Ako na to. ? poradte

Metódy, návody a rady ako sa dostať z tela a astrálne cestovať

Moderátor: Moderátori

patrik
Návštevník
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Po Okt 14, 2013 18:53

Ako na to. ? poradte

Príspevok od používateľa patrik »

Pekný deň Vám prajem. S astrálnym cestovaním som sa stretol asi teraz v piatok čo som bol vonku a chlapci tak niečo kecali o tom. Tak som sa ich čo to vlastne to astrálne cestovanie je. Tak ja som o 10 prišiel domov, a som si to pozrel na internete. Veľmi ma to zaujímalo a fascinoválo. Tak som to chcel vyskúšať. Moja túžba po tom bola veľmi veľká. Preto som si stiahol aj knihu, myslím že bola tu z jedného príspevku. "Cesty mimo telo" (Michael Raduga). Ako som to čítal tak ešte viac ma to začínalo napínať a fascinovať. A tak som to v momente chcel vyskušať. Zobral som si hlavné inštrukcie čo tam boli a išlo sa na to. Notebook som zatvoril bolo asi pol 1 v ráno keď som si ľahol na postel celý som sa uvoľnil a začal som myslieť na svoje dýchanie, a ako sa nachádzam v izbe. PRv sa nedialo nič ale potom mi strašne začalo byť srdce, a pomaličky som prestával citiť svoje telo. Keď som mál zavreté oči tak sa mi zdálo že vidím nejaké svetla ale tie svetla sa stále približovali, a nieviem prečo som sa ocitol niekam na ceste ako oproti mne auta. ale to bolo asi zlomok sekundy a potom ako niekam idem za nejakými ľudmi, a to tiež trvalo možno sekundu. A potom po mne prešla husia koža. srdce stále bylo rychlo a cítil som ako sa nemôžem vobec pohnuť a ako by som ani vobec nebol na posteli neviem.. to popísať ale bolo to úžastné hoci len na pár sekund. Ten pocit sa nedá opísať. A ani neviem prečo to bolo take krátke ale sa mi zdá že asi ma prerušila ´babka čo šlá po chodbe a zabuchal s dvermi. a potom som otvoril oči a všetko bolo v normále. MOžte mi poradiť či na to idem správne či som sa dostal aspoň do fázy. a POtom v nedeľu som to chcel vyskušať zase, ale to som sa dočítal o neprijamých technikách v tej knihe "cesty mimo telo" a tam boli aj treningy napríklad: Fantomové pohyby alebo naslúchanie. tak som to šiel vyskúšat. tiež som si ľahol do tmavšej izby a cely sa uvoľnil a samorejme zatvoril oči. Prv som skúšal Napočuvanie ale žiadne zvuky som nepočul ale potom ma napadli fantomové pohyby.tak som si predstavoval že hýbem zo svojou rukou (zápestím) hore, dole, stisk, prsty atd atd. to bolo napísane aj v tej knihe. A potom tiež prvý moment silne zrychlenie srdca, po mojom celom tele husia koža a ako keby ma niečo priklincovalo k posteli a zjednej taký pocit ako by sa mi napínalo telo a ako keby ma tieko tahal von. a potom to skončilo. Tak s mojej strany toľko..Budem veľmý rad ak mi poviete či to robím dobre, alebo zle..či možem vlaste astrálne cestovať..ale ja tomu veľmí verím, a na začiatku bol aj strach ale po prvej skúške to prešlo a chcem to skúšať čo raz viac..Ďakujem ešte raz za odpovede a poradte mi ak budete môcť. Ešte ráz Ďakujem. Prijemný zvyšok dňa. Patrik a ešte na záver. v jednom forku mi na to povedali že sa nemožem vrátiť späť do tela, ale to ja tomu neverím lebo ako som sa dočítal tak sme spojení nejakou striebornou šnúrou. ešte raz dakujem. Ozvite sa
Aiy
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 61
Dátum registrácie: Pi Sep 13, 2013 17:40

Re: Ako na to. ? poradte

Príspevok od používateľa Aiy »

Zdravím. Ako prvé odporúčam prečítať obsah tohoto fóra. Je tu mnoho strán návodov a skúseností súvisiacich s týmto typom zmeneného stavu vedomia.
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 256
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: Ako na to. ? poradte

Príspevok od používateľa Pali »

Ahoj Patrik,
Ja dodám výnimočne stručne že jediné čo ťa obmedzuje si ty sám a tvoj strach, viera a ego.
Ak zažiješ niečo nepríjemné, je to len test alebo lekcia ktorú si ty sám dávaš - strach prekonáš akceptovaním najhoršej možnej reality/varianty a tým že ho "obijmeš". V nefyzických realitách tvoríš myšlienkou a pocitom. Ak tieto nemáš pod kontrolou, budú ti ukazovať aký si vo vnútri cez krajiny a dej ktorý tam zažiješ - nikto ťa netrestá ani nechváli ... ty si sám tvorca. Pre najlepší výsledok odporúčam skúšať nezaujato, bez očakávaní - čo v tvojom prípade, pri pochopiteľnom nadšení z niečoho nového, bude asi neľahké. Akceptuj všetko, lebo všetko je tak ako je - nie je ani dobre ani zle ... len je.
V kľude si naštuduj veci a odporúčam venovať sa meditácii na skrotenie mysle. Tu som dal pár typov ktoré ti možno prídu užitočné:
http://www.3oko.sk/viewtopic.php?f=24&t=2181#p19021

A ak hovoríš anglicky tak tuto možno nájdeš odpovede na VŠETKO:
http://www.3oko.sk/viewtopic.php?f=75&t=2182#p19035
patrik
Návštevník
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Po Okt 14, 2013 18:53

Re: Ako na to. ? poradte

Príspevok od používateľa patrik »

Ďakujem veľmí pekne Pali. Včera som skúšal a ešte jednu radu by som chcel od teba. Ja neviem teraz vieš, dostanem sa do bodu kde už mi vibruje telo..a potom sa máme nejako vyšklbať s tela. Sú na to viac techniky, napr: lezenie lanom, hojdačka, kotuľanie atď. ved vieš. a skúšal som prv si vlastnú urobiť že stojím pred budovou a je tam výťah, otvoril som dvere vošiel dnu a som si pomyslel že budova má 30 poschodí tak som v duchu počítal a pozeral sa na displej ake poschodie. A to som cítil iba slabú vibráciu...potom som skúsil že vidím neviem jak sa píše (ajfelová) veža a že tam visí lano. tak som šiel pomali som sa chytil lana a šplhal viac a viac. v tom mi začali vibrovať strašne nohy a ruky, až sa mi zježili a ako keby boli ľahšie... ale ostatne časti tela nevybrovali, to prečo ? ako mám potlačiť vibráciu do hlavy ? mne sa zdá že keď som zapajal nevedomé iba ruky a nohy do toho že šplhám lanom tak iba tie časti tela mi zažali vibrovať. možno to aj preto..Budeš taký dobry a poradíš mi nejako. a kotuľanie si neviem ako mám predstaviť. a ešte vibrácie z tmy že len skúmať tmu a koncentrovať aleb si vizualizovať si nejaký predmet to som nemal.Ďakujém vopred
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 256
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: Ako na to. ? poradte

Príspevok od používateľa Pali »

Ahoj Patrik,

Najskôr musím povedať svoj názor a skúsenosť - a to že vibrácie nie sú podstatné. Ja som dávnejšie cítil vibrácie v rôznej forme, a chodil som cez ne do OBE/LD, avšak potom som začal mávať iné druhy prechodov a teraz vibrácie tak ako na začiatku už nepociťujem. Sny, LD a OBE sú podľa mňa prejavmi toho istého - nefyzických realít. Mi ich zvykneme škatuľkovať, čo nemusí byť vždy v prospech nášho učenia sa - keď niekto zažíva LD a zúfalo chce OBE ... tým sa posilňuje status ega, ktorý práve naopak ťahá človeka nesprávnou cestou, kde potom zážitky klasifikované ako OBE prichádzajú ťažšie alebo neskôr. Lepšie je podľa mňa uvedomiť si že sme v tých realitách každú noc - v snoch. Ak si to budeme priať, môžeme tie sny lepšie/vedomejšie využiť na svoje učenie sa. A OBE je už len malý krôčik ďalej. Mi sami a všetko "fyzické" okolo nás je v podstate to isté - vedomie/informácia. Mi ako "vedomie" máme takmer neobmedzený prístup k informáciám = realitám. Z pohľadu momentálnej, primárnej reality sa zdajú všetky ostatné reality ako "nefyzické".

Keď sme však vnorení v sne, ten sen sa nám zdá byť fyzický/skutočný a všetko mimo neho ako neskutočné. Ak sme cez LD/OBE v nejakom inom svete, kde vedome zažívame rôzne veci, zdá sa nám tá realita ako fyzická/skutočná, a táto naša zasa ako nefyzická. Ak si v tom LD uvedomíme/spomenieme na iný sen alebo snovú realitu, zdá sa nám tá iná snová realita ako nefyzická.
Campbell aj veľa iných popisuje schopnosť "cestovania" skôr ako schopnosť prepínať "kanály" vedomia, a pristupovať k informáciám z databázy systému, ktorý pre nás/seba (mi sme malý kúsok systému vedomia) všetky tieto reality vytvára.

Uvedomujem si že mnohé veci sú vytrhnuté z kontextu ... Campbell (ten čo našiel odpoveď na všetko) toto vysvetľuje vo videách z workshopov trvajúcich 6 hodín, tak aby to všetko prepojene dávalo logicky zmysel. Ak nevieš anglicky, formuluj otázky a ja sa pokúsim čo najlepšie odpovedať.

Nedávno som pozeral jedno video s Campbellom, kde sa ho niekto spýtal na vibrácie a čo s nimi keď ich pociťuje ako nepríjemné. Campbellove vysvetlenie bolo že tie vibrácie slúžia obvykle ako strachový test - keď ľuďmi často silno lomcujú a pripoja sa k nim aj hlasné zvuky. Neskôr keď si tým človek prejde a pokračuje ďalej, sa vibrácie vytratia, alebo sa ich vnem podstatne zmení.

K výťahovej technike - údajne (podľa Josého Silvu čo napísal knihu "ovládanie vedomia Silvovou metódou" a "sme schopní liečiť") pri počítaní od hora smerom dolu sa mozog dostáva hlbšie. Ak počítaš normálne od dola hore, mozog sa naopak viac prebúdza. Pozorujem vo väčšine sprievodných meditatívnych textoch že počítajú napríklad od 10 po 1. Monroe vo svojich nahrávkach to robí opačne kvôli F10/F12/... , avšak v novších nahrávkach od jeho nasledovníkov je to už robené "správne" - od hora dolu. Skús urobiť pokus či ti to bude fungovať lepšie - či už s výťahovou metaforou alebo inou novou.

Moje skúsenosti s vibráciami, keď som ich vedome používal na vylezenie z tela alebo prechod do inej reality, boli podobné ako u teba. Ja som sa nejako nesústredil na časti tela kde sú, alebo kde nie sú. Tuším som ich obvykle pociťoval najskôr/iba v oblasti hlavy alebo rovno v celom tele. Vtedy som ich chcel nejako zosilniť. Nevedel som ako na to - skúšal som nejakú vizualizáciu, potom priamy úmysel - čisté sústredenie sa.
Vibrácie sa dostavili obvykle úplne znenazdajky, alebo po nejakom tom vizualizačnom cvičení, alebo meditovaní.

Z mojich skúseností môžem povedať že najlepšie je uvoľniť sa a čo najviac ich vnímať bez očakávania. Asi to má veľa s egom. Ego, ako ho definuje Campbell je utvorený z nášho strachu. Ego využíva/zneužíva intelekt. Preto, ak človek odstaví racionalizovanie, rozmýšľanie, súdenie/hodnotenie a s akceptovaním neistoty vykročí do neznáma, odstaví ego a umožní sebe cestu bez strachu/prekážok.
- Toto som si overil na vlastnej koži, keď som všetko robil najskôr "zle", pod vplyvom ega a intelektu. Aj dnes iste robím mnohé veci pod čiastočným vplyvom ega, ale snažím sa byť vedomý svojich myšlienok a pocitov, a strážiť tak vplyv ega.

Vnímal som ich spôsobom nezaujatého pozorovateľa - v kľude som sa pozeral, či už boli veľmi silné, alebo práve naopak veľmi slabé. Pozeral som sa na ne akoby som ich vnímal prvý krát - ako malé decko, čo vidí niečo po prvý krát a nevie či je to niečo dobré/správne alebo zlé. Len sa bez súdenia pozerá na tú novú "magickú" vec s čerstvými očami. Keby to decko videlo na príklad nejaké nabúrané auto, ale nemá skúsenosti s inými autami, myslelo by si že to auto tak má byť a bolo by ním nadšené.
Toto sa zdá byť najlepší prístup ku všetkému, čo súvisí s tréningom a skúmaním vedomia - každý ide svojou vlastnou cestou a pociťuje ju individuálne. Niektoré veci sa nám zhodujú asi z rôznych dôvodov spojených s archetypmi a kolektívnym (pod-)vedomím, avšak snažiť sa zažiť cudzie zážitky je obvykle dlhšia/ťažšia cesta obkľukou, kým si jedinec neuvedomí, že každý je jedinečný a že má objavovať vlastnú cestu.
Experimentuj, máš kopec času. Vytýč si predbežný cieľ svojho snaženia, ale stále ho upravuj, podľa toho čo sa z rôznych zdrojov naučíš (vnútorných a vonkajších). Spochybňuj všetko čo čítaš a všetko čo ťa napadne - ohodnoť správnosť danej veci percentuálne a opakovane sa vracaj k prehodnocovaniu daných vecí. Buď však otvorený a nezavrhuj zdroje a názory úplne. Možno znie dnes niečo ako úplná blbosť a o mesiac, po nejakom zážitku by ti tá informácia mohla pomôcť. Ak ju zavrhneš, možno si ju neprečítaš celú, alebo ju vymažeš z pamäti.
S vývojom tvojho poznania by sa mala viera v mnohé veci posúvať a tým by sa mali posúvať aj tvoje predbežné ciele. Opakujem "predbežné ciele" - je dobré vždy predpokladať že nevieme čo presne chceme. Veď predsa pri učení sa a skúmaní ideme do neznáma - a čisto logicky "nevieme čo nevieme".

Ak si však stanovíme príliš presne istý cieľ (často zážitok niekoho iného) a príliš strnulo ho nasledujeme, môže sa stať že naše vnímanie toho cieľa bude iné, ako sme si predstavovali a mi tú vytúženú vec prehliadneme v honbe za našou iluzórnou predstavou toho, čo by to malo podľa nás byť.
Takže uvoľnené, otvorené, ostražité/pozorné experimentovanie bez ega, súdenia/hodnotenia seba a výsledkov (ostatných prejavov ega) svojho snaženia je podľa mňa najlepšou cestou.
Napísať odpoveď