Energetický kŕč ? ? ?

Čo sa inde nevošlo

Moderátor: Moderátori

reincarnate
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 140
Dátum registrácie: So Sep 01, 2012 21:47

Energetický kŕč ? ? ?

Príspevok od používateľa reincarnate »

Ahoj,
dnes sa mi stála jedna vec , ktorá sa mi stávala už od detstva len medzi časom to prestalo a mne to nejak vypadlo z hlavy.
Ide o to že niekedy za istých podmienok v bdelom stave cez deň ak sa uvoľním tak sa udeje niečo ako energetický kŕč alebo neviem ako inak to nazvať.
Priebeh je asi takýto začne to v hlave ako brnenie alebo mravčenie s tlakom , hneď nato sa to začne aj v nohách ale má to tak rýchli spad že je trošku odbtiažne to bližšie určiť. Tento tlak a mravčenie prejde náhle zo všetkých časti tela do jedného bodu v oblasti pupku. Tu sa to chvíľu drží s tým že zvyšok tela je v niečom ako keby energetickom kŕči nieje to nepríjemné je to celkom zaujímavý pocit a následne sa ako keby tie tlaky a mravčenie vráti z tohto bodu naspäť do všetkých časti tela ale hlavne do hlavy tam to cítim najviac.

Viete mi povedať čo by to mohlo byť ? Pred nedávnom som o takom príznaku čítal v spojení s energiami ale bohužiaľ nebolo to tam nejak konkretizované takže neviem o čo ide .

ešte čo sa týka toho uvolnenia tela tak nejde o dlhodobu relaxáciu ale dajme tomu ak niečo robím a sadnem si a náhle sa uvoľním tak sa to stane ale mam dojem že nie vždy a nie v každej polohe

Poznáte takýto stav niekto a viete o čo ide ?

diki
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 256
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: Energetický kŕč ? ? ?

Príspevok od používateľa Pali »

Ahoj Reincarnate,

Nemôžem samozrejme vedieť čo presne zažívaš a cítiš, ale ja som tiež dlho hľadal odpoveď na otázku podobného druhu. Nevedel som čo je taký pocit elektrizujúceho mravenčenia, ktorý sa mi rozlieva pozdĺž chrbtice do hlavy a aj do zvyšku tela.
Obvykle sa mi vyvolával pri emotívnych situáciách v skutočnom živote, alebo pri pozeraní niečoho v TV - hovorím o pozitívnych emóciách, ktoré obvykle nejako dojímajú až k slzám.
Jedného dňa som sa rozhodol to vnímať ako formu energie a skúmať to. Uvedomil som si že si viem tento vnem vytvoriť pripomenutím si alebo predstavením si nejakej emocionálnej scény. Takto som sa s tým hral pravidelne počas meditácie a skúšal som ju aj rôzne smerovať - čo sa mi aj často darilo pociťovať v tele. Smeroval som ju aj mimo mňa - rôznym ľuďom alebo do rôznych častí sveta za účelom pomoci.
- samozrejme že neviem či niečo naozaj ovplyvňujem, ale od vtedy som mal viacero nepriamych potvrdení že to čo ja cítim je nejaká energia a moje smerovanie tej energie naozaj niečo špecifické robí.

Ak aj náhodou nenájdeš jasnú odpoveď na tvoju otázku, máš možnosť vyskúšať nejaký svoj postup zážitkového skúmania - možno nejako podobne ako som to popísal ja na svojom príklade.

Good luck a príjemné hľadanie odpovedí - hľadanie je neraz dôležitejšie ako nájdenie odpovede ...

EDIT:
Ešte dodám že sa tým zaoberám vlastne od začiatku môjho "prebúdzania sa" - teda už asi vyše 3 roky. Treba mať trpezlivosť a hľadať odpovede spôsobom "otvoreného skepticizmu". Prídu na ceste poznávaním nové otázky a mnohé postranné odpovede - a o tom to možno aj všetko je. Nalákať na "mrkvu" somárika nejakým smerom, aby to tam spoznal.
reincarnate
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 140
Dátum registrácie: So Sep 01, 2012 21:47

Re: Energetický kŕč ? ? ?

Príspevok od používateľa reincarnate »

aha diki, skúsim s tým popracovať len u mňa je dosť nepredvídateľné kedy sa to udeje takže treba to aj vystihnúť
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 256
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: Energetický kŕč ? ? ?

Príspevok od používateľa Pali »

Skús si prípadne všimnúť, či podobné pocity ale v iných častiach tela vnímaš v nejakých iných situáciách.
S vizualizáciou a dobrým vnorením sa do danej vizualizácie/preciťovania, by sa malo dať s časom naučiť sa takéto veci replikovať - opakovať.
A to na oplátku dáva možnosť lepšie to skúmať a hrať sa s tým.

Ale ostaň hlavne hravý, otvorený a všímaj si aj rôzne bočné vnemy alebo interpretácie toho, čo by to mohlo byť. Skús si predstaviť že toto je ako nejaké lákadlo, ktoré cez tvoju zvedavosť vyvoláva snahu spoznať - stane sa z teba "hľadajúci".
A to je jedna z ciest k hlbšiemu poznaniu - k spirituálnemu rastu.
reincarnate
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 140
Dátum registrácie: So Sep 01, 2012 21:47

Re: Energetický kŕč ? ? ?

Príspevok od používateľa reincarnate »

Inak Pali, ty robíš cielene AC alebo ich mávaš ako vedľajší účinok napr. meditácie ?
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 256
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: Energetický kŕč ? ? ?

Príspevok od používateľa Pali »

Ahoj Reincarnate,
Dlhšiu dobu som mal dojem že môžem mať OBE/AC takmer kedykoľvek chcem, avšak za istých podmienok. Tie podmienky boli doposiaľ pre mňa:
- spontánne zobudenie medzi 3. a 5. ráno

- pustenie si nejakej binaurálnej nahrávky.
Najskôr som myslel že funguje len jedna, ale zdá sa že ich funguje viac a je možné že budú fungovať všetky, pretože ich možno používam len ako nástroj na "dovolenie si" - sú možno súčasťou rituálu, ktorý som si podvedome vytvoril a ktorý si zatiaľ držím v tejto menej flexibilnej forme.

- po dopočúvaní nahrávky sa prevalím na bok a snažím sa preciťovať energiu, meditovať, vizualizovať, pozorovať obrazce/výjavy/scény ..
Potom v istom momente príde dojem že ma niečo vybralo z tela a položilo vedľa postele, alebo v poslednej dobe prichádza dojem že ja sám som sa vybral z tela. Je to také trochu neohrabané oproti časom, kedy som bol akoby "vyberaný/vyťahovaný", ale myslím že je to súčasťou lekcie - ako sa naučiť smerovať svoj zámer tak, aby som sa oslobodil od komplikovaných nástrojov.

Bol som donedávna trochu frustrovaný nemožnosťou ísť do OBE/AC kedykoľvek sa mi zachce. Už som to rozpoznal ako jednoduchú snahu dostať kontrolu - zahnať strach z neistoty/nevedomosti. Teda snažím sa prekonávať/akceptovať/spracovať tento strach.

V podstate som sa donedávna akoby bál toho, že mi to s tým ranným rituálom nevyjde, takže som ho nerobil tak veľmi často - nechodil som tak často "mimo telo".
Teraz si uvedomujem že som veľmi často zobudený v tom "produktívnom" rannom čase. Domnievam sa že ma niečo týmto spôsobom popostrkuje, aby som to využíval na chodenie "mimo tela".
Začínam si všímať že dostávam akoby viac postrknutí do OBE, ako mi je v súčasnosti milé - trochu mi to uberá zo spánku, lebo ak nespravím ten rituál, obvykle sa nedostanem mimo tela. Takto teda strávim nejaké 2-4 hodiny v istom hlbšom meditatívnom stave, kedy sa občas polo-ponáram do scén. Sú to formy možno niečoho ako lucidné sny, avšak stále tá druhá realita nie je až tak primárna - je to nejako divne na rozmedzí. Je to teda akoby premárnená šanca, ktorú využijem inakšie. Ale aj bez toho rituálu sa mi už veľa krát podarilo dostať "mimo tela". Len to je také úplne nepredvídateľné.

Teda ako sa mi darí púšťať strach spomenutý hore, znova si všímam že som vždy mal to po čom som túžil, len som si bránil strachom v zažívaní a v rozpoznávaní skutočného diania.

Tak som sa rozhodol vedome púšťať ten svoj strach zo zlyhania pri rannom rituále - rozhodol som sa akceptovať že práve cez tento neohrabaný rituál mi to práve v tomto stave môjho vývoja funguje. A akceptovať veci ako sú. Možno neskôr dostanem príležitosť opustiť tento rituál a možno dostanem väčšiu voľnosť vnorenia sa do nefyzickej reality aj za iných okolností - ak na to dostatočne dozrejem/vyrastiem.

Na upresnenie - pri tom, čo ja nazývam OBE/AC, som primárne mimo telo a vnímam teda druhú realitu ako viac "fyzickú" alebo "skutočnú". Niekedy, ako práve v dnešnom rannom zážitku, mám akoby rozdvojenie medzi dvoma alebo aj viacerými realitami - vnímam popri tej primárnej, kde som práve vnorený, aj vnemy tela alebo prostredia tuto, alebo aj v inej nefyzickej realite zároveň.

V ten situácii je to v podstate pre mňa asi také, ako keď si v tejto realite predstavíš nejaké miesto, kde si už bol. Predstavíš a precítiš ho uvoľnene. Vtedy sa vnímaš vedomím primárne tuto, v tejto "fyzickej realite", a tá druhá predstavovaná/vizualizovaná a preciťovaná je akoby "priesvitná". Je slabšia. Má svoje kvality, má niekedy aj veľmi dobré detaily, ale stále ju vnímaš ako sekundárnu/druhoradú zo súčasného uhla pohľadu - keď si primárne tuto.

A keď sa niekedy s kamarátmi hráme a trénujeme "AC", jednoducho sa snažím zavrieť oči, dostať sa "hlbšie" a držať nejaký zámer. Ak sa stretávame na nejakom mieste, tak si vizualizujem a preciťujem dané cieľové miesto, kde sa stretávame. Je to doslova "LEN" vizualizácia, avšak ak tomu necháš priebeh a nebudeš zasahovať intelektom, môžeš zistiť z následného porovnávania zážitkov celej skupiny, že ste sa naozaj vedeli občas nájsť. Že ste vnímali koncepčne čo tí druhí približne robia a kde to robia. Nie je to ako pozorovanie tejto reality - treba sa naučiť chápať veci ako metafory a pozerať sa uvoľnene a bez hodnotenia/súdenia počas pokusu.
Možno sa nám raz podarí kompletne presmerovať vedomie na dané miesto, čo efektívne privodí "OBE/AC", kde opustíme svoje telo a budeme ho prípadne pozorovať akoby druhoradé - z pohľadu "nefyzickej reality", ktorá bude vtedy primárna/skutočná/fyzická, sa bude telo zdať nefyzické, podobne ako som popísal na začiatku svojho príspevku tuto.

- Toto som chcel objasniť takto obšírne preto, lebo veľmi často naše predstavy/normy/očakávania toho "aké by to malo byť" nám bránia v uvedomení si čo naozaj máme. Je to také jednoduché a také prirodzené, že si nedovolíme našim intelektom akceptovať fakt, že to môže byť skutočné.
Naposledy upravil/-a Pali v Pi Júl 04, 2014 20:55, upravené celkom 1 krát.
reincarnate
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 140
Dátum registrácie: So Sep 01, 2012 21:47

Re: Energetický kŕč ? ? ?

Príspevok od používateľa reincarnate »

ja si teraz uvedomujem ako to čítam že vlastne u mňa je tiež ten strach že mi ta či oná techniky nebude fungovať a potom to zrejme aj tak dopadne , na tom musím určite popracovať.
A ktoré binauralky zvykneš počúvať ? či si miešaš vlastné ako ti sadnú ?
lolitka_6
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Ne Nov 24, 2013 13:00

Re: Energetický kŕč ? ? ?

Príspevok od používateľa lolitka_6 »

reincarnate, tiež mávam podobný pocit, keď sa uvoľním. Len u mňa je to hocikedy.. Viem si to navodiť zakaždým, keď si uvoľním svaly, či ležím, sedím, stojím, .. hocikedy.. myslela som, že to ma každý.. Takisto viem ovplyvniť dĺžku tohto "kŕča".. a najlepšie je to počas meditácie, vtedy mi to pomáha si zalietať v tme :)

čo sú to binauralky?
reincarnate
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 140
Dátum registrácie: So Sep 01, 2012 21:47

Re: Energetický kŕč ? ? ?

Príspevok od používateľa reincarnate »

binauralky - binaural beats sú zvukové signály v rôznych frekvenciách , ktoré vylaďujú a synchronizujú obe mozgové hemisféry na určite hladiny vedomia podľa toho na aké frekvencie sa to nastaví , napr. na pomoc s vyvolaním AC, hlbokej meditácie, regresu a milión iných veci :)
lolitka_6
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Ne Nov 24, 2013 13:00

Re: Energetický kŕč ? ? ?

Príspevok od používateľa lolitka_6 »

Aha.. a kde si to viem pozhanat? Mam rada taketo vecicky.. mam aj mp3 na AC.. vyborne sa mi pri tom medituje
reincarnate
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 140
Dátum registrácie: So Sep 01, 2012 21:47

Re: Energetický kŕč ? ? ?

Príspevok od používateľa reincarnate »

napríklad na tejto stránke úplne dole si môžeš stiahnuť podľa hladín vedomia ktoré chceš > http://free-binaural-beats.com/

alebo aj na youtube je ich veľa ak ti nevadí to počúvať priamo odtiaľ
lolitka_6
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Ne Nov 24, 2013 13:00

Re: Energetický kŕč ? ? ?

Príspevok od používateľa lolitka_6 »

Super.. :) viem si stiahnut mp3 aj priamo z youtube takze je to fajn.. dakujem ti ;)

Ako vyuzivas to maximalne uvolnenie? Mna to tak prijemne stekli na celom.tele.. zatial sa.mi to vyplaca pri meditacii..

Prepac za preklepy, som tu mobilom
;)
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 256
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: Energetický kŕč ? ? ?

Príspevok od používateľa Pali »

Reincarnate,
Už pri prvom pokuse so sadou nahrávok od Williama Buhlmana, som vnímal niečo silnejšie - mali na mňa silný účinok.
Do teraz teda zvyknem počúvať jednu z jeho melódií v tejto sérii - tá séria sa volá "Secret of the Soul". Dá sa asi nájsť na torrentoch.

Ale v podstate by asi mohlo pomôcť čokoľvek tesne pod 4 hz - to je údajne frekvencia, pri ktorej mozog dokáže prejsť do stavu, ktorý objavila Lolitka. To plávajúce alebo poletujúce vedomie v prázdnote - kde môžeš vnímať pokoj, vyrovnanosť, stabilitu, ... a možno aj niečo iné
lolitka_6
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Ne Nov 24, 2013 13:00

Re: Energetický kŕč ? ? ?

Príspevok od používateľa lolitka_6 »

Ked si nebudem vediet dat rady s vyberom mp3, obratim sa na vas, chlapci.. ;) konkretne ake vam pomahaju najviac??
reincarnate
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 140
Dátum registrácie: So Sep 01, 2012 21:47

Re: Energetický kŕč ? ? ?

Príspevok od používateľa reincarnate »

aha Secret of the soul mám len mi tam trochu vadia tie inštrukcie ohľadne techník čo ma dosť vyrušuje :)
mne inak najviac vyhovovali Hemi-Sync Jorney out of body kde konkrétne nahrávka Condition D u mňa vyvolávala LDčka takou formou že som to vypočul po obede v rámci meditácie a večer som z toho mal LD prípadne aj AC a 2x dokonca paralýzu
Napísať odpoveď