Vzťah Cirkvi k mágii a AC a Váš názor

Vaše dobré/zlé skúsenosti s mágiou

Moderátori: RedHawk, Moderátori

Súhlasíte s názorom cirkvi?

áno
6
9%
nie
51
80%
neviem
7
11%
 
Celkom hlasov: 64

Epholl
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 160
Dátum registrácie: Pi Feb 10, 2006 13:57
Bydlisko: Zilinska priekopa

Re: Vzťah Cirkvi k mágii a AC a Váš názor

Príspevok od používateľa Epholl »

WhiteWolfSix napísal:Epholl: To by si ako dobrý katolík mal vedieť. Cirkev odsudzuje mágiu, pretože ju spájajú s okultizmom a ten je vo všeobecnosti pre cirkev neprijateľný. 8)
Ved vravim, z nedostatku informacii to povazuju za nieco ine...mozno :)
ja sa ani tak o nich nezaujimam... mne ide hlavne o to, aby som ja zil tak, ako mam, nie niekto neznamy... ja sa po smrti vyhovarat nebudem: "Ale henten robil horsie, ako ja!! bla, bla, bla..."
preco mozu mat avatari len 16 kilo?? :(
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1871
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Vzťah Cirkvi k mágii a AC a Váš názor

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

Epholl napísal:mne ide hlavne o to, aby som ja zil tak, ako mam
Súhlasím, :roll: no mám pocit, že to ako máš žiť určuje cirkev, podľa ktorej sa snažíš riadiť. Buď veríš, že je cirkev a všetko jej učenie neomylné, alebo tomu neveríš a sám si robíš výnimky. "Cirkev mágiu síce neschvaľuje, ale ja sa jej venovať budem, pretože na mágiu majú málo informácií." Nuž, povedal by som, že je to zvláštny postoj. Potom mi vyvstávajú otázky, odkiaľ vieš v ktorých otázkach cirkev dostatok informácií má a v ktorých nie?
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Epholl
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 160
Dátum registrácie: Pi Feb 10, 2006 13:57
Bydlisko: Zilinska priekopa

Príspevok od používateľa Epholl »

ides na mna priliz filozoficky... pred par dnami som na omsi zacul cast evanielia, ktora vo volnom preklade hovori: co by som bol bez lasky, aj keby som blablablablablablabla.... ...blabla a mal taku vieru, ze by som vrchy prenasal? (je to vazne len volne zapametane) ja uznavam nazor cirkvi aj jeho opodstatnenie, ale mas pravdu, ze mam v nom istu vynimku (sice, nechcem sa takto stavat k celej magii, postupne hodnotim zvlast vsetko, s cim pridem do styku, nechcem hovorit o tom, co nepoznam)

podla mna nejde o magiu ako taku, ide o umysel, s akym ju vykonavas.
preco mozu mat avatari len 16 kilo?? :(
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1871
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Vzťah Cirkvi k mágii a AC a Váš názor

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

V poriadku, je istá téma (mágia), v ktorej sa jednoducho rozchádzaš s oficiálnym stanoviskom cirkvy. Myslíš, že ostatní môžu mať viac takýchto tém, v ktorých sa s cirkevným stanoviskom rozchádzajú? A môžu sa v tomto rozpore s cirkvou dostať tak ďaleko, že si uvedomia, že už cirkev nereprezentuje to osvietené, hlásajúce pravdu, bla, bla, bla, zjednodušene už pre nich nereprezentuje autoritu, ktorú by mali bez výhrady uctievať? :wink:
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Epholl
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 160
Dátum registrácie: Pi Feb 10, 2006 13:57
Bydlisko: Zilinska priekopa

Príspevok od používateľa Epholl »

cirkev je veeeeeeeeeeeeeeeeeeeeelmi velka, takze nieje cirkev ako cirkev.... podla toho, co sa deje u nas v Ziline sa da povedat aj ze je to pohoda, ale na druhej strane niektore cirkevne institucia sa spravaju uplne naopak...

(BTW: gratulujem ww6, 600-ty prispevok :appl: )
preco mozu mat avatari len 16 kilo?? :(
Používateľov profilový obrázok
nou
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 206
Dátum registrácie: Po Jan 30, 2006 22:57

Príspevok od používateľa nou »

k viere: v evanieliu je napisane Mk 11:23-24. Ak poviete vrchu zdvihni sa a hod sa do mora a vy o tom nezapochybujete tak sa to stane.

ked Jezis kracal po jazere tak Peter povedal ak si to ty ane tak povedz aby som k tebe isiel. Jezis povedal "Pod!". Peter siel po vode. Teda veril ze moze ist po vode ale ako siel jeho viera ochabla a zacal sa topit. Teda ak tomu budete verit aj vy mozete kracat po vode a hory prenasat.

A deje sa to mozno aj dnes. V Lurdoch ludia prichadzaju veria ze sa uzdravia a niektory odchadzaju uzdraveny. Taktie ak mate byt vyhlaseny za sveteho musite vykonat zazrak. A Jan Pavol 2 vykonal zazraky teda sa pomodlil veril tomu a uzdravil par ludi. Taktiez matka Tereza Viera je silna vec.
Prídem si po teba.
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1871
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

Epholl napísal:cirkev je veeeeeeeeeeeeeeeeeeeeelmi velka, takze nieje cirkev ako cirkev.... podla toho, co sa deje u nas v Ziline sa da povedat aj ze je to pohoda, ale na druhej strane niektore cirkevne institucia sa spravaju uplne naopak...
To je síce fajn, no aj tak by som bol rád, keby si odpovedal na moje otázky. :grin:
Epholl napísal:(BTW: gratulujem ww6, 600-ty prispevok :appl: )
Ďakujem, netušil som, že to bude môj 600-ty príspevok. :mrgreen:
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Epholl
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 160
Dátum registrácie: Pi Feb 10, 2006 13:57
Bydlisko: Zilinska priekopa

Re: Vzťah Cirkvi k mágii a AC a Váš názor

Príspevok od používateľa Epholl »

ww6 ja niesom taky zbehly takze ti vazne neviem na toto odpovedat, cirkev ukazuje cestu, ale do kralovstva nebeskeho sa vraj mozu dostat aj neveriaci, vsetko zalezi od ludi...
preco mozu mat avatari len 16 kilo?? :(
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1871
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Vzťah Cirkvi k mágii a AC a Váš názor

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

Epholl: To beriem. Pýtal som sa preto, lebo som mal pocit, že to máš jednoznačne ujasnené, keď si tak silne cirkev obhajoval. 8)
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Epholl
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 160
Dátum registrácie: Pi Feb 10, 2006 13:57
Bydlisko: Zilinska priekopa

Re: Vzťah Cirkvi k mágii a AC a Váš názor

Príspevok od používateľa Epholl »

mne to tu pripada, ako v nejakej rozpravke:

pohlad 1: ti zli z cirkvi o nas hovoria, ze uctievame diabla, ze sme antikristi, neuznavaju magiu, su proste proti nam.

pohlad 2: ti ludia si myslia, ze ovladaju magiu, aj ked v skutocnosti su posadnuti, su zvrateni, nechcu nic, iba rozvratit cirkev a zapriet Boha.

je to jednoducho priliz ciernobiele...aspon podla toho, co pocuvam z oboch stran...myslim, ze mensi dialog by nezaskodil ;-)
preco mozu mat avatari len 16 kilo?? :(
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1871
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Vzťah Cirkvi k mágii a AC a Váš názor

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

Epholl napísal:mne to tu pripada, ako v nejakej rozpravke:

pohlad 1: ti zli z cirkvi o nas hovoria, ze uctievame diabla, ze sme antikristi, neuznavaju magiu, su proste proti nam.

pohlad 2: ti ludia si myslia, ze ovladaju magiu, aj ked v skutocnosti su posadnuti, su zvrateni, nechcu nic, iba rozvratit cirkev a zapriet Boha.

je to jednoducho priliz ciernobiele...aspon podla toho, co pocuvam z oboch stran...myslim, ze mensi dialog by nezaskodil ;-)
Niet sa čo diviť. Ak sa niekde udeje zázrak, cirkev okamžite začne skúmať, či je to zázrak potvrdzujúci cirkevné dogmy alebo nie. Výsledok posudzovania takéhoto zázraku je potom viac politický než duchovný. Politický v tom zmysle, že výsledok nesmie oslabilť moc cirkvy. Ak niekto konkrétny takýto zázrak vykoná, musí byť jednoznačne z tábora RK cirkvy, inak jeho zázrak spochybnia, prípadne prehlásia za dielo diablovo.

Čo môžme považovať za zázrak? Môžme za zázrak považovať uzdravenie človeka, ktoré bolo vykonané na základe magických úkonov? Alebo to musí byť len uzdravenie v Kristovom mene?

Takže rozpor cirkev vs ostatní skôr chápem ako spor politický, než duchovný. Z tohto pohľadu je potom celkom pochopiteľné, že cirkev používa ako najväčšiu zbraň obvinenie protivníkov zo spolupráce s Diablom, pretože opak sa dokazuje veľmi ťažko. 8)
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Epholl
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 160
Dátum registrácie: Pi Feb 10, 2006 13:57
Bydlisko: Zilinska priekopa

Re: Vzťah Cirkvi k mágii a AC a Váš názor

Príspevok od používateľa Epholl »

cirkev nerobi kompromisy............ cirkev je cirkev... preco je to take zlozite???? :confused: :confused: :confused:
preco mozu mat avatari len 16 kilo?? :(
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1871
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Vzťah Cirkvi k mágii a AC a Váš názor

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

To mi hovoriť nemusíš :grin: Cirkev si ešte stále myslí, že kompromisy robiť nemusí, tak ich nerobí. Bohužiaľ tak cirkev stráca svoje ovečky a akokoľvek sa to snaží pripísať na vrub "zlým mocnostiam", je to jej vlastným pričinením.
Epholl napísal:preco je to take zlozite????
Udržiavanie moci je vždy zložité. :mrgreen:
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Epholl
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 160
Dátum registrácie: Pi Feb 10, 2006 13:57
Bydlisko: Zilinska priekopa

Re: Vzťah Cirkvi k mágii a AC a Váš názor

Príspevok od používateľa Epholl »

pocuj, toto mi uz pripada ako spamovanie, pod na chat (a tento msg mi vymaz) lebo takto si len prehadzujeme dve fora :-)
preco mozu mat avatari len 16 kilo?? :(
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1871
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Vzťah Cirkvi k mágii a AC a Váš názor

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

Sorry, ale práve odchádzam.
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Napísať odpoveď