Neviete čo to mohlo byť

Vaše dobré/zlé skúsenosti s mágiou

Moderátori: RedHawk, Moderátori

pegasus
Návštevník
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Ne Jún 23, 2013 8:19

Neviete čo to mohlo byť

Príspevok od používateľa pegasus »

Stala sa my taka čudna vec jedneho večera ked som spal tak som sa nahle zobudil mal som pocit akoby sa niečo dialo na okamich som zbadal dve tmave osoby niečo ako tiene a hned som zaspal bolo to richle neide my do hlavi najme to že som zničoho nič zaspal a to prave vtedy ked som sa išiel prave postaviť a zistiť čo sa deje a prečo som sa tak nahle zobudil čo mohli byť tie osoby čo odomna mohli chcieť na magicke bytosti som neveril ale od tej noci som začal neviem sy to vysvetliť za pravopis sa ospravedlnujem
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1871
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Neviete čo to mohlo byť

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

Začnem od konca, za pravopis sa neospravedlňuj, radšej si to po sebe prečítaj a oprav. No a to druhé mohlo byť falošné prebudenie, tzn. že si sa zobudil v sne a nie v skutočnosti.
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 256
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: Neviete čo to mohlo byť

Príspevok od používateľa Pali »

Tak tak, asi to bolo to falošné zobudenie. Raduga, autor výbornej zdarma knihy o OBE to nazýva fáza. Monroe by to asi nazval nejakým Focusom 12-21.
Tuto link na českú veziu stránky Radugu aj s knihou zdarma: http://www.czech.obe4u.com/

Samozrejme že to mohlo byť aj niečo iné. A možno to bola fáza, ale neznamená to že tie bytosti neboli skutočné v snovom svete.
Napokon si musíš ty zvoliť za čo to považuješ a čo si z toho vezmeš.

Ja by som odporúčal zvoliť si vedome niečo čo je v súlade s vyššou energiou = láskou.
Opak je obvykle asi krok späť v osobnom vývoji a otvára možnosti útokov všeličoho "astrálneho". Pre ujasnenie, opak lásky je strach ... pomalá frekvencia s veľkou amplitúdou.

Ja som presvedčený že sme tu na učenie sa a to robíme pomocou interakcie a tvorenia. Vedomé alebo aj nevedomé tvorenie niečoho pozitívneho je obvykle znakom pochopenia princípov na intelektuálnej alebo intuitívnej úrovni. Čiže to čo si zvolíme, to tvoríme a to nás ako spätná väzba nášho rozhodnutia spraví buď šťastnejších, alebo práve naopak ... ustráchaných a/alebo depresívnych.
pegasus
Návštevník
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Ne Jún 23, 2013 8:19

Re: Neviete čo to mohlo byť

Príspevok od používateľa pegasus »

Viem že som naisto nespal bol som hore dvere boli otvorene a viem že som ich naisto zatvaral. A tie žive sny že sa my niečo zda som už mal viackrat ale vtedy som sa bal už tak že som sa zobudil a zistil som že to nebola realita ale teraz viem že som bol naisto hore
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 256
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: Neviete čo to mohlo byť

Príspevok od používateľa Pali »

Ahoj Pegasus,

V Monroovej knihe je to trocha popísané.

Z vlastnej skúsenosti, ako aj z poznatkov v knihách a interview, čo som sa napočúval/napozeral vnímam veci takto:

1. Keď sme vo fáze alebo inak nazvanom stave v nefyzickej realite (NPMR = (Non Physical Matter Reality) v knihe od Toma Campbella), je táto realita veľmi ľahko manipulovateľná pocitmi a úmyslom.
- Znamená to, že ak je niekto vo svojom vnútri ustráchaná bytosť, pravdepodobne v tomto stave vytvorí alebo pritiahne dianie/prostredie/bytosti, ktoré sú zodpovedajúce jeho energii. Energia je v dvoch spektrách "strach" - "láska". Strach je v takomto prípade vraj občas materializovaný ako násilná situácia, alebo prenasledovanie niečim zlým a/alebo škaredým, ...
Láska znamená vytvorenie si sveta, alebo presunutie sa do sveta ktorý je neraz popisovaný ako nebo s anjelskými bytosťami. Samozrejme v tom spektre môže byť všetko medzi tým alebo kombinácie.
- Obvykle sa dostáva do NPMR človek keď je na to pripravený. To znamená, je dostatočne zbavený strachu a viery/presvedčení, ktoré by mu tam škodili alebo bránili v učení. Podľa toho ako veci chápem, vie sa do NPMR dostať aj človek ovládaný vo svojom jadre strachom, avšak vtedy má dostať lekciu, ktorá ho od tohoto má odradiť, alebo možno dostane možnosť efektívnejšie sa učiť v tomto svete s veľmi priamou spätnou väzbou.
Teda to že takéto veci zažívaš, znamená pravdepodobne že si na to pripravený, a je len malá šanca že by si si ublížil samo-vytvoreným strachom.

2. Rozdiel medzi vytvorenou a skutočnou realitou sa dá zistiť. Existuje nespočet NPMR realít ako aj PMR (Physical Matter Reality = naša fyzická realita je jedna z nich) realít. Monroe aj ostatní vedátori, ktorí o tomto učia a píšu hovoria o tom že občas boli v NPMR takmer identickej s našou PMR a inokedy boli v PMR.
Jediný spôsob ako vyhodnotiť či sú tieto stavy subjektívne "skutočné", je spraviť si neskôr štatistickú analýzu na základe pokusov. Pokusy ako navštevovanie vopred dohodnutých ľudí a zistenie čo robia, čo majú oblečené, ... alebo iné veci, ktoré sú overiteľné v našej realite. Z toho potom možno vyjde že asi 60-80% týchto výletov naozaj bolo v našej fyzickej realite .. tuším tak nejako to sumarizoval Monroe.

3. Človek by nemal priveľmi skúmať či je to skutočné alebo nie. Aspoň nie na začiatku. Treba si vytvoriť referenčné body, ktoré uľahčia zažívanie týchto "výletov". Neskôr by sme podľa Campbella mali hodnotiť výsledky týchto zážitkov ako užitočné alebo neužitočné. Ak je niečo neužitočné, nemá to zmysel, aj keby to bolo skutočné.

4. Všetko je tu pre nás, aby nám umožnilo učiť sa. Čiže aj keď je lákavé občas si zalietať alebo ísť na miesta na Zemi, kde nikto nikdy fyzickou nohou asi nevstúpil, cieľom je učiť sa, zbaviť sa strachu, ega a vyvíjať sa smerom k láske (znížiť entropiu ako Campbell pekne hovorí.) Raduga v svojej knihe hovorí o komunikácii so zosnulými ľuďmi, historickými osobnosťami, dokonca sex s hocikým ... niekedy chcem skúsiť, ale verím že sa naskytnú oveľa lákavejšie aktivity/ciele, ktoré budem robiť.

5. Odporúčam poučiť sa z Monroovych zážitkov z jeho tuším tretej knihy - keď tam budeš a nebudeš vedieť čo robiť, jednoducho si praj stretnúť svojich sprievodcov alebo popros o lekciu ktorá ti umožní rásť a vyvíjať sa. Alebo ti umožní uvedomiť si niečo vo fyzickom svete - impulz na zmenu práce/partnera/bydliska/... Je lepšie počúvať, lebo naše limitované vedomie nevie čo je naozaj najlepšie pre nás z perspektívy veľkého nadhľadu

Na záver sa trocha pochválim, dnes som zažil OBE ráno, ktoré som veľmi pozorne sledoval a uistil sa že nešlo o LD alebo nejaký mix.

Vibrácie pár krát prišli a odišli bez vchodu do OBE. Neskôr som si uvedomil že som sa príliš sústredil na výsledok. A tak som sa uvoľnil, užíval som si hlboký stav vedomia Theta/Delta a akceptoval som že je to len otázka času kedy znova príde OBE .. nie otázka či príde ale kedy.
A keď znova začali prichádzať vibrácie, uvedomil som si to naplno, uvoľnil som sa a akceptoval som čokoľvek čo z toho bude.
Vtedy ma akoby pohltili a bol som na druhej strane - pocítil som zdvihnutie, ale nemal som zrak a v podstate som ďalej ležal. Uvedomil som si to a povedal si že je asi čas na vykotúľanie sa z tela - začal som sa otáčať a mal som dojem že to robím fyzickým telom. Cítil som posteľ aj telo ako sa na nej otáča a napadlo ma že asi padnem z postele. Ale povedal som si že kašlať na to, ak padnem tak padnem .. akceptoval som všetko čo má prísť. A vtedy som sa ocitol mimo telo už so zrakom a začal celkom pekný zážitok, ktorý som mal veľmi pekne pod kontrolou. Už som mal viacero podobných zážitkov za posledné mesiace, pričom systematicky zažívam viac a viac kontroly a kvality vnímania.

Takže to budhistické akceptovanie čohokoľvek a uvoľnenie sa, rezignovanie voči čomukoľvek s presvedčením že je to tak ako to má byť - to je jeden z elementov ktorý iste pomôžu pri mnohých veciach spojených s osobným rastom OBE a LD.
Forte
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 67
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2012 19:04

Re: Neviete čo to mohlo byť

Príspevok od používateľa Forte »

OMG! Zazitok je spred par minut ale chcem sa s vami o to podelit..kedze neviem ci to bola ista vec ... asi pred 40 minutami som si lahla a pustila hudbu s tym ze sa skusim dostat do hladiny alfa.. o 20 minut neskor som spozorovala,ze hudba sa mi zda ostrejsia,a vnimala som lepsie,mala som aj pocity euforie..tak som si pomyslela,ze uz som v hladine alfa,co bolo dost aj citit podla tohoto... o par minut na to som mala pocit,ze mam hlavu tak trocha nakrivo,a to som lezala rovno! skumala som to este ,a pomyslela som si ze je to mozno moje astralne telo pokusajuce sa dostat von...vedela som ze tu maju moc uz len myslienky, tak som si predstavovala,ze sa mi hlava astralneho tela coraz viac vysuva...mala som pocit,ako keby sa mi velmi pomalicky vysuvala hlava.. zrazu sa tma pred mojimi ocami akoby zvacsila a spolu s nim aj priestor...rychlo som otvorila oci a videla som akoby dvojmo...to som uz nevydrzala a trhla som telom, zacala som dychcat a nastalo aj busenie srdca, no ale popritom som sa citila neskutocne svieza a stastna, co trvalo este par sekund...ak ste dosli az sem,tak VAM DAKUJEM :) ..co myslite, bola som blizko toho, ze som sa skoro ocitla mimo svojho tela?
vlčok
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 74
Dátum registrácie: So Jún 22, 2013 14:55

Re: Neviete čo to mohlo byť

Príspevok od používateľa vlčok »

Forte toto iste sa mi stalo pred týždňom :)
Stromy su vetšie ako my,zvieratá silnejšie ako my , živly múdrejšie ako my , a my si stále myslíme že sme prvý.
Ak by ste sa chceli naučiť nejaké techniky alebo si len pozrieť iný pohľad na magiu môžte navštíviť http://magiaenergie.wbl.sk/
Forte
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 67
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2012 19:04

Re: Neviete čo to mohlo byť

Príspevok od používateľa Forte »

a ako si to vysvetlujes? :)
vlčok
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 74
Dátum registrácie: So Jún 22, 2013 14:55

Re: Neviete čo to mohlo byť

Príspevok od používateľa vlčok »

Fuha tak ja neviem bolo to minimálne zaujímavý zážitok .PS: na tom gifu si ty ? :D
Stromy su vetšie ako my,zvieratá silnejšie ako my , živly múdrejšie ako my , a my si stále myslíme že sme prvý.
Ak by ste sa chceli naučiť nejaké techniky alebo si len pozrieť iný pohľad na magiu môžte navštíviť http://magiaenergie.wbl.sk/
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 256
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: Neviete čo to mohlo byť

Príspevok od používateľa Pali »

Ahoj Forte :)

Ak ti môžem odporučiť, zamysli sa ty nad tým čo to mohlo byť. Tvoj odhad ohľadom tej skúsenosti bude najlepší.

Ja by som mal viacero vysvetlení, ale myslím že odpoveď ktorá je najbližšie skutočnosti už máš.

Dostať sa mimo tela nie je vôbec také komplikované. Jediné čo to chce je správny úmysel a konzistentné aktivity, ktoré mi identifikujeme ako vedúce k vytúženému cieľu.

Čo však veľmi prevláda v "ezoterickej sfére" je dojem prílišnej náročnosti. Ľudia si myslia že treba žiť 10 rokov v jaskyni aby sa to naučili ovládať. To neplatí len o OBE ale aj o LD, šamanizme, mágii, ...
Otázka:
Keby si bratia Wrightovci mysleli že postaviť funkčný lietajúci stroj je nemožné, alebo extrémne ťažké, boli by ho postavili ako prví? Boli by ho vôbec postavili?

A teraz ak si pochopila, použi to na svoje vnímanie všetkého, čo považuješ za nemožné a ťažké.

PS:
Ten animovaný gif je naozaj nebezpečný ... nám chlapom zamotáva hlavu a zabúdame čo sme chceli napísať .. že vlčok ;).
vlčok
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 74
Dátum registrácie: So Jún 22, 2013 14:55

Re: Neviete čo to mohlo byť

Príspevok od používateľa vlčok »

Presne to som mal na mysli (mam na mysli to ps ) presne mňa už aj poučoval človek čo bol 4 roky na horách pindal mi že čo a ako mam robiť čo zle robim a nie v štýle konštruktívnej kritiky od vtedy už nechodím na ezo fest ten človek jasné že nevedel čo hovoril vypadal jak nejaký divný vyhul a o všetkom vedel šišku ktorú pozoroval 4 roky pretože jeho prax bola nicotná ale no hlavne že mu to žrali všeci naokolo :)
Stromy su vetšie ako my,zvieratá silnejšie ako my , živly múdrejšie ako my , a my si stále myslíme že sme prvý.
Ak by ste sa chceli naučiť nejaké techniky alebo si len pozrieť iný pohľad na magiu môžte navštíviť http://magiaenergie.wbl.sk/
Napísať odpoveď