Šklbnutie svalom

Potrebujete radu o LD, neviete ako začať? Toto je to správne fórum na položenie vašej otázky.

Moderátor: Moderátori

adi0905
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Po Jún 22, 2015 18:10

Šklbnutie svalom

Príspevok od používateľa adi0905 »

Zdravím. Asi tak pred hodinou sa mi to stalo zase. Hovorím zase, pretože sa mi to stáva častejšie. Hovorím o šklbnutiu svalom v oblasti ramena. To sa mi stáva len keď si idem "dať šlofíka" okolo poobedia. Proste zaspávam, už pomaly vstupujem do sna, jednoducho sa mi už ako tak v hlave prehráva dej, ale ten dej si ešte môžem slobodne ovplyvniť, pretože som z časti pri vedomí. Je mi jasné, že by už nechýbalo veľa do zaspania, ale v tom mi strašne silno "cukne" rameno, a keď som občas v divnej polohe, tak sa mi stane že si tam slabšie buchnem ramenom do brady a to ma úplne prebudí. Potom väčšinou idem skúsiť zaspať ešte raz a po 5 min. zase rovnaká situácia, zase mi šklbne rameno a zase sa prebudím. Potom väčšinou chytím nervy, a už ani nemám náladu spať :D Má to niečo spoločné s LD, alebo iba s klasickým uvoľňovaním svalov pri zaspávaní, alebo sa to stáva len mne? :help:
Používateľov profilový obrázok
psychonaut
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 134
Dátum registrácie: Št Jún 25, 2015 11:52
Kontaktovať používateľa:

Re: Šklbnutie svalom

Príspevok od používateľa psychonaut »

Čavko,
tak ono za to zodpovedajú nikotín-acetylcholínové receptory, ktorých aktivitu máš nadpriemernú.
Nemal fajčiť ani sa zdržovať v zafajčenej miestnosti.
Ale samozrejme, to z fajčením tabaku nemusí vôbec súvisieť, pretože ono má len veľmi malý vplyv na tieto receptory.

Ale nikotín-acetylcholínové receptory majú aj kľúčovo významný vplyv na pamätanie si snov, zodpovedajú za krátkodobú pracovnú pamäť. Takže možno aj za takúto daň sa ti v LD tak dobre darí.

Tak to sa aj mne (teda asi každému) stáva pri zaspávaní, že to občas šklbne, ale nie tak silno, že by ma to zobudilo.

Možno ti pomôže ak sa budeš snažiť nejako viac relaxovať svaly a to hlavne tie svaly, ktoré sú zodpovedné za to šklbnutie.

Môže ti pomôcť aj ak navštíviš naprávača chrbtice a maséra. Chrbtica zohráva dôležitú úlohu v prenose vzruchov do svalu. Masér zasa môže rozmasírovať zapálený sval, ktorý má priveľký tonus.

Môžeš sa snažiť aj viac relaxovať dýchacie svaly na hrudi a bránice, čím teda dosiahneš viac plytké a pomalšie dýchanie. Takým spôsobom hypoteticky mohlo dôjsť k tomu, že znížiš aktivitu nikotín-acetylcholínovým receptorom.

A pomôcť by ti mohol aj DXM, ktorý je zhodou okolností aj (teda nielen) antagonista na nikonín-acetylcholínový receptor. Ale brať lieky zasa nie je to čo by som ti moc oporúčal blog.php?u=1604&b=59
Naposledy upravil/-a psychonaut v St Aug 05, 2015 17:50, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1871
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Šklbnutie svalom

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

Zášklby tela sú prejavom uvoľňovania tela, môžeš ich zažiť pri zaspávaní, LD, AC a iných relaxačno-meditačných praktikách.
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
adi0905
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Po Jún 22, 2015 18:10

Re: Šklbnutie svalom

Príspevok od používateľa adi0905 »

Ďakujem. Som rád že je to normálne, a že nie som nejaký narušený :D
Napísať odpoveď