Jeden LD a dosť ?

Potrebujete radu o LD, neviete ako začať? Toto je to správne fórum na položenie vašej otázky.

Moderátor: Moderátori

reincarnate
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 140
Dátum registrácie: So Sep 01, 2012 21:47

Jeden LD a dosť ?

Príspevok od používateľa reincarnate »

Ahoj ,
pred zhruba 4 týždňami som sa rozhodol že si založím snový denník keďže som mal dlhé roky doslova snové okno a keď som sa v poslednej dobe začal zaujímať o zmenené stavy vedomia tak mi začalo dosť vadiť že mi uniká taka podstatná čas života pomedzi prsty.
Zhruba po 3 týždňoch zapisovania si snov som začal mávať z 0 spomienok za noc 3 až 6 snov , ktoré som si dosť dobre pamätal.
Vedel som že snový denník vie vyvolať aj luciditu snov ale o to som sa až tak nesnažil. Možno preto že som nedúfal že LD môže byť až tak silný zážitok.
Radšej som sa venoval myšlienke mimo-telových zážitkov a astrálnej projekcie. Ale už keď som si písal ten denník povedal som si že urobím pár krát (cca 4 - 5x) za deň test reality, čo ak by sa mi to mohlo hodiť počas OBE?!... Ja viem je to málo , počul som že niektorý robia test reality nespočetné veľa krát za deň.Tak som to sem tam spravil počas dňa ako by sa nič nedialo.
Okolo mňa začalo v poslednej dobe veľa ľudí riešiť LD takže s tou myšlienkou na LD som sa dosť často stretával ale aj tak som to neriešil len som sa čudoval prečo všetci tak veľmi chcú zažiť ten stav.
Na štvrtý týždeň fungovania môjho snového denníku som začal mať veľmi silné sny. V každom z nich ma ako keby bombardovala myšlienka "preber sa, toto sa predsa v tvojom svete nemôže stať" počas jedného sna sa v snoch diali veci , ktoré sa bežne nestávajú ale aj napriek tomu nieje vylúčené že by sa mohli stať takže som to nebral ako signál že je to sen.
V ďalšiu noc som mal bežný nevedomí sen,,bol kľudný a zvláštny až na konci som v sne stretol tmavú postavu , ktorá stála v tieni a zašepkala mi "chytím ťa" v tom som začal bežať ale asi po pár metroch som si uvedomil "počkaj stoj , toto je sen, čo keby si sa otočil a začal ho naháňať" tak som to urobil ale keď som sa otočil s myšlienkou že ho idem naháňať ja tak som sa zobudil. Vtedy som si pomyslel že toto už bolo asi na hranici LD.
Ale môj život bežal ďalej a v ďalšiu noc nastal zase nevedomí sen s kopu signálov na prebudenie v sne ale ja nič,, ten sen bol na začiatku nevinný ale čim viac som nevnímal signály tým viac sa zhoršoval ako keby ma chcelo podvedomie násilne dokopať k LD.
Ten sen bol na konci až tak hrozný že som sa prebral o 3tej ráno. Tak som sa len otočil že idem pokračovať v spaní a zrazu to prišlo stratil som sa niekde v hlave a objavil som sa u mňa doma v inej izbe.
V tom sne si asi moje podvedomie povedalo že to chce niečo silnejšie na uvedomenie si sna . Sen sa teda začal odohráva akoby v reálnom svete ale zrazu sa tam udiala fantasy vec , ktorá mi zaručene povedala že toto je sen , bolo to zahmlené ale neváhal som a tak som pre istotu urobil v sne test reality , ktorý sa silou myšlienky splnil, v tom sa celý sen úplne zmenil nevedomé obrazy sa vyparili zrazu som videl všetko okolo seba lepšie než v realite , prestal som vnímať čo je skutočný svet a čo snový svet, nevidel som rozdiel , ten bol len v tom že tam som mohol robiť čokoľvek. LD teda pokračovalo ale trvalo asi len 5 min . ale to mi nevadilo lebo som bol zrazu taký šťastný a plný energie že mi nevadilo ani tých pár minút.
Problém nastal až potom. Večer som šiel celý natešený do postele , celý deň som myslel na LD , moje testy reality sa X krát znásobili , pred spaním som bol taký nedočkaví na LD že som sa ráno prebudil bez spomienky na akýkoľvek sen . Pomyslel som si čo to je ? Dokonca ani žiadny nevedomí sen ? Je to normálne ?? toto sa opakovalo a opakuje až do teraz , občas mávam slabé záblesky jedného nevedomého snu ale nieje to bohvie aká sláva ...

Je možné že svojím nadšením z prvého LD a prehnanou snahou o ďalšie LD som tak zaťažil vedomie a podvedomie že sa znovu blokla moja snová pamäť ?
Teraz už žijem svoj život tak ako pred LD proste nevnímam ani neočakávam LD tak ako pred tým ani netlačím na pílu ale mám tak jeden zahmlený nevedomí sne za noc , stalo sa to niekomu ? Viete čo s tým ?


dikes
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 256
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: Jeden LD a dosť ?

Príspevok od používateľa Pali »

Ahoj Reincarnate,

Veľmi sa mi páči hĺbka pravdy vo výroku "Nevieš čo nevieš.". My si často myslíme že jasne niečo vidíme, avšak až pri spätnom pohľade po istej dobe "dozrievania" si uvedomíme ako bol nás názor a pohľad v minulosti skreslený (asi často egom).

Verím že si myslíš, že neočakávaš, ale už samotný fakt že si vložil energiu do napísania tohto dlhšieho príspevku môže znamenať že opak je pravdou.
Keď mňa na príklad nezaujíma situácia nejakého futbalového tímu v Krigizsku, tak sa o ňu nezaujímam. Je to vec ktorú nepoznám a ja sa vo všeobecnosti rád učím nové veci, ale práve tá téma ma nezaujíma. A preto by som nepodnikal žiadne kroky vedúce k zisťovaniu.

Tvoju situáciu som neprežil, ale rád by som ti ponúkol môj názor.
Rutinne rob to, čo si myslíš že ťa privedie k tebou vytúženému výsledku. Po dostatočnej dobe, keď to nebudeš očakávať až tak, alebo vôbec, si znovu dovolíš nápravu. A spätne potom budeš vidieť s jasnejšou hlavou či si mal predtým očakávania alebo nie, prípadne čo iné ti mohlo spôsobiť túto súčasnú zmenu. Myslím si že ty sám si si z nejakého dôvodu vytvoril istú bariéru - je na tebe aby si ju zbúral.

Odporúčam ešte zdravé stravovanie (zásadité potraviny sú hlavne listová zelenina, uhorka, ...) na vytvorenie zásaditejšieho HP prostredia v tele. Vraj od toho veľmi závisí schopnosť prežívať LD - nemám to potvrdené, ale rezonovalo mi to celkom. Potom odporučím vyhľadať si návody ako cez stravu a pitie odvápniť epifýzu (šiškovité teliestko, pineal gland). Veľmi by som obmedzil (alebo vylúčil úplne) cukry, alkohol a vylúčil by som všetky kupované džúsy - fruktóza izolovaná do koncentrovanej šťavy nie je zdravá. Vytvára totiž záťaž na pečeň, keďže sa metabolizuje v tele veľmi podobne ako alkohol. Zároveň sú v kupovaných džúsoch mykotoxíny, ktoré patria k najnebezpečnejším toxínom a taktiež veľmi zaťažujú náš organizmus, ale hlavne pečeň. A keď je pečeň zaneprázdnená novými "dobrotami", ktorými ju pohostíme, nebude zvládať to ostatné čo v nás koluje, čo sme si "dopriali" v predchádzajúcich dňoch a ešte sa nestihlo odbúrať z nášho tela.

- Ak sa rozhodneš aj pre zmenu jedálnička na nejakú dobu, bude to znamenať rovno 2-násobnú snahu. Jedna vec je fyzická realita a jej chemicko-električko-mechanické následky. Druhá vec je tvoj prejavený záujem, ktorý pôsobí ako metafora pre systém a posúva ťa bližšie k tvojmu cieľu. V podstate si tou metaforickou časťou dovolíš dosiahnuť to čo chceš. Keďže veríme že bez "chodenia" nevieme prísť do "cieľa".

Jednoznačne však odporúčam podľa motta hore "neviem čo neviem" sústavnú otvorenosť. Skús si predstaviť že s odstupom 10-20 rokov sa budeš pozerať na dnešné ciele s úsmevom na tvári z vlastnej pošetilosti, keďže už budeš vedieť lepšie na čom naozaj záleží a ako by si sa tam bol dostal priamočiarejšie. Ak budeš otvorený všetkému, pokorný a budeš si sústavne priať usmerňovanie, dostaneš ho a tvoj pokrok by mal byť efektívnejší, priamočiarejší a krajší/zaujímavejší, ako keby si behal za cieľmi vytýčenými svojim egom.
Sme tu aby sme sa učili a ak na to potrebujeme prejsť "ego stanicou", je to v poriadku .. nikam sa neponáhľame. Len skúšam ponúknuť na uváženie optimálnejší postup.

Prajem príjemné zažívanie a učenie sa v iných realitách :)
Aiy
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 61
Dátum registrácie: Pi Sep 13, 2013 17:40

Re: Jeden LD a dosť ?

Príspevok od používateľa Aiy »

Zdravím. Ja som mal môj druhý vedomí sen 5 mesiacov po prvom. Denník som si neviedol - len testy reality. Skús napríklad sugesciu. Prvú noc čo som skúsil sugesciu som zažil 4 uvedomenia (aj keď som ich nevyužil bolo to dobré znamenie). Čo sa týka vplyvu stravy - na jeden deň bol vegetarián a večer som nejedol nič - sny sa zlepšili. A ak mi ani to nepomáha, na 3 dni prestanem s čímkoľvek čo so snami súvisí. Vtedy často nastane spontánny lucidný sen.
reincarnate
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 140
Dátum registrácie: So Sep 01, 2012 21:47

Re: Jeden LD a dosť ?

Príspevok od používateľa reincarnate »

aké sugescie si zvykneš dávať ?
Aiy
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 61
Dátum registrácie: Pi Sep 13, 2013 17:40

Re: Jeden LD a dosť ?

Príspevok od používateľa Aiy »

Len jednu vetu : Ovládam svoje sny. Ale pod slovom ovládať mám na mysli aj pojmy ako uvedomiť, pamätať a tak... Proste všetko čo si chcem vsugerovať pripíšem k významu slova ovládať. Tak dosahujem krátku a výstižnú vetu v prítomnom čase a zároveň má požadovaný význam. Na uvedomenie mi to pomáha, ale sny sú krátke a nestabilné. Chce to ešte doladiť.
reincarnate
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 140
Dátum registrácie: So Sep 01, 2012 21:47

Re: Jeden LD a dosť ?

Príspevok od používateľa reincarnate »

aha tak to by som mohol aj ja skúsiť vložiť všetky pojmi do jednej krátkej vety
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 256
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: Jeden LD a dosť ?

Príspevok od používateľa Pali »

Aiy na to pekne kápol - slová používame na popisovanie istých vecí a konceptov. Ale v prvom rade ich mi sami pre seba používame na chápanie a interpretáciu.
Keby sme nemali slovo na počítač, tak by sme pravdepodobne nevedeli ani chápať čo to je - nemali by sme konepčné chápanie danej veci.

Takže ty si môžeš spraviť napríklad aj vlastné slovo, ktoré pre teba vyjadruje všetko čo len k nemu pribalíš. Najlepšie však zakončiť to slovo/zvuk nejakým rezonujúcim spojením písmen. Na príklad "Quaummm" - čo by mohlo znamenať: Prajem si vnímať, vidieť a ovládať také energie a energetické systémy, ktoré sú pre mňa a moje okolie prospešné a konštruktívne. A pod tým chápať sen ako jeden z energetických systémov. A vo svojej podstate je všetko energia, takže to má široké spektrum použitia. Ale odporúčam vytvoriť si niečo úplne nové vlastné.

Bude to mať potom dvojitý efekt - autosugescia a mantra. Vyprázdni mozog a všetko v ňom nahradí týmto obsahom s rezonujúcim znením. A neskôr, keď si všimneš že pomaly upadáš do bezvedomia/sna, pričom zabúdaš prečo si hovoril to "quaummm" a vlastne si všímaš že si v prázdne aj bez hovorenia čohokoľvek, máš možnosť spoznávať vyššiu realitu. To je práve ten hlboký meditatívny stav, ktorý sa snažia roky rokúce naučiť mnísi a mystici. Avšak to je len odrazový mostík - odtiaľ môžeš ísť do OBE, alebo si spravíš to, čo nazývaš "LD".

Toto už pre mňa nie je teoretická rovina. Viac krát som cez relaxovanie/meditovanie nadránom, po dvoch spánkových cykloch zažil stavy, kedy som pozoroval obrazce, čo sa spontánne vynárali z "tmy". S niektorými som sa hral, vošiel som do nich, menil som ich a potom som ich pustil aby ich nahradili iné - nové. Občas som sa pri tom trochu zabudol a stalo sa to reálnym. Krátko po vnorení sa, som si však seba samého uvedomil. Dá sa povedať že to bolo LD, avšak ja som zároveň z časti cítil svoje telo a vedel som že kedykoľvek viem presunúť fokus/sústredenie sa na túto "fyzickú realitu".
Po nejakých tých zážitkoch v daný deň som potom cítil ako ma telo volá späť, alebo som v niektorých prípadoch vypadával a opakovane vchádzal cez stavy často spájané s OBE - cítenie silných vibrácií, energie, ....
Naozaj nie je medzi OBE, LD a snom taký veľký rozdiel - len mi si to separujeme do škatuliek a potom to máme náročnejšie dosahovať. Niekto s mojim chápaním vecí vie, že ak som mal LD, mal som výlet do vyššej, nefyzickej reality. Niekto iný sa bude chcieť zdokonaliť v LD a potom si povie že skúsi OBE - pričom všetky výlety sú mimo tejto reality.
Je to len o fokuse a prístupe k informáciám. A je to oveľa ľahšie ako to väčšina učiteľov, majstrov a spirituálnych smerov vysvetľuje - teda ak si dovolíme spraviť si to ľahšie. ;)
reincarnate
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 140
Dátum registrácie: So Sep 01, 2012 21:47

Re: Jeden LD a dosť ?

Príspevok od používateľa reincarnate »

chcem sa pýtať pred týždňom som mal konečne svoje druhé LD a dnes aj tretie ale k tomu druhému... mal som jeden veľmi dlhý nevedomí sen a na jeho konci som sa uvedomil a v ten moment sa ten sen úplne rozpadol ....myslel som že je koniec no po pár sekundách temnoty som sa objavil u mňa doma a sedel som na podlahe v meditačnom sede , bol som si vedomí toho že som v sne , aj napriek tomu že v tom sne boli simulované pozemské fyzikálne zákony takže žiadne tvorenie a pohybovanie sa myšlienkou nefungovalo takže ani žiadne moje reality testy nefungovali jediné čo so mohol robiť je predlžovať a prehlbovať sen lebo sa mi dosť často rozpadával , stáva sa to že v LD sú simulované fyzikálne zákony do takej miery že nemôže človek robiť nič neuveriteľné ? alebo že človek zoberie uvedomenie z jedného sna do druhého ?
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 256
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: Jeden LD a dosť ?

Príspevok od používateľa Pali »

Skús sa na to pozrieť ako na priestor na učenie a nesnaž sa nevyhnutne zažívať niečo, čo zažili iní ľudia.

Zisti čo môžeš robiť a nesústreď sa toľko na veci ktoré nemôžeš, pripadne na nízku kvalitu/intenzitu vnemov.

Na učenie sa nepotrebujeme mať hyperrealistické vnemy. Skús si povyskočiť a zostať visieť vo vzduchu. Skús sa teleportovať, alebo prejdi cez dvere a tak sa dostaň do inej scény. Prípadne si skús skočiť šípku do steny, alebo do podlahy. Ak nebudeš nič očakávať, možno sa ti ponúkne niečo čo potrebuješ na svoj rast. Ešte lepšie by bolo priamo si priať čokoľvek, čo ti umožní rásť a spraviť taký skok do neznáma.

Výsledok by mohol byť aj ten, že takto odstrániš svoj strach, ktorý funguje ako bariéra pri pohybe vo vyššej realite. Tým si teda umožníš ďalšie LD/OBE, kde sa budeš môcť naučiť znova viac, a aj sa viac oslobodiť od svojho ega/strachu, .... a tak ďalej dookola .. lavínový efekt, kde sa učíš stále viac a rýchlejšie.

... to je teda aspoň približne môj dojem a moja stratégia
reincarnate
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 140
Dátum registrácie: So Sep 01, 2012 21:47

Re: Jeden LD a dosť ?

Príspevok od používateľa reincarnate »

jedná otázočka ,, môže nikotín nejak ovplyvniť vyvolanie , stabilitu a dĺžku LD/OBE ?
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 256
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: Jeden LD a dosť ?

Príspevok od používateľa Pali »

Vieme asi všetci z vlastnej skúsenosti že fyzické pocity tela vedia ovplyvniť sny, LD, OBE, ... ako aj "bdelý" stav a vnímanie vo "fyzickej" realite.
Ak niekomu treba súrne na WC, alebo sa večer prejedol, bude to s veľkou pravdepodobnosťou ovplyvňovať jeho vnímanie vo viacerých a možno aj všetkých úrovniach vnímania/existencie do istej miery.

Myslím že sa zhodneme že nikotín ovplyvňuje vnímanie, bdelosť, napätie/relaxáciu tela, ... Podobne sú na tom alkohol, cukry a jedlá s vysokým glykemickým indexom, káva, marihuana, kokain, .... Nie náhodou dávam cukor a jedlá s vysokým glykemickým indexom do hore spomínanej skupiny psychotropných látok.

Takže odpoveď na tvoju otázku či "môže" je podľa mňa jednoznačné ÁNO.
Do akej miery však naozaj ovplyvňuje, to je už otázka pre jednotlivca, ktorý musí sám experimentovať aby zistil čo to s ním naozaj robí.
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1871
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Jeden LD a dosť ?

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

Tabak je u pôvodných obyvateľov strednej a južnej Ameriky používaný na ukončovanie "tripov" pre jeho uzemňovacie účinky.
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
jetsiu
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 27
Dátum registrácie: Po Aug 22, 2011 20:35

Re: Jeden LD a dosť ?

Príspevok od používateľa jetsiu »

reincarnate napísal:jedná otázočka ,, môže nikotín nejak ovplyvniť vyvolanie , stabilitu a dĺžku LD/OBE ?
Ale samozřejmě, že ovlivňuje. Přece si snad četl eknihu Advanced Lucid Dreaming - The Power of Supplements od Thomase Yuschaka nebo né? Sdělím Ti pár svých postřehů a zkušeností s nikotim ve spojistosti s LD. Má se za to, že nikotin krátkodobě posiluje paměť, zlepšuje pozornost (vč. vizuální) a učení. Pro účely LD je výhodnější být nekuřákem a aplikovat si nikotinovou náplast. Pod vlivem nikotinu jsem zažil taková snová dobrodružství, které bych v běžném stavu těžko dosáhl. Ale věřím, že se tady najdou oponenti, kteří na to budou mít jiný názor :D Ostatně mají na to právo :lol: Ale nejde jen o obsah zážitku, hlavní je účinek na vědomí. Jednoznačně nikotin zvyšuje bdělé vědomí ve snu, vše je mnohem jasnější a intenzivnější. Yuschak v knize zmiňoval, že nejvýhodnější je použití náplastí 7 nebo 10 mg/24 hod příp 16 hod. Má pravdu v tom, že účinkují i vyšší dávky, ale nemusí to už být tak snadné. Jednou jsem omylem zkusil náplast 36 mg/24 hod. a dosáhl jsem naprosto fantastického AC, kdy jsem navštívil jiné světy. Domnívám se ale, že šlo o vzácnější vyjímku. Čím větší dávka, tím vyšší nabuzení a pocit nespavosti. Ale proč si to komplikovat. Z mého pohledu je vhodnější využít nikotin během DILD než WILD. A ten trik spočívá v tom správně vybalancovat dávku nikotinu v závislosti na hloubce druhého usnutí uprostřed noci. Záleží jak kdo má kvalitní přirozený spánek. Pokud tedy má někdo spánek po probuzení v noci spíše chatrnější, měl by volit určitě nízké dávky 7 či 5 mg/24h. Když usneme a nikotin se začne postupně uvolňovat, máme velikou šanci se ve snu probudit příp. se ocitnout rovnou mimo tělo ve svém pokoji.
Co se týče vedlejších účinků...Nikotin je poměrně návykový. Nezaznamenal jsem ale žádné přehnané negativní projevy ani po použití vyšší dávky, snad jen kromě jakéhosi neklidu v průběhu poledne. Aby nedošlo k dlouhodobému znecitlivění acetylcholinových resp. nikotinových receptorů (aby bylo jasno: pokud by k tomu došlo, mohlo by to ovlivnit - snížit kvalitu snění na dlouhé měsíce. Nu je to tak, někomu to může připadat jako chůze na laně uprostřed kaňonu :D Ale možné dosažené zážitky tuto míru rizika plně kompenzují, stojí za to vyzkoušet) je nutné dávkovat rozumně např. 1x týdně po dobu tří týdnu a poté 14 pauza. Poté možno zopakovat druhý měsíc, ale třetí měsíc udělat celý pauzu. Pak třeba opakovat celý cyklus znovu. Pro snížení citlivosti receptorů na nikotin po pokusu se doporučuje vzít si Piracetam.
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 256
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: Jeden LD a dosť ?

Príspevok od používateľa Pali »

Je nespočetne veľa rovnocenne účinných nástrojov na dosiahnutie našich cieľov.
Nápad experimentovať s nikotínom je jedna možnosť. Ďalšia je DMT v rôznych formách. Potom máme možnosť skúšať aj iné rôzne chemické molekuly.
Skúsení prieskumníci vedomia však odporúčajú nepoužívať vedomie-pozmeňujúce látky na dosahovanie spirituálnych zážitkov, pretože sa tak môže vytvoriť psychická závislosť na tejto pomôcke - na tomto nástroji - barličke - pomocných kolieskach.

Používame denne rôzne nástroje, ktoré nám pomáhajú dosahovať rôzne ciele v našich životoch.

Nástroj je veľmi zovšeobecnene v mojom chápaní akákoľvek aktivita, ktorou podmieňujeme dosiahnutie istého vytýčeného výsledku.
Najlepšie nástroje sú také, aké si sami vytvoríme pod taktovkou intuície, alebo také, ku ktorým cítime silnú náklonnosť alebo príťažlivú silu. Teda za predpokladu že nás tam neťahá ego a nejaký podliehajúci strach.

Nástroje majú byť osobné - každý z nás je iný a preto neplatí žiadne univerzálne pravidlo o vhodnosti nástrojov. Avšak niektoré nástroje môžu cez fyziologickú úroveň, na ktorej funguje naše telo, vykazovať štatisticky vyššiu účinnosť.
Pri voľbe nástrojov platí jedno zásadné pravidlo - užívateľovi sa páči a verí že s jeho používaním dosiahne zvolený cieľ.

Ak chce niekto schudnúť, použije ako nástroj vedomú zmenu jedálnička. Ak chce niekto pribrať na svalovej hmote, zmení často jedálniček a začne viac cvičiť.
Ak chceme zažiť LD alebo OBE/AC, môžeme skúšať dosahovať tento cieľ cez tréning meditácie v rôznych formách, cez počúvanie solfegio tónov na balansovanie čakier, cez nepriame techniky od Radugu, vizualizačné techniky z nespočet zdrojov, .... a tak ďalej.

Nikotín môže fungovať na báze chemických procesov, ale ja osobne považujem za pravdepodobnejšie, že jeho efekt funguje primárne (nie výhradne) psychosomaticky.
Teda že je to placebo - dávame si v tejto forme povolenie niečo dosiahnuť, niečo zažiť.

Lepšie pre mňa osobne znie naučiť sa dosahovať moje ciele bez barličky vo forme nejakej chemikálie. O to viac, keď viem že môže vybudovať vo mne nežiadúce fyziologické reakcie, ktoré môžu mať veľký vplyv na moje myslenie, cítenie, správanie ... a vlastne celkovo vnímanie v tejto realite.
Správnym výberom nástroja si môžeme uľahčiť dosahovanie cieľa a vylúčiť veľa nežiadúcich efektov.
Na to ale musíme vnímať nástroj ako to čo je - "LEN" nástroj.
Nástroje sú potrebné, ale ak ich začneme chápať ako niečo fundamentálne, dostávame sa do pasce vlastného myslenia.
jetsiu
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 27
Dátum registrácie: Po Aug 22, 2011 20:35

Re: Jeden LD a dosť ?

Príspevok od používateľa jetsiu »

Jistěže souhlasím Pali :) Ale toto není dle mě jen berlička bez které jinak nic dlouhodobě nedokážeme. Vem si, že je spousta lidí, kteří se snaží aspoň dosáhnout ve snu vědomí a prostřednictvím různých cvičení a metod jim to může trvat i týdny, no klidně i měsíce.
Ale u příkladu, který jsem uvedl žádnou techniku nepotřebujeme a výsledek se dostaví ihned. Prostě se ve snu probudíme a je to. Většinou nabudeme vědomí při náhodné činnosti a v různém prostředí, nicméně to spojení tak jako tak vznikne. Je to zkratka a její hodnota se projeví za předpokladu, že jí dokážeme dále nějakým způsobem posunout, zužitkovat.

Můžeme zkusit např. požádat o pomoc svého snového průvodce. Zavolat ho a poprosit o rady ohledně LD/AC. Taky jsem několik rad získal, ale ty si nechám pro sebe :) Ostatně tady to všichni nebudeme mít stejné. A pomoc která funguje u jednoho už u druhého nemusí být zdaleka tak efektivní. Nebo se můžeme snového průvodce zeptat zda je něco v nás nebo okolí, co brzdí naši schopnost snění. Můžeme zjistit zajímavé a užitečné informace na které lze pak navázat. Někdy je ale problém průvodce zkontaktovat, hlavně v začátcích.

Jistě všichni víme, že všechny myšlenky mají tendenci se realizovat. Zatímco ve fyzickém světě je ale časová setrvačnost poměrně velká ve stavu LD nebo AC je to přesně naopak. Stačí jediná myšlenka, představa nebo přání a začne se okamžitě uskutečňovat. Zkušený oproti naprostému začátečníkovi proto žádné myšlenky ve snovém stavu nevytváří a když už ano, tak vždy přesně to co potřebuje a tudíž se mu to nikdy nevymkne z rukou, jinými slovy neztratí se. Oproti tomu méně zkušení mohou pod vlivem snového prostředí zcela zapomenout na původní záměr. Pro ně je prvotní záměr velice důležitý a může se pak od něj odvíjet další průběh. Znám to z vlastní zkušenosti. Když už se to stane, pro mě je řešení zastavit se a přestat si všímat svého okolí. Soustředit se jen na sebe, zmenšit si svět. já se v tu chvíli podívám třeba jen na zem, klidně si jí dotknu i rukama a mezitím si ujasním jaký byl můj hlavní záměr. Když to mám, vyslovím svůj záměr v mysli.

Takže kdo chce rychle zažít LD téměř bez úsilí a nějakých dalších nároků je to dobrá volba. V opačném případě se ale musíme snažit třeba tím, že si zajistíme informace (určené jenom pro nás, proto jsou cennější) jak spolehlivě dosáhnout LD i bez použití těchto pomůcek. Je to prostě jen jedna z mnoha cest, někomu se líbí jinému zase ne.
Napísať odpoveď