Energetický kŕč ? ? ?

Čo sa inde nevošlo

Moderátor: Moderátori

lolitka_6
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Ne Nov 24, 2013 13:00

Re: Energetický kŕč ? ? ?

Príspevok od používateľa lolitka_6 »

Waw... reincarnate mozes mi poslat link na hemi sync? Lebo ja som si nejake stiahla ale rusia ma takisto instrukcie :D
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 256
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: Energetický kŕč ? ? ?

Príspevok od používateľa Pali »

Lolitka,
Kľudne vyskúšaj a pohraj sa, ak ťa to láka, ale ja na tvojom mieste by som sa radšej sústredil na tú "jednoduchú" a možno z pohľadu nových "ligotavých" technológií aj nudnú meditáciu.
Uvedom si že to čo dosahuješ je možno forma stavu nazývaného "nirvana" - mnohí ľudia sa o toto snažia aj desaťročia. (Hlavne keď používajú nevhodné nástroje v rôznych spirituálnych smeroch) Nemáš sa kam ponáhľať a s týmto stavom máš najlepší nástroj na všetko - brána k neobmedzeným možnostiam aj poznaniu. Len to treba trochu rozvíjať .. možno pár rokov, ale už máš asi aj tak náskok ;)

Ako som spomínal, hlavným cieľom pri meditácii by malo byť jej prenesenie do bežného života za akýchkoľvek okolností. Ak si nebodaj vytvoríš barličku vo forme binaurálnych alebo iných nahrávok, si znova pripútaná k niečomu.
Cieľom je zriekať sa všetkých rituálov, techník a pomôcok postupne, ako to príde byť vhodné a možné.

Reincarnate,
Spomenul som si mimochodom na to, že ja cítim to prúdenie energie často aj keď mi je zima/chladno a v danom momente sa trochu viac vnútorne uvoľním. Potom mám aj na základe toho zimomriavky. Neviem ako to súvisí s chladom a nejakými biologickými procesmi - veda toto nazýva frisson a nie je pokiaľ viem nejaká definitívne formulovaná teória o tom čo sa deje. Tento frisson je spojený aj spočúvaním emócie-vzbudzujúcej hudby a podobne.

Ohľadom secret of the soul - môžeš si jednoducho v audacity alebo podobnom programe vystrihnúť ten súvislý tón neskôr v nahrávke a spraviť si "fade in" a "fade out", prípadne si to skopírovať na seba viac krát a predĺžiť. Ten tón je podľa mňa veľmi účinný.
- ale možno je špecificky účinný práve len na mňa a tebe viac sedí condition D
reincarnate
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 140
Dátum registrácie: So Sep 01, 2012 21:47

Re: Energetický kŕč ? ? ?

Príspevok od používateľa reincarnate »

Lolitka > Condition D > http://myfreemp3.eu/music/Hemi+Sync+Jou ... ondition+D
vyskúšaj to, ale nemusí to mať aj na teba taký účinok ako na mňa , mohol som mať kľudne aj sugesciu že to u mňa vyvolá LD :)

Pali > možno to vyskúšam ale teraz sa v podstate snažím skúšať veci bez binauralov , ale občas by možno nezaškodilo si nejak pomôcť
lolitka_6
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Ne Nov 24, 2013 13:00

Re: Energetický kŕč ? ? ?

Príspevok od používateľa lolitka_6 »

Ahojte chlapci :)

reincarnate, ďakujem ti krásne, mp3 sa mi práve sťahuje, teším sa na to :)

pali, jasné, máš pravdu, ale chcem skúsiť rôzne veci, a potom zistiť, ktoré má na mňa najkladnejší účinok :) chcem z toho hrania sa vyťažiť maximum :)
Používateľov profilový obrázok
TheDreamingDead
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 201
Dátum registrácie: Ut Apr 21, 2009 15:41
Bydlisko: Bratislava

Re: Energetický kŕč ? ? ?

Príspevok od používateľa TheDreamingDead »

Pali napísal:Uvedom si že to čo dosahuješ je možno forma stavu nazývaného "nirvana" - mnohí ľudia sa o toto snažia aj desaťročia. (Hlavne keď používajú nevhodné nástroje v rôznych spirituálnych smeroch)
Pali, len dodám/vynesiem na viditeľné miesto jednu drobnosť, ktorá nie je nová. Myslím, že je vhodnejšie vyhnúť sa cudzím tajomným termínom, ako je nirvána, o ktorom "západný človek" z pojmu skoro nič nevie a je zahalený v aureole európskej predstavy o Indii. Možno by bolo vhodnejšie to slovo nahradiť priamym slovenským opisom toho, čo si predstavuješ. Taktiež nerozumiem ako stav, ktorý opísali lolitka a reincarnate súvisí s nirvánou - síce si to viem vzdialene "dopasovať" do určitej formy toho, čo si pod nirvánou predstavujem, ale slovo samo o sebe mi príde nevhodné, ťažko napojiteľné, príliš zahmlievajúce. Ešte je možnosť, že neviem na ktorý príspevok to bolo mierené a preto mi to tak nesedí.

Slovo nirvána sa do slovenčiny najčastejšie prekladá ako "vyvanutie", má sa vyznačovať pokojom, slobodou mysle, atď. Áno, myslím si, že práca na sebe je kráčanie smerom k nemu. Možno ho po kúskoch zažívame, ale neviem ako veľmi ohraničene je braný vo svojom pôvodnom kontexte, kde patrí (náboženstvá Indie mi zatiaľ neboli dosť blízke na to, aby som vedela).

Mám zvýšenú všímavosť takýchto pojmov, ako vieš, tak sa len pokúšam prispieť k ich jasnejšiemu používaniu.
lolitka_6
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Ne Nov 24, 2013 13:00

Re: Energetický kŕč ? ? ?

Príspevok od používateľa lolitka_6 »

Neviem co zazivam :) ci je to nirvana alebo nieco ine, ale lietam niekde v tme, v "prazdne" a je mi super
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 256
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: Energetický kŕč ? ? ?

Príspevok od používateľa Pali »

TheDreamingDead,

máš pravdu v tom že čím vzdialenejšie koncepty z pohľadu našej západnej kultúry, o to väčšie skreslenie v chápaní diskusie môže nastať, ak si to druhá strana vykladá úplne inak.
Presne z toho dôvodu som naznačil aj niektoré kvality ktoré sa údajne spájajú s danými pomenovaniami v daných kultúrach. Išlo mi práve o naznačenie že Lolitka podľa mňa naďabila na niečo dobré a chcel som ju motivovať k pokračovaniu a hlavne rozšíriť horizont možného, ktorý je spojený s týmito stavmi v daných kultúrach. Neobmedzovať to len na to, čo robia budhisti a hinduisti v tých stavoch.

Lolitka,
Poletovanie a príjemné pocity, ktoré popisuješ, vo mne evokujú práve pocit slobody, mieru, šťastia, vnútorného naplnenia - možno by niekto iný použil práve takéto a podobné slová namiesto poletovania.

V každom prípade si nezabudni všímať všetko čo sa ti tam bude núkať a nepovažuj z princípu nič za nemožné - nesprav si z toho "LEN" čas na lietanie, ale buď otvorená čomukoľvek. Myslím že to už takto beztak robíš, takže to tu píšem skôr sám pre seba, nech je moja myšlienka v tomto príspevku ucelená ;).

Prajem príjemné lietanie a učenie sa.
Používateľov profilový obrázok
TheDreamingDead
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 201
Dátum registrácie: Ut Apr 21, 2009 15:41
Bydlisko: Bratislava

Re: Energetický kŕč ? ? ?

Príspevok od používateľa TheDreamingDead »

Pali, i tak sa dá, cudzie slová z buddhizmu bývajú dobré na marketing :mrgreen:

Čo sa týka nahrávok, rada počúvam série z Hemi-Sync, ktoré sú označené metamusic a tie počúvam voľne počas dňa pri činnosti. Myslím, že majú svoj jemný účinok, minimálne/maximálne taký ako hocičo, čo niekomu sadne, človek sa nechá do toho vniesť. Pri samotných výletoch mám najradšej ticho, sem tam využívam vystrihnuté a do série nakopírované čisté tóny Focus 12 z Hemi Sync, nech to mám dlhšie - hlavne dobre odrušujú okolie a navádzajú ma držať v hlave jednu činnosť a neprelietavať. Občas, skôr zriedkavo, si nechám proste hrať, čo mi hrá z počítača a mám dojem, že ma to dostatočne inšpiruje, bezohľadu na to čo to je.
Napísať odpoveď