diskutujte:minule zivoty

Čo sa inde nevošlo

Moderátor: Moderátori

verite v zivot ..

pred zivotom
1
6%
po zivote
7
44%
medzi zivotmi
3
19%
proste v zivot :)
5
31%
 
Celkom hlasov: 16

Používateľov profilový obrázok
ibbeta
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 187
Dátum registrácie: Pi Jan 23, 2004 19:42
Kontaktovať používateľa:

diskutujte:minule zivoty

Príspevok od používateľa ibbeta »

ahojte. chcel by som zacat trochu iny typ diskusie, uvidi sa, ci sa ujme.
styl mierne konfrontacny ale neurazlivy, postoj nech si kazdy veri comu chce tu nechcem.
ako prvu temu som zvolil vieru niektorych clenov v minule zivoty. verite tomu? dokazy? ako zabranit tomu, aby ste kazdy tv horor preneseny do sna povazovali za svoj minuly zivot?
tolko na uvod, snad sa to rozbehne, ak nie nevadi..
Kristin
Návštevník
Príspevky: 2
Dátum registrácie: St Aug 03, 2005 17:45
Bydlisko: SNV

Re: diskutujte:minule zivoty

Príspevok od používateľa Kristin »

Na minule zivoty verim, verim v to, ze ta energia sa musi niekam dalej posunut. Regresmi sa da o tom zistit viac. Citali ste knihu Zivot po zivote od R.A.Moodyho? je tam navod na hypnozu do min. zivota...asi tolko na zaciatok :wink:
Kristin :+)
Používateľov profilový obrázok
kokopelli
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 77
Dátum registrácie: Št Júl 08, 2004 13:59

Re: diskutujte:minule zivoty

Príspevok od používateľa kokopelli »

Akú máš záruku, že to, čo sa ti vyjaví ako spomienka na minulý život, je skutočne spomienka na TVOJ minulý život, a nie napr. napojenie sa na "rezervoár zážitkov a skúseností" celého ľudstva? A je jedno, či ju máš spontánne, alebo regresmi...
Používateľov profilový obrázok
ibbeta
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 187
Dátum registrácie: Pi Jan 23, 2004 19:42
Kontaktovať používateľa:

Re: diskutujte:minule zivoty

Príspevok od používateľa ibbeta »

Prave na to som narazal v uvode tejto temy. Pozeral som jednu talkshow, kde ludia opisovali minule zivoty, na ktore si "spomenuli" pomocou regresu. Kazdy z nich bol vojakom v prvej linii, princeznou alebo faraonom, ale ked sa ich spytali, ci si spomenuli na nejaky jednoduchy vidiecky zivot tak nikto nic take nezazil.
Co sa tyka kolektivneho ne-vedomia, tak podla mna pri regrese nemas zaruku ani v tom, ze sa nan napojis, proste si to cele mozes vysnivat..
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Re: diskutujte:minule zivoty

Príspevok od používateľa dr.Katz »

Tak já se taky přidám. Na minulé i budoucí životy samozřejmě věřím. Nejenom věřím, já vím že byly a budou. Myslím, že jediný život by neměl vůbec žádný význam a smysl. Jestliže se trochu zabýváte duchovními naukami, tak v tom musíte mít jasno. Každý další život vás posune o kousek dopředu, blíž Bohu a ten poslední bude končit osvícením a naprostým splynutím s Bohem. Důkazy k tomu samozřejmě nemám (člověk materialistický pořád potřebuje nějaké hmatatelné důkazy) ale člověk vnímavý, který se zabývá meditací důkazy samozřejmě obdrží. Jinak mám takovou teorii, že ateismus je pouze nevědomost, ale ta se časem (během dalších životů) rozplyne a člověk pochopí.
Smrt není zánikem světla. Je zhašením lampy, protože svítá...
Používateľov profilový obrázok
DarkSoul
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 91
Dátum registrácie: Po Máj 02, 2005 9:44
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa DarkSoul »

Hmm, ano verim na minule a buduce zivoty ale neverim v boha - aspon nie v jezisa krista a dalsich ako budha a tak dalej ... , takze o splyvani s bohom dost pochybujem.

Samozrejme zavisi aj od toho co povazujete za boha.
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Re: diskutujte:minule zivoty

Príspevok od používateľa dr.Katz »

jestli si představuješ Boha jako vousatého staříka sedícího na oblaku, tak toho bys hledal marně. Boha musíš vidět v sobě, v lidech co tě obklopují a vlastně ve všech věcech. Ježíš ani Buddha o sobě nikdy netvrdili, že jsou bohové. To byli skuteční lidé z masa a kostí, kteří Boha v sobě nalezli a věř, že to ani pro ně nebylo jednoduché a stálo je to mnoho utrpení, než Boha realizovali. Když teda věříš na minulé i budoucí životy a nevěříš v Boha, tak mi řekni co je mezi nima, po smrti a před dalším narozením.
Smrt není zánikem světla. Je zhašením lampy, protože svítá...
Používateľov profilový obrázok
DarkSoul
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 91
Dátum registrácie: Po Máj 02, 2005 9:44
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa DarkSoul »

Neviem - zistim - dam vediet

Podla mna vsetky nabozenstva su len preto aby ludia v nieco verili, kazdy potrebuje v nieco verit a to nam dava nadej.

JA VERIM V SEBA A VO SVOJE SCHOPNOSTI A TO ZATIAL STACI :grin:
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Re: diskutujte:minule zivoty

Príspevok od používateľa dr.Katz »

počkej si na skutečný zážitek s Bohem a uvidíš jak se tvé názory změní. I když o Bohu přečteš tunu knih tak se to nevyrovná jedinému skutečnému zážitku přítomnosti Boha. Zážitky přicházejí při meditaci, v blízkosti smrti (např. C.G.Jung), po požití některých halucinogenů (přečti si něco od Tima Learyho) ale taky se to může stát v lucidním snu!
Smrt není zánikem světla. Je zhašením lampy, protože svítá...
Používateľov profilový obrázok
DarkSoul
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 91
Dátum registrácie: Po Máj 02, 2005 9:44
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa DarkSoul »

Ja si myslim ze boha mozes stretnut iba ak v neho veris ak si ho vnutorne vytvoris - cely zivot tomu veris - obetujes tomu vela energie a tak sa mozno daka ta bytost sformuje proste ju vytvoris a blizko tvojej smrti straca zdroj energie a tak odchadza a vtedy ju uvidis v domneni ze je to tvoj vysnivany dokonaly boh.

Zazil si uz zazitok s bohom ?

Pri pouziti halucinogenov vidis vselico takze aj to co sformuje tvoja mysel, v lucidnom sne to iste ide o tvorbu mysle. Pri meditacii ak je hodne hlboka si viac sensitivny takze vimas vselico mozno aj astralne bytosti a je dost mozne ze si ich pleties s bohom, nie vsetko co sa ti ozve je boh(pravdepodobne nic)
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Re: diskutujte:minule zivoty

Príspevok od používateľa dr.Katz »

Zažil, jinak bych ho tady takhle neobhajoval. Před pár lety jsem býval zažraný materialista a s Bohem si na mě nikdo nepřišel. Dokonce jsem se mu vysmíval, ale pak mi do cesty vstoupily kouzelné houbičky, zkusil jsem je a Boha jsem poznal. Neviděl jsem ho, Bůh nijak nevypadá takže ho nemůžeš vidět, Boha můžeš pouze vnímat uvnitř sebe. Odpoutal jsem se na pár hodin od svého těla a pochopil celý smysl života. Mnoho věcí se mi objasnilo, pochopi jsem, že JÁ nejsem svým tělem, tělo mám proto, abych se mohl tady v tomto hmotném světě projevovat a až tělo doslouží, odložím ho a najdu si jiné. Stejně jako šofér, taky se neztotožňuje se svým autem a když doslouží, tak jej vymění. Smrtí se nic nemění. To, co jsem skutečně, to neumírá. Těžko se to ale vysvětluje, chápu Tě, že tomu nevěříš, musíš to zažít. Pro mě to byl nejkrásnější zážitek života.
Smrt není zánikem světla. Je zhašením lampy, protože svítá...
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Re: diskutujte:minule zivoty

Príspevok od používateľa dr.Katz »

jo a ještě něco. Nejzvláštnější je na tom to, že spousta lidí hledá Boha všude okolo a netuší, že jej mají uvnitř sebe, že sami jsou jeho částí.
Smrt není zánikem světla. Je zhašením lampy, protože svítá...
Používateľov profilový obrázok
Hacket
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 30
Dátum registrácie: Ne Aug 17, 2008 19:21
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Hacket »

No ale mna by zaujimalo prečo si nikto nič nepamata z minulych zivotov???
[b]Je lepšie raz vidiet ako stokrát počuť![/b]
Jacqueline
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 91
Dátum registrácie: St Feb 13, 2008 21:21

Re: diskutujte:minule zivoty

Príspevok od používateľa Jacqueline »

Hacket-> taky si nedokážeš vybavit spoustu věcí z doby 1-3 let svého života a přesto ti říkají, že jsi tu v tomto období byl ;)
Někteří lidé tvrdí, že změna je život, ale ve skutečnosti znamená jen to, že se stalo něco, co jsme si přáli ze všeho nejméně... Kathleen Kelly
Používateľov profilový obrázok
sorer
Admin
Admin
Príspevky: 859
Dátum registrácie: Pi Dec 12, 2003 12:29
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: diskutujte:minule zivoty

Príspevok od používateľa sorer »

hacket ako by sa ti zilo keby si vedel ze si bol v minulom zivote vrah? By si sa s tym trapil cely tento zivot. Radsej nech tie spomienky nemas. A ked dusevne vyspejes budes si pamatat aj minule zivoty.
Stretneme sa vo sne ;)
Napísať odpoveď