Začiatok od nuly

Potrebujete radu o LD, neviete ako začať? Toto je to správne fórum na položenie vašej otázky.

Moderátor: Moderátori

Kridlo
Návštevník
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Po Máj 06, 2013 19:59

Začiatok od nuly

Príspevok od používateľa Kridlo »

Zdravím, per pár dňami som započal pátranie na internete, pretože ma zaujímalo či a ako by sa dali ovládať sny. Zobral som to hneď od prvej stránky v angličtine a včera som sa náhodou prepracoval k tomuto fóru. Pár krát sa mi už v sne stalo, že som sa prebudil z vlastnej vôle alebo som si uvedomil, že vlastne len snívam, pretože sa tam diali úplne absurdné veci, ale nevedel som si túto "vedomosť" uchovať a sníval som ďalej. Raz sa mi podarilo ovládať rozmýšľanie ľudí, ale akonáhle som zapochyboval, že čo ak sa to nepodarí stratil som túto schopnosť a myslel som si, že som opäť v realite.

Ak by ste mi vedeli pomôcť kde začať, čo si prečítať, čoby som mal vedieť, poprípade mi rovno hodiť odkaz na nejakú tému na fóre kde by som sa dozvedel o tom viac.

Čítal som už o nejakých metódach. Osobne mi metóda kedy telo zaspí skôr ako myseľ nevyhovuje pretože vždy pri takýchto pokusoch jednoducho zaspím a nič sa nestane (skúšal som pár krát meditáciu a asi po 20 minútach som vždy zaspal a bolo po pokuse :) )

Zatiaľ o tom príliš veľa neviem, no dnes idem vyskúšať sugesciu a uvidím čo to urobí a či to bude fungovať hneď na prvý krát, o čom dosť pochybujem.

EDIT//: Chcel by som sa ešte opýtať akým spôsobom uskutočňujete sugesciu. Stačí si tie slova len opakovať alebo k je k tomu potrebný aj nejaký "rituál". Čítal som na jednej stránke, že si mám predstaviť, že stojím na schodoch a pomaly kráčam dolu, čím sa dostávam hlbšie do povedomia. Keď sa dostanem už na "prízemie" a vtedy začať sugesciu, po ukončení sa mám zas vrátiť po schodoch hore a prebudiť sa, resp. otvoriť oči

A ešte keby ste mi mohli poslať stránku na WILD metódu preloženú v slovenčine alebo češtine.
Fontaine
Návštevník
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Po Júl 12, 2010 18:29

Re: Začiatok od nuly

Príspevok od používateľa Fontaine »

podľa mňa by si mal začať testami reality: počas dňa sa pýtať samého seba že či práve nesnívaš? a preskúmať trochu okolie aby to nebolo iba také automatické že si hneď odpovieš nie. Veľmi pomáha ak sa budeš pozerať na svoje dlane. napríklad opýtaš sa sám seba: sníva sa mi?? pozrieš sa na svoje dlane (nie iba letmo ale poriadne sa do nich zadívaš) a potom sa pozrieš na okolie, kde sa práve nachádzaš a čo tu robíš? Ak nosíš ručičkové hodinky tak sa na nich pozri aj 3x za sebou, či sa náhodou nezmenil čas. Môžeš aj skočiť (v sne ak skočíš tak pravdepodobne začneš lietať :) ). Ak toto budeš robiť pravidelne pár krát za deň tak sa ti to dostane do sna a vtedy spoznáš že sa ti sníva.
Môžeš si ešte vybrať nejakú vec alebo činnosť o ktorej sa ti často sníva, že ak ju uvidíš tak vtedy ihneď vyskúšaš tie testy reality.
A ešte by si si mal založiť snový denník a zapisovať si tam svoje sny, čo najviac detailov a v prítomnom čase (nachádzam sa....). Je veľmi dobré si položiť jeden zošit a pero vedľa posteli a ihneď po prebudení si tam zapísať aspoň zopár detailov o tom čo s ti snívalo, a ráno by si si to celé zapísal do denníka. To by bola taká pomôcka aby si nezabudol na ten sen :).
A pred spaním mysli na to že chceš vedome snívať.
Ďalej si nezabudni dať ciel, čo chceš v tom vedomom sne robiť?
Inak niekedy cez deň si aj predstav že práve snívaš, na ten úžasný pocit slobody...
Samozrejme existujú rôzne metódy, no ja som zažil prvý vedomý sen vďaka tomuto :)
Napísať odpoveď