.
Ja to tiež takto robím. LD sa skončí, ja sa v posteli nehýbem a do pár sekúnd si navodím ďalší LD. Problém mám s tým, že neviem rozlíšiť či sa potom zobudím skutočne, alebo falošne. Ak to je falošné zobudenie, rovnako ležím nehybne a čakám na (falošné) zaspatie, aby som mohol pokračovať, čo je akože dosť nezmysel :D
bonhomme napísal:Ako robíš svoje denné AC? Aké prechody si zažil (zvuky, halucinácie)?
Neviem cez deň AC. Asi pred dvomi-tromi rokmi som vedel často navodiť si silné vibrácie, pri ktorých som mal pocit, že ma chytá epileptický záchvat :D, ale strach mi nedovolil pokračovať a celý proces zastavil. Neskôr ako som sa naučil zbaviť sa toho strachu, už som nemal úspech pri navodzovaní vibrácií, no to mi už chýbala motivácia a celkovo som sa málo snažil. Teraz aj mám chuť sa tomu znova povenovať, ale nemám čas ani priestor :cry2:
bonhomme napísal:Aké prechody si zažil (zvuky, halucinácie)?
Do DEILD prechádzam tak, že náhle ucítim silné mravenčenie po tele - pocit akoby som skočil do vody. Keď už som vo sne, tak niekedy mi robí problém otvoriť oči a výnimočne sa mi stalo, že zrak ostal prilepený tam kde spalo telo, ale ja som sa normálne pohyboval po miestnosti :grin: Alebo že som videl iba na jedno oko. Pripisujem to tomu, že som nebol dostatočne vedomý. Potom sa mi niekoľko krát prihodila paralýza namiesto LD, v ktorej som napríklad videl čiernu bytosť pri sebe, alebo som hýbal astrálnymi končatinami. Ty maš nejaké nezvyčajné prechody?
Bob
Návštevník
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Po Okt 15, 2012 14:57

Re: Prvý zážitok?

Príspevok od používateľa Bob »

Ked tu viacerý pišete o prvých zažitkoch z AC tak sem napíšem aj ja čo sa mi dnes v noci stalo. :D

Takže v noci som ležal pri telke a zaspal tam na chvíločku, načo ma oco zobudil aby som išiel spať, takže som sa umyl a išiel si lahnuť, no namiesto spania som sa pustil do čítania knihy... Ked som čítal tak som asi po 10 minutach začal zaspavať pri čítaní, a hned ako som zaspal tak sa mi snívalo ako keby strašne vela snov naraz alebo vela obrazov sa mihalo pred očami...hned som sa zobudil, čítal dalej a stalo sa to znova tak som si uvedomi že to je dobrá cesta ako zaspať z bdelou myslou kedže telo už bolo unavené ale mozog nie lebo som čítal :D ...tak som odložil knihu a lahol si na chrbat, kedže vela ludí tuna to odporučalo a začalo sa to...začal som mať divné pocity, neskutočné vybracie až sa mi rozbušilo srdce, a potom paralíza, nevedel som sa hýbať, bola krátka lebo som sa zlakol :D no ked som sa rozhýbal tak som začal znova, opať vibrácie, opäť paralíza ale ovela silnejšia...pritom som počul rozne voloviny :D ako : zpod postele na mna vrčala nejaká príšerka, potom som počul akoby niekto rezal drevo z motorovou pílou, a potom neskutočné hučanie v ušiach...povedal som si že teraz je spravny čas bud na LD alebo AC tak som si povedal že sa začnem vznášaťa tak sa stalo, ako keby ma niečo ťahalo hore, ale hlavu a ruky som mal ovisnute, takže som videl stenu a nastenku na nej a videl som ju dosť divne, zmenil sa mi ako keby uhol zraku a videl som to na modro...no ked som vyšiel asi pol metra nad postel tak ma to vcuclo naspeť, znova hluk v ušiach, paralíza no troška som sa lakol, pomaly to rozhýbal a lahol si na bok, potom sa už nič nestalo :D....takže moj recept, čítať pokial nebudem zaspávať a potom si lahnuť na chrbat :D

Viete mi poradiť čo konkretne to bolo, a ako som sa mal zachovať aby som sa poriadne dostal do LD/AC ? aby som vedel čo nabuduce robiť :) Dakujem že ste si to prečítali, a vopred dakujem za odpovede ;)
Forte
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 67
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2012 19:04

Re: Prvý zážitok?

Príspevok od používateľa Forte »

wow, super, Ti gratulujem že si mal taký úžasný zážitok :)
A to s tou knihou je fakt pravda,by som to mala praktizovať častejšie,keďže sa mi niekedy ťažko zaspáva.. :D :)
Bob
Návštevník
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Po Okt 15, 2012 14:57

Re: Prvý zážitok?

Príspevok od používateľa Bob »

Dakujem krásne :)

No tá kniha sa mi osvedčila už dávno, ale až teraz ked som sa začal zaoberať lucidnim snením tak mi to prišlo ako vhodná pomocka :D donedávna mi to pomáhalo iba v tom že som skôr zaspal, bez knihy som niekedy nevedel zaspať, som ležal aj pol hodinu a ked čitam knihu, odložím ju a lahnem si spať tak ani neviem kedy a už spím :D
Forte
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 67
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2012 19:04

Re: Prvý zážitok?

Príspevok od používateľa Forte »

Zamálo :)
Presne tak,najlepšie je čítať o tej danej téme ktorou sa práve zaoberáš.. ja tiež.. O LD a AC tu čítam každý deň už pomaly 3 mesiace :D ..
dnes tú metódu s knihou využijem tiež :)
Bob
Návštevník
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Po Okt 15, 2012 14:57

Re: Prvý zážitok?

Príspevok od používateľa Bob »

To sme na tom podobne :D Tak potom daj vedieť ako ti to výde, ja to dnes budem skúšať tiež ;)
Forte
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 67
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2012 19:04

Re: Prvý zážitok?

Príspevok od používateľa Forte »

samozrejme dám :D tak držím palce :)
bonhomme
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Po Mar 12, 2012 5:15

Re: Prvý zážitok?

Príspevok od používateľa bonhomme »

Bob napísal:...začal som mať divné pocity, neskutočné vybracie až sa mi rozbušilo srdce, a potom paralíza, nevedel som sa hýbať, bola krátka lebo som sa zlakol :D no ked som sa rozhýbal tak som začal znova, opať vibrácie, opäť paralíza ale ovela silnejšia...pritom som počul rozne voloviny :D ako : zpod postele na mna vrčala nejaká príšerka, potom som počul akoby niekto rezal drevo z motorovou pílou, a potom neskutočné hučanie v ušiach... ... takže som videl stenu a nastenku na nej a videl som ju dosť divne, zmenil sa mi ako keby uhol zraku a videl som to na modro...no ked som vyšiel asi pol metra nad postel tak ma to vcuclo naspeť, znova hluk v ušiach, paralíza no troška som sa lakol, pomaly to rozhýbal a lahol si na bok, potom sa už nič nestalo :D....

Viete mi poradiť čo konkretne to bolo, a ako som sa mal zachovať aby som sa poriadne dostal do LD/AC ? aby som vedel čo nabuduce robiť :) Dakujem že ste si to prečítali, a vopred dakujem za odpovede ;)
Tie zvuky by som povedala za boli HH - hypnagogické halucinácie. Tie sú normálne a začínajú pri NREM1. Keby si neskusal AC, ale namiesto toho by si si bol hovoril afirmácie či mantry aby si nezaspal, čoskoro by si sa bol dostal do lucidného sna. Inak je dosť ťažké WILD hneď keď ideš spať, bez predošlého spánku, pretože NREM fázy sú dlhé až 70-80 minút a až potom je REM (na začiatku spánku). Takto sa zobudíš hneď po REM a do ďalšieho REM nie je ďaleko.

Keď skúšaš WILD, vstaň z postele, začni svetlo a rob niečo, čo ti dá náladu na LD. Zostaň hore, kým ti to začne logicky myslieť, ale ešte stále si unavený.

Keď chceš AC, nevstaň, ale hneď skúšaj vyjsť z tela.

Ak sa náhodou zobudíš priamo zo sna, skús DEILD. Nehýb sa, neotváraj oči, mysli na sen ktorý si práve mal a za pár sekúnd by si mal dostať buď vybrácie, alebo HH, alebo hocijakú kombináciu HH, a behom fakt pár sekúnd si v lucidnom sne.

Ale je možné snívať aj v NREM a keď si mal také silné HH, bola dobrá šanca, podľa mňa, na WILD.

Ale tebe sa podľa mňa podarilo AC - keď si z tela vyšiel hore. A keď si videl stenu, to už bolo astrálne videnie - videnie cez zavreté očné viečka. Keď si von z tela, musíš od neho odísť aspoň pár metrov, kde "gravitácia" tvojho tela je menšia a nevcucne ťa to naspäť. Skús si vtedy hovoriť "k oknu", "ku dverám", "do kuchyne", alebo iné miesto, ktoré je dosť ďaleko od tvojho tela na posteli.

Skús si to trénovať cez deň - mne to pomohlo. Pozri sa na posteľ, povedz si "ku dverám" a pozri sa ku dverám, pričom si všímaš trasu akú ku dverám prejdeš. Potom je to v noci ľahšie.

Najlepší čas na WILD a AC je po aspoň 4.5 hod spánku. 4.5 preto, lebo spánkový cyklus je asi 90 min dlhý. Na začiatku spánku je z neho asi 80min NREM a 10 min REM. Čím dlhšie však spíš, tým je NREM kratšie a REM dlhšie. Po takých 8 hod spánku už je NREM super krátke, len možno menej než 5 min, preto sa hovorí, že vtedy ideš priamo do REM.

Priamo do REM sa ide aj keď si počas dňa zdriemneš.

Pred AC sa však odporúčam ochrániť sa. Povedz si, že "len tvory na mojom stupni vývoja alebo na vyššom ti môžu asistovať" a predstav si okolo seba dóm z bieleho svetla. Takto žiadne astrálne bytosti z nižších (zlých) plání nemôžu byť tam vtedy, keď exituješ z tela.
Bob
Návštevník
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Po Okt 15, 2012 14:57

Re: Prvý zážitok?

Príspevok od používateľa Bob »

Dakujem za rady :) určite vyskušam :)
Bianka
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 66
Dátum registrácie: Ne Júl 24, 2011 16:36

Re: Prvý zážitok?

Príspevok od používateľa Bianka »

No tak dnes som mala asi konečne normálny LD ale nie som si istá :D včera večer som pozerala film (bol dobrý ak vás to zaujíma→The sa inside/Volanie mora/Mar adentro) a tam jeden človek sníval že lieta nad morom tak som si hovorila že keď to pozerám pred spaním tak mi to môže pomôcť k LD.Celú noc si nič nepamätám a ráno som sa zobudila okolo ôsmej ale ďalej som ležala lebo na sobotu mi to príde ako málo spánku :D No a potom som mala asi paralýzu alebo niečo také,neviem lebo som sa neskúšala pohnúť ale bolo to dobré taká energia cezo mňa viac krát prešla a snažila som sa to nejako udržať ale vždy to odišlo tak som sa na to vykašlala a začala som si predstavovať to more ako v tom filme.Potom som si predstavovala že plávam v mori a bolo také živé aj so zvukom vody a tak :D A asi som bola aj na lodi ale proste prešlo to do sna a myslím že som si uvedomovala že to je sen ale nerobila som tam žiadne zásadné zmeny deja/prostredia a ani to nemalo nejaký dej ale bolo to pekné :D potom som išla na pevninu a tam bolo také miesto čo vyzeralo ako jedno miesto kde často chodím... a potom som sa zobudila :D
Roman123
Návštevník
Príspevky: 3
Dátum registrácie: St Feb 11, 2015 16:34

Re: Prvý zážitok?

Príspevok od používateľa Roman123 »

nitramon napísal:no, nieco som si tu precital, ale neviem. nezda sa mi zeby som spal, vedome som vstupoval a vystupoval. nie som si isty, ale povedal by som, ze som sa dostal do toho tranzu pomocou meditacie a myslienkou na astralne cestovanie sa to spustilo. neviem vsak vysvetlit tie ine situacie a prostredie. ak sa mi podari a nezabudnem skusim si zavolat sprievodcu a opytat sa co to ma znamenat za "bordel" :-D
že čo je to za pordel :DD chlape takto som sa už dávno nezasmial :DDDD
Napísať odpoveď