Vzťah Cirkvi k mágii a AC a Váš názor

Vaše dobré/zlé skúsenosti s mágiou

Moderátori: RedHawk, Moderátori

Súhlasíte s názorom cirkvi?

áno
6
9%
nie
51
80%
neviem
7
11%
 
Celkom hlasov: 64

Používateľov profilový obrázok
Ali Agca
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 47
Dátum registrácie: Ne Sep 19, 2004 21:26
Bydlisko: Brno

Moc? Bohatství?

Príspevok od používateľa Ali Agca »

A kde se ta moc církve projevuje? Zatím jsem si toho nevšiml. Spíš občas vidím takřka bezmoc s některými problémy...

To s tím majetkem už také dávno neplatí. U nás jsme rádi, když dokážeme opravit, aspoň to nejnutnější, o nějakém obohacování ani nemluvě. Na faře se rozhodně nežije v nějakém luxusu, ale je to spíš mírný podstandard...

Taky tu zaznělo, že církev se nechce osamostatnit. To také není pravda, alespoň u nás v ČR. Chce aby ji vrátili majetek a pak se osamostatní, ale stát na to nechce přistoupit. Ač by se mohlo zdát, že se jedná o hromadění majetku, tak to není pravda. Církev by pak na tom byla po majetkové stránce hůř a zřejmě by se pro věřící musel zavést desátek. Aspoň by se to pak v církevních řadách pročistilo...

Ježíš a magie? Dobré :) ale nesouhlasím. To co konal, nekonal on(byl zde pouze člověkem), ale konal to skrze něj Otec. Jaká je vlastně definice magie? Myslím, že nebezpečí magie je v tom, že člověk má pocit, že je schopný se sám o sebe postarat, chce být na Bohu nezávislý - tvz. nebezpečí samospasitelství. My se ale nikdy nemůžeme sami spasit ani se zasloužit o spásu - ta přichází z Boží milosti...
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1871
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Moc? Bohatství?

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

Ali Agca napísal:A kde se ta moc církve projevuje? Zatím jsem si toho nevšiml. Spíš občas vidím takřka bezmoc s některými problémy...
Moc cirkvy sa prejavuje v mnohých formách, niekedy viac skryte, inokedy viac otvorene. Keď si len vezmeš fakt, že Vatikán ako sídlo RK cirkvy je samostatný štát, ktorý uzatvára s okolitými štátmi zmluvy, ktoré majú zasahovať do vnútornej politiky iného štátu ohľadom náboženstva, tak potom tvrdiť, že cirkev moc nemá je buď ignoranstvo alebo hlúposť. Na druhú stranu si uvedomujem, že Česká republika je viac sekulárny štát, než Slovensko a tak sa reálna moc cirkvy u Vás tak neprejavuje ako u nás. :wink:
Ali Agca napísal:To s tím majetkem už také dávno neplatí. U nás jsme rádi, když dokážeme opravit, aspoň to nejnutnější, o nějakém obohacování ani nemluvě. Na faře se rozhodně nežije v nějakém luxusu, ale je to spíš mírný podstandard...
Nuž, keď cirkev vnímaš len ako dedinskú (vesnickú) faru, potom naozaj nemožno hovoriť o majetkoch a bohatstve. Príď však napríklad do Banskej Bystrice a uvidíš aké obrovské a honosné diecézne centrum Jána Pavla 2. cirkev u nás postavila. A komu slúži? Keď bolo minulý rok v lete v BB stretnutie kresťanských rodín (cca 700 ľudí), napchali ich do plesnivej starej školy. Hlavne, že v priestoroch centra sa otvorili dve reštaurácie, čiže budova slúži komerčným účelom. Myslel som, že cirkev má slúžiť ľudu a nie naopak. :no:
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Používateľov profilový obrázok
Ali Agca
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 47
Dátum registrácie: Ne Sep 19, 2004 21:26
Bydlisko: Brno

Re: Moc? Bohatství?

Príspevok od používateľa Ali Agca »

WhiteWolfSix napísal: Príď však napríklad do Banskej Bystrice a uvidíš aké obrovské a honosné diecézne centrum Jána Pavla 2. cirkev u nás postavila. A komu slúži? Keď bolo minulý rok v lete v BB stretnutie kresťanských rodín (cca 700 ľudí), napchali ich do plesnivej starej školy. Hlavne, že v priestoroch centra sa otvorili dve reštaurácie, čiže budova slúži komerčným účelom. Myslel som, že cirkev má slúžiť ľudu a nie naopak. :no:
No v tomto máš částečně pravdu. Mám pocit, že i u nás se postavilo nějaké velké centrum hned vedle chátrajícího kostela, ale i v tomto případě jde o selhání lidí a ne církve. Navíc je další spousta aktivit církve, kde opravdu lidem slouží... Navíc církev nic takového, jako moc a bohatsví nehlásá. Může být i kněz, co něco káže a chová se úplně jinak. Jak už jsem ale psal, tak až zemřu, nebude otázka co ten či onen, ale co já... V tomto směru bych dnešní církev viděl trošku v krizi - lidé se ohlížejí na dav a říkají si, že když to dělá každý, tak proč ne já, ale Bůh se nemění a má stále stejná měřítka...

Jinak mě překvapuje, že tu ještě nezazněla klasická otázka, jak může Bůh dopouštět tolik zla, ale možná už všichni znají odpověď... :)
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1871
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Vzťah Cirkvi k mágii a AC a Váš názor

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

Ali: Málokto otvorene hlása moc a bohatstvo.
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Epholl
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 160
Dátum registrácie: Pi Feb 10, 2006 13:57
Bydlisko: Zilinska priekopa

Re: Vzťah Cirkvi k mágii a AC a Váš názor

Príspevok od používateľa Epholl »

v tom mas pravdu... vsetci su ticho v tieni a tam hrabu a hrabu...

myslim, ze to, o com sa v tejto diskusii zvacsa rozprava je o zlyhani ludi a nie cirkvi ako takej..
preco mozu mat avatari len 16 kilo?? :(
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1871
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Vzťah Cirkvi k mágii a AC a Váš názor

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

každú inštitúciu/organizáciu tvoria konkrétni ľudia, takže v tomto prípade sa nejedná o nejakých ľudí, ale o cirkevných predstaviteľov.
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Lilith7
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 16
Dátum registrácie: St Jan 18, 2006 12:19
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Lilith7 »

pekne ste to tu rozbehli :ok: ja sa este vratim k tomu Cirkev vs. Magia ... vsimli ste si ze v kostole sa vlastne odohravaju magicke ritualy ? premenenie chleba a vina na telo a krv, ocistovanie duse od hriechov (negativna energia?), modlitba (mantra?) ktora moze mat taku moc ze uzdravi cloveka, ... knazi su magovia 8) a mnohi maju schopnosti ktore by sme my mohli len zavidiet ..a uz musim tak dokoncim nabuduce :roll:
The greatest thing you'll ever learn is just to love and be loved in return...
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1871
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Vzťah Cirkvi k mágii a AC a Váš názor

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

pekne si to napísala Lilith... lenže ak "vidíš", tak môžeš ľahko zistiť, že takí skutoční sa dajú spočítať na prstoch jednej ruky
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Lilith7
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 16
Dátum registrácie: St Jan 18, 2006 12:19
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Lilith7 »

Dakujem :oops: a "vidim" ze tych co "vidia" :wink: je v cirkvi malo ... keby poviem knazovi ze vykonava magicke ritualy tak by ma asi poslal do blazinca...to spravil ked som nesuhlasila ze Biblia pretrvala v nezmenenej podobe 2000 rokov :roll:
The greatest thing you'll ever learn is just to love and be loved in return...
Používateľov profilový obrázok
majk
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 486
Dátum registrácie: Po Jan 26, 2004 9:14
Bydlisko: morava cz

Príspevok od používateľa majk »

nekde jsem cetl ze se cirkev posledni dobou zacina dost silne zaobirat vymitanim posedlosti ( dabla ? ) nevi to tom nekdo neco ? Ze udajne maji specialni skupinu lidi, kteri prochazi vycvikem jak na to ...
jinak Bibli jsem necetl a ani nevim jestli je rozdil mezi starou a novou, ale zas jsem nedke cetl ze byla sespana az kolem roku 1 000 a nemusi vubec korespondovat s tou puvodni podle ktere to sepisoval nedko, kdo to nemusel prekladat doslavne ale dle sebe a tudiz se tam mohl smysl nekterych textu zmenit tak ze vysledek je jiny.
Neco podobneho se stalo s prekladem nejakych indickych textu, kdyz je v 20. letech nekdo prekladal, tak neznal pojmy a menil slova a vety podle toho co si mysle ze by to mohlo znamenat. Ted po modernim doslovnem prekladu se zjistilo ze je tam psano o gigantickych vesmirnych lodich, vesmirnych valkach mezi 2 vesmirnymi civilizacemi o podmaneni lidi na zemi pro jejich ucely apod.
takze kdovi jestli soucasna bible a celkove cirkev jede podle puvodnich osnov ...

a jinak k "Vzťah Cirkvi k mágii a AC a Váš názor" nemam zadny nazor protoze o cirkvi vim tak malo, ze nemuzu nic posuzovat.

Tady by me zajimal nazor krestanu a poboznych lidi. Protoze neni krestan jako krestan. :angel:
Epholl
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 160
Dátum registrácie: Pi Feb 10, 2006 13:57
Bydlisko: Zilinska priekopa

Príspevok od používateľa Epholl »

tim ludom sa hovori exorcisti a na Slovensku su az dvaja. tu v Ziline ma byt 13.5. gospelovy festival a myslim, ze tam pozvali aj toho nasho exorcistu... (teda ide len o to, ci nebude mat privela roboty :-) )

podla mna sa neda sudit cirkev ako taka, ako sa neda sudit ani magia ako taka, takze sa obvykle sudia cirkevni predstavitelia, a keby kadzdy slepo nasledoval ich nazory, tak na tomto fore niesom :grin:
preco mozu mat avatari len 16 kilo?? :(
Používateľov profilový obrázok
mNemoN
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 90
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 23:41
Bydlisko: Zem
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa mNemoN »

Zdravim, som tu novy a tiez chcem vyjadrit svoj nazor :)

Moderna cirkev mi pripomina knazov a zakonikov z obdobia Jezisa Krista, teda z obdobia stareho zakona. Mam taky pocit ze existuju az doteraz a veria na prichod praveho Jezisa Krista. Tiez sa zacali uberat nespravnou cestou, boli bohati, mali sluhov etc. Preto prisiel Jezis Kristus na zem aby to zmenil. Aby ukazal ludom ako maju zit, ist im PRIKLADOM. Tiez si nemyslim ze POSLEDNA VECERA mala znamenat ze ho mame napodobnvoat ...tym nemyslim, vytvorit si nejaku hmotu(nekvaseny chlieb), premenit a prijimat TO ako bozie telo :))) (BTW. hlavne ked ju premiena na mol ozraty farar, ktory ledva ledva dokaze citat.. aj to som zazil) Podla mna tym chcel povedat ze toto je moje telo, ktore rozdavam vsetkym okolo (v podobe chleba) ma to byt ako metafora. Tak aj my, ludia sa mame rozdavat vsetkym naokolo NA JEHO PAMIATKU. Spravat sa k druhym ako on. Ani si neviem poriadne predstavit svet ak by sa spravanie ludi podobalo Jezisovmu. Zazraky mozme vynechat :D, pretoze o zivete Jezisa sa dozvedame len z dokumentov pisanych ludmi, ktori ho poznali. V tej dobre ludia neboli velmi vyspeli a urcite nevedeli pochopit vela veci, ktore Jezis ako Boh vedel. Preto im to mohlo pripadat ako zazrak. Ak by sme mali nejake svedectvo napisane Jezisom tak by to vnieslo uplne iny obraz o jeho zivote a podstate cirkvi. A konecne si dat vsetko do jedneho kontextu.
Netvrdim ze by sme vedeli objasnit vsetko co dokazal. Ale priznajme si ze ako ludstvo sme mu nevenovali velku pozornost. Ako ludstvo sme si z neho spravili stroj na moc, peniaze a dobry zivot. Tiez tymto nechcem povedat ze cirkev je zla. V mene cirkvi sa vykonalo vela dobreho. A to hlavne pricinenim zenskeho pohlavia(reholne sestry). Jan Pavol II.
Tiez ste tu pisali ze v roku 2012 zem prejde na vyssi stupen bolo to velmi zaujimave citanie. Pretoze ludia si toho vela uvedomili prestali/nemusia sa bat. Mozu si pokojne vymienat zazitky a skusenosti z ich duchovneho zivota. Uvidime k comu to az dospeje :DD
Tiez som videl dokument na Discovery dokument "Magneticka burka" bolo tam ukazane ako zem chrani jej magneticky stit pre slnecnim ziarenim. Uz si to cele presne nepamatam ale islo tam o to, ze sa tento stit kazdych 200 000 rokov prepoluje. A toto sa pravdepodobne zacalo diat v poslednych rokoch. Preto vznikaju ozonove diery. Na konci budeme mat opacny magneticky severny a juzny pol tak ze nam kompas bude nanic :)))) A kto vie co este :). V priebehu tejto zmeny bude zem velmi nehostina :)) lebo slnecne ziarenie je neblahodarne pre cloveka. Takze ten datum nieje az taka uplna blbost. Ak mi neverite pozrite si to, su tam celkom padne dokazy o tom ze sa to deje. Napiste mi na ICQ mozem vam to poslat.

NIKDY SOM NEPISAL DLHE CLANKY ALEBO PRISPEVKY DO DISKUSIE.
PRETO PROSIM OSPRAVEDLNTE NIZSIU KVALITU TEXTU A ZROZUMITELNOST :))))
Epholl
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 160
Dátum registrácie: Pi Feb 10, 2006 13:57
Bydlisko: Zilinska priekopa

Príspevok od používateľa Epholl »

mNemoN: srry, ze som to zatial necital cele, potom precitam a zareagujem, ale som skocil len na ten chlieb: je sice pravda, ze je lepsie robit dobro, ako dvihat chleba, ale hned za tym je "toto robte na moju pamiatku"
preco mozu mat avatari len 16 kilo?? :(
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Príspevok od používateľa dr.Katz »

myslím, že církvi nevoní magie z toho důvodu, že mág ignoruje církev a její hierarchii a neuznává papeže jako prostředníka mezi člověkem a bohem a snaží se sám svými silami proniknout k podstatě. To církev nepotřebuje a je schopná i zabíjet, aby k tomu nedocházelo. Jakákoliv vlastní cesta k bohu, která nevede zkrze církev, je tudíž považována za ďáblovo dílo a jelikož se dá Bible číst různými způsoby, tak se tam můžeme dočíst přesně to, co nám bude vyhovovat... Ve středověku proběhlo několik ekumenických koncilů (několik stovek let po Kristově smrti), kde se zpětně vkládaly Ježíšovi do úst přesně ty významy, které církev potřebovala k tomu, aby mohla rozpoutat vraždění a potírání všeho,co není správně křesťanské. Myslím, že kdyby se v té době objevil nový Ježíš, že by skončil na hranici.
Používateľov profilový obrázok
nou
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 206
Dátum registrácie: Po Jan 30, 2006 22:57

Re: Vz

Príspevok od používateľa nou »

posledna vecera bola predobrazom ukrizovania. to ze mame robit dobro nam ukazal pocas troch rokov co verejne ucinkoval.
Prídem si po teba.
Napísať odpoveď