Regres a LD

Činnosti a námety čo a ako robiť v sne

Moderátor: Moderátori

reincarnate
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 140
Dátum registrácie: So Sep 01, 2012 21:47

Regres a LD

Príspevok od používateľa reincarnate »

Ahoj, chcel by som sa spýtať ak je možné vyvolať regres do minulého života pomocou hypnózy je to možné vyvolať aj uprostred LD ?
Skúšal to niekto ?
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 256
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: Regres a LD

Príspevok od používateľa Pali »

Ahoj Reincarnate,
Zaujímavá myšlienka. Mám pre teba na zamyslenie pár otázok:

1. Načo je dobré vedieť informácie z "minulých životov" (či už cez hypnózu alebo LD/OBE) ?
2. Ako vieš že by si v LD dostal "skutočné" informácie/poznatky?
3. Ako vieme že ľudia v hypnóze dostávajú skutočné informácie o sebe (teda z ich pohľadu skutočné/reálne)? Niekedy hlásia informácie, ktoré sú overiteľné, ale nie je možné dokázať že to čo hovorili bolo skutočne zažité nejakou ich časťou vedomia/duše (vyššie "Ja", oversoul, ...). Čo ak pristupujú k informáciám podobne, ako k nim pristupujú ľudia čo praktizujú tzv. Remote Viewing? Oni zdanlivo vedia pristupovať k informáciám z minulosti, budúcnosti aj prítomnosti.
Prístup k informáciám sa pre rôznych ľudí a pri rôznych technikách líši:
- niektorí prežívajú akoby film kde sú externý pozorovateľ alebo/a zároveň osoba vo "svojej hlavnej postave"
- iní vnímajú koncepčne - pocitovo. Len im príde poznanie v celku - bez rozloženia do sekvencií. Zrazu vedia - vnímajú informácie ako pocit, ktorý im mozog potom cez rôzne čiastkové výjavy približuje
- ďalší môžu vnímať sluchovo a pocitovo
- .... kto vie koľko ešte existuje rôznych spôsobov/zmyslov, ktoré máme a nevieme o nich

Tvoja otázka je z môjho pohľadu ako sa spýtať, či je lepšie umývať riad krúživými pohybmi doprava, alebo doľava. Pritom vieme že je nespočet iných pohybov ktoré môžeš robiť za tým istým účelom. A ja sa pýtam prečo chceš riad umývať? Čo a načo je riad? Odkiaľ ten riad pochádza a ako vznikol?
A odpovede budú na príklad v zmysle, že riad je praktický na držanie a nosenie jedla, zabraňuje roznášaniu a strácaniu jedla, zabraňuje teda prilákaniu škodcov a parazitov, a je teda aj za účelom hygieny. To znamená že ho umývaš za účelom udržiavania hygieny v dome ako aj tvojho nasledujúceho pokrmu, a teda je jedno aký druh pohybov robíš pre čistenie, pokiaľ dospeješ k výslednému dostatočnému očisteniu.
- Je to len povrchná metafora, dúfam však že ti priblíži zmysluplnosť mojich otázok hore.

A tuto taký typ na získanie poznania:
Keď sa pri rôznych činnostiach učíme, čo je výsledkom učenia? Žeby naša vnútorná zmena?
V tom prípade, čo sa mení a na čo sa to mení?
- Ak je učenie to najpodstatnejšie, a vlastne jediné, čo tu môžeme robiť, záleží na tom, či prichádza zo "skutočných"/"reálnych" podnetov, alebo či vychádza z predstáv, ilúzií, halucinácií alebo dokonca klamstiev?
Čo ak niekedy prichádza väčšie a hlbšie poznanie z nereálneho/neskutočného? Aj tak by si chcel radšej "skutočné"?

Pri tom vyvstáva otázka čo je zmyslom existencie všetkého čo je - fyzického aj nefyzického?
A na záver, čo je podstatou existencie všetkého - z čoho sa všetko skladá/tvorí?

... Ja viem, asi príliš "od veci", ale odpoveď na tvoju otázku sa stáva zbytočnou, alebo zodpovedanou keď si odpovieš na tieto podliehajúce otázky. Zároveň ti to dá možno odpovede na kopec iného, čo si sa v živote spýtal, alebo ešte ani nespýtal. Tieto všetky koncepty a otázky spolu súvisia.
Cez tieto odpovede môžeš dospieť k elegantnej a jednoduchej pravde o všetkom.
Miňo
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Ut Jún 12, 2012 14:40

Re: Regres a LD

Príspevok od používateľa Miňo »

reincarnate napísal:Ahoj, chcel by som sa spýtať ak je možné vyvolať regres do minulého života pomocou hypnózy je to možné vyvolať aj uprostred LD ? Skúšal to niekto ?
Mne sa to podarilo v ohnisku 12. Dá sa to naučiť v The Gateway Experience - Wave III - Freedom - Five questions.
Ale ja som sa to naučil na kurze prechod bránou I.
pali napísal:1. Načo je dobré vedieť informácie z "minulých životov" (či už cez hypnózu alebo LD/OBE) ?
Pre mňa je to súčasť mojej cesty sebapoznania. Ak som viac ako fyzické telo, chem vedieť koľko ''viac'' ma je. :wink:
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 256
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: Regres a LD

Príspevok od používateľa Pali »

Miňo napísal:
pali napísal:1. Načo je dobré vedieť informácie z "minulých životov" (či už cez hypnózu alebo LD/OBE) ?
Pre mňa je to súčasť mojej cesty sebapoznania. Ak som viac ako fyzické telo, chem vedieť koľko ''viac'' ma je. :wink:
Tak tak .. súčasť cesty sebapoznania. Pekne povedané Miňo.

Nechcel som vytvoriť mojou otázkou dojem že takáto forma učenia sa nie je hodná nasledovania. Chcel som zvýrazniť že je to "len" ďalšia forma učenia sa, ktoré má za následok väčšiu, či menšiu vnútornú zmenu.

Do nedávna som tiež tápal v tme a nevedel som sa rozhodnúť ktorou z tých mnohých ciest učenia sa vybrať. Strácal som sa v detailoch jednotlivých konceptov:
- mám pracovať na balansovaní čakier a dosiahnutí prebudeniu kundalini?
- Mám sa snažiť o LD?
- Mám sa pomocou binaurálnych, izochronických a/alebo monaurálnych tónov snažiť o NLP ... autosugesciu za želanými cieľmi?
- minulé životy
- Mimotelové zážitky
- Remote viewing - vzdialené pozeranie
- Astrálna projekcia
.
.
.

Potom som našiel "svoju" pravdu. Pochopil som že sú to rôzne formy poznávania a učenia sa ktoré majú za cieľ naučiť a zmeniť niečo v nás. Pochopil som že pre učenie sa nie je potrebné nasledovať tieto paranormálne alebo mystické zážitky a javy. To bolo samozrejme až po tom, keď som pochopil čo je cieľom učenia sa - načo sa učíme a v čo sa meníme.

Dobrosrdečná babička z vidieka, čo pochopila jedinú a základnú lekciu našej existencie z bežného života, môže byť bližšie "cieľu" ako ktokoľvek z nás, čo sme povedzme zbehlí v LD, OBE, minulých životoch ,...
Napísať odpoveď