Tráva a jej následky

Moderátori: RedHawk, Moderátori

Zamknuté
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1871
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Tráva a jej následky

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

Dovolil som si sem zverejniť prepis môjho rozhovoru s mladým mužom, ktorého pre zachovanie jeho anonymity nazvem menom Andrej. Mladý muž sa spiritualitou zaoberá už niekoľko rokov a tak jeho užívanie trávy nie je to bežné konzumné...
Tento rozhovor prebiehal dnes 23. 11. 2005 cez ICQ v čase od 13.16:

Andrej: vypustam hulenie travy. Oslabuje ma a otvara zlym vplyvom.
ww6: to su dolezite kroky
Andrej: nevyriesi mi to cely zivot, ale je to dobry zaciatok. Vies wlfi, ja sa uz desat rokov motam v kruhu s tou travkou.
Andrej: a DOST!
ww6: nuž, tak je čas prestať
Andrej: AMEN
ww6: tak je :)
Andrej: bude to tazke, desatrocny avyk nevykorenim len tak, ale mam dobrych pomocnikov :)
Andrej: a chcem este vyuzit rovinu odhodlania co mam na tento rok
Andrej: preto tu ateraz, nijake Zajtra, o tyzden
ww6: Super!
ww6: Drzim Ti palce
Andrej: dakujem... je tazke sa vymotat z vlastneho kruhu, najma ak sa v nom motas dlho...
Andrej: ale konecne po dlhej dobe citim SILU
Andrej: to je ten dar, co prisiel s tymto problemom :)
ww6: nasleduj silu a najdes cestu von
Andrej: este robim len nesmele prve kroky, ale predvcerajsok a dnesok sa neda porovnat :)
ww6: :)
Andrej: povedz, Wolfi, ty uz si sa niekedy takto zamotal?
ww6: nuz, nastastie nie. mam silny pud sebazachovy :))
Andrej: :)
Andrej: nic tragicke, skoncil som VS a zivim sa :) nekradnem rádia :)))
ww6: :))
Andrej: len sa mi nedari ako by sa mohlo... trava ma izoluje od zivota a od sveta...ale musim si tu najst miesto, neda sa tak furt
ww6: musis sa predovsetkym uzemnit... trava ta vyniesla prilis vysoko a odtial je pad velmi strmy a bolavy...
................................
Tu sa rozhovor k tejto téme končí...

Myslím si, že tento rozhovor nepotrebuje ďalší komentár...
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1871
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Tráva a jej následky

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

To ukáže čas či sa mu to podarí.
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Príspevok od používateľa dr.Katz »

:smoking: :smoking:
Používateľov profilový obrázok
emčo
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 134
Dátum registrácie: St Nov 16, 2005 13:15
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa emčo »

...ale drzim mu palce. :ok: :appl:
Kazda dusa ma telo, nie naopak.
subp
Návštevník
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Po Nov 07, 2005 20:57

Príspevok od používateľa subp »

Mna to velmi nepresvedcilo. Taketo a podobne stavy urcite zazila kopa ludi, ktori maju skusenoti s akoukolvek navykovou latkou, ci cinnostou. Akonahle sa clovek cez takyto moment dostane a prekona trochu depresivnu fazu, na akekolvek predsavzatia ani nepomysli.

Myslim, ze andrejovi chyba motivacia. Sam sice povedal, ze trava ho 'izoluje od ludi' a 'drzi v bludnom kruhu' ale myslim si, ze je to velmi vagna formulacia. Moj osobny nazor je ten, ze Andrej potrebuje presne pomenovat svoj ciel, dovod PRECO si mysli, ze bez travy mu bude lepsie. A samozrejme pevnu volu.
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1871
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

subp napísal:Mna to velmi nepresvedcilo. Taketo a podobne stavy urcite zazila kopa ludi, ktori maju skusenoti s akoukolvek navykovou latkou, ci cinnostou. Akonahle sa clovek cez takyto moment dostane a prekona trochu depresivnu fazu, na akekolvek predsavzatia ani nepomysli.
Ani Ťa to nemalo presvedčiť. 8) Tento príspevok som uverejnil, pretože je výpoveďou človeka, ktorý sa chce od trávy oslobodiť.
subp napísal:Myslim, ze andrejovi chyba motivacia. Sam sice povedal, ze trava ho 'izoluje od ludi' a 'drzi v bludnom kruhu' ale myslim si, ze je to velmi vagna formulacia. Moj osobny nazor je ten, ze Andrej potrebuje presne pomenovat svoj ciel, dovod PRECO si mysli, ze bez travy mu bude lepsie. A samozrejme pevnu volu.
To je pekné, ale je to Tvoja interpretácia toho, čo Andrej potrebuje. Myslím si, že on VIE prečo mu bude bez trávy lepšie. Teraz hľadá spôsob, ako to zrealizovať. :grin:

Inak, Tvoja argumentácia je typická pre ľudí, ktorí sú drogovo závislí a nechcú sa svojej závislosti zbaviť. Mal som možnosť to odsledovať u jednej známej, ktorá sa chcela vymaniť z bludného kruhu užívania drog. Jej "priatelia" argumentovali veľmi podobným spôsobom. Ona síce užívala heroin, no tie mechanizmy ako udržať človeka v drogovej komunite sú rovnaké. :|
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
subp
Návštevník
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Po Nov 07, 2005 20:57

Re: Tráva a jej následky

Príspevok od používateľa subp »

Nerozumiem ti, lepssie povedane, nerozumieme si. To, co ma nepresvedcilo nebol pokus o odvyknutie samotny. Trava nieje pre zdraveho, vyrovnaneho cloveka potrebna. Pre cloveka ,ktory vyrovnany nie je, ma sklony k neuroze, moze byt uzitocna, ale v skutocnosti to byva ovela castejsie naopak. Nepresvedcil ma Andrej - nemyslim si, ze by CHCEL.

Svoje skusenosti s drogami mam. Vacsinou to boli prirodne substancie pozite s urcitym zamerom. Poslednykrat to bolo asi pred rokom - rucim ti za to, ze so zavislostou problemy nemam, urcite zazitky clovek potrebuje zazit len raz.
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1871
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Tráva a jej následky

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

Aha, rozumiem.
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Príspevok od používateľa dr.Katz »

Zásadně nesouhlasím s tvrzením, že tráva není pro zravého a vyrovnaného člověka potřebná. Tráva nemá nic společného se zdravím a vyrovnaností. Je to životní styl. Jako dlouholetý kuřák marihuany o sobě můžu prohlásit, že jsem zcela vyrovnaný a zdravý, ba co víc, cítím se líp než v době, kdy jsem trávu nekouřil. Když se umí používat, je to mocný prostředek na cestě k poznání sebe sama a světa vůbec. Peace :smoking:
kammo
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Po Jan 17, 2005 10:26
Bydlisko: trebisov

Re: Tráva a jej následky

Príspevok od používateľa kammo »

WWS-je to tendencne tvrdenie.Preco oznacujes za kamen urazu prostriedok.Automaticky si ju ty,alebo dotycny oznacil za pricinu neuspechu v pokroku Nemozem obhajovat,ani odsudzovat marihuanu.Mam s nou skusenost,ale asi na mna neucinkuje spravnym sposobom....skratka nezvyknem ju uzivat.Stale z tvojich prispevkov citit taky typicky jednoznacne odmietavy postoj voci psychedelikam.Bral by som to ak by to bola tvoja skusenost,ale takto som v rozpakoch.
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1871
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Tráva a jej následky

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

kammo napísal:WWS-je to tendencne tvrdenie.Preco oznacujes za kamen urazu prostriedok.Automaticky si ju ty,alebo dotycny oznacil za pricinu neuspechu v pokroku.
Kammo, to bola autentická výpoveď človeka, ktorý to tak zažíval a vnímal. Akú výpoveď by si nevnímal ako tendenčné tvrdenie? :no:
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
kammo
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Po Jan 17, 2005 10:26
Bydlisko: trebisov

trava

Príspevok od používateľa kammo »

Ak by si to tu nenazval..."Trava a jej nasledky",co okamzite evokuje nieco zle a vypoveda o tvojom ,dovolim si povedat, zaujatom postoji.
A vobec zvacsej casti su veci okolo ktorych sa tocime nemeratelne a nie celkom jednoznacne,takze tazko vyslovovat nejake sudy.
Nazor toho dotycneho beriem,ale s rezervou.Tvoj nazor je bez skusenosti,cize bez hodnoty.Moj nazor na marihuanu je neutralny.Vela my toho nedala a nic nevzala,no vsak vela som toho nevyfajcil.Okrem toho je pri nej mierne ryziko vzniku zavislosti,lebo v dnesnej dobe je medzi mladymi vnimana uz ako alkohol,cize konzumne.
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1871
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Tráva a jej následky

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

kammo, ja som to tu nazval tak, ako som nazval. S tým nič nenarobíš. Dal som sem výpoveď človeka, ktorý užíval trávu 10 rokov a prišiel na to, že mu škodí. Bolo mi jasné, že to pobúri užívateľov trávy (a iných psychotropných látok). Tento rozhovor som tu dal pre ľudí, ktorí s týmito látkami nemajú žiadne skúsenosti a chceli by sa dozvedieť aj tú druhú stranu od niekoho, kto skúsenosti mal.

To, že jeho názor berieš s rezervou je Tvoja vec, ja Ťa (ani nikoho iného) nemienim nútiť zmeniť názor. Toto je diskusia, ktorá slúži na výmenu názorov a nie miesto, na presviedčanie o jedinej pravde. :wink:
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
kammo
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Po Jan 17, 2005 10:26
Bydlisko: trebisov

Re: Tráva a jej následky

Príspevok od používateľa kammo »

WhiteWolfSix napísal:kammo, ja som to tu nazval tak, ako som nazval. S tým nič nenarobíš. Dal som sem výpoveď človeka, ktorý užíval trávu 10 rokov a prišiel na to, že mu škodí. Bolo mi jasné, že to pobúri užívateľov trávy (a iných psychotropných látok). Tento rozhovor som tu dal pre ľudí, ktorí s týmito látkami nemajú žiadne skúsenosti a chceli by sa dozvedieť aj tú druhú stranu od niekoho, kto skúsenosti mal.

To, že jeho názor berieš s rezervou je Tvoja vec, ja Ťa (ani nikoho iného) nemienim nútiť zmeniť názor. Toto je diskusia, ktorá slúži na výmenu názorov a nie miesto, na presviedčanie o jedinej pravde. :wink:

O jedinej pravde tu presviedcas ty....ale pravda nieje len jedna.
Toto je miesto,kde sa hrate ako deti,a pretlaca sa tu komercia a obchod....sorry,tot moj pocit.
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1871
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Tráva a jej následky

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

S Tvojim pocitom nespravím nič. :wink:
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Zamknuté