Astrál a tvorba bytosti.

Všetky ďalšie témy o astrálnom cestovaní

Moderátor: Moderátori

reincarnate
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 140
Dátum registrácie: So Sep 01, 2012 21:47

Astrál a tvorba bytosti.

Príspevok od používateľa reincarnate »

Ahoj,
chcem sa spýtať raz som niekde čítal že keď človek myslí alebo si predstavuje nejakú bytosť tak sa ta bytosť môže reálne premietnuť resp. vytvoriť v astrálnej rovine ,a že ta bytosť môže nadobudnúť akejsi reálnosti v astrále alebo niečo ako vlastného života v tejto rovine je to tak ? ak hej kde by som sa o tom mohol dozvedieť viac ?

diki
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 256
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: Astrál a tvorba bytosti.

Príspevok od používateľa Pali »

Ahoj Reincarnate,

Tvoriť v nefyzickej realite je jednoduché. Tvoriť niečo stabilné je už asi zložitejšie.
Vytvárať bytosti iste nevieme. Avšak vieme prostredníctvom akože "vytvorenej bytosti" sústrediť svoj úmysel na vykonanie niečoho. V našom ponímaní táto bytosť niečo vykonáva, ale v skutočnosti ju len používame ako symbol/metaforu na sústredenie nášho úmyslu a samotnú vec vykonávame mi. Tuším som tu niekedy niečo čítal o elementáloch a podobne ... to by bol asi pekný príklad.

Pravdepodobne je aj možné privolať existujúce bytosti z "astrálu", ak to tak chceš nazývať. Ja to nazývam nefyzická realita.

Myslím však, že môže byť obtiažne zistiť či je entita tebou "vytvorená" alebo či je to niečo nezávislé od teba.
Príklad tuto:
http://www.3oko.sk/viewtopic.php?f=26&t=2161

Riešením je neskúmať po prvom "stretnutí" čo to je. Jednoducho si z toho vziať čo je užitočné a experiment opakovať desiatky krát. Až do doby, kedy sa nazbierané informácie tak ucelia. Bude možné vyhodnotiť či sú prijaté informácie užitočné a či je teda stretávanie sa zmysluplné. Potom príde logické pochopenie toho, či to je bytosť časť nás samotných, alebo je to naozaj nezávislá bytosť z väčšej nefyzickej reality.

Na vysvetlenie mechanizmov našej reality odporúčam tieto videá. Žiaľ len v angličtine, ale v prípade záujmu môžem skúsiť objasniť mechanizmy:

Tom Campbell NYC MBT Master Workshop 5/5
- Tu sa vysvetľuje ako sa naučiť fungovať v nefyzickej realite, čo je a ako sa dá používať
http://www.youtube.com/watch?v=t_q5CDE2Nko


Tom Campbell: Virtual Reality: Why It's A Better Model Than String Theory and Holographic Universe
- tu pohľad trošku z inej perspektívy, zameraný na vysvetlenie fungovania našej reality a prečo je to aj z pohľadu vedy (fyziky) momentálne najlepší model reality/vesmíru/existencie všetkého
http://www.youtube.com/watch?v=-RMOGFaOLSQ
Arcturus
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 29
Dátum registrácie: St Júl 10, 2013 0:24

Re: Astrál a tvorba bytosti.

Príspevok od používateľa Arcturus »

Ahoj,
s Palim suhlasim a urcite sa ti stalo ze si mal na mysli nieco, co si nevedel vyjadrit slovami alebo nevedel si najst spravne slova na to. Moj nazor je ze podvedomie (a mozno nie prave podvedomie) ti chce povedat nieco co nevie vyjadrit inak ako tym, ze nadobudne podobu niecoho co uz dokazes slovom opisat a kedze sme ludia ta podoba bude najskor humanoidneho charakteru. Netvrdim ze to tak musi byt, ale z mojho pohladu (vid link ktory postol Pali) sa mi to javi ako najpravdepodobnejsie. Neviem ci si cital moj uplne prvy prispevok tu na fore ale v nefyzickej realite (ako to Pali vola) viem stvorit bytost ale rozdelujem ich na dve skupiny. Prva su moje projekcie robia hovoria a asi aj myslia podla toho ako ja chcem a druha su napriklad ta cierna postava ktore konaju jak keby nezavysle od mojich myslienkovych pochodov. Tie prve by som prirovnal k elementalom nakolko su len prostriedkom a tie druhe este neviem celkom definovat. Kazdopadne autonomnu bytost v nefyzickej rovine asi stvorit nedokazeme.
Alea iacta est.
Napísať odpoveď