"Neviditeľnosť"

Vaše dobré/zlé skúsenosti s mágiou

Moderátori: RedHawk, Moderátori

Forte
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 67
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2012 19:04

"Neviditeľnosť"

Príspevok od používateľa Forte »

Akurát som o tom čítala na jednej stránke.. :) Nie,nejde o reálne zneviditeľnenie. Je to vlastne nevnímanie prítomnosti určitej osoby.Pokúsim sa to nejak vysvetliť.Vezmime trebárs, že niekam cestujete.Nastúpite do autobusu,no nikto si nevšimne, že ste nastúpili. Nepozrie sa na vás nikto,akoby ste tam ani neboli (to bol len príklad :D ) myslím si že také niečo každý z nás zažil. Možno nie vo svojej koži,ale že vy ste boli tí,čo ste si osobu nevšimli,neregistrovali ste jeho prítomnosť,hoc tam už bol dlhšie,no zabudli ste naňho.. Tak napr. stál pri vás/pred vami kamarát,no vy ste si ho absolútne nevšimli ani nič,ale keď sa na vás pozrel a prehovoril,tak ste sa naľakli,že odkiaľ sa tu vzal..
No mne sa to často nestáva ale boli také prípady .. :)
Túto neviditeľnosť sa vraj dá aj trénovať..myslím,že do školy by sa mi niečo také zišlo .. :D :D
Čo si o tom myslíte? Zažili ste to už? :)
Používateľov profilový obrázok
dany_05
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 36
Dátum registrácie: Ne Nov 01, 2009 9:05
Bydlisko: Richvald pri Bardejove

Re: "Neviditeľnosť"

Príspevok od používateľa dany_05 »

Ehm, slečna, my sa asi poznáme :D
Znie to to zaujímavo :) Postni nám aj link na stránku, radi si prečítame, každému by sa to asi raz za čas hodilo :D
Forte
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 67
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2012 19:04

Re: "Neviditeľnosť"

Príspevok od používateľa Forte »

Ehm pane,tvrdíte správne,poznáme :D ..ono sa to rozoberalo v jednej diskusii.. tu je link: http://13.komnata.eu/magia/viewtopic.php?f=23&t=111
Od druhej strany (tam nižšie) sa to začalo rozoberat,zážitky a tak.. podla mna to ma asi aj nejaký názov, ale neviem,nedostala som sa k tomu :/..
Forte
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 67
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2012 19:04

Re: "Neviditeľnosť"

Príspevok od používateľa Forte »

No takže dospela som k tomu,ako to vlastne je .. :)
Hlavnú rolu tu hrá svetlo. Neviem z akých príčin a ako často sa to stáva. Ale stáva sa to hlavne u predmetov , človek si proste nevšimne , že tam ten predmet je, hoc tam už je dosť dlho. Je to spôsobené "obtekaním." Teda že svetlo danú vec "obteká."Vtedy sa stane jedna vec-predmet akoby splýva s prostredím a tak to ľudské oko nezachytí.Je to niečo ako optický klam.Teda možnosti,ako uniknúť svetlu je donútiť ho silou vôle,aby nás "obtekalo."Tým budú mať ostatní okolo nás natoľko "oklamané mozgy" , že nezaregistrujú našu prítomnosť, takže tým si budú myslieť že na danom mieste kde sme,sa nenachádza žiadna osoba.
..Neviem,či by niečo tak mohlo uniknúť svetlu. Je aj taká možnosť, že keď človek veľmi chce aby si ho ľudia nevšimli tak tá jeho myšlienka sa stane natoľko skutočnosťou, že ľuďom vytvára ilúziu, že tam kde je,nie je absolútne nič.
Oto
Návštevník
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Ne Nov 25, 2012 19:33

Re: "Neviditeľnosť"

Príspevok od používateľa Oto »

Podľa môjho názoru, to čo opisuješ nie je nič viac než zameranie pozornosti. Teoreticky, keď nastúpiš do autobusu a nikto si ťa nevšimne, znamená to len toľko že ľudia zameriavajú svoju pozornosť niekam inam. Niekto sa pozerá von oknom, niekto sa rozpráva s kamarátom, niekto číta knihu (to je len vtip, dnes sa ľudia hrajú so smartfónmy :-)/:-( a väčšina ľudi väčšinou nevedome venujú pozornosť svojím myšlienkam. Keď je človek hlboko v svojich myšlienkach, môže sa dokonca na teba aj priamo pozrieť a neuvedomiť si že ťa vidí dokonca aj v prípade že ťa osobne pozná.
Napadol ma ešte lepší príklad.
Si na koncerte. Celú dobu sa pozeráš na pódium, počúvaš hudbu a tancuješ. A po hodine sa otočí človek ktorý stojí celú dobu pred tebou (s akého koľvek dôvodu, chce ísť na wc alebo kúpiť si drink) a obaja zostanete prekvapený že ste sa nevideli skôr pretože ste veľmi dobrý kamaráti. "Celú dobu stojíš predomnou???? Nemôžem tomu uveriť, fakt som ťa nevideľ...", hovoríš mu... Prečo? Pretože celú dobu čo si na koncerte nevnímaš okolie, sústredíš sa len na pódium a hudbu.

Veľmi odporúčam pozrieť si prezentácie od "Eckhart Tolle". Na youtube je ch veľa aj s titulkami. Je to vplivný duchovný učteľ a hovorí o mnohých veciach, no v základe najmä o tom, ako nám uniká prítomnosť kôli tomu že väčšinu času venujeme svoju pozornosť svojím myšlienkam.
Napísať odpoveď