liečba alergie šamanizmom

Moderátori: RedHawk, Moderátori

MRK
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 18
Dátum registrácie: So Júl 16, 2011 19:36

liečba alergie šamanizmom

Príspevok od používateľa MRK »

Zdravím, chcel by som sa opýtať či je možné vyliečiť alergiu (na peľ) šamanizmom. Mám ťažkosti pravidelne jeden mesiac v roku a momentálne si to nemôžem dovoliť... Prípadne budem vďačný za každú pomoc ako rôzne bylinné čaje podobne. Ďakujem :help:
,,Po hre sa vracia pešiak aj král do rovnakej krabičky,,
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 256
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: liečba alergie šamanizmom

Príspevok od používateľa Pali »

Čo si myslíš alebo v čo veríš ty?
Dá sa to podľa teba a prečo si myslíš/veríš to v čo veríš?

- pýtam sa z dobrého dôvodu ktorý je podľa mňa podstatný pre zodpovedanie tvojich otázok
MRK
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 18
Dátum registrácie: So Júl 16, 2011 19:36

Re: liečba alergie šamanizmom

Príspevok od používateľa MRK »

Verím že choroby vznikajú z dvoch príčin a to že buď sa na teba nalepia po ceste alebo si ich spôsobuješ sám negatívnym myslením, stresom, hnevom a podobne. Možno robím v niečom chybu a preto sa mi vracia každý rok. Nieje to niečo čo sa nedá zniesť ale prišla chvíľa keď to najmenej potrebujem. Sám verím že sa alergie nejakým spôsobom dá zbaviť.
,,Po hre sa vracia pešiak aj král do rovnakej krabičky,,
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 256
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: liečba alergie šamanizmom

Príspevok od používateľa Pali »

Ďakujem za vyjadrenie tvojho názoru MRK.
Začnem tým, že oficiálne odhady údajne hovoria že 70% všetkých chronických porúch zdravia má na svedomí stres.
Stres, mimo environmentálnych vplyvov z okolia ako špinavé alebo toxické prostredie, je zapríčinený výlučne našim náhľadom na veci a našim uvažovaním.
Strachy, viery, očakávania a normy v našich životoch sú asi pôvodom pre všetku negativitu ktorú si vytvárame našim myslením a náhľadom na veci. Toto sa dá najlepšie zlepšiť cez meditatívne techniky, alebo čokoľvek, čo vedie k vytvoreniu si vzťahu so svojou intuíciou,

Práve včera som si pozrel taký nový dokument kde zhrnuli pár zaujímavých výskumov o placebo efekte.
Tu sa dá stiahnuť v angličtine:
https://eztv.it/ep/52283/horizon-2014-t ... 4-mvgroup/

V jednom v dokumente spomínanom Harvardskom výskume z 2010 roku hovorili o pokuse, kde dokonca ľuďom oznámili že budú dostávať placebo. Povedali im pravdu - nezavádzali a neklamali ich.
Mali tam pravidelný kontakt s doktorom, ktorý sa ich pýtal na ich stav a celkovo sa o nich zaujímal. Zároveň 2x denne si v špecifický čas museli disciplinovane zjesť tú tabletku s neúčinnou náplňou.
Výsledok bol zarážajúci, lebo nejakých tuším 40% ľudí zo skupiny tuším 120 participantov u seba zistili ústup alebo až zmiznutie príznakov chronických chorôb, s ktorými asi žili neraz roky. Hovorila tam na kameru len jedna pani, ktorá 16 rokov trpí irritable bowel syndrome - je to niečo s dráždením čriev, kde sú bežné bolesti a hnačky. Obmedzuje to schopnosť človeka pracovať a celkovo to negatívne ovplyvňuje kvalitu života.
Po skončení štúdie jej prestali dávať placebo pilulky a vrátili sa jej symptómy. Chcela si ísť kúpiť "placebo" tabletky, ale nikde ich nevedela dostať :D.

V ďalšej časti pokusu na Harvarde spravili pokus s falošnou akupunktúrou, kde ľudí klamali - ihly sa nezabodli do tela. Bolo tam testované aký vplyv na zdravie bude mať popri placebo zákroku kontakt s ošetrujúcou osobou. Jedna skupina mala mať minimálny verbálny kontakt a druhá mala cielene vytvoriť emocionálne puto medzi pacientom a ošetrujúcou osobou. Údajne tu zistili približne 40% účinnosť placebo procedúry so strohým doktorom a 63% účinnosť placebo zákrokov so starajúcim sa a zhovorčivým doktorom.

V týchto štúdiách nezisťovali "PREČO?", zameriavali sa len "AKO?".
Lámu si hlavu prečo to funguje, pričom človek ktorý viedol tento výskum, sa domnieva že to má niečo s pozitívnym ľudským kontaktom v prípade druhého experimentu a niečo s rutinnosťou v prvom aj druhom experimente.

Ja si myslím že mám teóriu ktorá objasňuje "PREČO?" - je to veľmi jednoduché a všetci to môžeme pozorovať.

Ovplyvňujeme svoj život a okolie, ako aj celý svet 4 "kreatívnymi procesmi":
- Emócie
- Myšlienky
- Slová
- Činy

Týmito procesmi akoby dávame "energiu" zvolenému smeru vo forme úmyslu na pohyb daným, zvoleným smerom. Jediná podmienka je to, aby človek ktorý vykonáva rituály pomocou zvolených "kreatívnych procesov", veril v ich úspešnosť.

Príklad:
Sú rôzne bláznivé diéty, ktoré môžu fungovať, pokiaľ človek vedome a pravidelne vykonáva isté rituály. Pri tých rituáloch obvykle musí myslieť na svoj zvolený cieľ "schudnutie" pri nákupe jedla, konzumácii a veľmi často aj pomedzi iné činnosti. Daná osoba sa rozhodla že bude robiť alebo nerobiť isté veci, ktoré sú mimo jej rutiny, za istým zvoleným a viac-menej špecifickým cieľom.
Ak sú aktivity zvoleného rituálu a zmeny v dennom režime človeka dokonca v súlade s pravidlami tejto reality (známe fakty z fyziky, chémie, biochémie, biológie, ...), je dosahovanie cieľa pravdepodobne ľahšie. Avšak povedal by som že uspieť sa dá aj v prípade že človek nekoná v súlade s pravidlami reality.

Táto osoba čo diétuje teda dáva do svojho zvoleného cieľa energiu vo forme:
- Emócií: Ideálne ak si predstavuje ako sa cíti človek ktorým/akým sa chce stať
- Myšlienok: ideálne pravidelné afirmácie, neustále sa obmedzuje, musí meniť obvyklú rutinu, pozerá sa na ľudí čo jedia "bežné" jedlo a ktoré si on/ona nedovolí jesť, plánuje jedlá a počas jedál taktiež do istej miery uvažuje a očakáva výsledky.
- Slov: ideálne časté afirmácie, hovorí s rodinou a známymi o zmenách vo svojom živote a svojich cieľoch
- Činov: robí rituály vo forme jedenia inak, v inom čase, možno aj cvičenia istých cvikov, ...

Po skončení diéty a návrate do bežnej rutiny vraj väčšina ľudí zažije návrat do starého stavu s váhou, alebo aj zhoršenie. Totiž ak sa človek vo svojom vnútri nezmení na chudého, bude aj naďalej po skončení diéty cítiť, myslieť, hovoriť a konať ako "tučný" človek. Aj keby to nebolo kvôli kalorickému prísunu, zrazu človek naberie tuk a nazve to "mám to v génoch", alebo "mám taký metabolizmus".

Kreatívne procesy nám umožňujú postupné spoznanie zmeny a zmenu nášho vnútra na "nové ja". Až keď sa tým novým "ja" staneme, nemusíme dávať extra energiu na premáhanie sa. Z premáhania sa môže stať nový štandard, nová automatika, nová rutina a život je viac taký, ako sme si zaumienili. Ak však nedosiahneme stav "nového ja", vráti nás to "domov" ako je popísané takzvaným "jojo efektom".

Takže ja ti môžem odporučiť proti alergickej reakcii MMS (http://www.czmms.info/). Nemám žiadnu alergiu, ale môj kolega ma k tomto doviedol, lebo si tým podľa jeho tvrdení výrazne znížil prejavi alergie počas sezóny a mohol vysadiť kortikoidy, čo mu nerobili dobre. Ja som to užíval len tak preventívne a namiesto antibiotík vo forme MMS aj CDS (ak ťa zaujme, nájdeš si na stránke o čom píšem).

Vlastne by som ako prvé odporúčal pravidelnú meditáciu 2x denne, kde ti prídu nápady ako zlepšiť čokoľvek na sebe a vo svojom živote. Tam komunikuješ podľa mňa s niečím nefyzickým. Ja intuíciu chápem ako prístup ku kreativite a iným nefyzickým zdrojom informácií. Ak to budeš pravidelne robiť, možno samotná meditácia ti zlepší zdravotný stav. Popri tom príde kopec nápadov, ak budeš bez očakávaní a s pravidelnosťou počúvať a hľadať odpovede.
Odpovede neprídu, ak nie sú hľadané. Očakávanie je vo všeobecnosti niečo, čo nám bráni veci dosahovať. Ja vidím ako užitočné také jemné-očakávania. To je typ očakávaní, ktorý nie je naviazaný na nejaký špecifický pokrok ani príliš konkrétny cieľ. Je to typ očakávania, ktorý si nekladie žiadne podmienky, okrem jedného čo najabstraktnejšieho cieľa - v tvojom prípade je asi to výborný zdravotný stav.

Ako dobrý rituál, naviazaný na akékoľvek očakávania, môžem odporučiť ukončenie sprchovania studenou vodou - ja som si z toho spravil rituál na zlepšenie zdravia a oslabenie ega ;).

Taktiež sa dá využiť rituál s ranným pitím veľkého pohára (0.5 litra) vody na začiatok dňa - rozhýbe to organizmus, tráviaci trakt a môžeš si na to "nalepiť" aj iné výhody po ktorých túžiš.

Pravidelné cviky nejakého druhu sa dajú tiež využiť a majú mnohostranný účel. Ak sa potrebuješ presvedčiť o tom, že to má zaberať aj na tvoju alergiu, skús pozrieť po nejakých jogínskych veciach čo údajne "balansujú čakry" alebo podobné veci. Neviem či na tom niečo je, ale aj keby nebolo, s pravidelným aplikovaním sa pravdepodobne dostavia subjektívne pozorované výsledky, čo následne umocní tvoju vieru vo funkčnosť mechanizmu a čo môže časom zvyšovať účinnosť efektu.

Čím viac kreatívnych procesov používaš a čím častejšie prostredníctvom nich dávaš "energiu" do pohybu smerom k tvojmu novému "bezalergickému ja", o to rýchlejšie sa tam dostaneš.
Hlavné je ako vždy počúvať a všímať si telo a intuíciu - najlepšie v pravidelnej rannej meditácii. Dajú sa klásť otázky a na ne s istotou časom prídu v nejakej forme odpovede.

Nie je podstatné či sú odpovede objektívne uznávané za správne, alebo rituály/činnosti za všeobecne považované ako účinné. Jediný koho sa to týka si ty, takže záleží na tvojej voľbe a tvojej disciplíne ako rýchlo dosiahneš výsledky.

Akékoľvek možné formy dosiahnutia výsledkov si nájdeš, ktoré ťa oslovia, skús s otvorenou mysľou a dostatočne dlho na dostavenie sa nejakých výsledkov.
Na metóde záleží oveľa menej, ako na úmysle ktorý je tou metódou len poháňaný.
Pjotrik
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 117
Dátum registrácie: So Sep 10, 2011 17:30

Re: liečba alergie šamanizmom

Príspevok od používateľa Pjotrik »

Ahoj MRK. Alergie, vrátane sennej nádchy, sa šamanizmom vraj dajú liečiť. Sám mám sennú nádchu a momentálne podstupujem šamanskú liečbu, tak môžem v lete, keď bude sezóna, poreferovať či pomohlo :)

Pali, neviem či som správne pochopil a či navrhuješ teda použiť placebo na alergie, ale ja to s tým placebom nevidím až tak pozitívne. Je mi jasné, že vie pomocť a vie odstrániť príznaky pokiaľ je podávané a nevie sa, že sa jedná o placebo. No takáto situácia, že pacient nemá vedomosť o placebe, sa dosť ťazko realizuje. Je tam potrebný ten neznámy liek a osoba, ktorá presvedčí pacienta, že liek funguje. MRK na sebe by to nedokázal použiť len tak.

K tomu MMS. Skôr som si o tom dosť študoval a mám ešte pripravených zopár materiálov na preštudovanie, ale tiež to nevidím pozitívne :D MMS je veľmi silný oxidant, čo znamená, že kradne elektróny kde sa dá. Molekula, ktorá príde do kontaktu s MMS sa rozpadáva, lebo jej chemická väzba je narušená. To je teória ako to má ničiť baktérie a vírusy. Lenže MMS nedokáže rozlišovať dobré a zlé baktérie. Napadá všetko, čo mu príde do cesty. Z princípu je jasné, že to nemôže byť bezpečné pre orgaznimus. Ako funguje na neinfekčné ochorenia, čo je napr. alergia, som sa nikde nedozvedel. Navyše som čítal viacero spovedí ľudí, ktorí si zničili zdravie s MMS aj keď tvrdili, že dodržali požadované postupy a dávkovanie. Neverím, že to je zázračný všeliek na všetko, ako sa všade uvádza, no som pripravený zmeniť svoj názor, ak dostanem rozumné argumenty, že s MMS to nie je také zlé ako si myslím. Teraz si radšej držím ruky od toho preč. Ja som skôr fanušíkom antioxidantov.

Momentálne si študujem veci o vitamíne C a zistilo sa, že vitamín C dokáže fungovať ako antihistaminikum (aj keď antihistaminikom nie je), čím tlmí alergické prejavy. Vitamín C má zhruba rovnaké funkcie ako MMS, len to je niečo čo je pre telo úplne prirodzené, neexistujú žiadne vedľajšie účinky (až na ľudí, ktorí maju nejaké raritné ochorenia) a telo ho dokáže hojne prijať (uvádza sa, že zdravý človek aj 15g denne).

Napríklad tu http://www.doctoryourself.com/titration.html sa uvádza:
Hay fever is controlled in the majority of patients. Bowel tolerance doses are usually required only at the peak of the season; otherwise, more modest doses suffice. Many patients find the effect of ascorbate more satisfactory than immunizations or antihistamines and decongestants. The dosages required are frequently proportional to exposure to the antigen.
(ascorbate = vitamín C)

Alebo v tomto článku http://www.mall-net.com/cathcart/unprimed.html máš
I have found that ascorbic acid in bowel tolerance doses is able to block many allergic reactions. I was alerted to this possibility when my own seasonal hay fever symptoms were blocked with 16 grams of ascorbic acid orally per 24 hours under conditions of moderate exposure to pollen. However, with exposure to higher doses of pollen, it required increased doses to maintain reasonable blockage of symptoms.
Vlastnú skúsenosť ešte nemám a ani neviem, či budem mať ak mi šamanizmus pomôže :D ale za oskúšanie to určite stojí.

Peťo
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 256
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: liečba alergie šamanizmom

Príspevok od používateľa Pali »

Pjotrik,

Práve v prvej časti svojho príliš dlhého príspevku som sa snažil popísať nový výskum kde zistili že placebo nemusí byť utajené na to, aby fungovalo. Výskumníkov to vraj zaskočilo a chápem že je to v rozpore s populárnym chápaním toho, čo "placebo efekt" znamená. Nebol som pri tom, takže ten výskum nebudem obhajovať nad rámec súhlasenia s výsledkami na základe môjho predošlého chápania mechanizmov v tejto realite.
Ak niekto vedome berie neúčinnú tabletku, alebo robí akýkoľvek rituál s vedomosťou že je to LEN metaforický nástroj na dosiahnutie zvoleného cieľa, bude dodržiavať rituál len ak tomu na nejakej úrovni verí. To znamená že ak sa človek premôže a bude robiť čokoľvek, čo si našiel a zvolil ako metódu na dosiahnutie zvoleného cieľa, bude tomu musieť aj veriť. V opačnom prípade by s tým ani nezačal, alebo nebude mať výdrž dodržiavať rituál/rutinu.

Ja som MMS aj CDS bral opakovane. Poznám viacerých ľudí v mojom okolí, ktorí to užívali a môžem povedať že v istých ohľadoch som pocítil zlepšenie - konkrétne šlo o uvoľnenie dutín a zlepšenie čuchu.
MMS nie je agresívny oxidant, tak ako tvrdíš. Možno si to mýliš s jeho hlavnou zložkou - chloritan sodný.
- Sám neviem či je MMS/CDS zázračný liek. Netvrdím že mám pravdu. Viem len že mne osobne ani nikomu koho poznám nijako neublížil a to som to používal niekoľko týždňov v kuse vo viacerých opakovaných kúrach.

Ponúkol som to len na zváženie s tým, že vidím hlavný liečiaci efekt auto-imúnnej poruchy ktorej pôvod vede stále nie je známy, v samo-opravných mechanizmoch tela pomocou vedomia jedinca.

Dokonca si myslím že ak ide hľadajúci jedinec PROTI mainstreamu a proti presvedčeniam okolia, posilňuje sa jeho očakávanie a tým aj pravdepodobnosť účinnosti zvoleného nástroja/rituálu = metafory.

Súhlasím s tvojim nápadom ohľadom Cčka - nejako som si na to nespomenul pri prvom príspevku.
Aj tým sa už nejaký rok zaoberám. Pred pár mesiacmi som dostal šarlachovú angínu, z ktorej som sa vyliečil svojpomocne bez akýchkoľvek antibiotík. Testoval som na sebe to CDS, megadávky Cčka (s odstupom ca. 2 hodín po CDS aby sa mi neneutralizovalo v tele) a chlorid horečnatý hexahydrát.
- Môj dojem bol, že mi ten chlorid horečnatý pomohol okamžite na bolesti s hrdlom. Pričom som mal subjektívny dojem že Cčko zaberalo viac ako CDS.
Moc som toho nenatestoval, lebo som sa vyliečil zo symptómov po 4 dňoch :) , pričom som následne bral hlavne Cčko a chlorid horečnatý ešte dodatočne jeden týždeň. Možno fungovalo placebo, možno účinné látky. Alebo možno môj zlepšený imunitný systém vďaka rôznym veciam čo som zmenil vo svojom živote počas posledného roka. Kto vie? .. už sa teším na možnosť opätovného testovania, ak náhodou budem mať nutnosť liečiť sa z niečoho.

Ohľadom Cčka odporúčam mrknúť aj nejaké možné riziká spojené so zmenou metabolizmu vitamínov a minerálov kvôli megadávkam Cčka:
http://www.medcapsules.com/info/megadosingC.htm

Možný faktor pri vzniku alergií - veľmi zaujímavé info:
Hliník - malé špinavé tajomstvo farmaceutického priemyslu
http://www.youtube.com/watch?v=4UFO8K9Z104

Inak tu výborné zdroje ohľadom Cčka:

V spodnej časti v kategórii "Iné Materiály" sa nachádza na tejto stránke zdarma na stiahnutie kniha v slovenčine so zhrnutými vedeckými aj historickými faktami o vitamíne C spolu s odkazmi na vedecké materiály (kvôli prevereniu si). Možno zaujímavejšie budú 3 relácie kde autor knihy debatuje o téme vitamínu C a rozoberá mnohé aspekty. Kniha je podľa mňa stále lepšia a užitočnejšia, ale audio sa dá počúvať v aute, ak si takto vie niekto spojazdniť MP3 súbor.

http://rizikaockovania.sk/dok.html

Ak nie je angličtina prekážkou, tuto veľmi zaujímavé info o efektoch vitamínu C na vylučovanie ťažkých kovov a rôznych toxínov z tela.
Optimization of Vitamin C and Antioxidant Therapy
https://www.youtube.com/watch?v=ddgLzQavQzw

Každý môže robiť čo chce - všetci iste robíme najlepšie ako vieme v danom okamihu v čase.
Hľadanie najlepšieho možného lieku na čokoľvek je podľa mňa pre jedinca rovnako zbytočné ako hľadať zaručene najlepšiu metódu na dosahovanie OBE alebo LD. Zvýraznil som toho jedinca, lebo vedci sa snažia nájsť to najlepšie pre čo najväčšiu skupinu ľudí. Mi bežní ľudia však hľadáme to najlepšie pre seba samých.

Za dianím pri liečení je hlavne sústredený úmysel a hybnú silu dostáva cez zvolené rituály/metafory, ktoré sa stávajú nástrojmi k dosiahnutiu cieľa, alebo lepšie povedané dovoleniu sebe samému dosiahnuť cieľ. Chemikálie, ktoré v tomto procese pomáhajú môžu zvýšiť rýchlosť aj šancu vyliečenia, avšak netušíme dnes aké percento vyliečení chorôb majú na starosti liečivá v tabletkách a aké percento pripadá na to, čo sa nazýva všeobecne "placebo efekt".

Placebo efekt je vysvetliteľný aj vedecky, akurát je to v konflikte so súčasnou vedeckou dogmou - teda slepou vierou vedcov v isté prekonané chápanie reality. Ide tu o nesprávne chápanie kvantovej fyziky, ktorá tvorí fyziku, ktorá tvorí základy chémie, bio-chémie, ...
Indicators for a virtual reality
http://youtu.be/USXwn3X38WA

In this 9-minute video Tom speaks about aspects and paradoxes which indicate that we are living in a virtual reality. What caused the Big Bang ? Our universe expands increasingly faster but what exactly is it expanding into ? Why are particles probability distributions ? Why is the speed a light a constant ? How does the placebo effect work ? How can we solve Zeno's paradoxes ? Tom answers these questions against the background of his My Big Toe theory.
Piliere našej vedy, a teda pomyselné "základy domu", sú postavené na vode. Mnohé veci ešte fungujú, "dom ešte stojí", ale ako pristavujeme ďalšie a ďalšie poschodia, ukazujú sa praskliny, a chybné základy skôr či neskôr povedú k zániku/padnutiu "domu".
Ten "dom" je len súčasný status quo so súčasnými názormi, dogmami a vierami - netreba sa báť jeho pádu.
Pád "domu" je len logické vyvrcholenie nesprávne zvolenej cesty vierou, dogmou a egom v dnešnom svete "modernej vedy".
MRK
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 18
Dátum registrácie: So Júl 16, 2011 19:36

Re: liečba alergie šamanizmom

Príspevok od používateľa MRK »

Predom sa chcem poďakovať za pomoc a odpovede.
Ahoj Pali. Ten placebo efekt ktorý spomínaš je úplne možný a tiež sa dá spojiť s tým rituálom vypiť každé ráno 0,5l vody. Čítal som v jednej knihe že sa dá do vody prenášať energia a tak je to vraj liek na všetky choroby. Čiže keď každé ráno spravíš ten rituál a vypiješ vodu a ak tomu samozrejme veríš tak sa ti časom môžu prejaviť pozitívne účinky. Ohľadom toho stresu a negatívneho myslenia musím povedať že sa mu snažím vyhýbať a tiež ho neprenášam na iných ľudí. Keďže moje zamestnanie je dosť stresujúce, nie vždy sa to samozrejmé dá a občas si tým pádom prinesiem nejakú chorobu vo forme nádchy alebo prechladnutia. Takisto máš pravdu keď píšeš o tých diétach a podobne. Ja som bol opakom, bol som dosť chudý a potreboval som pribrať a nabrať svalovú hmotu. Kým ostatný ľudia používali doplnky výživy mne stačilo veriť, jesť a cvičiť. A ak som nevládal, tak som veril že vládzem a psychika robí svoje. :) To MMS by som sa bál použivať a nedávno som sa spojil so svojím silovým zvieraťom a odporučil mi tinus (kalina), tak som si objednal výťažok z kaliny v alkohole. Sú to nejaké kvapky ktoré majú pozitívne reakcie na dýchanie. Nikdy som o nich nepočul ale ako som hľadal tak sa tam píše toto: Kalina tušalaj - Extrakt z pupenů
(gemmoterapie)

Pozitivně působí na dýchací systém, především na průdušky a průdušinky – zlepšuje jejich přirozené slizniční obranné funkce. Přípravek je velmi vhodný ve spojení s Černým rybízem a Šípkem, protože účinně reguluje funkce žírných buněk, které se podílejí na vzniku alergických reakcií.
Čiže dám na radu svojho silového zvieraťa a v pondelok by mal tento extrakt prísť.
Chcem sa ťa ešte opýtať Pali ako píšeš že mi doporučuješ tú meditáciu 2x denne. Ako presne medituješ ? Ja zvyknem meditovať každý deň pri šamanských bubnoch, ale ty máš na mysli nejakú inú meditáciu. Tak by si mi mohol poradiť prípadne poslať nejaký odkaz na meditáciu ktorú používaš. Čo sa týka ohľadom vakcinácii tak som zásadne proti. Som veľmi vdačný svojej mame že ma v minulosti nedala zaočkovať na posledné dve povinné vakcíny. Tieto vakcíny narúšajú imunitu každého človeka. Bohužiaľ v práci ma čakajú povinné očkovania pretože prichádzam do styku s chorobami ako sú brušný týfus, leishmanióza, rôzne tropické choroby ktoré nepoznáš, ebola, malária a podobne. Takisto som posledné 4roky nebral žiadne antibiotiká. Zvyknem sa vyliečiť z choroby sám a to na čajoch, vode, odpočinku, Cčka a cesnaku. Cesnak mne osobne veľmi pomáha. Súhlasím že každý si musí nájsť svoj vlastný liek, hľadať odpovede pri meditácii alebo sa opýtať svojich ,,pomocníkov,,.
Ahoj Pjotrik. Budem veľmi rád ak potom napíšeš či to šamanské liečenie pomohlo. Sám alergiu zvyknem mávať v máji aj keď si už celkom niesom istý kedy zvykne byť moja sezóna, akúrat v nasledujúcich mesiacoch si ju nemôžem dovoliť. O tom vitamíne C máš pravdu dokáže veľmi pomôcť a je to liek skoro na všetko. Akurát si niesom istý či v nadmerných dávkach pomôže viac. Telo ho vylučuje močom a vezme si len potrebné množstvo. Niesom si svojím tvrdením ale istý a preto sa môžem mýliť.
,,Po hre sa vracia pešiak aj král do rovnakej krabičky,,
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 256
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: liečba alergie šamanizmom

Príspevok od používateľa Pali »

Ahoj MRK,

Ohľadom Cčka ti odporúčam tie informácie v audio podobe, alebo knihu. Skús si predstaviť že informácie čo máš o vitamíne C sú z veľkej časti zmanipulované všeobecnou zle informovanou mienkou. Neviem či je to tak, ale som si istý že sa z ponúknutých zdrojov dozvieš veľa nového.

Meditácia je slovo/pojem, ktorý funguje ako metafora na rôzne chápanie pre rôznych ľudí.
Pre mňa znamená "meditácia" v súčasnom chápaní hlavne otvorenie sa svojmu vnútornému životu. Priznanie "skutočnosti" tomu, čo zo svojej podstaty nie je fyzické, rukami neuchopiteľné - je teda nefyzické.
Tento akt nám umožňuje vnútorne priznať že intelekt nie je jediný a často z ďaleka najlepší "radca" na našej ceste životom, ak túžime po vnútornej vyrovnanosti, šťastí nepodmienenom vonkajšími okolnosťami, a celkovo úspešný a naplnený život.

Takýto akt môžeme vykonávať neskonale veľa spôsobmi. Niekto ako ty preferuje ponorenie sa do rytmických tónov šamanistického bubna, druhí sa snažia vypnúť "opičiu myseľ" a náš obvykle neovládateľný intelekt cez počúvanie binaurálnych nahrávok, cez rôzne cvičenia jógy, ponorenie sa do tanca, kreslenia, ....
Z každej veci vieme spraviť meditatívnu praktiku, ak sa do nej dokážeme kompletne zahĺbiť a zabudnúť na tento svet - sme vtedy prakticky "mimo tela". :)

Zistil som zatiaľ nasledovné výhody toho, čo chápem ako "meditácia", ktoré sa pravidelne snažím dosahovať cez tréning:

1. schopnosť sústrediť sa a ponoriť sa do jednej veci, alebo činnosti, čím sa stane daná vec/činnosť krásnou sama o sebe. Prestanem súdiť, porovnávať a teda vypnem dočasne operatívne procesy intelektu. Toto sa dá naučiť do úrovne, kedy človek môže bežne fungovať vo svete bez potreby neustáleho uvažovania. Vyberiem sa niekam a idem tam - nemusím uvažovať z ktorej strany obídem počas cesty prekážky, jednoducho to spravím najlepšie ako sa zdá. Bez vnútorného monológu, posudzovania, vyhodnocovania a plánovania sa nachádzam práve tam, kde je moje fyzické telo. Všímam si a užívam si všetky jednoduché a nádherné veci okolo. Používam intelekt ako skalpel - presne, cielene a neotupujem ju zbytočnými "rezmi". Takto je intelekt oveľa efektívnejší a mi sa cítime bez jeho neustálej činnosti šťastnejší, oddýchnutejší a vyrovnanejší.
- tento stav viem zatiaľ dosiahnuť len zriedkakedy, ale už som sa o jeho presvedčil, takže dosahovanie častejšieho zotrvania v danom stave je podľa mňa len otázka cviku

2. schopnosť ponoriť sa do vnútra. Hľadať v "tme" pri zatvorených fyzických očiach niečo alebo niekoho. Snažiť sa byť otvorený pre kontakt, komunikáciu a spoznávanie/učenie. Prípadne v tomto hlbšom stave vedomia klásť otázky alebo vysielať priania. Otázky môžu byť zodpovedané priamo tam v obrazovej, zvukovej alebo inej forme, ale odpovede môžu prísť aj neskôr. Jediné podstatné pri zodpovedaní otázok alebo naučení sa istých lekcií/uvedomení je fakt, že mám subjektívny pocit úspechu v danej veci. Nezáleží či bolo niečo "skutočné". Je nepodstatné či to bola náhoda alebo nie. To čo ma zaujíma je odpoveď a poznanie - zdroj je nepodstatný.

3. S tréningom cez sústredenie sa na jednu vec a upokojenie mysle je možné naučiť sa postupne púšťať akékoľvek podnety, ktoré sú objektom nášho sústredenia sa. Nech už je to nejaká vnútorná "mantra" v podobe vizualizácie, opakovaného zvuku bez možnosti priradiť mu zmysel, vnímaní nefyzickej chuti, alebo vnímaní nefyzického hmatového vnemu .. nech je to akýkoľvek vonkajší či vnútorný podnet - treba ich každý deň postupne púšťať až kým nezostane kľudné vedomie v "prázdnote" bez rušenia intelektu.
Ak púšťame zvukovú mantru a prichádzajú myšlienky, treba zrýchliť frekvenciu alebo komplexitu "mantry". Treba sa viac ponoriť aby sme odohnali myšlienky a operatívne procesy intelektu vo forme hodnotenia, porovnávania, analyzovania, dotazovania sa (vnútorný monológ), ...
Po chvíľke sa dá znova viac uvoľniť, vynoriť sa z ponorenia sa do "mantry" a znova opatrne a pomaličky púšťať.

Takto sa vraj človek dostane do stavu kde najskôr vníma seba len ako bod vedomia plávajúci v "prázdnote", pričom môže byť v menej hlbokej úrovni cítiť telo a budeme vnímať podnety z okolia v ktorom sa nachádza naše fyzické telo. Avšak s vypnutým intelektom len zaznamenáme podnety a nebudeme mať potrebu sa ich "chytať".
"Brechá vonku pes." - uvedomenie bez akejkoľvek potreby to riešiť, ak sa nás to nejako bytostne netýka a nevyžaduje to náš prechod do "fyzickej" reality.
Kto to ešte neskúsil, nevie si asi ľahko predstaviť ako sa dá uvažovať bez intelektu. Ja viem z vlastnej skúsenosti že to ide a je to iné ako to, čo poznám z bežného fungovania.

V hlbších úrovniach tohto stavu "plávajúceho vedomia v prázdnote" je možné sa údajne tak ponoriť, že prestaneme vnímať okolitý svet aj telo. Odpojíme sa od tejto reality a prejdeme "mimo telo". Pocit ponorenia v tejto prázdnote je údajne veľmi príjemný hrejivý pocit všadeprenikajúcej lásky a spojenia. Je to stav, ktorý je spájaný so zrýchlenou fyzickou aj psychickou regeneráciou tela. Dá sa ním čiastočne nahradiť spánok - aj keď spánok je priestor na lekcie sám a nie je vhodné ho ignorovať. Je to v podstate asi mnohoročný cieľ rôznych spirituálnych praktík, ktorý sa nazýva nirvána, samadhi, ... a podobne.
Tento stav je bránou do "väčšej" reality - je to v istých prejavoch podľa mňa práve ten stav, kedy dávame otázky a dostávame odpovede v nefyzickej realite. Je to stav, kedy vnímame svoje vedomie najčistejšie. Nemali by sme byť zaťažení ruchom intelektu, ktorý neustále "kradne" výkon nášmu vedomiu a rozptyľuje tak efektivitu nášho sústredeného na veľa roztrieštených a bezpredmetných cieľov.
Ak však vieme v tomto stave sústrediť svoj úmysel, vieme údajne robiť "zázraky". Dosiahnuť istú úroveň tohto stavu je podľa mňa pre všetkých nás prirodzené. Treba na to len vedieť ako-tak vypnúť ten "opičí mozog", ktorý má neustále potrebu chytať sa blbostí a analyzovať ich.

Podstatou všetkých liečebných rituálov, ako aj iných praktík ovplyvňujúcich v nejakej forme túto realitu a bytosti v nej, je sústredenie úmyslu. Všetky rituály a symbolické aktivity sú "LEN" nástroje na zamestnanie intelektu a vedomia, ktoré obvykle nevieme sústrediť vo svojej pravej sústredenej forme. Keď posielame "biele svetlo", sústredíme sa na preciťovanie a vizualizovanie daného diania. Zároveň vieme čo tým chceme dosiahnuť a vnímame že sa tým nejako približujeme želanému výsledku/cieľu.
Nástroje sú potrebné a je dobré ich používať - treba si však vyberať nástroje, ktoré sú pre nás individuálne lákavé, vhodné a ľahko použiteľné. Myslím si že neraz trvá veľmi dlho v rôznych spirituálnych smeroch dosiahnutie "majstrovstva", pretože sa obmedzujú na nástroje ktoré pre nich nie sú najvhodnejšie. Neuvedomujú si že nástroje sú len nástroje - berú ich ako niečo sväté a nemenné. Ak sa snažíme sústrediť na používanie nástroja, míňame na to časť našej "energie" vedomia - to je mrhanie na nesprávny cieľ = je to menej efektívne.

Zo stavu "plávajúceho vedomia v prázdnote" je možné vytvoriť si realistické scény a svety a ponoriť sa do nich ako do LD. Je možné spoznávať iné reality alebo našu realitu vo forme "AC" / "OBE". Zároveň je možné poprosiť o lekcie a tie sa nám v takej forme môžu dostať. Potom je možné vytrénovať sa v dopytovaní sa na informácie v metaforických "databázach":
1. pravdepodobnej ale neuskutočnenej minulosti
2. pravdepodobnej a uskutočnenej minulosti
3. pravdepodobnej budúcnosti

Údajne si vieme vypýtať odpoveď z "databáz" v akejkoľvek forme výstupu len zameraním nášho sústredeného úmyslu. Vieme si taktiež prežiť rôzne simulácie alebo scény z minulosti - to je nám umožnené systémom hlavne za účelom nášho učenia sa. Nie na naháňanie svetských majetkov.
Obvykle sa človek s preniknutím do tejto hlbšej úrovne fungovania dostane s dostatočným poznaním samého seba a pochopením rôznych princípov reality a bytia. Vtedy sa vytratí ego vo forme strachu, a nemáme už takú potrebu riešiť tieto triviálne existenčné potreby.
Čokoľvek sa stane, budeme to riešiť - nie je veľká motivácia kvôli svojmu vlastnému blahobytu ovplyvňovať realitu. Zistíme totiž že ak riešime veci z úrovne nesebeckej lásky, systém nám dá to čo potrebujeme na učenie sa a aj na život - to sa nevylučuje s blahobytom.
Ak človek jedná s podliehajúcej motivácie plynúcej z istého strachu, dostane opakovane lekcie, ktoré ukazujú že si má všímať motiváciu za svojimi akciami, nie samotné akcie/aktivity.
Napísať odpoveď