devet euro

Metódy, návody a rady ako sa dostať z tela a astrálne cestovať

Moderátor: Moderátori

BiosX
Návštevník
Príspevky: 7
Dátum registrácie: St Okt 09, 2013 14:22

devet euro

Príspevok od používateľa BiosX »

som bola v obchode
Naposledy upravil/-a BiosX v Ut Apr 29, 2014 15:50, upravené celkom 1 krát.
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 256
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: Problem s AC

Príspevok od používateľa Pali »

Ahoj BiosX,

Je dobré si uvedomiť že je obrovské množstvo techník, ktoré nám vedia pomôcť vstúpiť do nejakej nefyzickej reality - teda zmeniť fokus z tejto reality a z nášho tela na niečo iné. Nebuď príliš fixovaný na túto jednu techniku a taktiež neodporúčam prílišné intelektuálne analyzovanie - jednoducho skúšaj a vnímaj bez konkrétneho očakávania výsledku. Ak sa nepodarí 5x, možno na 6. pokus sa niečo podarí. Ak nie, tak možno na 20. pokus - hlavne sa uvoľni a otvorene vnímaj bez súdenia či je niečo dobré/zlé, očakávania a intelektuálneho analyzovania.

Moje pozorovanie a experimentovanie zatiaľ ukazuje že meditácia je použiteľná na 2 účely:
1. naučiť sa skrotiť mozog, ego a intelekt - keď poviem "sadni a buď ticho", má tak myseľ spraviť
2. naučiť sa dostať do stavu bez myšlienok, ktorý je nazývaný všelijakými názvami ako "flow state", "point consciousness", samadhi, nirvana, ... Podľa toho čo som si zatiaľ ja zistil z rôznych zdrojov, ako aj pokusmi, mám dojem že je veľa úrovní tohto stavu.

Dokonca som si uvedomil že sa do toho stavu dostávame všetci počas bdelého dňa ako aj pred/po zaspávaní, akurát že sme tam len na zlomok sekundy, alebo nanajvýš pár sekúnd.
Keď som si toto uvedomil po dlhšej snahe dosiahnuť cieľ 1. alebo 2., uvedomil som si že je to všetko ľahšie ako som si sám predstavoval. Presne ako hovorí Tom Campbell vo svojich videách na youtube (jeden z vynálezcov technológie Hemi-Sync).

Tento stav mysle bez myšlienok, ak je dostatočne vytrénovaný, je pre väčšinu spirituálnych škôl cieľom ich neraz desaťročia trvajúceho snaženia. Pre nás, prieskumníkov väčšej reality, je to len bránou k novým svetom, pokusom a učeniu sa. Ak človek použije najlepšie dostupné informácie a vyhne sa zbytočnej dogme, rituálom a cudzím metaforám, vytvorí si vlastné metafory (= nástroje ako rôzne meditačné techniky, vlastné rituály a vlastné chápanie toho čo je .. pokiaľ to nie je diktované egom), vie údajne skúmať už po pár mesiacoch tréningu popri bežnom živote - nie je nutné ísť niekam do jaskyne.
Je veľmi dôležité byť na začiatku skôr otvorený a menej skeptický. Treba pri všetkom novom preciťovať a vnímať čo najviac, pričom by malo byť intelektuálne "bolo to už ono?", alebo "vytvoril som to sám, alebo to je niečo iné/cudzie/živé/mimo mňa?" vytesnené. Treba opakovať experimenty/zážitky desiatky krát a až potom analyzovať. Pričom ako Campbell vo svojich geniálnych videách opakovane vysvetľuje - nezáleží na tom, odkiaľ to prichádza. Záleží len na tom či je to užitočné pre jedinca. Aj keby sme sa spojili so skutočným Buddhom, alebo nejakým iným veľkým učiteľom, a on by nám nepovedal nič, čo by nám pomohlo rásť a učiť sa (nič užitočné), nemala by taká konverzácia zmysel.
Ak sa na druhej strane porozprávame "so sebou", alebo nejakým aspektom nás samotných a dozvieme sa niečo užitočné, čo nám pomôže rásť a učiť sa, je to niečo, čo by sme mali opakovať a vyhľadávať až do doby, kedy to prestane byť podnetné a užitočné.

Ak sa človek vytrénuje dostatočne na dosiahnutie 2., môže odtiaľ liečiť, ovplyvňovať pravdepodobnosť budúcich udalostí, pristupovať k informáciám (pravdepodobná/možná budúcnosť, aktualizovaná minulosť, možná/neaktualizovaná minulosť = remote viewing, OBE, predpovedanie budúcnosti, zisťovanie informácií z minulosti a prístup k "minulým životom", ...).

Rôzne vizualizácie obrazov, hmatových vnemov, vôní alebo polohy tela (mám na mysli centrum rovnováhy a vnemy rôzneho otáčania sa), sú rôzne formy meditácie. Všetky vyžadujú skrotenie mysle/ega/intelektu na dlhšiu dobu a zároveň čo najvernejšie preciťovanie zvolených podnetov (meditačných objektov). Čím abstraktnejší je daný podnet, a čím ďalej dostáva fokus mysle od tela, o to efektívnejšie je dosiahnutie 2. aj bez poriadneho zvládnutia 1.
Na druhej strane je dobré trénovať zároveň aj 1., aby sme boli efektívny pri tréningu a dosahovaní 2.

Skrotenie mysle trénujeme nie len so zatvorenými očami, ale v dennom živote. Je na každom z nás aké metafory/nástroje si na to vytvorí/použije. Cieľ meditácie č. 1 sa dosahuje akoukoľvek činnosťou, pri ktorej si vedome budeme strážiť sústredenosť, pokiaľ možno, len na danú činnosť a na nič iné. Zároveň si všímame akékoľvek vnemy, ktoré nám vbiehajú do pozornosti a vedome ich ignorujeme. Nebojujeme s inými myšlienkami - tým len potvrdíme ich existenciu a ťažšie sa ich zbavíme. Jednoducho sa vždy len vrátime pozornosťou k tomu, čo je našim zvoleným objektom pozornosti/meditácie. Zároveň sa môžeme pochváliť, že sme si všimli daný iný podnet a úspešne sa vrátili k zvolenému objektu. Nikdy sa nekarháme a nekritizujeme ak sa veci nedaria najlepšie. Jednoducho akceptujeme a nasmerujeme pozornosť späť tam kam chceme.

Ja som na to začal používať všetko, čo chcem robiť, ale neviem pri tom udržať pozornosť. Samozrejme ešte nie neustále, ale je mojim cieľom dostať sa do toho stavu tréningom.
Tak na príklad čítanie - snažím sa zostať čo najviac fixovaný/sústredený na to čo čítam a pozorujem ostražito, či sa mi nevynárajú iné, nesúvisiace myšlienky, ktoré by mi kradli pozornosť.
Ďalšia vec je sústredenie sa na všetko čo vnímam všetkými piatimi zmyslami - ak jem, snažím sa všimnúť si vôňu, textúru/štruktúru, jedla. Chuť jedla v rôznych častiach úst/jazyka a všetky pocity v ústach - kontakt jedla s ďasnami.
Pri chodení sa snažím nebyť ako obvykle zombíkom, čo vedie monológy/dialógy v hlave, a nevšíma si okolie. Práve naopak sa snažím vnímať pocit na chodidlách pri chôdzi, vône/smrady mesta a prírody, ľudí/situácie/veci čo vnímam zrakom. Zároveň sa snažím akoby odhadnúť/vnímať ľudí aký sú za fasádou zovňajšku - akoby sa naučiť vnímať energiu ľudí, čo by mohla dať rôzne informácie o nich. Pri tomto je celkom zaujímavé že som si začal všímať ako veľmi sú ľudia stratený vo vlastnej hlave -je to krásne vidieť ak človek takto chvíľku pozoruje. Neraz je vidieť priamo prejavy vnútorných monológov.
.... kreativita nemá hranice ...

Týmto som ti chcel dať najavo že nie je jedna správna/najlepšia technika. Je ich veľa a tá správna/najlepšia pre teba je objaviteľná len tebou. Nikto iný ti nepovie čo je najlepšie pre teba.
Avšak iste sa mnohí vieme zhodnúť v technikách, ktoré vo všeobecnosti dobre zaberajú. Ak si to ešte nevidel, odporúčam http://www.czech.obe4u.com/.
Nepriame techniky (po dvoch spánkových cykloch, kde jeden má 2-3 hodiny) ktoré podľa mňa zaberajú geniálne:
- vizualizovanie kotúľania sa zo svahu na niektorú stranu do boku ... ako decko sme to iste všetci skúšali na snehu
- vojdenie do "fázy" hneď po prebudení, ak sa po prebudení nepohneme a neotvoríme oči. Vtedy sa uvoľníme a môžeme sa vykotúľať z tela alebo vojsť cez pozorovanie tmy do LD/OBE. Aj keď to väčšina ľudí chápe ako rozdielne veci, sú sny, LD, OBE to isté - rôzne prostredia v nefyzickej realite, ktoré je možné rôznymi spôsobmi využívať na rast a učenie sa.
- pozorovanie "tmy" za zatvorenými očami a neskôr pozorovanie obrazov ktoré sa z nej vynárajú. Toto je podľa mňa (pre mňa) najlepšia technika ako dostať fokus mimo tela a zároveň utíšiť mozog. Pozorovanie tmy totiž vyžaduje vyprázdnenie mysle a očakávanie niečoho neznámeho/neurčitého. Naše myšlienky je v tom stave veľmi ľahké spozorovať a ignorovať/utíšiť. Treba však dať pozor aby sme si nevytvárali vlastné obrazce/vizuálizácie. Je to tiež jeden spôsob ako dosiahnuť cieľ, avšak je to už niečo iné ako toto pozorovanie tmy a obrazcov, ktoré sa z nej spontánne vynárajú.

Ak máš otázky/komentáre, napíš niekde sem na fórum aby z toho prípadne mali niečo aj iní ľudia. Budem sa ti snažiť odpisovať rýchlo - nebude to chat, ale malo by to uspokojiť tvoju intelektuálnu túžbu po vedomostiach ... teda ak ti budem vedieť odpovedať a moje odpovede ti budú rezonovať.
Napísať odpoveď