Tráva a jej následky

Moderátori: RedHawk, Moderátori

knox
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 66
Dátum registrácie: Po Apr 02, 2007 23:18
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa knox »

WhiteWolfSix napísal:Niekomu stačí pár dní, inému nestačí ani 10 rokov. Rozhodne urýchľovanie psychotropnými látkami by som neodporúčal a iste nie dlhodobo užívať.

No ved a v tom je prave ten problem...komu sa dnes v nasom svete chce na nieco cakat roky ked nemusi? A preco si vlastne taky odporca halucinogenov, iba kvoli tym negativnym nasledkom ktore sa ale prejavia u uplne minima uzivatelov? A podla vyskumov iba u takych ktori na to maju geneticku predispoziciu...
Ja to berem tak ze ludstvo tieto latky bralo, berie a brat bude - a ako vidime tak ta politika "bu bu bu je to zle, neberte to - zblaznite sa!" nefunguje...takze by sme sa skor mali zamerat na to ako ich brat mudro a bezpecne.
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1871
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

knox napísal:komu sa dnes v nasom svete chce na nieco cakat roky ked nemusi?
jj, typický konzumácky postoj a to sa mi tu snažíte nahovoriť, že Vám ide o duchovný rozvoj. Blbosť.
knox napísal:A preco si vlastne taky odporca halucinogenov, iba kvoli tym negativnym nasledkom ktore sa ale prejavia u uplne minima uzivatelov? A podla vyskumov iba u takych ktori na to maju geneticku predispoziciu...
Zabudol si na pečeň a obličky, ktoré odchádzajú každému, bez ohľadu na genetickú predispozíciu. To sú tichí zabijáci, pretože sa málokedy prejavia bolesťami, no keď sa objavia, je dosť neskoro. Nebudem tu rozvádzať ľudí, ktorí z tohto dôvodu museli absolvovať transplantáciu obličiek s výhľadom na život na najbližších 10 rokov. A to nehovorím o nejakých starých ľuďoch...
knox napísal:Ja to berem tak ze ludstvo tieto latky bralo, berie a brat bude - a ako vidime tak ta politika "bu bu bu je to zle, neberte to - zblaznite sa!" nefunguje...takze by sme sa skor mali zamerat na to ako ich brat mudro a bezpecne.
jj, ľudia vraždili, vraždia a bude vraždiť, no to neznamená, že sa medzi nich zaradím. A keď chceš diskutovať o rozumnom a bezpečnom užívaní halucinogénov, prosím, môžeš začať. Som zvedavý, aké sú Tvoje návrhy.
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Re: Tr

Príspevok od používateľa dr.Katz »

abych taky trošku podpořil Wolfa: mám spoustu zážitků s halucinogeny (zatím jenom samé příjemné), ale od svého prvního AC (LD) vím, že i s čistou hlavou lze zažívat úžasné věci.
Smrt není zánikem světla. Je zhašením lampy, protože svítá...
knox
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 66
Dátum registrácie: Po Apr 02, 2007 23:18
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa knox »

WhiteWolfSix napísal:jj, typický konzumácky postoj a to sa mi tu snažíte nahovoriť, že Vám ide o duchovný rozvoj. Blbosť.
No mozno konzumacky ale hlavne racionalny podla mna, ked si mozem vybrat ci chcem nieco hned alebo za niekolko rokov tak si snad vyberem tu rychlejsiu cestu, co je na tom?
WhiteWolfSix napísal:Zabudol si na pečeň a obličky, ktoré odchádzajú každému, bez ohľadu na genetickú predispozíciu. To sú tichí zabijáci, pretože sa málokedy prejavia bolesťami, no keď sa objavia, je dosť neskoro. Nebudem tu rozvádzať ľudí, ktorí z tohto dôvodu museli absolvovať transplantáciu obličiek s výhľadom na život na najbližších 10 rokov. A to nehovorím o nejakých starých ľuďoch...
Z coho? Nevedel som ze halucinogeny su take toxicke, teda hriby ano - ale pokial niekto samozrejme neje tie hriby v jednom kuse...myslim ze obcasne experimentovanie nemoze mat na zdraveho cloveka nejake katastrofalne nasledky alebo ano?
WhiteWolfSix napísal:jj, ľudia vraždili, vraždia a bude vraždiť, no to neznamená, že sa medzi nich zaradím. A keď chceš diskutovať o rozumnom a bezpečnom užívaní halucinogénov, prosím, môžeš začať. Som zvedavý, aké sú Tvoje návrhy.

Ale ved ja nikoho nenutim aby sa zaradil medzi uzivatelov halucinogenov...ale takisto by ma nenapadlo niekomu v tom branit, nechapem vobec preco by som niekomu mal branit v cinnosti s ktorou nikomu neublizuje - maximalne mozno tak sebe.
dr.Katz napísal:abych taky trošku podpořil Wolfa: mám spoustu zážitků s halucinogeny (zatím jenom samé příjemné), ale od svého prvního AC (LD) vím, že i s čistou hlavou lze zažívat úžasné věci.

No ved to snad nikto nespochybnuje, nie? To by uz ozaj bol otrok drog, zavisly chudak keby tvrdil ze z cistou hlavou sa nedaju zazivat uzasne veci ;)
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1871
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

knox napísal:No mozno konzumacky ale hlavne racionalny podla mna, ked si mozem vybrat ci chcem nieco hned alebo za niekolko rokov tak si snad vyberem tu rychlejsiu cestu, co je na tom?
Čo je na tom zlé zistíš po rokoch, no vtedy už bude neskoro, tak si užívaj tú jazdu teraz. Ja Ti to vysvetľovať nebudem, pretože to nemá zmysel. A nabudúce si rovno popýtaj 5kg osvietenia.
knox napísal:Z coho? Nevedel som ze halucinogeny su take toxicke, teda hriby ano - ale pokial niekto samozrejme neje tie hriby v jednom kuse...myslim ze obcasne experimentovanie nemoze mat na zdraveho cloveka nejake katastrofalne nasledky alebo ano?
To by si sa divil... :wink:
knox napísal:Ale ved ja nikoho nenutim aby sa zaradil medzi uzivatelov halucinogenov...ale takisto by ma nenapadlo niekomu v tom branit, nechapem vobec preco by som niekomu mal branit v cinnosti s ktorou nikomu neublizuje - maximalne mozno tak sebe.
Máš pocit, že Ti v tom bránim? :twisted: A s tým neubližovaním nikomu inému by som si až taký istý nebol.
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
knox
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 66
Dátum registrácie: Po Apr 02, 2007 23:18
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa knox »

WhiteWolfSix napísal:Čo je na tom zlé zistíš po rokoch, no vtedy už bude neskoro, tak si užívaj tú jazdu teraz. Ja Ti to vysvetľovať nebudem, pretože to nemá zmysel. A nabudúce si rovno popýtaj 5kg osvietenia.
A zase BU-BU-BU :lol: Preco myslis ze to nema vyznam vysvetlovat? Ja by som bol celkom zvedavy... A inac len tak mimochodom, ja som tu nepisal za seba ale tak vseobecne...ja mam s tymito latkami prakticky uplne minimalne skusenosti, mam pred nimi totiz velky respekt az strach.
WhiteWolfSix napísal:Máš pocit, že Ti v tom bránim? :twisted: A s tým neubližovaním nikomu inému by som si až taký istý nebol.

No pisal si ze si proti volnemu uzivaniu, teda chces aby mi v tom stat branil...takze tak nejak teoreticky aj ano :D A ako preboha uzivanim halucinogenov ublizujem druhym...?
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1871
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

knox napísal:A zase BU-BU-BU :lol: Preco myslis ze to nema vyznam vysvetlovat? Ja by som bol celkom zvedavy... A inac len tak mimochodom, ja som tu nepisal za seba ale tak vseobecne...ja mam s tymito latkami prakticky uplne minimalne skusenosti, mam pred nimi totiz velky respekt az strach.
Nuž, keby si čítal pozorne a trochu sa vyznal, prišiel by si na to aj sám. Ale OK, najrizikovejšia je pečeň (játra pre čechov), ktorá nemá regeneračnú schopnosť. Toxíny, ktoré sa uvoľňujú pri požívaní halucinogénov a iných psychotropných látok postupne zabíjajú pečeň. Popri tom sa poškodzujú už spomínané obličky (ledviny), s ktorými má dnes dosť veľa ľudí už aj tak dosť veľký problém.
knox napísal:No pisal si ze si proti volnemu uzivaniu, teda chces aby mi v tom stat branil...takze tak nejak teoreticky aj ano :D A ako preboha uzivanim halucinogenov ublizujem druhym...?
Áno, v takom prípade tomu budem brániť, pretože si nemyslím, že by mali byť akékoľvek drogy voľne prístupné.
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
knox
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 66
Dátum registrácie: Po Apr 02, 2007 23:18
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa knox »

WhiteWolfSix napísal:Nuž, keby si čítal pozorne a trochu sa vyznal, prišiel by si na to aj sám. Ale OK, najrizikovejšia je pečeň (játra pre čechov), ktorá nemá regeneračnú schopnosť. Toxíny, ktoré sa uvoľňujú pri požívaní halucinogénov a iných psychotropných látok postupne zabíjajú pečeň. Popri tom sa poškodzujú už spomínané obličky (ledviny), s ktorými má dnes dosť veľa ľudí už aj tak dosť veľký problém.
Tak je mozne ze sa nevyznam ale neviem o tom ze by boli halucinogeny take toxicke aby pri obcasnom experimentovani sposobili zdravemu cloveku problemy s pecenou a oblickami.
WhiteWolfSix napísal:Áno, v takom prípade tomu budem brániť, pretože si nemyslím, že by mali byť akékoľvek drogy voľne prístupné.
Teda ani alkohol a cigarety?
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1871
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Tr

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

knox: Sú toxické, ale nie natoľko, aby tvoje telo na to okamžite reagovalo. Preto sú týmto nebezpečné, pretože si myslíš, že ešte zvládneš, no keď zistíš, že nezvládneš, je neskoro. A to nie je BU BU BU. To isté platí aj o alkohole a cigaretách.
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Re: Tr

Príspevok od používateľa dr.Katz »

Pořád se tady snažíš nahánět hrůzu nějakými vedlejšími účinky, které se nakonec vůbec nemusí projevit a většinou se taky neprojeví.Pravděpodobně nemáš ani jedinou osobní zkušenost s tím, co to houby vlastně jsou a kam tě můžou přenést, neprožil jsi ani jeden houbový trip. Vycházíš jenom z toho, co vidíš u svých pacientů, ale taktéž já bych se mohl projít po nemocnici nebo po hřbitově a začít nadávat na automobilismus. A měl bych pravdu?
Smrt není zánikem světla. Je zhašením lampy, protože svítá...
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1871
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Tr

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

Katz: To je trochu mimo tému, nemyslíš? Ale ak chceš, samozrejme môžeš nadávať aj na automobilizmus. Mimochodom, pochybujem, že sú nejaké štatistiky toho, u akého percenta ľudí sa intoxikácia prejaví a u akého nie. Lenže aj keby taká štatistika poukazovala na vysoké percento tých, ktorí trpia na rôzne ochorenia v dôsledku užívania takýchto látok, by si to zhodil zo stola ako tendenčné informácie.

P.S.: Na dosahovanie hlbokých zmenených stavov vedomia naozaj nepotrebujem intoxikovať svoj organizmus, takže prečo by som mal halucinogény používať? A netrpezlivosť nie je dôvod ani u ostatných. Naozaj účel prostriedky nesvätí.
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Re: Tr

Príspevok od používateľa dr.Katz »

Jestli se dokážeš do tak hlubokého stavu vědomí jako je po houbičkách dostat s čistou hlavou, tak smekám. Ale pokud to nikdy nezkusíš, tak to nemůžeš porovnat. Myslím, že byses asi dost divil kam až se dá proniknout a každopádně bys přehodnotil mnoho ze svých názorů na halucinogeny. Ostatně, pokud je mi známo, tak se používají i v šamanské praxi např. na Sibiři.
Smrt není zánikem světla. Je zhašením lampy, protože svítá...
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1871
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Tr

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

Katz: Netušíš kam až som sa dostal bez halucinogénov. Mimoto, tu predsa nejde o to kam až sa dá preniknúť. To si potom nepochopil zmysel zmenených stavov vedomia. Ostatne, je predsa úplne jedno kde všade sa halucinogény používali. Aj v šamanských kultúrach ich nepoužívali volne, len tak. Dokonca ich používanie bolo bežnému členovi komunity zakázané.
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
bonkwodny
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 158
Dátum registrácie: Št Okt 05, 2006 19:07

Príspevok od používateľa bonkwodny »

rovnako ako ty netusis,kam az sa da dostat s nimi :wink:
stale ale neviem o akom druhu zavislosti to hovoris :roll:
a k tej toxicite,pozri si tuto tabulku-jedna sa o terapeuticky index,cize cim vacsie je cislo,tym mensia je toxicita

Substance Reckoned Safety Ratio (Closest Available Analogy)
-------------- -------------------------------------------------
Vitamin A 9637 (mice oral:human oral 15mg)
LSD 4816 (rodents iv:human oral 0.25mg),averaged
5-MeO-DMT 958 (mice intraperitoneal:human parenteral 6mg)
Psilocybin 641 (rodents iv:human oral 16mg),averaged
THC 420 (rats inhaled:human smoked 5mg)
Aspirin 199 (rodents oral:human oral 325mg),averaged
DMT 91 (mice intramuscular:human intramuscular 60mg)
Caffeine 84 (rodents oral:human oral 150mg),averaged
Acetaminophen 34 (mice oral:human oral 500mg)
Nicotine 21 (mice iv:human smoked 0.7mg)
VX (Nerve Gas) 0 (just a hunch)

pozri si taky aspirin,ktory do nas pchaju den noc,ked sme chory
ak by si nevedel,ktora latka ku ktorej droge patri,kludne sa spytaj

to je presne argumentácia alkoholika. Veď aj alkohol je prirodzenou súčasťou metabolického procesu v tele.
mozes mi napisat pri ktorom procese presne?
"...houba je ve skutecnosti
inteligentní entitou, ne z tohoto sveta, ale mimozemskou, schopnou
prostrednictvím stavu transu sdelovat svou osobnost jako cosi prí
tomného v do nitra obráceném vnímání toho, kdo stav prožívá." Terence McKenna
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1871
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

bonkwodny napísal:
to je presne argumentácia alkoholika. Veď aj alkohol je prirodzenou súčasťou metabolického procesu v tele.
mozes mi napisat pri ktorom procese presne?
Proces fermentácie alebo kvasenie. Pri fermentácii vzniká ethanol. Fermentácia je jeden z metabolických procesov v organizme. Glykóza je metabolická premena cukru, ktorá stojí za fermentáciou.

In fermentation, NADH (or FADH2) donates its electrons to a molecule produced by the same metabolic pathway that produced the electrons carried by NADH (or FADH2). For instance, during intense physical exercise by muscles, NADH generated through glycolysis transfers its electrons to pyruvate (an organic molecule produced by glycolysis), yielding lactate.
Obrázok
(The relationship between the pH drop in muscles during lactate production and the occurrence of cramps is discussed in detail in these two papers). This process is called lactic fermentation . Many other kinds of fermentation have been found in microorganisms, and the most well-known among these is alcoholic fermentation:
Obrázok

P.S.: Aspirin som neužil za posledných 15 rokov, to isté platí o antibiotikách, atď.
P.P.S: Pokiaľ sa môžem vedome vyhnúť intoxikácii, spravím tak aj preto nebudem užívať látky, ktoré nie sú nevyhnutné pre moju existenciu a majú akúkoľvek toxicitu.
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Zamknuté