spontanne LD

Zážitky z vašich ciest v ríši vedomých snov

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Hanawa
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 190
Dátum registrácie: Št Jún 10, 2004 13:06
Bydlisko: Krupina

spontanne LD

Príspevok od používateľa Hanawa »

temou LD som sa vcera zacal zaoberat znova po dlhsom case, mal pred tym dva spontanne LD (teda dva, ktore si pamatam) ale velmi som sa potesil, ked som na webe objavil info o tom ako sa LD da vyvolat "umelo", kedze iba zacinam nemuozem referovat o prilisnich skusenostiach, takze iba nacrtnem problem, ktory som objavil vo svojich spontannych LD

1, prvy sen bol o mojej ZS nic zvlastne (casto sa mi svina o navrate do skoly, ci uz ZS alebo GYM, casto je to nejaky mix) a v tom som si uvedomil, ze som v "alfa hladine" teda, ze je to len sen, bol som tym velmi nadseny, ze som od radosti ani nevedel, co skuor :-) ... a kedze tam bol taky vlciak, tak som sa nechal pohryst, lebo som jasne vedel, ze sa mi nemuoze nic stat. nadsenie rastlo a tak som sa podujal robit "neplechu" ale v tom som sa zobudil, zobudit sa z LD je asi este horsie ako zobudit sa z erotickeho sna :-), no ale co uz ... mate nejake na vlastnej kozi odskusane finty ako si nenechat vyviest z miery a ostat v LD co najdlhsie?

2. druhy sem bol presne o opacnej situacii ... bolo to rano, ked si uvedomoval, ze uz coskoro musim vstat a mal som par falosnych prebudeni ... a tu v jednom z tych falosnych prebudeni, som zistil, ze iba snivam a zmocnila sa ma panika ... vedel som ze potrebujem vstat a preto som sa vsemocne snazil sa zobudit (presny opak toho o co sa vsetci v LD snazia) a somozrejme ako na potvoru nie a nie sa zobudit, az ma nenapadlo nic ine len buchat hlavou o stenu :-) ... nezabralo to, ale v tom som zapocul (alebo vycitil), ze v reale mi znovi budik, dost cudny pocit, ten zvuk siel akokeby od vsadial a ja som dostal este nutkavejsi pocit sa prebudit a budik zastavit ... asi po cca 30sec (odhadom) brutalneho snazenia sa mi to podarilo ... zastavil som budik a pocitil nenormalnu ulavu :-) ... stalo sa vam, ze ste sa v LD posusali, ale nadarilo sa vam zobudit? alebo mate podobne skusenosti?
Používateľov profilový obrázok
sorer
Admin
Admin
Príspevky: 859
Dátum registrácie: Pi Dec 12, 2003 12:29
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: spontanne LD

Príspevok od používateľa sorer »

Hanawa napísal:... zobudit sa z LD je asi este horsie ako zobudit sa z erotickeho sna :-)
Este horsie je zobudit sa z erotickeho LD. :oops:

1. Finty samozrejme existuju. Prvu vec ktoru sa musis naucit zvladat, je sebakontrola. S tou ma problem asi kazdy, dokonca aj ja. Ak sa ti sen zacne zahmlievat a mas pocit ze sa prebudzas, zacni sa krutit(tocit) dookola. To je asi najucinejsia metoda. Pocitovat pritom pocity, a tie ti vylepsia snovu kvalitu a udrzia ta vo sne. Zo spomenutia dalsich metod by ti pomohla metoda pozerania na ruky, alebo do zrkadla. Na zvysenie doby LD vraj existuje aj predstavovanie hodin, ktorym spomalis rucicky. Nejaky chlapik vraj takto prezil v LD nejakych 100 rokov :?

2. Falosne prebudenia su bezna vec. Z problemom prebudenia nemam problemy, skorej s tym opakom ako si pisal. Ale myslim si ze ked sa budes chciet prebudit, staci len mysliet na svoje telo a izbu v ktorej spi, podobne ako pri AC.
Používateľov profilový obrázok
ibbeta
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 187
Dátum registrácie: Pi Jan 23, 2004 19:42
Kontaktovať používateľa:

Re: spontanne LD

Príspevok od používateľa ibbeta »

som rad ze zacinas, prajem ti vela trpezlivosti. "spontanne ld" je podla mna lepsie nez "umele", je v tom kus "magicna"
do toho magickeho pohladu pari aj strach z neprebudenia, tym presiel snad kazdy, takisto problemami predlzovania.. chce to prax, vela stastia
PaloB
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 72
Dátum registrácie: Ne Jan 25, 2004 23:29
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať používateľa:

To Hawana

Príspevok od používateľa PaloB »

1. Keď prídeš na to, že máš sen, je potrebné ostať kľudný (to sa "praxou" naučí rýchlo). Potom (aspoň ja) prípadne zlepším kvalitu (ostrosť) ak je treba (poštípem si ruku).
Potom rob, čo chceš. Ja v posledných 2 LD si skúšam pohybovať predmetmi al. ľuďmi :) .
Skús sa niečo pýtať postáv vo sne, je to zaujímavé.
Ak strácaš obraz, už spomenutá, technika krútenia je najlepšia, len je treba byť pohotový.
Ak už stratíš obraz úplne a už akoby si bol hore, ostaň ležať , ani sa nepohni, sen sa pravdepodobne vráti (pozor na falešné prebudenie :) ) .

2. Vo sne je myseľ ľahko ovplyvniteľná (voči obrazu al myšlienke) preto ten pocit. Ak sa chcem zobudiť tak sa zobudím.
Napísať odpoveď