nepokojné oči

Metódy, návody a rady ako sa dostať z tela a astrálne cestovať

Moderátor: Moderátori

tibi
Návštevník
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Št Sep 11, 2014 19:10

nepokojné oči

Príspevok od používateľa tibi »

Zdravim, prosim vas mám taky problem že počas pokusu o vycestovanie ked som už uplne uvolnený, tak začnem žmurkať. Je to silne žmurkanie až sa mi niekedy okolo celeho oka zacne mykať tvar/pokožka.
Dneska som už pokročil a citil som aj vibracie(po 1.5hodine) ale hned nato som začal silno žmurkať do polky sa mi otvorili oči čo ma prebere z toho pokojneho stavu. Vtedy si vedome oči zase zatvorim ale po čase sa to zase vrati...... zase sa mi žmurkanim do polky otvoria oci a zase ma to prebere, nedokažem to vobec ovladať. Samozrejme s telom nehybem je uvolnene až si ho necitim len tie oči mi robia problem.
Kedže s telom vobec nehybem tak neviem...možno si telo mysli že spim? lebo pocas sna hýbeme viečkama ale vedomý sen som nemal.
A myslim si že toto zmurkanie ma za vycestovaním vždy hodi dozadu o 2 kroky. Kedže ma to patrične prebere potom zase začnem pociťovat tie neprijemne pocity ktore pozorujem vtedy ked sa pokušam na začiatku uvolniť telo. V mojom pripade tie neprijemne pocity pri uvolnovani su ako keby vas niekto na tvari doslova šteklil paperim. Na 2-3sekundy na nevydržanie a potom to prejde. Pre pochopenie to vyjadrim graficky :D

1.uvolnim sa → 2.pocitujem neprijemne stekleniena 1-2 minuty na tvari..........................10.vibracie→11.žmurkanie čo ma čiastočne prebere→12.neprijemne šteklenie 2-3sekundy na tvari.
Aj ked to šteklenie ignorujem tak ma to v podstate istým sposom prebere.

Tymto som len chcel vyjadrit že to zmurkanie mi to značne kompikuje kedže ma to nielen že čiastočne prebere ale sa dostavia aj neprijemne pocity ako šteklenie ktore sice netrvaju tak dlho ako na začiatku uvolnenia ale aj tie 3sekundy vedia človeka rozhodit.
Preto budem vdačny za každu radu/názor :)
reincarnate
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 140
Dátum registrácie: So Sep 01, 2012 21:47

Re: nepokojné oči

Príspevok od používateľa reincarnate »

ahoj, najskôr ti odporúčam zistiť či to žmurkanie a naťahovanie svalov okolo očí je fyzické alebo je to ilúzia, tieto ilúzie vedia byť maximálne reálne ,takže si môžeš myslieť že si sa pohol fyzicky a tým pádom už budeš očakávať že je koniec pokusu a všetko prestane , ja som to mal podobné mal som vibrácie ale zrazu sa mi otvorili oči a už som vedel že je koniec pokusu no po prebratí som si uvedomil že ak otvorím oči tak nemôžem byť vo vibrácií a zrejme sa mi otvorili astrálne oči , na druhý krát som mal zase vibrácie a otvorili sa mi oči a žmurkal som nezastaviteľne , vyzeralo to že je koniec pokusu ale uvedomil som si že to je zrejme nefyzická reakcia tak soms a postavil a vyhodilo ma z tela von , odvtedy je to moja obľúbená technika pretože už viem že sa môžem kľudne postaviť z tela von
tibi
Návštevník
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Št Sep 11, 2014 19:10

Re: nepokojné oči

Príspevok od používateľa tibi »

Už som nad tým rozmyšlal že sa mi možno otvorili astralne oci, lenže potom ma zacali štipat oci a po tvari stekať slzy čo ma prinutilo zase žmurkat ale s cielom pokracovat v cviceny si vtedy zase vedome zatvorim oci, po chvili sa to vsak vracia. A aj ked si vedome držim viecka zatvorene to kmitanie velakrat aj tak neprestava alebo to pomaha len na chvilu avsak po uvolneni sa to vracia.

Celkove uvolnenie a snaženie sa dostat do tranzu zvyknem cvicit aj vecer pred spanim. Ale napr včera alebo sa mi to stalo aj inokedy..mi to kmitanie zacne hned jak si lahnem a zatvorim oči. inokedy zas ked si lahnem napr. poobede, s cielom vycestovat, mi to zmurkanie zacne az vtedy ked som už maximalne uvolneny.

vcera ma to už štvalo tak som si oci prikryl handrou nech sa mi neotvaraju. kmitanie sice neprestalo ale zmiernilo sa to a aspon sa mi az tak neotvarali oci, kedže prave to otvaranie oci ma najviac zobudza z pokojneho stavu.
Diki za kazdu radu.
reincarnate
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 140
Dátum registrácie: So Sep 01, 2012 21:47

Re: nepokojné oči

Príspevok od používateľa reincarnate »

a po cvičení si mal skutočné zaslzené oči ? pretože podvedomie ti vie naservírovať fakt všetky simulácie fyzických vnemov

ale ak to máš už od začiatku čo si ľahneš tak potom máš fixácie na oči , to som mal aj ja len ja som mal problém že mi len kmitali oči a snažili sa nájsť v tme nejaký cieľ, bolo to spôsobené očakávaním že budem mať deň čo deň problémy s kmitaním , neskôr som na to zabudol a od vtedy som už nemal problémy s očami no pre zmenu mi začalo samo od seba naťahovať pravú nohu :D všetko je podvedome to je ten najväčší problém že čo i len trochu zablúdiš myšlienkami o to že čo ak ti zakmitajú oči tak už to ide.
tibi
Návštevník
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Št Sep 11, 2014 19:10

Re: nepokojné oči

Príspevok od používateľa tibi »

Fakt mi slzili oci..lebo ako mi stekali po tvari natieklo mi to do ucha co ma uplne rozhodilo lebo ma to zacalo nehorazne svrbiet a ja som musel skončit :D
Tahanie pravej nohy zvyknem pocitovat aj ja niekedy..pod kolenom na 2-3s ako keby mi stade prechadzala krvna zrazenina.
Dneska si asi nieco vyrobim na oci lebo ta handra mi to nefixovala dostatocne. Dost vela casu stravim aj pred PC tak možno aj to bude problem.
reincarnate
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 140
Dátum registrácie: So Sep 01, 2012 21:47

Re: nepokojné oči

Príspevok od používateľa reincarnate »

si kúp masku na oči :D ja som ju používal pár krát len veľa krát som si neuvedomil že ju mam na očiach a myslel som si že som otvoril oči a to som videl už nefyzický a zrušil som si AC :D
Používateľov profilový obrázok
TheDreamingDead
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 201
Dátum registrácie: Ut Apr 21, 2009 15:41
Bydlisko: Bratislava

Re: nepokojné oči

Príspevok od používateľa TheDreamingDead »

tibi, ako som to tak čítala, tak mi hneď napadlo prekrytie oči, no vidím, že už s tým skúšaš.

Skús sa pozrieť kde sídli Tvoja pozornosť, keď sa to deje a presunúť ju inde alebo trochu "rozpustiť". Mám z toho dojem, že vkladáš veľa energie do tváre, očí.
tibi
Návštevník
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Št Sep 11, 2014 19:10

Re: nepokojné oči

Príspevok od používateľa tibi »

Oči si prekryvam ale zistujem že aj pod nimi mam oci do polky otvorene. Ked meditujem a už som v tranze cela tvar sa mi neskutočne zacne mykať...nielen okolo oci ale už aj okolo ust.

Može byt že mam vela energie celkovo v hlave lebo zvyknem v temene hlavy pocitovať ako keby bola tažka, pretlakovana..taky zvlastny pocit. Na tele nikde inde to nepocitujem.
Moja pozornost sa vacsinou sustreduje nato aby som vycestoval(skušam to nesiliť) ale ked sa mi do polky zacnu otvarat oci tak to tiež uputa moju pozornost lebo sa bojim že prave otvorene oci mi to prekazia.

Preto by som sa chcel spytat či sa da vycestovat aj ked mam trocha otvorene oci? ale som v tranze.
A vy tie vibracie ako pocitujete? lebo ja sa začnem triasť. žiadne mravčanie alebo jemne vybracie ale trasenie sa, a niekedy dosť silne trasenie.
Dakujem za každu radu/postreh :)
Používateľov profilový obrázok
TheDreamingDead
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 201
Dátum registrácie: Ut Apr 21, 2009 15:41
Bydlisko: Bratislava

Re: nepokojné oči

Príspevok od používateľa TheDreamingDead »

Dá sa cestovať aj keď máš otvorené oči :) nemusíš byť v hlbokom tranze a nie sú podmienkou ani vibrácie, ani úplná nehybnosť, ani uvoľnenosť - to, v akom hlbokom zmenenom stave si neovplyvní samotný fakt, či vycestuješ alebo nie, ale hlavne nakoľko budeš vnorený do toho diania a nakoľko Ti ostane vnímanie svojho fyzického tela pri tom. Rada, ktorá mi tak prišla do hlavy... možno sa skús nie sústrediť na to, že chceš vycestovať, ale jednoducho si predstav, že Tvoje vedomie je presunuté niekde. Preži aké to je a ono sa to aj odohrá.

Pocit vibrácii je veľmi individuálny, niekto to ani nemusí cítiť. Dôležité je čo Ty cítiš a čo to znamená pre Teba. Fyzické trasenie sa? Také niečo mám, nepovedala by som ale, že je to čistý ekvivalent pocitu vibrácii... Každopádne - prudké svalové zášklby, aj keby Ťa hodilo z postele, nemusíš sa tým nechať vyrušiť, môžeš proste pokračovať ďalej tam kde si, prijímať to. Mentálne si na to môžeš naviazať, že to prehlbuje Tvoj stav zmeneného vedomia, miesto rušenia - rovnako ako na iné inak rušivé podnety (niekto pustí vo vedľajšej miestnosti televíziu, buchnutie dverí, niekoho chrápanie). Samo o sebe sú to neutrálne podnety, ale my svojim postojom modelujeme aký to má na nás účinok.
tibi
Návštevník
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Št Sep 11, 2014 19:10

Re: nepokojné oči

Príspevok od používateľa tibi »

diki za tipy....teraz uz len cvičit :)
Používateľov profilový obrázok
TheDreamingDead
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 201
Dátum registrácie: Ut Apr 21, 2009 15:41
Bydlisko: Bratislava

Re: nepokojné oči

Príspevok od používateľa TheDreamingDead »

Nie je za čo :)
guide
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 51
Dátum registrácie: Ut Okt 21, 2014 13:38

Re: nepokojné oči

Príspevok od používateľa guide »

Uz dlho mam rovnaky problem a neviem sa cez tie oci nijako preniest. Akonahle sa dostanem do zmenenho stavu, rozostrie sa mi pred ocami astralna plan, ale zaroven mi zacnu tie zasklby v ociach. Kym ma to uplne nevytrhne, tak sa mozem pozerat. Sklbe mi vieckami tak silno, ze mam pocit, ze mi ich vytrhne. Velmi to vyrusuje. Sledoval som to vela krat a prisiel som na to, ze zasklby su realne, teda skutocne mi sklbe ocami. Je to akoby enormny tlak na to aby som oci tvoril a ja sa ich snazim drzat zatvorene, takze tam vznika velke pnutie a musim ich drzat zatvorene celou silou aby sa neotvorili. Skusil som teda alternativu s otvorenymi ocami, ale vobec nikam to nevedie, vzdy sa mi obraz strati a skor ci neskor zacnem vnimat realitu cez otvorene oci. Skusal som aj masku na oci, ale tam ked otvorim oci, tak mi to tlaci na mihalnice a vyvracia mi to viecka, takze tiez uplne vyrusujuce a dopadne to rovnako. Takze to pre mna nie je schodna cesta. Tak isto som skusal preniest pozornost na iny bod, trebars do tretieho oka, ale vobec to nepomaha. Trva to uz niekolko mesiacov a nedari sa mi cez to nijak dostat a zbytocne ma to brzdi, nemate pripadne este nejake ine rady ako na to?
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 256
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: nepokojné oči

Príspevok od používateľa Pali »

Ahoj Guide,

Skúšal si už čisto tréning na relaxáciu tela a mysle?
Teda namiesto skúmania astrálnej pláne a iných vecí jednoducho preskúmať tvoj pocit tela ako takého a relaxácie ktorá sa v ňom rozlieva.

To môžeš robiť aj s otvorenými aj so zatvorenými očami.
Mám také tušenie že tvoje oči nepotrebujú byť otvorené, len ideš možno na veci silovo a oči sú len vynikajúci signál ktorý sa nechce nechať prehliadnuť.
Ak v sebe preskúmaš uvoľnenosť, zistíš možno že ju vieš smerovať podobne akoby energiu v tele. Ak túto "energiu" spoznáš dostatočne, budeš ju možno vedieť zamerať aj na oči.

Meditácia na pocit uvoľnenia je jedna z najľahších a najpríjemnejších, lebo príjemný pocit umocňuje radosť z vykonávania. Môžeš sa takto sústrediť na pocit uvoľnenia pri výdychu.
Alebo môžeš svoju pozornosť sústreďovať postupne najskôr na spodok chodidiel, potom vrch chodidiel, jednotlivé prsty na nohách, kotníky, lýtka, kolená, ... a takto postupne vnímať uvoľnenie a energiu tela.
Samozrejme môžeš použiť akékoľvek nástroje.

Nedávno som zakopol o metódu/nástroj, kde si predstavuješ že jednotlivé svalové vlákna sú ovládané malilinkými mužíčkami a ty im dávaš povel aby si dali pauzu a šli smerom k hlave, začínajúc toto od nôh. Potom pustia na záver aj všetky svalové vlákna v tvári a okolo očí.
Pohraj sa s tým a uvidíš aké iné nápady na formu metódy/nástroja ti spontánne prídu.

Jedna vec ktorú som si zatiaľ viac krát overil:
Všetko čo vnímam ako prekážku je posilňované mojim bojom a tvojou neakceptáciou.
Akceptácia čohokoľvek a zmena postoja kde danú "prekážku" dokážem vnímať úprimne ako pomôcku, prináša pokrok a zmenu.
- Kde nie je nepriateľ, netreba bojovať. Kde je priateľ, tam sa nám akoby samo ponúka riešenie a pomoc.
guide
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 51
Dátum registrácie: Ut Okt 21, 2014 13:38

Re: nepokojné oči

Príspevok od používateľa guide »

Ano, samozrejme, to bol prvy krok, pred tym nez som sa tam vobec dostal a prave len cez uplne uvolnenie sa mi to podari. Cize najprv musim tak hodku lezat s uplne uvolnenym telom aj myslou. Teda v bezmyslienkovytom stave a az po takej dobe v jednom momente nastupi zmena a zapne sa mi obraz astralu. Lenze vtedy zacnu aj tie oci.

Vnimam napriklad, ze prave oci su vzdy to posledne co uvolnujem a to v momente, ked si myslim, ze uz ich mam uvolnene, ale este stale ich mozem uvolnit viac. No a je skutocne mozne, ze prave toto napatie sposobuje tento problem, no aj ked sa snazim mat oci vedome a cielene uvolnene. Resp. aj v stave ked mi zacnu mihotat sa ich snazim cielene uvolnit aby to odislo, ale zatial sa to nepodarilo, preto neviem ako dalej. Hovori sa skusat a skusat, ale uz to skusam pomerne dobu a furt to skonci na tom istom, pri tych ociach.

Ten zaver urcite plati, ako ja s tym nejak specialne nebojujem, len to vzdy pride a az vtedy je to problem. Kedze ako som pisal, otvorene oci ma vyhodia a nasilu zatvorene tiez.
Pali
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 256
Dátum registrácie: Pi Jún 21, 2013 9:18
Bydlisko: Bratislava

Re: nepokojné oči

Príspevok od používateľa Pali »

Prejsť do stavu vnímania "astrálu" nepotrebuje dlhé trvanie - je to ako keď sa zrakom sústredím najskôr na predmet blízko mňa a potom na predmet v diaľke.
Pustenie viery že to trvá dlho - to je už niečo iné ;).

Uvedom si že máš túto a asi aj iné viery - skús spoznať seba a netlačiť tak na výsledky.

Zdá sa mi že si mýliš zmenu techník so skutočnou zmenou. Skutočná zmena je zmena vnútorného prístupu k istej veci.
- Keď zmeníš prístup správne, stane sa aj z pôvodne nefunkčnej techniky funkčná.

Uvoľnenie som ti odporučil aby si sa o sebe naučil to, čo potrebuješ vedieť práve teraz. Zmena prístupu vo fokuse - cieľom nie je byť uvoľnený ale pozorovať uvoľnenosť. Spoznať čo to vôbec znamená pre teba uvoľnenosť - ako vyzerá ten zážitok a ako sa časom môže meniť?
S týmto prístupom neexistuje nedočkavosť a nedá sa zlyhať - cieľ je robenie a nie výsledok vo forme uvoľnenia. Ak nebudeš vedieť uvoľniť niečo, môžeš pozorovať napätie a spoznáš ho ako bonus.

Takýto prístup je otvorené dobrodružstvo ktoré ti vždy dá to čo potrebuješ a občas aj to čo by si chcel.
Napísať odpoveď