Vzťah Cirkvi k mágii a AC a Váš názor

Vaše dobré/zlé skúsenosti s mágiou

Moderátori: RedHawk, Moderátori

Súhlasíte s názorom cirkvi?

áno
6
9%
nie
51
80%
neviem
7
11%
 
Celkom hlasov: 64

OBI-VAN
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 198
Dátum registrácie: Ne Nov 13, 2005 10:19

@avalong - proc se zastavas mafie ?

Príspevok od používateľa OBI-VAN »

kdyz sis o to rikal, to se na tomhle foru chces zastavat mafie ?
Ponechame stranou inkvizici a vyvrazdovani celych narodu a kultur v ramci "krizackych vyprav" tohle neni tak davno:

http://www.reformation.org/holocaus.html

http://www.amazon.com/gp/product/produc ... 21-5552012

http://news.bbc.co.uk/2/hi/world/europe/2362135.stm


http://www.atheists.org/flash.line/vat13.htm

http://www.americanatheist.org/pope99/calvi.html

http://www.azcentral.com/specials/speci ... tire04.html

http://www.christianprogress.com/2.htm

to jen na uvod, zbytek si najdi sam
Používateľov profilový obrázok
Tesla
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 270
Dátum registrácie: Pi Dec 09, 2005 22:26
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Tesla »

Tesla napísal:Krestanstvo sa dost podoba na imperializmus, lebo zapiera vsetky ostatne nabozenstva, a snazi sa od ludi ziskat peniaze..
A to máš odkiaľ ? Kresťanstvo nie je expanzívne náboženstvo - každý sa môže samostatne rozhodnúť a nikoho nenúti, ostatné náboženstvá akceptuje.A k tým peniazom ... neviem či môžeš v nejakej inštitúcii dať dobrovoľný príspevok za to čo si tam dostal. tak zoberme si napr. kurzy zberajúce sa OBE koľko sa platí tam ?
Teraz si nemyslí že som zaujatý ale sú to fakty .
Odkial??
Zeby krestania podporovali ine nabozenstva???
Kaňzde ine bozstvo oznacuju za satanizmus, pripadne posadnutost diablom.
A cirkev je naozaj jedna velka mafia - teraz nehovorim krestanstvo.
A mimochodom co hovoris na zakaz interupcii??
Kde je sloboda zien?? A co ked ju niekto znasilni?? A co ked by zomrela kvoli porodu, a jedine co ju moze zachranit by bola interupcia??
A rovnopravnost zien v cirkvi??? Ani nehovorim.
A predstava, ze by som mal zasvatit cely zivot niekomu sialena - ved Kolko je krasnych veci na zemi, ktorych by sme sa museli vzdat???
A naco by bol potom nas zivot??? - Len na sluzbu bohovi ktory ani nemusi existovat. Keby sa takto premarnilo hoci len tisicrocie...
Ked si predstavim graf vyvoja vedy, ktora kazdemu zabezpecuje kvalitnejsi zivot od roku 0 do 1800 a od 1800 po 2006 je to ohromny rozdiel a vplyv cirkvi sa od roku 1800(priblizne - teda typujem) dost zmenil...
nemam co dodat...
Používateľov profilový obrázok
lukina.k
Návštevník
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Ut Apr 18, 2006 10:39

Re: Vzťah Cirkvi k mágii a AC a Váš názor

Príspevok od používateľa lukina.k »

ak je tu niekto kto s cirkvou súhlasí tak sa ho chcem opítať prečo tu potom je lebo toto forum je presne o tom

ja s nou nesúhlasím
Epholl
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 160
Dátum registrácie: Pi Feb 10, 2006 13:57
Bydlisko: Zilinska priekopa

Príspevok od používateľa Epholl »

chyba nieje v cirkvi, ale v ludoch, co ju riadia
preco mozu mat avatari len 16 kilo?? :(
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1871
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Vzťah Cirkvi k mágii a AC a Váš názor

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

Epholl, preformuloval by som to na: Chyba nie je v náboženstve, ale v ľuďoch, čo cirkev reprezentujú. :wink:

Ľudia si totižto so slovom cirkev spájajú "organizáciu", ktorú reprezentuje pápež, kardináli, arcibiskupi, biskupi, kňazi a ostatní cirkevní predstavitelia a aj preto nadávajú na cirkev, no kresťanstvo ako náboženstvo väčšine nevadí. 8)
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Používateľov profilový obrázok
Ali Agca
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 47
Dátum registrácie: Ne Sep 19, 2004 21:26
Bydlisko: Brno

Nepřesnosti, nejasnosti...

Príspevok od používateľa Ali Agca »

Tak jsem si to celé přečetl a musím říct, že je tu spousta nepřesností a spousta nepochopení. Církev je tvořená lidmi, ale ti samozřejmě mají svoje chyby. Přesto je svatá, protože ji posvěcuje Bůh. Zároveň nikdy ji nenastane konec, protože to bylo rovněž předpovězeno, že ji peklné mocnosti nepřemohou. Církev není sektou, protože je všechno na vaši vůli, jestli se budete či nebudete účastnit.

Jinak mě trošku překvapuje, že tu nezněly nějaké reakce na spoustu zázraků ať už uzdravení, či třeba stigmata(Pater Pio). Je to vědecky zdokumentováno. Proč by někdo z těchto lidí, které tyto zázraky provázeli a provázejí nechtěl změnit tvář církve? Mnohokrát Ježíš k lidem promlouvá(sestra Faustyna,...) i v dnešní době. Navíc to není jen o tom, že věřím a není žádná zpětná vazba. Člověk dokáže cítit Boha. Znám rovněž jednu ženu, která je plná Ducha Svatého a má plno darů. Promlouvá skrze ni (Duch Svatý) a může vám pomoct vyřešit problémy. Byl jsem u ní - řekne vám všechny zdravotní problémy, které máte i ty, o kterých ještě nevíte, vysvětlí vám všechny psychické problémy a ví o věcech, které jste prožili od malička. Pořádá kurzy a stojí to za to - muslimové, hinduisti a další mění své smýšlení a jsou dnes vyznavači křesťanství. Je opravdu vyjímečná. Škoda, že jich takových neni u nás víc.

Rovněž se tu nikdo nezmínil o spoustu významných a světově uznávaných svatých jako např. sv. Tomáš Akvinský.

Na druhou stranu musím říct, že postoj představitelů církve(ne všech) k meditaci není úplně správný. Navíc katoličtí poustevníci v Německu meditace s prospěchem využívají - mají meditaci a pak rozjímání, pak opět meditaci. Navíc mám pocit, že meditace a kontemplace je to stejné. V budoucnu chci napsat knížku na toto téma(křesťanství a meditace), protože jsem si jistý, že ji může být využito k velkému prospěchu lidí.

Na závěr bych je dodal: Až zemřete, tak se vás Bůh nebude ptát co Ti druzí, ale jak jste se chovali VY! (To je pro ty, co pořád říkají, jak jsou ti křesťani hrozní. No hold jsou to taky lidé...)
Epholl
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 160
Dátum registrácie: Pi Feb 10, 2006 13:57
Bydlisko: Zilinska priekopa

Príspevok od používateľa Epholl »

:appl: :appl: :appl: :appl: :appl: moj clovek :-)
preco mozu mat avatari len 16 kilo?? :(
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Re: Vzťah Cirkvi k mágii a AC a Váš názor

Príspevok od používateľa dr.Katz »

mě by zajímalo, jak by se asi tvářil Ježíš, kdyby viděl jak se jeho učení dnes podává, co by asi řekl na křesťanství, na ty všechny papeže apod. Sám byl chudý a neměl nic kromě bederní roušky a církev která má šířit jeho slovo je velice bohatá. Navíc by asi ani nesouhlasil se vznikem církve. Já jsem byl nedávno na pohřbu. Byla mše a soustředil jsem se na to jak se chová kněz, na ty jeho ceremonie, řeči atd. a nabyl jsem dojmu, že za tohle by jej Ježíš asi nepochválil. Je to všechno jenom šaškárna, to pojídání odpustků, pití mešního vína atd. Měli to nacvičené jako spartakiádu. Každý pohyb, každé slovo. Pořád líbal bibli, klekal si a zase vstával, kroužil okolo rakve jako sup... v různých chvílích jsme měli jako pozůstalí reagovat na to, když řekl: slyšeli jste slovo boží. Pořád jsme vstávali a zase si sedali, no prostě jsem za tím vším toho Ježíše a jeho učení nepoznal.
Smrt není zánikem světla. Je zhašením lampy, protože svítá...
Epholl
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 160
Dátum registrácie: Pi Feb 10, 2006 13:57
Bydlisko: Zilinska priekopa

Príspevok od používateľa Epholl »

par slov z toho si si ale mohol zapamatat: "Vezmite, a jedzte z neho vsetci, toto je moje telo, ktore sa obetuje za vas. Toto robte na moju pamiatku."

tu sa opat odzrkadluje problem cirkvi: je zlozena z ludi
preco mozu mat avatari len 16 kilo?? :(
Používateľov profilový obrázok
lukina.k
Návštevník
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Ut Apr 18, 2006 10:39

Re: Vzťah Cirkvi k mágii a AC a Váš názor

Príspevok od používateľa lukina.k »

mna bi zaujimalo , prečo farari odsudzuju magiu ved aj ježiš robil zazraky
Používateľov profilový obrázok
lukina.k
Návštevník
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Ut Apr 18, 2006 10:39

Re: Vzťah Cirkvi k mágii a AC a Váš názor

Príspevok od používateľa lukina.k »

ja sa chcem spitat či niekto nevie kde je nika.p
Epholl
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 160
Dátum registrácie: Pi Feb 10, 2006 13:57
Bydlisko: Zilinska priekopa

Príspevok od používateľa Epholl »

1.) podla mojho nazora farari odsudzuju magiu z dovodu nedostatku informacii a naslednej dezorientacie

2.) neviem, + tato otazka spada pod inu kategoriu :wink:
preco mozu mat avatari len 16 kilo?? :(
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1871
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Vzťah Cirkvi k mágii a AC a Váš názor

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

Epholl: To by si ako dobrý katolík mal vedieť. Cirkev odsudzuje mágiu, pretože ju spájajú s okultizmom a ten je vo všeobecnosti pre cirkev neprijateľný. 8)
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Re: Vzťah Cirkvi k mágii a AC a Váš názor

Príspevok od používateľa dr.Katz »

církev si stejně vzala z Ježíše jenom to, co se jim hodilo. Četl jsem, že na jakémsi koncilu ve středověku se prostě dohodli, že vypustí některé pasáže. Týkalo se to reinkarnace. Prostě jim to nevyhovovalo, aby lidé věděli, že se znovu narodí. Navíc, evangelií se dochovalo více, než jenom ty známé čtyři. Mezi nima snad i evangelium Marie z Magdaly (Máři Magdaléna), ale vypovídala o Ježíši jinak než to církvi pasovalo, takže zase zákaz... No a teď ta aféra s knihou Šifra mistra Leonarda - další zákaz čtení pro ovečky. Nemají to lehké, ti křesťani. Dlouho jim to falšování minulosti nemůže vydržet. Jednou se to provalí a církev lehne.
Smrt není zánikem světla. Je zhašením lampy, protože svítá...
Používateľov profilový obrázok
lukina.k
Návštevník
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Ut Apr 18, 2006 10:39

Príspevok od používateľa lukina.k »

maš pravdu len mi to dosť lezie na nervi hovoria nam abi sme verili na zazraki od ježiša a sami nam zakazuju abi sme verili na magiu
Napísať odpoveď