Ahoj,
Nemám s tým skúsenosti, ale keď sa už zaoberáš NLP, mal by si sa informovať (ak si tak už nespravil) o binaural a izochronických tónoch. Potom sa informuj o neuroplasticite a o mnohých zdokumentovaných prípadoch spontánneho vyliečenia, alebo radikálnych a pozitívnych zmien v osobnosti na základe externého podnetu, alebo serióznej práce na osobnom raste.
Mechanizmus liečenia a sebou iniciovanej zmeny funguje nasledovne:
1. Identifikuj to čo chceš zmeniť - choroba, návyk, zlozvyk, ...
2. Nájdi niečo, čomu ty osobne dôveruješ, čo ti pomôže realizovať zmenu - dobrý logopéd, psychológ, liek/chemikália, kniha, mediátia, LD, OBE, ...
3. Vytvor si na základe bodu 2. vlastný systém/metodiku kde si otvorený čomukoľvek, a zároveň očakávaš že sa zmena dostaví. Čím viac činností vieš aplikovať do svojej novej dennej rutiny, ktoré ty chápeš ako malé krôčiky vedúce k zmene, tým rýchlejšie sa zmena dostaví. Daj však pozor aby si to hneď na začiatku neprehnal. Podobne ako s posilňovňou, ak si dáš prvý deň priveľkú záťaž, druhý a tretí sa ti možno nebude chcieť cvičiť. Všetko pekne pomaly a postupne. Sprav si denník o svojich zmenách.
Nedávaj si žiadne hraničné termíny. Očakávanie v tomto duchu je len všeobecného charakteru a si otvorený aj možnému inému výsledku tvojho snaženia. Ide o zmenu - smer zmeny si urči, ale buď otvorený zmene kurzu a nefixuj sa na nič konkrétne. Očakávanie v bežnom význame je veľmi zlý zvyk - väčšina našich očakávaní, ktoré sú v podobe malicherností, vedie k sklamaniu.
Malichernosťou mám na mysli rýchle vybavenie pri pokladnici, autobus príde presne na čas, naši blízky povedia presne to čo majú, aby nás po ťažkom dni potešili, ..... Tieto situácie vedú ku kumulatívnemu stavu podráždenia a stresu, pričom si za toto naozaj môžeme len sami.
4. NAJDôLEžITEJší bod: Venuj sa vybranej metodike/systému sústavne. Musíš danú vec robiť aspoň na dennej báze. Nemeň systémy/procesy v rýchlom slede. Daj každej vybranej metóde svoj čas a ak nemáš úplnú istotu či ju máš ďalej aplikovať, alebo ju opustiť, daj tomu ešte týždeň a potom vyhodnocuj zmeny pred a po. To čo ti nefunguje a si si tým úplne istý vymeň. Nemá zmysel nostalgicky sa držať niečoho čo ti nepomáha, alebo dokonca škodí v žiadanom postupe k zmene. Nikam sa neponáhľaš - nemáš pevný cieľ, len vieš že chceš zmenu a máš voľné očakávanie toho že tá zmena bude pozitívna.
Potom je to iba otázka času kedy sa dostaví uspokojivý výsledok. Nie je to otázka "či?" ale len "kedy?".
Prajem príjemné vylepšovanie sa.
