"sny pred snami"

Zaujímavé zážitky z vašich snov

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
V3iL_0v_S3cr3cY
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 73
Dátum registrácie: Ne Máj 22, 2005 19:17
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

"sny pred snami"

Príspevok od používateľa V3iL_0v_S3cr3cY »

občas sa mi stava ze mam "sny pred snami" a snivaju sa mi vacsinou ked brat ma este zapalenu lampu a je este trochu svetla v izbe. ide o to ze proste ked som niekde madzi snom a bdenim tak z prvej myslienky na ktoru pomyslim sa mi v hlave vytvori situacia ktora skoro vzdy...teda vzdy skonci padom...a vzdy sa zobudim na to ze uz idem spadnut a myknem sebou jak pes. uz len cakam kedy sa myknem a ostanem kdesi nad sebou... :) ak sa to stava aj vam ta napiste...
Myslíte si že to čo dýchate je vzduch?
Používateľov profilový obrázok
Imp
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 168
Dátum registrácie: Pi Máj 20, 2005 21:41
Bydlisko: Košice - okolie
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Imp »

No obcas mnou pri zaspavani znicoho nic mykne. Ale zo skutocne neznamej priciny, nie ako si pisal Ty.
For Thine is the kingdom, and the power, and the glory, for ever & ever.
Používateľov profilový obrázok
V3iL_0v_S3cr3cY
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 73
Dátum registrácie: Ne Máj 22, 2005 19:17
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa V3iL_0v_S3cr3cY »

Tak to mas este horsie(alebo lepsie???) ako ja lebo pri mojich snoch to ako-tak cakam ale ked sa z nicoho nic myknes tak vazne raz vyputujes z tela... :wink:
Myslíte si že to čo dýchate je vzduch?
Fenix
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Ut Máj 10, 2005 22:09

Príspevok od používateľa Fenix »

Ano ano, s tým myknutím je to asi normálne, mňa myká tiež, dokonca si to trochu kontrolujem, lebo zaspávam pri priateľke a ja zaspím vždy skôr. Tak po prebudení sa dozviem, že... prvé myknutie si pamätám a pri ďalších už asi spím, lebo si ich nepamätám.
Používateľov profilový obrázok
V3iL_0v_S3cr3cY
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 73
Dátum registrácie: Ne Máj 22, 2005 19:17
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa V3iL_0v_S3cr3cY »

Fenix napísal:lebo zaspávam pri priateľke
Tak to ti závidím :( :( :(
Myslíte si že to čo dýchate je vzduch?
Fenix
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Ut Máj 10, 2005 22:09

Príspevok od používateľa Fenix »

:D tiež som musel zabojovať ... čo si myslíš...
Používateľov profilový obrázok
V3iL_0v_S3cr3cY
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 73
Dátum registrácie: Ne Máj 22, 2005 19:17
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa V3iL_0v_S3cr3cY »

no dobre ale ja mam 14... :(
Myslíte si že to čo dýchate je vzduch?
d.v.a.majky
Návštevník
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Po Jún 13, 2005 18:41
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: "sny pred snami"

Príspevok od používateľa d.v.a.majky »

[quote="V3iL_0v_S3cr3cY"]občas sa mi stava ze mam "sny pred snami" a



Mno jo, tmomu ver. Mrte casto sa mi stava, ze sa mi sniva ze padam z bicykla, tak ako hovoris, ked zaspavam a vtedy sebou strasne ale strasne trhnem. Kedysi to bolo slabe, ale teraz ked sa mi to stane, tak dost to mnou skubne. Cim to moze byt?
"Ja som pan tvoj, nebudes sa klanat inym bohom."
Kto to kedy vymyslel, alebo citil, musel byt velmi fanaticky zalozeny.
d.v.a.majky
Návštevník
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Po Jún 13, 2005 18:41
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa d.v.a.majky »

Ty sa mykas viac krat v noci? Moze to suvisiet aj s tym co sa stava mne. Bo ked spim pri priatelke, tak sa jej stava sem-tam ze ju udriem. Teda uz sa to nestalo dlho odkedy mi to par krat povedala, ale da sa to neako obmedzit? Cim?
"Ja som pan tvoj, nebudes sa klanat inym bohom."
Kto to kedy vymyslel, alebo citil, musel byt velmi fanaticky zalozeny.
LostUnicorn
Návštevník
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Po Jún 13, 2005 15:02
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa LostUnicorn »

Ohladom toho myknutia, vzdy ked sa mi to podari ovladnut a nezobudit sa, zacina prava zabava :D Mne sa to zas stava ze idem po schodoch a ten od zadnou nohou mi zmizne skor ako ju stihnem zdvihnut. Vtedy proste zletim dozadu.
Raz som to uz cakal a nechcel som sa zobudit, tak ma to akoby hodilo presne do tych snov co sa daju lahko ovladat :) to nazyvate ze Lucidne sny ci ako :? Proste som snival, ale vedel som ze snivam. Ovsem nedali sa robit take veci ako ist si pozriet nieco ako pri astralnom cestovani. Bol som obmedzeny na fantaziu a predstavivost ale mohol som tvorit sen, cokolvek ma napadlo sa tam zjavilo ci zmizlo. Je to velmi krasny a zriedkavy pocit. Ostatne sny, tam kde lietam nemozem az takto ovplyvnovat.
Ale ak sa zobudim, vacsinou to nie je nic prijemne. Vzdy sebou moc myknem a potom ma boli cele telo. Kedze napnem asi kazdy jeden sval aby som sa skusil niecoho zachytit. :(
athariana
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Po Jún 13, 2005 14:27

hmm

Príspevok od používateľa athariana »

ja sa myknem ked sa mi sníva ako padám niekde z výšky, alebo vo výťahu..No a tiež ked stojím pred výťahom u nás v činžiaku a niekto mi chce ublížiť a ja nemôžem kričať.. No a to čo som už spomínala, že ma niekto drží a ja sa nemôžem zobudiť tak vtedy sa nemykám lebo sa nemôžem ani pohnúť!! Tak toto ma fakt štve že si to neviem vysvetliť
Používateľov profilový obrázok
sammy
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 66
Dátum registrácie: Po Júl 11, 2005 23:46
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: "sny pred snami"

Príspevok od používateľa sammy »

V3iL_0v_S3cr3cY napísal:občas sa mi stava ze mam "sny pred snami" a snivaju sa mi vacsinou ked brat ma este zapalenu lampu a je este trochu svetla v izbe. ide o to ze proste ked som niekde madzi snom a bdenim tak z prvej myslienky na ktoru pomyslim sa mi v hlave vytvori situacia ktora skoro vzdy...teda vzdy skonci padom...a vzdy sa zobudim na to ze uz idem spadnut a myknem sebou jak pes. uz len cakam kedy sa myknem a ostanem kdesi nad sebou... :) ak sa to stava aj vam ta napiste...
Mne sa praveze stava, ze snivam sen, v ktorom sa mi sniva dalsi sen. Ak sa zo sekundarneho sna prebudim do primarneho, moja mysel si mysli, ze je to realita a pritom snivam. Takto vlastne nadobudnem stav LD, prip. fazu, kedy smo paralyzovany, kedze telo je v spanku paralyzovane, aby sme si neublizili a pritom sa pozeram normalne ocami na izbu. Vzdy sa zlaknem, pretoze necitim dych a tlkot srdca, pretoze spim. Neskor nastanu neprijemne interferencie vo forme silneho zvuku roznych frekvencii.. ak toto prekonam som uz odputany od tela. Ak sa uvediem iba do stavu LD, vacsinou mam strach a som v akomsi hororovom sne a vtedy vytvorim okolo seba vir a presuniem sa na miesto, ktore si pomyslim a snivam dalej.
Antes de morir veras el aro..
Používateľov profilový obrázok
sammy
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 66
Dátum registrácie: Po Júl 11, 2005 23:46
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa sammy »

Inak myka aj mna, ale iba pri zaspavani. Spanok ma viac faz.

Ked si lahnete, vas mozog produkuje rychle beta vlny. Akonahle zatvorite oci klesne ferkvencia niekde do alfa. Alfa vlny su ovela kludnejsie. V tomto stave sa pripravuje na spanok, cize sa mykate, mrvite a prehadzujete zo strany na stranu, kym si nenajdete pohodlnu polohu.
Vase oci sa pritom pomalinky pohybuju.

O niekolko minut sa dostatnete do tzv. Hypnagogickeho stavu. Toto je akasi medzistanica medzi prebudzanim a zaspavanim. Proste zona, ked lezite a uz takmer spite a zrazu sa prebudite a potom opat pomalicky zaspavate. Trva to asi 5 az 15min. V tejto faze ste lahko prebuditelny hociakym sebemensim sumom.
Svalstvo sa vam zacina uvolnovat, mnohy sa mozu citit lahsi alebo priam akoby leteli. Vasa mysel vsak stale produkuje myslienkove pohody, z ktorych sa tvoria obrazy alebo zvuky. Vacsinou su badatelne aj rozne sfarbene bodky, machule a podobne utvary. Nazyvaju sa Hypnagogicke obrazy, ktore sa dostavuju uz v psychadelickom stave. Niekto tu pisal tusim, ze pri zaspavani pada. Deje sa to presne v tejto faze spanku.

Dalej nasleduje lahky spanok, niekde na urovni theta. Trva od par sekund po par minut. V skutocnosti sa vam uz sniva, ale ak vas nieco prbudi v tomto stave, nebudete vediet o tom, ze ste uz spali.

Potom pride hlboky spanok na nizkych delta vlnach. Pride asi tak po 20tich minutach. Vase telo velmi uvolnene, pripravene na spankovu paralyzu. Tlkot srdca je pomaly, nebadatelny, tak ako aj dychanie. ZV tejto faze vas uz nic tak lahko neprebudi :)Ak vas vsak nieco prebudi, budete sa citit dost blbo, uplne mimo, nebudte nic vediet a podobne :) Ak este rastiete tak v tejto faze je vylucovany hornom rastu.

Po tejto faze zacne N-REM cyklus. Tj. non rapid eyes movement cyklus, cca. po 90 az 120 minutach vystriedany REM cyklom, v ktorom sa vam snivaju sny. V N-REM cykle sa vraciate naspat do predoslych faz.

REM spanok je nazaujimavejsie stadium spanku. Oci sa vam rychlo hybu, tep sa zvysi, dychanie je taktie aktivnejsie. Akoby ste prezivali to co sa vam sniva. Mozgova aktivita je ako pri bdelom stave a normalne premyslate avsak s tym rozdielom, ze spite :) Vase telo je pocas tejto fazy silno paralyzovane, aby sme si neublizili. Prva perioda REM spanku trva 10minut a po nej sa prebudite do lahkeho spanku a cyklus zacne odznova. Pocas tych 10tich minut vas mozog pracuje na vyssej urovni ako obvykle, pretoze sa nemusi starat o zmysli a cas virtualne plynie rychlejsie a moze ubehnut v spanku aj 10dni.

Zaujimave, ze? :)
Antes de morir veras el aro..
MeriAmon
Návštevník
Príspevky: 2
Dátum registrácie: St Aug 03, 2005 15:31

Príspevok od používateľa MeriAmon »

:) no to miknutie sa stáva aj mne, a myslím, že väčšine ľudí. V podstate podľa mňa ide o to, že upadáme do spánku a v prvej fáze v hladine alfa , kedy sa telo uvolňuje prebehne nejaký elektromagnetický výboj v mozgu a ten spôsobí toto nervové miknutie... Ale ak vravíte, že je to brána k AC tak sa otvára predomnou nový obzor...
viem, že nič neviem....
gia
Návštevník
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Po Nov 21, 2005 18:27

Re: "sny pred snami"

Príspevok od používateľa gia »

miknutia mam bezne, je to velmi zvlastne, niekdy sa mi zacne snivat, ze idem spadnut hoci len do otvorenej plztkej jamy, tak kopnem nohou a ine................. je to sranda, ale chapem ten vyboj :))
Napísať odpoveď