Šamanizmus - metóda duchovného rozvoja

Moderátori: RedHawk, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1871
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Šamanizmus - metóda duchovného rozvoja

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

Ďakujem li :wink:... súhlasím, že šamanizmus je o "jeho žití v praxi" :)
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Používateľov profilový obrázok
kokopelli
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 77
Dátum registrácie: Št Júl 08, 2004 13:59

Re: Šamanizmus - metóda duchovného rozvoja

Príspevok od používateľa kokopelli »

nedá mi nevstúpiť do debaty li a ww6: li, ako vieš, že ww6 ten šamanizmus nežije v praxi? o čo ti vlastne ide? čo by si chcela od neho (ww6) počuť, aby si mala pocit, že ti odpovedal?
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1871
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Šamanizmus - metóda duchovného rozvoja

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

Dnes by som pokračoval témou forma šamanskej liečby a poradenstva:

Základným predpokladom pre akýkoľvek šamanský zásah v prospech človeka alebo skupiny ľudí je osobná alebo písomná žiadosť o takúto prácu. To znamená, že šaman nevykonáva žiadne obrady, rituály bez vedomia danej osoby. Samozrejme existujú vynimky, no je ich potrebné citlivo zvážiť. Jednou z nich je akútne ohrozenie života, kedy ohrozená osoba nie je schopná formálne požiadať o pomoc. V inom prípade sú to deti, za ktoré zodpovedajú rodičia.

Prečo je to vhodné/nutné dodržiavať :?:
Akýkoľvek nevyžiadaný zásah (aj keď je konaný s čistým zámerom :wink:) môže byť vnímaný danou osobou ako forma manipulácie alebo dokonca zneužitie:!: postavenia/schopností šamana.

Z podobného dôvodu šaman väčšinou nepracuje na diaľku. Podstatnejšie je však to, že prítomnosťou klienta môže šaman vykonávať liečebné rituály nielen na duchovnej rovine, ale aj na fyzickej rovine. Šamanskú formu liečby je možné vnímať aj ako "prenos" duchovnej sily do fyzickej roviny.
li
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 22
Dátum registrácie: So Júl 24, 2004 15:43

Re: Šamanizmus - metóda duchovného rozvoja

Príspevok od používateľa li »

WhiteWolfSix napísal:Ďakujem li :wink:... súhlasím, že šamanizmus je o "jeho žití v praxi" :)
aj ja dakujem :)
li
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 22
Dátum registrácie: So Júl 24, 2004 15:43

Re: Šamanizmus - metóda duchovného rozvoja

Príspevok od používateľa li »

kokopelli napísal:nedá mi nevstúpiť do debaty li a ww6: li, ako vieš, že ww6 ten šamanizmus nežije v praxi? o čo ti vlastne ide? čo by si chcela od neho (ww6) počuť, aby si mala pocit, že ti odpovedal?
kazdy odpoveda co chce odpovedat
li
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 22
Dátum registrácie: So Júl 24, 2004 15:43

Príspevok od používateľa li »

ww6: samozrejme:-)...vid "osobna ziadost"...
Používateľov profilový obrázok
majk
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 486
Dátum registrácie: Po Jan 26, 2004 9:14
Bydlisko: morava cz

Príspevok od používateľa majk »

mohl bych se zeptat co znamena v prekladu " li " ? asi bych si to mohl najit nekde ve slovniku, ale ted se mi zrovna nechce. Dekuji
li
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 22
Dátum registrácie: So Júl 24, 2004 15:43

Príspevok od používateľa li »

majk napísal:mohl bych se zeptat co znamena v prekladu " li " ? asi bych si to mohl najit nekde ve slovniku, ale ted se mi zrovna nechce. Dekuji
ono Li "mi vzniklo" niekedy z "lenivosti" od čajočky Livingstone, jednoduchym skratenim:-)- len tak si prislo
az po nejakom case som zistila, ze znamena copy:
Osvietenie, oheň, poddajnosť, dobrovoľná závislosť, svetlo, LI
nie ješitnosť ani hrdosť ale dobrovoľná oddanosť, magický jasnozrak, (LI – oddelenosť, svätosť)
Znak li (slunce, oheň, jas) hraje v této oblasti světla velkou roli. Sídlí v očích, tvoří ochranný kruh a způsobuje znovuzrození.
Li představuje oheň, představuje slunce, představuje blesk, představuje prostřední dceru, představuje štít a přilbu, představuje kopí a meč.
Je-li tu ona spontánnost a vstřícnost, pak je ve světě dosahováno Řádu Li. Je-li ve světě dosaženo Řádu, pak je zjednáno místo v jeho středu.
Od priatela som sa dozvedela(po rokoch) ze v hebrejcine znamena "mne", od priatelky nedavno ked nieco "pocitala" ci co:-) na zaklade nejakej druidskej numerosky mien ze Li je zakladom mojho krsneho mena, ked sa nan pozriem chemicky, tak je to aj Litium a cojaviem co este:-))))
Používateľov profilový obrázok
majk
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 486
Dátum registrácie: Po Jan 26, 2004 9:14
Bydlisko: morava cz

Príspevok od používateľa majk »

jeste to znamena zepry v prekladu z cinstiny : " hruška". Me to zajimalo i z toho duvodu protoze ma ve jmenu li i JET LI, ktery dela 30 let specialni styl akrobatistickeho WU-SHU ... sice je to prcek ale silu ma jako medved.
li
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 22
Dátum registrácie: So Júl 24, 2004 15:43

Príspevok od používateľa li »

majk napísal:jeste to znamena zepry v prekladu z cinstiny : " hruška". Me to zajimalo i z toho duvodu protoze ma ve jmenu li i JET LI, ktery dela 30 let specialni styl akrobatistickeho WU-SHU ... sice je to prcek ale silu ma jako medved.
:-))))))))))))))))))))))))))) ono li ma vselico aj vselikto v mene. ja som sa nejako tym co li znamena nezaoberala, akosi to prislo dodatocne..to slnko mi prirodzene od krpata sedi s ohladom na dalsie ohlady alebo len tak
Používateľov profilový obrázok
majk
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 486
Dátum registrácie: Po Jan 26, 2004 9:14
Bydlisko: morava cz

Príspevok od používateľa majk »

me to zas zajima z toho duvodu ze kdyz nekdo komunikuje na netu, tak bud uvede sve jmeno ( nebo jeho zkomonelinu, napr. michal = " majk " ) anebo uvede nick za kterym se muze ukryvat nejaka vlastnost toho cloveka. Samozrejme nemaji to tak vsichni ...
nuvedu priklady nicku ktere jsou tu a co me u nich hned napadne:
sorer - sorcerer ( uz to tu nekdo psal, ale me to napadlo uz predtim )´= kouzelnik
kokopelli = neco s indianskym samanekm nebo pistalou
whitewolfsix = to vylozene vypada jako jmeno indiana
hanawa = prekroucena hawana, tzn. pohoda +klid
.
.
. atd. :lol:
Používateľov profilový obrázok
Hanawa
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 190
Dátum registrácie: Št Jún 10, 2004 13:06
Bydlisko: Krupina

Príspevok od používateľa Hanawa »

majk, viac si domýšľaš ako by si mal ...
hanawa nie je prekrútená hawana, lebo jednak by tam muselo byť "v" a nie "w" a dvak výklad nicku by si mal nechať majiteľovi 8)

hanawa je z japončiny, znamená "veniec" ... hana "kvet" ... wa "kruh"

a vzniklo to pokusom o preklad mena Štefan z gréckeho stefanos "ovenčený" ... už som našiel aj presnejší preklad do japončiny "keikan", ale hanawa sa mi zapáčilo a nejak mi to aj prischlo, takže tak :wink:
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1871
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Šamanizmus - metóda duchovného rozvoja

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

Skúste sa vrátiť k téme :wink:
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Používateľov profilový obrázok
Hanawa
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 190
Dátum registrácie: Št Jún 10, 2004 13:06
Bydlisko: Krupina

Príspevok od používateľa Hanawa »

Takže by som sa vrátil otázkou:

Ako šmanan, vníma a lieči rany a zranenia?
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1871
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Šamanizmus - metóda duchovného rozvoja

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

Klasické rany (rezné, bodné, atď.) vníma šaman ako intrúzie (votrelcov) a tak ich lieči pomocou extrakcie (tú som vo všeobecnosti popísal vyššie). Rany "na duši" vníma rôzne, no najčastejšie to môže byť vnímané ako strata časti duše, ktorú lieči nájdením a návratom chýbajúcej časti.
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Napísať odpoveď